رقص شيطان
معرفی و آشنایی با شیطان پرستی در آخرالزمان


در دنیای کنونی سازمان پنهان روش فراماسونری برای جذب و تاثیرگذاری بیشتر روی طیف های متفاوت مخاطبان از هنرهای مختلف استفاده می کند، اما به شیوه ای که مخاطب کمترین سوء ظنی نمی برد و بدون آنکه خود بداند با آنها همراهی می کند. برای بررسی چگونگی نفوذ فراماسونری در هنر و ورزش با حجت الاسلام علی قهرمانی، مدیر موسسه ندای فطرت به گفت و گو پرداختیم که مشروح آن را می خوانید.

فراماسونری برای جذب مخاطب خود از چه ابزارهای شناخته شده ای استفاده می کند؟هنرهای رزمی یکی از ابزارهای استفاده آنهاست و این جلسات شبانه کشتی کج‌ها محل ارائه نظریات آنها به شمار می رود، با اینکه در تمام کشورها قانون علیه این نوع برنامه‌ها وجود دارد اما امروز پربیننده‌ترین برنامه‌ها، به این جور ورزش‌ها اختصاص دارد.
ابزار دیگر در دستان فراماسونری که از همه مهم‌تراست هنر هفتم یا سینما است که همه هنرهای دیگر را در خود جمع می کند، در طول سال فیلم های متعددی با "ژانر شیطانی" ساخته می شود تا حقیقت را جور دیگری نشان دهد.

آیا نشانه ها و اسنادی برای فعالیت های فراماسونری در دست است؛ چرا این نشانه ها از طرف این سازمان از بین برده نمی شود؟ اتفاقا این سوالی است که بارها در کلاس ها از من پرسیده می شود. در جلساتی که در این‌باره با استادان و دانشجویان داشتم آنها گاها مطرح می‌کردند چرا اسناد و مدارک توسط بانیان این گروه‌ها و سازمان‌ها پاک شده و از بین نمی‌روند؟ من آنجا دو نکته را گفته ام: نخست آنکه در کشورهایی که اینها کار می‌کردند اصلا گمان نمی‌کردند این اسناد روزی علیه خودشان استفاده شود، دوم آنکه امروز روش سانسور کردن، روش سنتی نیست که حذف بکنند، اینها می‌آیند فیلم می‌سازند، ولی به جای اینکه حقیقت را بگویند، حقیقت را با دروغ می‌آمیزند، امروز روش سانسورکردن، روش ویکی لیکسی است.
آنها آمدند این سایت ویکی لیکس را زدند، میلیون‌ها اطلاعات را در آن قرار دادند و هیچ‌کس نمی‌تواند بفهمد کدام غلط و کدامیک درست است؟ حالا کدام ادعایی، اتفاقی هستند؟ اسناد موجود هم شبیه هم هستند، مثالی را می‌زنم (ببینید هالیوود که در دست اینها است، البته جریان‌های مختلف‌شان، فعال‌ترین‌شان در حوزه آخرالزمان، ماسون‌ها هستند در این سینمای هالیوود که یک کمپانی بزرگ است و صنعت سینمایی است نه هنر سینمایی، این صنعتی که به اسم هنر در حال فعالیت‌کردن است، چند فیلم درباره زندان‌های مخفی‌شان ساخته اند؟ قبلا هیچ خبری نبود و تا اخبارش لو رفت ما دیدیم موج زیادی از این فیلم‌هایی که نشان می‌داد زندان گوانتانامو را، زندان‌ها و شکنجه‌هایشان که آنها حقیقت را وارونه می‌کنند و جوری نشان می‌دهند که این افراد باید شکنجه شوند، نمونه‌اش فیلم "غیرقابل باور" (فیلمی است که خیلی وقت نیست ساخته شده، جالب است آنجا یک تازه مسلمان را به تصویر می‌کشند که آمریکایی‌الاصل است و این فرد تازه مسلمان به علت اینکه فهمیده آمریکایی‌ها آدم می‌کشند، تلاش می‌کند با آنها به مقابله برخیزد و برای جنگ با آنها تعدادی از این اسامی را از آنها می‌دزدد و در جاهای مختلف کشور آمریکا به کار می‌برد، بمب‌گذاری می‌کند، مرحله به مرحله پیش می‌رود و حالا مسایلی را پیش می‌آورد.
در این فیلم خانمی که نماینده سازمان حقوق بشر است، مخالف شکنجه است ولی اتفاقی که می‌افتد این است که وقتی می‌بیند این آقا اصطلاحا خودش را لو نمی‌دهد، اگر جای بمب را هم می‌گوید مثلا همزمان دو بمب کار گذاشته که یکی خنثی‌ شده و دیگری می‌ترکد و کلی از مردم و نیروهای پلیس کشته می‌شوند، خودش در یکی از این فقره‌ها خودش می‌آید و شروع به شکنجه‌دادن می‌کند، پیشنهاد شکنجه می‌دهد که خانواده‌اش را جلوی چشم‌اش بیاورید، شاید به حرف بیاید و در فیلم این‌گونه ادعا می‌کند که اصلا باید مسلمان‌ها را شکنجه داد، اگر می‌بینید که شکنجه می‌دهیم باید این اتفاق بیفتد.

 امروز سینمای هالیوود و سینمای شرق به ویژه در سینمای کره 5 سالی هست که ساخت فیلم‌های اسلام ستیز و شیعه‌ستیز شروع شده، جالب اینجاست که اصلا در کره مگر چند مسلمان آن‌هم شیعه وجود دارد که با مؤلفه‌های شیعی مقابله می‌کنند؟سینمای هالیوود که از 2 یا 3 سال پس از شکل‌گیری‌اش فیلم‌های ضد اسلامی را در آن می‌بینیم یعنی فکر می‌کنم هنوز وارد سال سوم تأسیس کمپانی بزرگ هالیوود نشدیم که ساخت فیلم‌های اسلام‌ستیز شروع می‌شود. اما در هند باز می‌توان گفت قابل توجیه است چون خانواده‌ها و مسلمانان زیادی در آنجا زندگی می‌کنند ولی کره چقدر شیعه دارد که اینها با آن مقابله می‌کنند؟

آنها روح هنر را به سمت اسلام‌ستیزی کشیده‌اند
آنها روح هنر را به سمت اسلام‌ستیزی کشیده‌اند. معماری یک هنر است، این هنر روحی دارد، الان می‌بینید گنبد مسجد مدلی است که ماسون‌ها پیشنهاد می‌دهند، قدیم برای معماری مساجد نظام خاصی بود و هست که مثلا گنبدها باید دایره‌ای باشند. همین شکل ابلیسک که در برخی بانک‌ها دیده می شود نیز در راستای اسلام ستیزی است.
ماسونها طوری تبلیغات می‌کنند که جوانان در کشورهای دیگر لباس‌ها و افکاری که آنها می پسندند را بپوشند و داشته باشد.
آیا این ساختمان‌ها را ابلیسک‌ها آمدند و برای ما ساخته‌اند یا نه روح هنر را به آن سمت کشیده‌اند که الان مردم دنیا برای اینکه بگویند ما جلو هستیم، ما مدرن و پیشرفته‌ایم، باید بروند سراغ این نوع و سبک و سلیقه؟ نمونه‌اش در هنر تولید پوشاک است یا دکوراسیون منزل و کاری می‌کنند و طوری تبلیغات می‌کنند که جوانان در کشورهای دیگر لباس‌هایی با مدل‌ها و فحش‌ها و حرف‌هایی که رویشان دارند و متعلق به آنها است را بپوشند. 

در میان عرصه های مختلف نقطه اتکای فراماسون ها برای جذب مخاطب و منفعل ساختن او چیست؟آنها روی فرهنگ‌سازی در روح هنر دست گذاشته‌اند، روح هنر مدرن را به این سمت کشیده‌اند که انسان محور شود در مقابل خدا و آن امیال انسانی و آن شعارهای (ماسونی)، صحه حتی اگر خود اینها حضور نداشته باشند، شعارهایشان حضور داشته باشد، این خطری است که امروز چه سینما و چه هنرهای دیگر را تهدید می‌کند، حتی در سینمای داخل و کارگردانانی که دغدغه دارند هم در این دام افتاده‌اند چرا؟ چون با کشف این مسئله به میدان توحید نیامده‌اند، آنها هم احساس کرده‌اند که مدرنیته را نپذیرفتند و پسامدرنیستم را پذیرفتند و حالا می‌گویند باید با پذیرفتن این اصول چه باید بکنیم، در حالی که نمی‌دانند روح مدرنیته و پسامدرنیته باورها و اصول اصلی فراماسونری است.
کیسر سوسرچ (او که معبد لوسیفر را در آمریکا تأسیس کرده) و کتاب انجیل شیطانی دارد، رسما می‌گوید من بهایی هستم، این ارتباط اینها با همدیگر را دقت کنید و در مقدمه کتابش می‌گوید من با کمک انگلیس این سفارت لوسیفر را تأسیس کردم و دنبال این هستیم این آیین شیطانی را جهانی کنیم. اینها جسته و گریخته گاهی به آن نظام پشت پرده و سازمان‌دهنده‌شان اشاره می‌کنند، فقط ما باید گوش‌هایمان را تیز کنیم که این صداها و نکات ظریف که بین حرف‌هایشان هست بفهمیم.
روح فرهنگ را به سمت خدای تاریکی و پنهان که قرار است در آخرالزمان خدایی کند کشانده اند، تمام هدفی که آنها دارند این است، حالا در کتاب‌هایی که نوشته شده اینکه هنر را به سمت شیطانی می‌کشانند و حتی آرایش را به جایی می‌رسانند که دختر ایرانی احساس می‌کند اگر مثلا آرایش شیطانی بکند، بهتر است.
یک رشته‌ای در غرب به نام زیبایی‌شناسی زشتی وجود دارد؛ اینها سال‌ها و دهه‌ها روی این مسئله کار می‌کنند که به اینجا رسیده‌اند و الان طوری مسئله زشتی را زیبا نشان می‌دهند که فرد راغب شود به آن و به سمت‌اش حرکت کند. همان کاری که شیطان می‌کند و خداوند این عمل را برای شیطان در قرآن برمی‌شمرد و شیطان قسم می‌خورد که برای بشر بدی‌ها را زینت می‌کنم.
حالا ما برای مقابله با اینها باید از این روش استفاده کنیم، مهندسی معکوس کنیم و زشت بودن زشتی را به اینها نشان بدهیم. اینها زشتی را با زیبایی درمی‌آمیزند، اگر زشتی صراحتا خود را نشان بدهد که هیچ‌کس سراغ‌اش نمی‌رود و با درآمیختن زشتی و زیبایی فرد آرام آرام به سراغ آن می‌رود، زیبایی هنر در این است که صراحت‌گویی ندارد و خیلی غیرمستقیم حرف‌هایش را می‌زند. مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌هایشان می‌گویند هنر هنر در این است که حرف‌ها را مستقیم نمی‌گوید ولی تأثیرش را می‌گذارد، ما نیز باید این کار را بکنیم. دست بگذاریم روی انواع هنرها اما زیبایی‌شناسی، زیبایی کنیم، خیلی وقت‌ها ما زیبایی‌ها را زشت بیان می‌کنیم و نمی‌توانیم و بلد نیستیم، ما هنر بیان و عرضه در همه هنرها نداریم.
قرآن هنر موسیقی را تعالی بخشید، موقعی که یکی از کشیش‌های زمان صدر اسلام صدای اذان را شنید، داشت ناقوس می‌زد، صدای اذان را که شنید گفت دیگر باید فاتحه این مسیحیت را خواند چرا که دینی آمده که مضامین بلند معنوی و عرفانی را با مسایل هنری درآمیخته و آنقدر زیبا آن را عرضه می‌کند که جان‌ها به آن متمایل می‌شود اما متأسفانه ما در طول تاریخ این را فراموش کردیم، هنر هنر را فراموش کردیم، کارایی و زیبایی هنر را فراموش کردیم و این به دست سازمان‌های پنهان روش افتاد و آنها از این موضوع استفاده کردند.

خبرگزاری شبستان


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری

صهیونیسم همواره از هولوکاست به عنوان نماد مظلومیت یهودیان جهان و ظلم و ستم به آنان با هدف مشروعیت دادن به تشکیل دولت رژیم صهیونیستی و غصب کشور فلسطین، بهره برده است.به همین دلیل تمام تلاش خود را برای بزرگنمایی و گسترش ابعاد این موضوع و نهادینه کردن آن در اذهان عمومی به کار بسته و بر این اساس در سالهای اخیر اقدامات گسترده ای را در راستای اهداف خود انجام داده است.
به همین دلیل تمام تلاش خود را برای بزرگنمایی و گسترش ابعاد این موضوع و نهادینه کردن آن در اذهان عمومی به کار بسته و بر این اساس در سالهای اخیر اقدامات گسترده ای را در راستای اهداف خود انجام داده است.

-اقدامات بنیاد صهیونیستی علاءالدین

تأسیس سازمان علاءالدین(ALADDIN PROJECT)، یکی از اقدامات قابل ملاحظه صهیونیسم بین الملل در راستای جذب  مسلمانان خاورمیانه است. ویژگی قابل ذکر این سازمان، استفاده از زبانهای مختلف کشورهای مسلمان مانند عربی و فارسی برای اثرگذاری بر اذهان عمومی مسلمانان است. این سازمان با استفاده از زبانهای مختلف، کشورهای اسلامی خاورمیانه را تحت پوشش خود قرار داده است. هدف این سازمان مهندسی افکار پیروان دین مبین اسلام در جهت اهدافی مانند نهادینه کردن روایت صهیونیستی از هولوکاست، تغییر اذهان عمومی از دشمنی با رژیم صهیونیستی به حمایت از آن و جنگ روانی علیه جبهه مقاومت و.. است.

1) برگزاری کنفرانس هولوکاست در کشورهای مسلمان

در آغاز سال 2010، بنیاد صهیونیستی علاءالدین با همکاری وزارت امور خارجه فرانسه اقدام به برگزاری ده  کنفرانس در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا کرد. این همایشها در قاهره، استانبول، بغداد، تونس، رباط، امان، کازابلانکا، اربیل، ناصره و بیت المقدس شرقی برگزار شد و موضوع آن، بحث در باره "آیا این یک انسان است؟"، اثر نویسنده ایتالیایی پریمو لوی بود.  بنیاد علاءالدین در این باره ادعا می کند: «پریمو لوی یک شیمیدان یهودی بود که توسط نازیها به اردوگاه مرگ آشویتس منتقل شد و خاطراتش را در این کتاب که به یکی از مشهورترین آثار ادبی قرن بیستم تبدیل شده، نقل کرده است. این همایشهای دهگانه با تأکید بر این شخصیت مهم یهودی که قربانی هولوکاست شد، فرصت نادری را برای گفت‌وگو و بحث آزاد و صریح میان مورخان و کارشناسان هولوکاست از یک سو و شرکت کنندگان مسلمان و عرب از سوی دیگر، به وجود آورد. به گونه ای که در فضایی آکنده از احترام متقابل، طیف وسیعی از مسائل مربوط به روابط میان مسلمانان و یهودیان و نیز دیدگاه مسلمانان نسبت به هولوکاست مورد بحث و جدل قرار گرفت.»

2) کتابخانه اینترنتی

کتابخانه اینترنتی بنیاد صهیونیستی علاءالدین، کتابخانه ای است به صورت هدفمند، امکان دانلود رایگان و کامل کتابها به زبان عربی و فارسی را می دهد. چنین کاری به موجب ترتیبات ویژه ای که مورد توافق ناشران قرار گرفته، امکانپذیر شده است. تاکنون هزاران کتاب در راستای اهداف صهیونیست ها به زبان عربی و فارسی از این کتابخانه دانلود شده است. کمیسیون کتاب علاءالدین که تعدادی از نویسندگان و ناشران و روشنفکران سرشناس با فرهنگها و مذاهب گوناگون را به ریاست موتاپا گرد هم می آورد، هر سال فهرستی از کتابها را برای ترجمه به زبان عربی و فارسی انتخاب می کند. علاوه بر کتابهایی در باره هولوکاست یا مسائل مربوط به روابط مسلمانان و یهودیان، تعدادی از کتابهای نویسندگان مسلمان نیز برای ترجمه به زبان انگلیسی و فرانسه انتخاب می شوند. همچنین این سازمان در نظر دارد نسخه های کاغذی این کتابها را با بهای ارزان در خاورمیانه و شمال آفریقا توزیع کند. کتاب های ذیل در مورد هولوکاست با حمایت این مؤسسه به زبان های عربی و فارسی ترجمه شده است:

"نابودی یهودیان اروپا" اثر رائول هیلبرگ (انتشارات هولمز و مایر، 1985)

"من آخرین یهودی ام" تربلینکا  ( 1942 1943 )  اثر شیل رایشمن ( انتشارات له زارن، 2009 )

"شوآ" اثر کلود لانرمن (انتشارات فایار، 1985)

"راه حل نهایی : یک نسل کشی"  اثر دانیل بلوکسهام (انتشارات دانشگاه آکسفورد، 2009)

• هولوکاست:  "فراموش کردن آن غیر ممکن است"  اثر آن گرانبرگ ( انتشارات گالیمار، 1995)

3) پروژه آشویتس 2011

در سال 2011 به دعوت بنیاد علاءالدین، یک هیئت در تاریخ 1 فوریه 2011 از آشویتس  دیدار کردند. هدف اصلی بنیاد علاءالدین تبلیغ هولوکاست به وسیله این تیم بازدید کننده بود اگرچه به این امر اشاره نمی کند. در واقع این بنیاد صهیونیستی تلاش می کند انکار هولوکاست را همسان با مفاهیمی مانند بیگانه ستیزی و اسلام ستیزی معرفی کرده و با این شیوه اهدف صهیونیستی خود را پنهان نگاه دارد.  این بنیاد در این باره عنوان می کند: « به دعوت بنیاد علاءالدین، یونسکو و شهرداری پاریس با حمایت دولت فرانسه یک هیئت بلندپایه متشکل از سیاستمداران برجسته، شهرداران، روشنفکران، رهبران مذهبی و شخصیتهای دولتی در تاریخ 1 فوریه 2011 از آشویتس، اردوگاه مرگ نازی، دیدار کردند تا یک فراخوان جهانی برای صلح و مدارا و در رد همه اشکال نژادپرستی، اسلام ستیزی و یهودی ستیزی، بیگانه ستیزی و انکار هولوکاست و فجایع تاریخی، صادر کنند.»

4) نمایش فیلم شوآ در کشورهای مسلمان

فیلم شوآ ساخته کلود لانزمن است که در کشورهای مختلف از جمله ترکیه به نمایش درآمده است. سازمان علاءالدین ادعا دارد، این فیلم یک مستند 9 ساعته درباره هولوکاست است که به زبانهای عربی، ترکی و فارسی ترجمه شده و در کانال های تلویزیونی مختلف و شهرهای خاورمیانه پخش خواهد شد.

5) انتشار مجموعه کتابهایی با عنوان "یهودی و مسلمان در گذر تاریخ"

بنیاد علاءالدین مجموعه ای از کتابها را با عنوان تاریخ مشترک یهودیان و مسلمانان به زبانهای ترکی، فارسی، عربی و فرانسه منتشر کرده است. این اقدام در راستای تغییر اذهان مخالفان صهیونیسم و متأثر ساختن آنها در کشورهای مسلمان برنامه ریزی شده است. این سازمان ادعا کرده که در این کتاب، تاریخ دقیق مسلمانان و یهودیان در کشورهایی مانند ایران، افغانستان، مراکش، تونس، الجزایر، لیبی، مصر، سوریه، لبنان، رزیم صهیونیستی، عراق، ترکیه و یمن بازگو می شود.

6) همکاری با دانشگاه لندن

بنیاد علاءالدین برای تبلیغ اهداف خود مشغول همکاری با دانشگاه لندن (مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی SOAS) است و به دنبال ارائه امکان تحصیل در دوره های آموزش فوق لیسانس از طریق اینترنت به کاربران در کشورهای خاورمیانه است. در واقع این اقدام در راستای وابسته کردن این افراد و گسترش ارتباط دست اندرکاران این سازمان با جوانان کشورهای خاورمیانه و متأثر کردن اذهان آنها صورت می گیرد.

7) برپایی دانشگاه تابستانی

بنیاد علاءالدین هر ساله به مدت سه هفته برای دانشجویان کارشناسی ارشد اروپا، خاورمیانه و آفریقا دوره های آموزشی برگزار می کند. در این دوره ها موضوعات هدفمندی مانند علل جنگهای آینده (دعوا بر سر منابع آب، انرژی، خاک...)، نحوه حل مخاصمه، مدیریت تنوع فرهنگی و فرهنگ صلح به شرکت کنندگان آموزش داده می شود. دانشگاه تابستانی علاءالدین بر اساس شاخصهای مدنظر خود به دانشجویان بورسیه می دهد. این بورسیه به دانشجویان ساکن اروپا، آفریقا و خاورمیانه تعلق می گیرد.

8) آموزش هولوکاست در خارج از جهان غرب

بنیاد علاءالدین با همکاری یونسکو و بخش روابط عمومی سازمان ملل متحد، آموزش تاریخ هولوکاست در کشورهای مختلف در خارج اروپا و آمریکا را دنبال می کند. این کار از طریق آموزش مربی و تقویت ابزار آموزشی برای کودکان صورت می گیرد. این اقدام نیز تحت لوای تقویت تحمل و صلح اما در راستای اهداف صهیونیستی انجام می پذیرد.

9) آموزش چهره های مذهبی

بنیاد علاءالدین جمعی از چهره های مذهبی مسلمان، مسیحی و یهودی را گرد هم آورده و آنها را در راستای اهداف خود آموزش می دهد. این سازمان هدف از این آموزش را غنی شدن ادیان از همدیگر اعلام کرده است.   کمیسیون بین المذاهب بر متون آموزشی این گروهها را نظارت می کند. کمیسیون بین المذاهب متون آموزشی را که توسط تعدادی از روحانیون مسلمان و کشیشان و خاخامها تهیه می شود، مورد بررسی دقیق و تصویب نهایی قرار خواهد داد. آنگاه این متون برای استفاده به مراکز آموزش روحانیون جوان هر سه دیانت در کشورهای مختلف جهان ارسال خواهد گردید. این پروژه در هماهنگی با دانشگاه الازهر در قاهره و دانشکده مطالعات اسلامی در سارایوو به اجرا در می آید.

جمع‌بندی
در این گزارش، بنیاد صهیونیستی علاءالدین به عنوان یکی از اقدامات مهم صهیونیسم بین الملل در راستای جذب مسلمانان خاورمیانه و تأثیر بر اذهان عمومی کشورهای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت. این سازمان صهیونیستی ادعا دارد با هدف نزدیکی میان پیروان ادیان اسلامی، یهودی و مسیحی فعالیت می کند. بر این مبنا اقدامات فرهنگی و آموزشی گسترده ای مانند انتشار کتاب، فیلم، دوره های تابستانی برای جوانان، تشکیل کلاسهای آموزشی و..انجام داده است. این سازمان با روایتهایی که از دین یهود می دهد و تلاشی که برای القاء نزدیکی یهودیت به اسلام و یهودیان به مسلمانان می کند، در نظر دارد که مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی را از تقابل دو دین خارج کرده و آن را موضوعی سیاسی و بی اهمیت جلوه دهد. از سوی دیگر یکی از اهداف اصلی صهیونیستها از تأسیس سازمانهایی مانند بنیاد علاءالدین این است که کشورهای مسلمان روایت ساختگی صهیونیستها از هولوکاست را بپذیرند تا بتوانند تشکیل رژیم صهیونیستی را مشروع و ضروری جلوه دهند. نکته قابل ملاحظه دیگر این است که سازمان صهیونیستی علاءالدین برنامه های تدریجی و بلندمدت خود را در زمینه های فرهنگی و آموزشی با تأکید گسترده بر کشورهای مسلمان بویژه جوانان به پیش می برد. برپایی دوره های آموزشی برای جوانان، دادن بورسیه و مدرک تحصیلی به آنان، استفاده از برنامه های جوان پسند مانند نمایش فیلم نشان می دهد که جوانان یکی از اهداف اصلی صهیونیسم بین الملل را تشکیل می دهد.

منبع: موعود
 

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری

پشت پرده خطرناک ترین پروژه فرهنگی غرب/

آواتار به چه فرا می خواند؟ + تصاویر

آیا از خطرناک ترین پروژه فرهنگی غرب اطلاع دارید؟ از دین نوین جهانی چه می دانید؟ آیا آواتار صرفاً فیلمی علمی - تخیلی است؟ مدیریت پلکانی پیام در این میان چه نقشی دارد؟ برای رازگشایی از بزرگترین پروژه فرهنگی ماسونی - یهودی با گزارش ویژه مشرق همراه باشید


 مبانی آنچه در این نوشتار دین نوین جهانی نامیده می شود را باید در سالهای اولیه قرن بیستم جستجو کرد. زمانی که انجمن تئوسوفی و جریان عصر جدید (New Age Movement) برای بازسازی ساختار معنوی و دینی جوامع مختلف بر اساس آموزه های پیشامسیحی کابالیستی و تئوسوفیستی نظریات متنوعی ارائه نمودند. با این حال این جریان تا دهه اول قرن بیست و یکم به یک فرهنگ و ایده عمومی تبدیل نشد و در کتابها و محافل خاص باقی ماند. اوج این عمومیت و فراگیری را در عرصه رسانه ای باید فیلم آواتار به شمار آورد که کاملاً برگرفته از این آموزه های پیشامسیحی است و اقبال فراگیر جهانی از آن میتواند محکی برای آغاز زمان ارائه عمومی مبانی این دین نوین جهانی دانست. آواتار به چه فرا می خواند؟

فیلم آواتار در این میان یک شاخص است و بدنه این جریان طیف وسیعی از تولیدات و محصولات رسانه ای را شامل میشود که متأسفانه برخی رسانه های داخلی ناخواسته گرفتار مشارکت در مدل پیچیده دین‏زدایی و دین‏ستیزی شده اند که در حال حاضر فعال میباشد. این مسأله در حوزه تبلیغ و ترویج آموزه های دینی اهمیت مضاعفی می یابد چرا که به همان اندازه که ترویج آموزه های دینی می تواند با مدیریتی درایت محور و هوشمندانه، ابتکار عمل را در مواجهه با این جریان به دست گیرد، کاستی و ناکارآمدی آن می تواند پاشنه آشیل جریان سازی فرهنگی در این مسأله باشد. قدم آغازین در حرکت فرهنگی قوام مند و استوار و به کار گیری شیوه های هوشمندانه جنگ نرم، ترسیمی درست و فراگیر از مختصات فرهنگی است که در حال حاضر در آن قرار داریم.

در این گزارش، به بررسی پروژه رسانه ای خواهیم پرداخت که بر اساس مدل پلکانی مدیریت پیام  تنظیم شده است و هدف نهایی آن تمهید شرایط لازم برای ظهور «دین نوین جهانی» است. در ادامه نیز فیلم سینمایی آواتار محصول 2009 امریکا از این منظر مورد بررسی قرار میگیرد.


برای مشاهده متن کامل مقاله به ادامه مطلب ... بروید 

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم

ادامه مطلب...
تاريخ : 2013/1/20 | نويسنده : انسان

تیتر تمامی سایتها و نشریات جهان به زودی ...

منجی سلام 

منتظر این تیتر باشید....

اللهم عجل لولیک الفرجنوشته شده بدست : شیعه گمنام

دوست دارم صبح شنبه برم دکه روزنامه فروشی این تیتر رو ببینم :

تصویر


 

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید

برچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

براساس تبلیغات شدید رسانه های غربی پایان جهان فرا رسیده است! به تعبیر بهتر، نظریه «پایان دنیا» با گسترش رسانه‌های فراگیر بویژه سینما، به یکی از اهرم‌های موثر کنترل ذهن در ده‌های اخیر تبدیل شده است. در این گزارش به نقش رسانه های مختلف در دامن زدن به این نظریه تبلیغاتی و ابعاد پشت پرده آن می پردازیم.

 

 

 

 

نظریه «پایان دنیا» با گسترش رسانه‌های فراگیر بویژه سینما، به یکی از اهرم‌های موثر کنترل ذهن در ده‌های اخیر تبدیل شده است. این نظریه، گاه صبغه دینی می‌یابد و با «تعیین وقت» برای ظهور منجی یا ضدمنجی گره می‌خورد و گاه رنگ و بوی زیست محیطی به خود می‌گیرد و با «حادثه‌ای طبیعی» عجین می‌گردد و گاهی نیز با فعل بشر و «مکافات عمل» در دوره تمدنی خاص پیوند می‌یابد.

اما در تمام الگوهای «فرجام نگاری» همواره چند عنصر ثابت وجود داشته است: اول پیشگویی و دوم تمهید برای «تغییر». به عبارت روشن در تمام نسخه‌های فرجام‌نگاری در شبکه‌های اجتماعی-رسانه‌ای، همواره زمینه برای مدلی از تغییر مهیا شده است. تغییری که از پیش «طراحی شده» و باور به آن توسط کانونهای معین در قالب «پیشگویی» عمومی می‌شود.

پروژه‌های فرجام نگاری در شبکه های اجتماعی و رسانه ای همواره با «تغییرات سیاسی» کلان پیوند داشته است و توسط کانونهای پشت پرده این سیاستها مدریرت شده است. این پروژه مربوط به امروز نیست و از زمان جنگهای صلیبی تاکنون از سوی کانونهایی خاص مورد استفاده بوده است.

نظریه «پایان دنیا» به یکی از اهرم‌های موثر کنترل ذهن در ده‌های اخیر تبدیل شده است.

برای عمومیت بخشی به چنین پروژه‌هایی که باور توده‌ها را طلب می‌کند، همواره به نوعی میراث رازآمیز سیاسی یا به عبارت دقیقتر نوعی عرفان سیاسی نیاز است. این عرفان که رنگ و بوی متافیزیکی خود را به صورت اغراق آمیز به رخ می‌کشد، چیزی نیست جز کابالا؛ آیینی که در قرون وسطی با دمیدن در میراث مسیحایی و پیشگویی ظهور عیسی بن مریم، بارها جامعه مسیحی را به منظور مشارکت در جنگهای خانمانسوز یا کوچهای غیرضروری بازی داد و از آن زمان تا کنون به کرات این سناریو را تکرار کرده است.

«نظم کنونی جهان» که حاصل دسیسه‌هایی است که پیش از جنگ جهانی اول طراحی شد، پس از جنگ دوم جهانی به تثبیت رسید و تا کنون به حیات خود ادامه داده است. این نظم که ضامن منافع گروههای خاص در سطح بین المللی بوده است با چند حادثه که مهمترین آنها انقلاب اسلامی است، ترکهای خطرناک برداشته است. صدای خرد شدن این نظم را کسانی که طراحان اصلی آن بوده‌اند، بیشتر و بهتر از همه می‌شنوند؛ از این رو با پیشدستی در صدد تکرار شگردهای کهنه هستند و از «نظم نوین جهانی» دم می‌زنند. نظمی که میتواند با حفظ ماهیت جایگزین شرایط کنونی شود و همچنان منافع این گروه خاص را برای یک دوره بلند مدت دیگر تأمین نماید. پروژه‌های رسانه‌ای مربوط به فرجام جهان را باید متناسب با این چارچوب کلی فهمید.


سابقه طرح موضوع پایان جهان

کمی پیش از اکران فیلم سینمایی 2012، مستندی با مضمون مشابه با نام نوسترآداموس 2012 با تبلیغات گسترده از شبکه پرمخاطب هیستوری چنل، به نمایش درآمد و با سرعت کوتاهی در دیگر شبکه های تلویزیونی سراسر جهان تکرار شد.

اگر مضمون فیلم سینمایی 2012 بخاطر داستان خیالپردازانه آن قابل باور نبود، اما در برنامه هیستوری چنل ما با یک مستند به ظاهر علمی تاریخی مواجه بودیم، از هم از شبکه های که در میان مخاطبان فرهیخته به پخش برنامه های علمی/تاریخی و منحصر بفرد شهرت داشت.

در مستند نوسترآداموس 2012 علاوه بر پیشگویی مایاها درباره سال 2012 به نقاشی­های به تازگی کشف شده نوسترآداموس پیشگوی مشهور یهودی فرانسوی قرن شانزدم ارجاع داده می­ شود و همچنین پیشگویی های محافل مخفی فراماسونری درباره حوادث سال 2012 معرفی می­ شود.

در بخشهای پایانی برنامه اینگونه جلوه داده می­شود که دنیای غرب با یک آزمون سیاسی و اجتماعی بزرگ مواجه خواهد شد و اگر بتواند این آزمون را از سر بگذراند از بلایای پایانی در امان خواهد ماند. ریتم تند و نوع خاص نریشن و موسیقی مستند و چینش فشرده انبوده اطلاعات پراکنده در پس یکدیگر به گونه ای است که مخاطب عام پس از تماشای آن، درباره سرنوشت خود در سال 2012 احساس نگرانی می ­کند.

به گفته مستند سنگ نوشته های تمدن مایاها پایان دنیا را در سال 2012 نشان می­دهد. گوینده متن خاطرنشان می­کند این به معنای سرنوشت محتوم نیست و ما غربی­ها با درایت می­توانیم آن را تغییر دهیم. این تغییر در ادامه مستند معنای روشنی می ­یابد. هرچند مستند با اشاره به تمدن مایاها آغاز می­شود ولی تقریباً آن را رها می­کند و منحصراً به تشریح پیشگویی­های نوسترآداموس و انجمن­های فراماسونری می ­پردازد.

در واقع نوسترآداموس بهانه­ ایست تا مستند قدرتهای مخفی و توان پیشگویی را برای انجمنهای سری ماسونی تبلیغ کند. در واقع مستند، اعتبار پیشگویی­های نوسترآداموس را هم از آن جهت می­ داند که او در جوانی به عضویت گروهی از سنگتراشان آزاد یا همان فراماسونها درآمده است و در آنجا علوم خاصی همچون جادو و کیمیا را فراگرفته است.

در این مستند حادثه­ ای هولناک در سال 2012 رخ خواهد داد و تنها در صورتی که ما غربی ها بتوانیم از آزمون نظامی و سیاسی آن سالها سربلند بیرو آییم و آن حادثه هولناک را خنثی کنیم، در امان خواهیم بود. در زمان توضیح این مطالب تصاویری از انفجارهای اتمی به تصویر کشیده می­شود.

در بخشی از این مستند یک خاخام ساکن سرزمین­های اشغالی به نام آریل بارزادک که از کارشناسان برنامه است به صراحت اعلام می­ کند خطر سال 2012 از ناحیه ایران است و این کشور تهدید اصلی برای غرب در آن سال خواهد بود و اگر برای آن تدبیری اندیشیده نشود، حادثه ­ای مانند طوفان نوح در انتظار دنیا خواهد بود! به گفته او ما هنوز نمی­دانیم چرا طوفان نوح رخ داده است ولی بی شک دلایل مهمی مربوط به کفار وجود داشته است.

او با این گفته سعی می­کند قوم کافری را که سبب نزول بلا در زمان نوح شد با ایرانیان در حال حاضر مقایسه کند! پس از سخنان خاخام اسرائیلی تصاویری از رئیس جمهور ایران نشان داده می­ شود. مستند در این بخش در تلاش است به مخاطب عام غربی بقبولاند خطر 2012 از جانب ایران است و اگر بخواهیم از خطر ایران در این سال در امان باشیم باید به اسرائیل به عنوان دژ دفاعی در برابر این خطر، کمک کنیم.


هیستوری چنل تنها شبکه مشهور و امریکایی نبود که اعتبار علمی خود را برای پروژه 2012 هزینه کرد. در فاصله کمی پس از مستند هیستوری چنل، شبکه پرطرفدار نشنال جئوگرافی نیز که عموماً به دلیل مستندهای جذابش از حیات وحش مشهور است، اقدام به پخش مستندی تأثیرگذار با نام 2012: شمارش معکوس تا آرماگدون نمود.

شبکه پرطرفدار نشنال جئوگرافی اقدام به پخش مستندی تأثیرگذار
با نام 2012: شمارش معکوس تا آرماگدون نمود.

برای مشاهده متن کامل مقاله به ادامه مطلب ... بروید.
 

منبع:مشرقما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید

برچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

ادامه مطلب...

از فحشای قانونی تا لگدمال شدن عزت ملت آمریکابه گزارش رقص شیطان  نکته‌ای که در سیاست درآمدزایی دولتمردان آمریکا نسبت به مردم وجود دارد این است که آن‌ها هیچ فرقی بین  استعمار مردم خود و سایر نقاط دنیا قائل نیستند؛ آن‌ها در بسیاری از فیلم‌های هالیوودی خود نیز به این سیاست خود اشاره کرده‌اند.

به طور مثال، هنگامی که در یکی از این فیلم‌ها، تعدادی از مردم با جماعت زامبی‌ها مخلوط می‌شوند دولتمردان دستور بمباران و به رگبار بستن تمامی مردمان آن منطقه را می‌دهند.

دیدگاه حاکمان این دولت‌ها نسبت به اشاعه فحشا در فضای مجازی، هیچ تفاوت ملّی و بین‌المللی ندارد. آن‌ها با گسترش اینترنت از دهه 80 میلادی، به منظور کسب درآمد بیشتر اقدام به اشاعه مستهجن نگاری آن‌لاین در سرتاسر دنیا نمودند.

در سال ۲۰۰۰، مجله بی‌ارادگی و اعتیاد جنسی، در یكی از نسخه‌های خود به نقل از نویسندگان متعددی اظهار داشت كه اتصال به سایت‌های اینترنتی مستهجن، محدود به كاربران خانگی نمی شود. براساس تحقیقات صورت گرفته در مورد ۵۰۰ شركت پیشرو و موفق، روشن شد كه كارمندان مرد، ۶۲ درصد از زمان كاری خود را در فضای مجازی به استفاده از سایت‌های مستهجن اختصاص می دهند.

پایین آمدن مداوم سن نگاه کردن هرزه نگاری آن‌لاین در آمریکا نیز شاهدی بر این مطلب است.

این یکی از صدها دلیلی است که امام خمینی (قدس سرّه) حاکمان پست و ظالم آمریکا را، شیطان بزرگ نامید و رهبر عزیزمان امام خامنه‌ای (حفظه‌الله‌تعالی)، منافق اصلیشان نامید؛ زیرا بیشترین تبعات سیاست هرزه‌نگاری آن‌ها در فضای مجازی علاوه بر فضای فیزیکی، ابتدا دامن‌گیر مردمان خود این کشور شده است و سپس سایر نقاط دنیا.

در اثبات این ادعا در زیر نمونه به تصویر کشیده شده این آمار را به شما ارائه می‌نماییم، آماری که توسط موسسات تحقیقاتی خود این کشورها ارائه شده است.


منبع: گردابما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم

تاريخ : 2013/1/4 | نويسنده : انسان

مجموعه چندرسانه‌ای: «بی‌خواص»

  پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در دهه اول محرم الحرام امسال در مجموعه‌ای صوتی به بررسی عبرت‌های عاشورا در بیانات رهبر انقلاب پرداخت. همان‌طور كه در آن‌جا شنیدیم حضرت آ‌یت‌الله خامنه‌ای در بیاناتشان راجع به عبرت‌های عاشورا و درباره نقش «خواص اهل حق» در شكل‌گیری فاجعه‌ی عاشورا فرمودند: «جا دارد ملت اسلام فكر كند كه چرا پنجاه سال بعد از وفات پيغمبر، كار كشور اسلامى به جايى رسيد كه جگر گوشه‌ى پيغمبر را با آن وضع فجيع به خاك و خون كشيدند؟! خوب؛ انسان بايد به فكر فرو رود، كه چرا چنين شد؟ از هر طرف حركت مى‌كنيم، به خواص مى‌رسيم».
  به همین دلیل مجموعه چندرسانه‌ای «بی‌خواص» به شرح حال خواص صدر اسلام و علل انحراف آن‌ها با استفاده از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌پردازد. این مجموعه از ابتدای دهه دوم صفر در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR منتشر شده و تا روز اربعین حسینی ادامه داشت.
  برای مشاهده برنامه‌های این مجوعه بر روی تصویر هركدام از اشخاص بالا كلیك كنید.

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
تاريخ : 2012/12/30 | نويسنده : انسان

نوسترآداموس به راستی کیست؟ آیا او پیشگویی صادق است یا شارلاتانی است یهودی؟ پروژه های فراماسونری یهود برای بازی با عقاید و باورهای مردم چگونه و به دست چه افرادی اجرا می شود؟ چرا کتاب این پیشگو در 5 قرن گذشته، مکرر چاپ شده است؟ آیا در این مورد هم با افسانه ای همچون افسانه هولوکاست رویرو هستیم؟ برای رازگشایی از این افسانه پانصد ساله یهودی، با این گزارش ویژه همراه باشید.....

 

عبده بازی اخیر در روزهای پایانی سال 2012 تنها یکی از پروژه های فراماسونری یهود برای بازی با عقاید و باورهای آخرالزمانی مردم جهان بود.

یکی از مراجع عمده فراماسونری در پیشگویی های جهانی، یهودی کابالیستی به نام "نوستر آداموس" است که آمیزه ای از سحر، تعالیم کابالایی یهود، قدرت سرودن شعر، حرص جمع آوری ثروت و نیز خواص تخدیری گیاهان، او را به تهیه مواد لازم برای نشخوار چندین قرنی اشاعه دهندگان فراماسونر خرافه گرایی موفق کرد.

 

یکی از تمهیدات فراماسونری تحت استیلای یهود مبتلا کردن مردمان جهان به خرافه پرستی و خرافه گرایی بوده است. حجم تلاش و سرمایه گذاری تشکیلات فراماسونری برای نفوذ دادن خرافاتی که زایل کننده قدرت تعقل و تفکر توده ها بوده و آنها را به انفعالی رام کننده در برابر حوادث پیرامون جامعه می کشاند به اندازه ای بزرگ بوده است که حتی توانسته بشر غربی امروزی مدعی عقلانیت و دانش و تفکر را نیز به بازیچه بگیرد (هجوم اروپاییان به روستایی در فرانسه برای در امان ماندن از نابودی 21 دسامبر 2012 و بسیاری موارد دیگر).

شعبده بازی اخیر در روزهای پایانی سال 2012 تنها یکی از پروژه های فراماسونری یهود برای بازی با عقاید و باورهای آخرالزمانی مردم جهان و لوث کردن موضوعات پیرامون آن همچون ظهور منجی آخرالزمان و حکومت جهانی عدالت بود که با سرمایه گذاری چندین ساله و میلیون ها دلاری اختصاص یافته از سوی زرسالاران یهود پیگیری شد.

 

اشاعه خرافه از بزرگترین دستاویزهای فراماسونری برای منفعل کردن جوامع بوده است.برای مشاهده متن کامل مقاله به ادمه مطلب ... بروید.


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

ادامه مطلب...
تاريخ : 2012/12/14 | نويسنده : انسان

ساخت یک فیلم موهن دیگر علیه پیامبر اعظم (ص)

ساخت یک فیلم موهن دیگر علیه پیامبر اعظم (ص)

 مساله اسلام هراسی و اسلام‌ ستیزی پدیده‌ ای است که در سال‌ های اخیر با تابلوی آزادی بیان در غرب مورد توجه قرار گرفته و به همان نسبت که اقبال مردم جهان به اسلام و مبانی اسلامی افزایش یافته، اسلام هراسی و اسلام‌ ستیزی در غرب نیز شدت گرفته است.
به ‌طور طبیعی، ‌گسترش اسلام هراسی و اسلام ستیزی در کشور‌های غربی موجب می ‌شود که اقلیت ‌های مسلمان بیش از گذشته در کشورهای اروپایی و آمریکایی تحت فشار قرار گرفته و حتی ممکن است ناچار به مهاجرت شوند.
فيلم موهن «بی ‌گناهی مسلمانان» یکی از جدیدترین موارد از توهین آشکار به ارزشهای اسلامی و پیامبر اعظم (ص) بود که چندی پیش در غرب منتشر و با خشم و اعتراض سراسری مسلمانان در تمامی کشورهای دنیا مواجه شد به گونه ای که بسیاری از دست اندرکاران این فیلم مجبور به پناه بردن به مکانهای نامعلوم و تحت حفاظت پلیس شدند.
اما برخی رسانه های غربی خبر داده اند که یک کارگردان پاکستانی‌ الاصل مقیم اسپانیا با مشارکت «تری جونز» فیلم موهن جدیدی را ساخته و قصد دارد به زودی آن را منتشر کند. جونز همان کشیش هتاک آمریکایی است که چندین مرتبه قرآن ‌سوزی را در کارنامه خود دارد.
کارگردان این فیلم به نام "عمران فراست" که در حال حاضر در اسپانیا زندگی می ‌کند، نام فیلم خود را "پیامبر بی‌ گناه" نامیده و گفته است فیلمش در مورد زندگی پیامبر اسلام است. فیلم جدید را می‌ توان به نوعی دنباله ‌ای بر همان فیلم بی ‌گناهی مسلمانان دانست.
رسانه ها خبر داده اند که يك نفر از نزدیکان این کارگردان، بخشی از این فيلم موهن جديد را روی سايت يوتيوب قرار داده است. اين ويدئو كه گفته شده تنها بخش كوچكی از اين فيلم توهين‌ آميز است، از جمعه، هفدهم آذرماه، بر روی سايت يوتيوب منتشر شده است.

كارگردان اين فيلم اعلام كرده كه فيلم را جمعه ۲۴ آذرماه به صورت كامل در سايت‌های اينترنتی منتشر خواهد كرد.
اولین ویدیوی تبلیغاتی این فیلم که زمان آن پنج دقیقه و ‏۴۶‏ ثانیه است، نام فراست را در کنار پرچم اسپانیا منتشر کرده و خود نیز در صحنه‌ای دیگر در میدان «کلون» شهر مادرید و زیر پرچم اسپانیا ظاهر شده است‏. ‏او در این فیلم خود را به عنوان «یک مسلمان سابق پاکستانی که اکنون به شهروند اسپانیایی بودن خود افتخار می‌کند»، معرفی کرده است‏. ‏
در بخشی از تیزر تبلیغاتی این فیلم گفته می شود: "اگر واقعیت محمد (ص) را پیدا کنیم می‌‌توانیم واقعیت اسلام را بشناسیم. اینکه آیا محمد (ع) یک پیامبر معصوم فرستاده شده از سو‌ی‌ خدا بود یا یک ...؟!"
عمران فراست در این فیلم خود را به عنوان "یک مسلمان سابق پاکستانی که اکنون به شهروند اسپانیایی بودن خود افتخار می‌‌کند"، معرفی‌ کرده است. در تیزر تبلیغاتی این فیلم همزمان با نمایش صحنه‌هایی از مسلمانان، مساجد و قرآن همراه با حملات به برج‌های دوقلو و حمله به قطارهای متروی مادرید در ۱۱ مارس سال ۲۰۰۴ دیده می‌‌شود، فراست می‌‌گوید: اسلام دومین دین بزرگ روی زمین و مسلمانان می‌‌گویند، دین صلح و سازش است اما شواهد چیز دیگری را نشان می‌‌دهد.

با این اوصاف به نظر می رسد غربی ها از اعتراضات مردم مسلمان درس عبرت نگرفته اند و موج جدیدی از واکنش ها در اعتراض به خاک پاشیدن به خورشید عالم بشریت در راه باشد.

منبع: «آرماگدون»


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

روایتی تازه از هولوکاست مردم آفریقا سند محرمانه NSSM 200 + اصل سند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، از 1968 تا اوایل قرن جدید آمریکا 17 میلیارد دلار صرف کنترل جمعیت جهان کرده است که نصف آن در آفریقا صرف کشتار مردم شده است. جمعیت و تعداد افراد ملت ها و کشورها در طول تاریخ جنبه های سیاسی و امنیتی خاص خود را داشته است. به خصوص در نیمه دوم قرن بیستم نگاه سیاسی و امنیتی به موضوع افزایش جمعیت ملت ها برای قدرت های استعماری ترس آور بوده و آنها را به تکاپو واداشته است.

تکاپویی که تا به امروز نیز ادامه داشته و موجب مرگ میلیون ها انسان شده است. نظام آمریکا  که خود را بعد از جنگ جهانی دوم صاحب اختیار جهان و ملت ها می دانست افزایش جمعیت جهان به خصوص در آفریقا را در تضاد با منافع خود می دید. طبق این نگاه با حمایت مالی سرمایه داران آمریکایی از جمله بنیاد راکفلر، مطالعات و پژوهش هایی برای جلوگیری از افزایش جمعیت و کنترل هدفمند آن در سراسر جهان انجام گرفت.  در سال 1948، طي يک قرارداد پژوهشي ميان ارتش آمريكا و دانشگاه جان هاپكينز مطالعات برای ارايه‌ يك برنامه‌ هماهنگ جهاني جهت كاهش جمعيت كشورهاي كمتر توسعه يافته شروع شد.

گزارش NSSM 200  (لینک دانلود سند)

NSSM 200

به باور برنامه ریزان امنیتی وقت آمریکا از جمله هنری کیسینجر، پس از پايان جنگ جهانی دوم و به خصوص پس از پایان جنگ سرد، آنچه که امنیت ملی و سیطره جهانی آمریکا را تهدید می کرد رشد جمعيت بومي كشورهاي كمتر توسعه ‌يافته ا‌ي بود که دارای منابع غني بودند. افزایش جمعیت جوان این کشورها خطر بالقوه ای برای سیاست های چپاولگرانه آمریکا محسوب می شد. سیاست مداران آمریکایی یک جنگ جمعیت زدایانه را شروع کردند که با نژادپرستی همراه بود و شدیدترین جبهه آن در آفریقا فعالت کرد.

تاثیرگذارترین دستورالعمل و طرح این جنگ جمعیتی به NSSM 200 معروف است که مخفف   (National Security Study Memorandum No. 200) بوده و در اوایل دهه هفتاد میلادی توسط هنری کیسینجر و دستیاران او تنظیم شد. اين پروژه روند فزاينده‌ رشد جمعيت جهاني را برخلاف امنيت ملي آمريکا می دانست و استراتژي ها و سياست هایی برای مدیریت جمعین جهان و ترغيب رهبران کشورهاي در حال توسعه براي کاهش روند رشد جمعيت را تبيين مي کرد.

مجموعه ای از یهودیان، معمار بسیاری از سیاست های ضد انسانی آمریکا بوده و هستند.

ادامه مطلب . . .
ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

ادامه مطلب...
تاريخ : 2012/11/3 | نويسنده : انسان

 رسوایی بزرگ رییس پزشکی قانونی رژیم صهیونیستی

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از المنار، آشکار شدن ابعاد اقدام ضد انسانی و تکان دهندۀ یهودا هیس رییس سابق پزشکی قانونی اسرائیل که از مشهورترین مقامات وزارت بهداشت این رژیم به شمار می آید، آن هم در واپسین روزهای خدمت وی، رسوایی بزرگی برای جامعۀ پزشکی رژیم اشغالگر به بار آورده و واکنش های شدیدی را در میان صهیونیست های ساکن در اراضی اشغالی ایجاد کرده است.

بنا بر این گزارش، هیس که به سبب این رسوایی از کار برکنار شده است، در مدت زمان تصدی ریاست سازمان پزشکی قانونی رژیم صهیونیستی، در بیش از هشت هزار مورد، نسبت به قطع عضو و ربودن اندام های اجساد ارجاع شده به پزشکی قانونی، بدون اطلاع خانواده های آنان اقدام کرده است.

ابعاد این رسوایی زمانی آشکار می شود که گزارش های متعدد مربوط به دست داشتن مقامات رژیم صهیونیستی در قاچاق اعضا و اندام های انسان مورد توجه قرار گیرد؛ امری که خانواده های قربانیان را به شدت بهت زده و خشمگین کرده است.

اعضای «ربوده شده» از اموات، اغلب شامل قلب و مغز و دیگر اعضای داخلی مانند کبد و کلیه بوده است و هیچ یک از این موارد به خانواده های قربانیانی که اجساد آنان مورد سوء استفاده قرار گرفته، اطلاع داده نشده و در ظاهرِ جسد قابل تشخیص نبوده است.

در بخشی از گزارش پخش شده از شبکه المنار، یعقوب لیتسمن معاون وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی با اذعان به این موضوع می گوید: از زمان تصدی منصبم، گزارش هایی در مورد اقدامات غیرقانونی پروفسور هیس به من رسیده بود که در نهایت منجر به برکناری وی شد.


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید

برچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/20 | نويسنده : انسان

دیروزمان "هری پاتر" بود امروزمان "بن تن"

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاري دانشجو، احتمالاً کسی نباشد که «بن تن» را نشناسد؛ کودکی که با دست بندی فضایی می تواند به 10 شکل گوناگون تبدیل شده و مردم را از خطرات و حوادث عجیب حفظ کند.

هیچ اسباب بازی فروشی نبود که گونه ای از اسباب بازی های بن تن را نداشته باشد؛ همه فروشگاه ها پاک کن، جامدادی، خط کش و انواع لوازم التحریر بن تن را دارند؛ کافی است سری به لباس فروشی های سطح شهر بزنید تا انواع تی شرت های این شخصیت مشهور را بوفور ببینید.


شخصیتی ناسازگار و زیاده خواه که با اعمالی قهرمانانه، منجی بشریت شده و احتمالاً قدرتش از خدا هم بیشتر است؛ یعنی برخی بچه ها این گونه فکر می کنند.


می دانیم كه تخیل بچه ها، تصویری است و نمی توان مفهومی انتزاعی را بدون پشتوانه تصویری در ذهن کودکان وارد كرد، بنابراین طبیعی است کودکان بگویند: «هر چند خدا قوی است، اما نیروی بن تن بیشتر است.»


وقتي قهرمان های غربی بدون در نظر گرفتن شرایط فرهنگی وارد کشور می شوند، عواقبی بهتر از این را نمی توان انتظار داشت.


مصرف مصرف‌گرایی و اسراف در اسراف‌زدگی


نمی دانم «Hannah Montana» را می شناسید یا نه، اما اگر او را نمی شناسید، به اولین کودکان و نوجوانان اطراف خود رجوع کنید تا اطلاعات کاملی از نام و مشخصات او را در اختیار شما قرار دهند.


دختری 20 ساله که در 14 سالگی از شهرتی عجیب برخوردار شد؛ البته این نامی است که در جهان او را معروف ساخت؛ اسم اصلی او «مایلی ری سایرس» است که با بازی در نقش «هانا مونتانا»، بیشتر او را به همین نام می شناسند.


مونتانا بازیگر، خواننده پاپ و رقاصی است که ذهن نوجوانان بسیاری را مسحور خویش ساخته است؛ البته نظام عظیم رسانه ای غرب  در برجسته کردن نام او در جهان نقش اصلی را ایفا کرد.


چقدر سخت است کار والدینی که می خواهند کودکان خود را دین باور بار بیاورند! والديني كه کودکشان به فروشگاهی وارد می شود و بهانه محصولی با عکس های پر رنگ و لعاب این شخصیت مشهور را می گیرد، چه باید بکنند؟! مگر می توانند در مقابل بهانه گیری فرزندانشان مقاومت کنند؟ با عقده های دوران بعدی زندگی شان چه کنند؟ راضی شوند به الگو شدن این مونتانا یا عقده های حاصل از این ممانعت را بپذیرند؟


مصرف زدگی و مدگرایی اولین و حداقل تأثیر مونتانا روی کودکانمان است، حال تلویزیون مدام اثرهای سوء مصرف گرایی را گوشزد کند، چه فایده ای دارد؟ زمانی که الگوی فرزندان جامعه تغییر کرد، دیگر چه جای فرهنگ سازی برای خنثی كردن تهاجم نرم؟


گیریم والدین کودکی با دلسوزی و زیرکی، فرزندشان را از این گونه مسائل دور نگه دارند، با هدیه هایی که از افراد گوناگون می گیرند، چه کنند؟ چگونه جلوی صحبت های بچه گانه در مهد کودک و دبستان را بگیرند؟ آیا در جامعه امروز می توان کودک را در خلأ و در محیطی کاملاً استرلیزه پرورش داد؟


در حال حاضر بسياري از دختران، از مادران خود لوازم آرایشی طلب می کنند. چند تن از مادران در گفت و گو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» گفته اند: ما مدت ها تلاش کردیم تا کودکانمان را به خوبی تربیت کنیم، اما نمی توانیم از تمامی مهمانی ها منعشان کنیم. گاهی از مهمانی ها که می آييم، بچه هايمان با اصرار از ما لوازم آرایشی طلب می کنند.


این گونه مسائل محصول چیست؟ با وجود «مونتانا» و امثال او، والدین کودکان چه كاري می توانند انجام دهند؟ مادران با تکثرخواهی فرزندانشان در خصوص لباس چه برخوردی داشته باشند؟


خیال مسئولان راحت؛ «حاج خانم باربی» هم آمد

برای آن که خیال مسئولان فرهنگی مان راحت شود، می گوییم که باربی های محجبه و با مانتو و شال نیز آمد. حتی در جدیدترین نمونه، عروسک باربی با لباس سنتی ایرانی و روسری های سفیدی که مادربزرگ هایمان به سر می کردند نیز روانه بازار شده است.


فروشنده ای که به خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» عروسک های باربی را نشان می داد، گفت: «این هم حاج خانم باربی».


این را گفتیم که نگرانی! مسئولان از معضل چندین ساله باربی برطرف شود. دیگر نیازی نیست قیمت عروسک های «دارا و سارا» را پایین بیاورند. دیگر نیازی نیست مسئولان وزارت تجارت و بازرگانی انواع محصولات باربی از جمله عروسک ها و انواع لباس، لوازم التحریر و کیف های مزین به عکس های باربی را جمع آوری کنند.


هر چند هنوز هم در برخی بسته های این عروسک محبوب، لوازم آرایش وجود دارد، ولی جای نگرانی نیست؛ زیرا «باربی حاج خانم» هم وارد بازار شد.


کارخانه‌های تولید توهم
فکر کنم در میان تمام الگوهای فرزندانمان، باید قدر «Spider man» را بدانیم؛ چون حداقل آرایش نمی کند، چند شخصیتی نیست، نماد کامل و مظهر تام مصرف گرایی نیست و روابط دختر و پسر را عادی نمی کند؛ یعنی حداقل مثل «بن تن» این کار را نمی کند.


اما هر چه باشد قهرمانی فانتزی است، فرد بسیار ضعیفی است که با اتفاقی ناگهانی تبدیل به قهرمان و ناجی مردم می شود؛ این گونه قهرمان ها، ذهن کودکان را بشدت توهمی بار می آورد.


کافی است قدری با روان شناسان صحبت کنید تا بگویند چه بلایی بر سر کودکانمان آمده است. کودکان با وجود ضعف بسیار در عرصه درس، ورزش و انواع مهارت های فردی، در ضمیر خود منتظر حادثه ای غیبی هستند تا آنها را به قهرمانانی پولاد بدن، رزمی کاراني قوی بنیه و ناجیانی زیرک تبدیل کند.


فرزندانمان در انتظار عنکبوتی خارق العاده، دست بندی فضایی یا نیرویی ماورایی، شبانه روز خود را در توهم می گذرانند.


از جهت دیگر ناجی خود را قهرمانی غربی می انگارند و برای پایان رنج دنیا، منتظر موعودی آمریکایی هستند؛ غرب گرایی حداقل اتفاقی است که برای فرزندان ایران زمین، بخصوص برای پسرانمان می افتد.


دیوانگان؛ قهرمانان جدید کودکان


اما اعجوبه قهرمان های کودکان و نوجوانان، قهرمان های کشتی کج دنیا هستند. دیوانگانی که با وحشی گری تام، تنها در فکر خرد کردن استخوان های حریف هستند؛ نمادهای کامل خشونت افسارگسیخته که با بی عقلی روی رینگ می روند و یکدیگر را آنقدر می زنند تا دیگر نتوانند برخیزند.


احتمالاً در ویترین اسباب بازی فروشی ها، اولین چیزی که به چشمتان می آید عروسک های کوچک همین دیوانگان است. بر تن بسیاری از کودکان، تی شرت هایی می بینیم که عکس های قهرمان های کشتی کج بر روی آنها نقش بسته است.


مرگ خدا در منظومه فکری جادو

هری پاتر نیز از دیگر قهرمان هایی است که انواع محصولات را در اختیار خود گرفته است. از انواع بازی های رایانه ای گرفته تا لوازم التحریر؛ حتی این شخصیت در میان مردم کشورمان آنقدر محبوب شد که تبلیغاتی تلویزیونی متناسب با سبک آن ساخته می شود.


قهرمانی که در زندگی او خدا مرده است و با دوستانش دنیا را از لوث وجود شریرترین دشمن بشریت نجات می دهد.


نوجوان موهومی که با سحر، ذهن نوجوانانمان را جادو می کند. جادوگری که با رابطه نزدیک با «هرماینی»، رابطه نزدیک دختران و پسران را تسهیل می کند.


نمی توان در منظومه فکری داستان های هری پاتر قرار گرفت و خدا را در این منظومه جای داد؛ در مجموع قهرمان محبوبی است این هری پاتر.


خدمت جناب آقای غضنفری، وزیر محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت و جناب آقای حسینی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی عرض می کنیم که منتقدین از برشمردن قهرمانان داخلی خسته شده اند، نمی دانم تا کجا می خواهیم ادامه دهیم که نسبت به جمع آوری قهرمانان غربی و برجسته نمودن قهرمانان داخلی اهتمام ورزید، چند بار بگوییم تنها وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداختن به قسمت مرغ و تخم مرغ نیست و تنها وظیفه وزارت ارشاد نیز کاریکاتور روزنامه ها و خانه سینما نیست. انگار در این وزارتخانه ها، کودکانمان محلی از اعراب ندارند.


ذهن فرزندان سرزمینمان از توهم های هری پاتر، بن تن و مرد عنکبوتی پر شده است؛ مصرف زدگی، مدگرایی و قانع نشدن به فضای ساده خانه، با شخصیت آنها عجین شده است، آنها شخصیتی دوگانه پیدا کرده اند، نمي دانند در دنیای واقعی زندگی کنند یا در دنیای مجازی قهرمان هایشان، فضای ساده زندگی معمولی خویش را بربتابند یا فضای ملون جهان قهرمان هایشان را، ارزش های جامعه خویش را بپذیرند یا ارزش های جامعه قهرمان هایشان را؟ معلوم نیست ذهن تازه‌کار کودکان با این حد از دوگانگی ها چگونه باید کنار بیاید.


این شخصیت ها تنها نمونه هایی از قهرمانان کودکان هستند؛ بسیاری از قهرمانان را در این مطلب کوتاه نیاوردیم، در حالي كه هنوز «میکی موس» و «بت من» از شخصیت های محبوب کودکان محسوب می شوند.

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/12 | نويسنده : انسان

«silent hill»؛ دنیایی پر از خشونت، رنج، درد و نفرت

نوجوانی که این بازی را طی چند روز و حتی چند ماه تمام می کند، یا باید اعصابی از فولاد داشته باشد یا ذهنی کاملاً فروریخته که چنین فضایی را می تواند در مدت زمانی طولانی تحمل کند.دنیایی حاصل از رنج و درد دختری، جهانی موازی در ذهن کودکانمان خلق می کند. دنیایی که وحشت و درد، جزء لاینفک آن است و کودکانمان را به پوچی می کشاند . دنیایی که خدایش برساختۀ اذهانی دردکشیده و قلب هایی مالامال از نفرت است.دنیایی خشن و پر تألم که هر لحظه، سرگشتگی را به کودکانمان اهدا می کند. مذهب زجر و نفرت و خداوندی که از خشنود سازی مردم عاجز است. این جمله، مذهب سایلنت هیل را به تمامه به نمایش می گذارد.

 

 


مذهب سایلنت هیل (silent hill)
برای آنکه نقدی کامل در خصوص بازی سایلنت هیل داشته باشیم لازم است در ابتدا مذهب و فرقه ای که در این بازی استفاده شده است را در بیابیم. برای شناخت کامل از این فرقه، از مقالۀ تحلیلی «برای داستان بازی تپه خاموش» نوشتۀ «پیرامید» کمک می گیریم.به عقیدۀ این گروه، مردم زمانی بسیار زنج می کشیده اند و قلبشان مملو از نفرت و کینه بود. سالها مبارزه می کردند اما مرگی انتظارشان را نمی کشید.
عمری جاودانه داشته اند اما با وجود زجر و دردی دائمی، آرزوی مرگ می کردند. سپس از مردی که ماری به خورشید عرضه داشته و برای رستگاری دعا می کند و زنی که علفی به خوشید می دهد و برای شادی عبادت می کند، خدواند به دنیا می آید. خدا (یا موجودی که خدا می انگارند) تصمیم می گیرد قدم دنیا بگذارد تا درد و رنج مردم را کاهش دهد. به نوعی قدرت خویش را از خداوند تنفر و زجر مردم می گیرد. بدون این رنج ها، قدرت خداوند تمام می شود.
خدا زمان را ساخت و آنرا به شب و روز تقسیم کرد. همچنین راه رستگاری را به مردم نشان داد و امید وشادی را به آنان بخشید وفناناپذیری را از آنها گرفت. سپس موجوداتی را خلق نمود تا مردم را به پرستش و اطاعت خویش دعوت کنند. خدایان ثانویه و فرشتگان از آن جمله اند. خدایان ثانویه متشکل از دو خدا می باشند: خدای قرمز و خدای زرد. در آینده خدای قرمز در تحلیل بازی کاربرد خواهد داشت.
خداوند تصمیم می گیرد برای آنکه مردم به سعادت کامل دست یابند و خوشحالی دائم بیابند، بهشت را خلق کند. اما در نیمه عملیات عمرانی! به این دلیل که توان بسیاری از خدا گرفت نیروی خدواند پایان یافت. همچنین به این دلیل که مردم دیگر همچون گذشته غمگین و دردآلود نبودند، قدرت خداوند رو به نابودی نهاد تا آنکه در نهایت از دنیا رفت. اما در لحظات آخر عمر، وعده داد که بازخواهد گشت و بهشت موعود را تکمیل خواهد نمود.
مردم سرگشته به دنبال راهی برای بازگرداندن خداوند هستند تا بهشت را برپا کند. اما طی سالیان دراز به این فکر می افتند، در عین تلاش برای بازگرداندن خدا، خود بهشت را دست و پا کنند. به عقیدۀ اعضای این فرقه، روح قدرتی بسیار زیاد دارد که حتی توان خلق خداوند را نیز دارد.بنابراین بهشت را نیز می تواند خلق کند. تنها کافی است تمامی مردم به اسطوره ای واحد ایمان بیاورند و قدرت روح های گوناگون، با یکدیگر جمع شوند. اما عملاً چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.
زیرا خالق انسان ها هستند و انسان ها نیز هیچ گاه کامل نبوده اند تا مخلوقاتشان کامل از آب در آید. نمونۀ کامل آن خداوند است که کامل نبود و به مرور زمان از دنیا رفت. همین عوامل است که سایلنت هیل را دچار مصیبتی بزرگ می کند. عقایدی شیطان پرستانه و سادیسمی این فرقه را در خود هضم می کند تا جایی که دختر بچه ای معصوم را می سوزانند تا به وسیلۀ پاک نمودن شهر، خداوند را بازگردانند. ادامه ماجرا، داستان فیلم و بازی سایلنت هیل آغاز می شود.
داستان بازی
داستان توسط هری و دخترش چریل شروع می شود. این دو که برای تفریح به شهر سایلنت هیل می روند در میانۀ راه تصادف می کنند. هری که بیهوش شده بود، پس از بیداری متوجه می شود دختر نیست. بنابراین به دنبال او داخل شهر سایلنت هیل می شود. اما ناگهان با صدای آژیر، فضایی جهنمی شکل می گیرد. این فضای رعب انگیز هر شب با صدای آژیر آغاز می شود و نزدیک صبح با همان صدا پایان می یابد.در این شرایط بین این دو آژیر، خدای قرمزبا کلاهی مخروطی، آهنین و بزرگ در حالی که شمشیری بسیار بزرگ در دست دارد ظاهر می شود و به قتل عام هر که مقابلش ببیند، می پردازد. هیولا، موجودات عجیب و بسیار کریه در همین فضاست که مشاهده می شوند.
هری پس از عبور از چندین مرحلۀ پیچیده، متوجه می شود اعضای این شهر سالها قبل دختری کوچک و بی گناه به نام آلسا(Alessa) را به جرم فرزند گناه بودن می سوزانند. دلیل اصلی قربانی نمودن او، آزاد نمودن خدایی بود که گمان می کردند در وجود آلسا جای گرفته است. اما آلسا به طور کامل نسوخته و زنده می ماند. او که سالها رنج می کشد، در ذهنش دنیایی پرکینه را خلق می کند.
بنابراین حاصل کینه، رنج آلسا می شود دنیایی پر از درد که هر شب با صدای آژیر آغار می شود. یعنی رنج ذهنی دختری، دنیایی خلق می کند که همه را در خود غرق می کند. همچنین، به سبب طلسمی مادر آلسا، روح یا نفس او در هنگام سوختن دو پاره می شود و نفسی مهربان از وجود آلسا جدا شده در قالب نوزادی به پرورشگاه منتقل می شود. بعدها، هری و همسرش که صاحب فرزند نمی شدند، او را به فرزندی قبول می کنند و نام چریل را بر او می نهند. آلسا نشانه هایی را در شهر باقی نهاده تا خدا در خلقت جدید خود، عاجز کند اما در ادامه، با تلاش های هری، برنام های آلسا ناتمام مانده، با تلفیق دو قسمت روح وی، مقدمات تولد دگربارۀ خدا فراهم می شود.
از این پس و در قسمت های بعدی این بازی، داستان حول بازگشایی زوایای پنهان سایلنت هیل گردش می کند. در قسمت دوم، ساندرلند،به دنبال یافتن نشانه هایی از همسرش که سالها قبل مرده است به سایلنت هیل می رود.در قسمت سوم بازی، هیدر از دست پلیس ها گریخته به سایلنت هیل پای می گذارد. در این قسمت به نشانه هایی که هری برای او گذارده است روبرو می شود و در نهایت جنین خدا تولد می یابد.
در قسمت بعد، تونشِد، با سالیوان درگیر می شود. سالیوان در یکی از واخد های آپارتمان تونشد زندگی می کرده است. او که مادرش را از دست داده بود، گمان می کرد مادر واقعی اش در خانۀ تونشد است. از جهتی دیگر برای پاک نمودن کادرش قصد داشت تشریفاتی به نام 21 مرده را انجام دهد و تونشد بیست و یکمین نفر بود. در اصل در این قسمت از بازی، دنیای درد و وحشت برساختۀ ذهن سالیوان بود و او جای آلسا را پر کرده بود. سالیوان قبل از آن سه همسایۀ دیگر را نیز کشته بود. همچنین در ادامه متوجه می شویم صاحب این آپارتمان، پدر ساندرلند، نقش اول قسمت دوم بوده است.
گریدی نقش اصلی قسمت پنجم بازی است. او راننده ای است که پس از تصادف، به دنبال دختری می گردد که با قرار گرفتن مقابل کامیون، موجب تصادف می شود. در ادامه در می یابد که آن دختر همان آلسا است که دیگر باره قدرت گرفته است. او با کنار هم گذاردن قطعاتی مثلثی، وسیله ای می یابد که آلسا با استفاده از آن قدرت می گیرد. این وسیله، چیزی است که هری در قسمت اول بازی از آن استفاده می کرد.در قسمت ششم بازی، شِفِرد، در پی خوابی به شهر سایلنت هیل می رود. این امر او را درگیر ماجراهایی می کند که در نهایت به هویت خانوادگی خویش پی می برد.
قاعدۀ بی نظمی در ماوراء
این بازی در فضایی توهمی و برزخ مانند سیر می کند. ابتدای بازی، هری که وارد شهر سایلنت هیل می شود، دانه های سفیدی می بیند که گمان می کند برفی بی موقع در تابستان باریده است. اما در ادامه متوجه می شود این دانه ای سفید، خاکستر هستند. در طول تمام بازی، فضای مه و خاکستر، ترکیب رنگ مشکی، نارنجی و قهوه ای، استفادۀ مداوم از آتش در تمام ارکان شهر و ... فضایی توهمی و برزخ مانند را به ذهن متبادر می کند.در این بازی جواب «دو دو تا» چهار نمی شود. زیرا اصلاً قاعده، قانون و نظمی بر شهر حکم فرما نیست. این فضا را که ترنس مدرنیسم نامیده می شود در فضای ماوراء الطبیعی می گذرد. خدا مخلوق درد و شیطان زاییدۀ تلفیق روح دختر و اعمال مردمان شهر است. بنابراین این بازی، یک بازی دینی است.
دنیای رنج و ذهن های فرو ریخته
همان گونه که از داستان بازی مشخص است رنج و درد پایه و اساس بازی به شمار می رود. درد و رنج است که دنیای بازی را تعیین می کند. زجر و بیگانگی است که خدا و شیطان را خلق می کند.موجوداتی که هر یک به سبب رنجی که در دوران زندگی خویش دیده اند تغییر چهره می دهند، چه بر سر ذهن کودکانمان می آورد؟ موجوداتی که نشخص نیست چگونه به فکر سازندگان این بازی رسیده است. موجودات عجیبی که تنها عقلهای بیمار توان طراحی آن ها را دارند.
این عوامل را بگذارید کنار صدای ممتدزنگ یا «خش خش» رادیو و همچنین فضای تاریکی که بازیکن را مجبور به استفاده از چراغ قوه می کند. بازی سعی در رعب انگیز کردن فضا در بالاترین سطح ممکن دارد.از جهتی دیگر بازیکن عموماً مجبور است از میله، چوب، آچار و وسایلی شبیه به آن برای کشتن این موجودات فوق وحشتناک استفاده کند.نوجوانی که این بازی را طی چند روز و حتی چند ماه تمام می کند، یا باید اعصابی از فولاد داشته باشد یا ذهنی کاملاً فروریخته که چنین فضایی را می تواند در مدت زمانی طولانی تحمل کند. و البته که بعید است نوجوانانمان اعصابی چنین قوی داشته باشند.خدا لعنت کند طراحان و مروجین این بازی را.
جهان موازی و توهم های کودکانه
«درد ... زجرکشیدن ... نفرت ... این احساسات همیشه به همراه تاریخچه و خود شهر بوده اند ... زمان میگذشت ... از زمان قربانی کردنهای مردم بومی این منطقه تا بوجود آمدن جنگ داخلی بین مردم ... ذهن مردم این شهر در این سالیان سعی میکرد که در برابر این زورگویی ها و این سختی ها و دردها مقاومت کند و به همین دلیل بیشتر این مردم به درون دنیای دیگر(Otherworld) خودشان کشیده شدند ... ولی تمام خاطرات و احساسات این مردم توانست حتی بعد از مرگشان به زندگی در این شهر ادامه دهد و با ترکیب شدن با خاطرات و احساسات مردم دیگر توانست تبدیل به یک Otherworld جدید شود که ترکیبی از ترسها و دنیاهای مردم مختلف بود و در هر سری از بازی Silent Hill ما قدم به این دنیا ولی با دیدگاهی متفاوت میگذاریم.»( پیرامید؛ برای داستان بازی تپه خاموش)طبعاً کودکی که روزهای متمادی در فضای وهم آلود این بازی غرق می شود، دنیایی توهمی در ذهنش پرورانده شده و از خود بیگانه خواهد شد.
خاتمه
بحث هایی بسیار فراتر از این می توان در خصوص این بازی ارائه داد. نگرش جنسی و شهوانی در کل این بازی جاری است. درد و رنج نقطۀ حرکت بازیکن است. فضای وهم آلود، خدای خود ساخته، شیطان بسیار قوی، مذهب تاریکی، صداهای ممتد ناراحت کننده، هیولاهای عجیب، قتل های چندش آور و ...ذهن کودکانمان چه می شود؟در انتظار چه آینده ای برای نوجوانامان باشیم؟
منبع: خبرگزاری دانشجو

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تحلیل رحیم‌پور‌ از انتشار فیلم موهن؛جنون جنسی غرب و اهانت به پیامبر «عفت»+مقاله


به گزارش مشرق، استاد حسن رحيم‌پور ازغدي بيست و نهم شهريور ماه در مسجد صنعتگران مشهد مقدس با نگاهي به تاريخچه دشمني‌هاي غرب با اسلام، تحليلي از موج اهانت‌هاي اخير غرب به پيامبر اكرم(ص) ارائه داده‌ و در واكنش به حلقه‌ي جديد از زنجيره‌ي ياوه‌ها و اهانت‌هاي مذبوحانه‌ي جبهه كفر به ساحت مقدس رسول‌الله(ص) به کالبدشکافی و افشای ماهیت اهانت‌ها و تهمت‌های تفکر کینه‌توز و تنگ نظر صلیبی پرداخت.

در اين سخنراني استاد رحيم‌پور با نگاهي تاريخي به روند دشمني‌هاي غرب نسبت به اسلام و شخص پيامبر اعظم(ص) از زمان جنگ‌هاي صليبي تاكنون، ريشه‌ي اين توهين‌ها را در گسترش روزافزون اسلام‌گرايي در غرب مي‌داند و مي‌گويد: «یک سیر تاریخی کینه‌توزی از قرون وسطی تا امروز ادامه دارد. در قرن‬ ‫11، 21 و 31 ميلادي، غرب احساس کرد که یک مذهب الهی آمده و‬ ‫از اخلاق و معنویت و تقوای فردی سخن می‌گوید اما در باب خانواده،‬ ‫نظامهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و حقوقی هم بحث میکند و براي ‫تمدن‌سازی، حرف و ادعا دارد و اگر کمی پیشتر بیاید، همه مردم اروپا هم‬ ‫مسلمان میشوند. ترسیدند و واکنشهای نامعقول و غیراخلاقی آغاز‬ ‫شد. شما میدانید امروز طبق آمار رسمی و بی‌طرف بین‌المللی، تنها دینی‬ ‫که به سرعت فوق‌العاده گسترده می‌شود، اسلام است.

همه ادیان دیگر ریزش دارند و اگر در موارد استثناء با تبلیغات و خرج و... گاهی این طرف و‬ ‫آن طرف، کسانی به آن ملحق شوند، سرعت گسترش آن نسبت به سرعت‬ ‫گسترش اسلام، بسیار بسیار اندک و در نقاطی، نزدیک به صفر است. ‫غالبا مسیحی، بودایی و بی‌دین و لامذهب و... هستند که مسلمان‬ ‫می‌شوند و عکس آن یعنی مسیحی و یهودی و بودایی شدن مسلمانان ‫تقریبا نیست و یا موارد استثناء و خاص بوده و آن هم از سنخ تجدید نظر‬ ‫معرفتی نیست بلکه انگیزه‌های دیگری چون اقتصادی، سیاسی یا حتی‬ ‫نظامی در کار است؛ فرهنگی نیست.‬ ‫در میان مسلمین هم حرکت از همه مذاهب اسلامی به سمت "تشيع " و ‫مکتب اهل بیت است. این حرکت عظیم و عجیبی است‬ ‫که آغاز شده و هرچه در ایران بتوانیم به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، علمی، ‫اخلاقی، سیاسی و اقتصادی قابل دفاع، رفتار کنیم و آبروریزی نکنیم و‬ ‫اسلام و شیعه، روسفید بیرون آید، ابعاد، وسعت و سرعت این اقبال در‬ ‫دنیا افزوده میشود.‬»

‫وي در ادامه شدت گرفتن موج اهانت‌ها را باعث افزايش كنجكاوي مردم دنيا نسبت به اسلام مي‌داند و مي‌گويد: «هرگاه ملاحظه می‌کنید که دشمنان شما به فحش و اهانت روآورده‌اند،‬ ‫بدانید که نگرانی دشمن و توجه افکار عمومی دنیا بیشتر شده‌است. همه‌ي ‫دنیا می‌پرسند چرا حاکمیت غرب این همه از اسلام می‌ترسد؟ چرا این‌‫همه فحش و اهانت و تهدید علیه اسلام؟ از قضاء افکار عمومی جهان‬ ‫بیشتر کنجکاو شده‌اند و به سراغ قرآن و اسلام آمده‌اند که چه خبر است؟‬ بخش عظیمی گرایش به اسلام یافته‌اند. پس از 11 سپتامبر که تهمت و‬ ‫جوسازی علیه اسلام و مسلمانان به اوج رسید، چرا قرآن شریف در آمریکا ‫به تیراژ بی‌سابقه رسید؟ قرآن می‌خرند، ببینند در این کتاب چیست که‬ ‫مسلمانان این قدر مهم و سرنوشت‌ساز شده‌اند و همه از ایشان حساب‬ ‫می‌برند؟ هر چه بیشتر توطئه می‌کنند، این حساسیتها بیشتر و شدیدتر ‫می‌شود.‬

رحيم‌پور همچنين در تحليل مورد اخير اقدام توهين‌آميز عليه پيامبر اسلام(ص) مي‌گويد: «اما جریان لج‌پراکنی، نه از سلمان رشدی، آغاز شده و نه به این فیلم‌ها و کارتون‌ها ختم می‌شود. گمان نکنید که مسئله، مسئله عده‌ای موجود عقب مانده است که نامشان برده می‌شود؛ چون چند قبطی مصری افراطی یا چند یهودی در آمریکا، بلکه خطوط ثابتی برای حمله به شخصیت پیامبر اکرم (ص) و تحریف این شخصیت بزرگ الاهی در کار است. اگر ایشان خاتم‌الانبیاء (ص) است برای این بوده که اشرف الانبیاء است. اگر اشرف‌الانبیاء نبود، خاتم‌الانبیاء نمی‌شد. وقتی شریفترین و بزرگترین پیامبر، که منطقاً آخرین پیامبر الاهی است، در هم کوبیده شد، همه انبیاء و هم دین خدا، هدف قرار گرفته است».

موسسه‌ي «طرحي براي فردا» اين سخنراني را در قالب کتابي 50 صفحه‌اي در اختيار آماده کرده است.

برای دانلود این کتاب اینجا کلیک کنید

متن کامل سخنرانی استاد رحیم پور

بسم الله الرحمن الرحیم. الحمدُلله ربّ‌الْعالَمين، الصَلاةُ و السَّلامُ عَلی نَبیِّنا نَبیِّ الرَّحْمَةِ أبِی‌القاسِمِ مُحَمَّدٍ و آلِه آلِ‌اللهِ.

1. لجن‌پرانی با پوشش "شرق‌شناسی" و "اسلام‌شناسی"

غرب، از قرن‌ها قبل، از موضع صلیبی و تعصّبات کلیسایی و در انتقام از رشد و عزّت اسلام، شخصیت رسول خدا (ص) را مورد تحریف و سپس اهانت و لجن‌پراکنی قرار می‌داده است. در سده‌ها و به ویژه دهه‌های اخیر، تهاجم‌های دنباله‌داری با اهداف سیاسی و اقتصادی برای غارت جامعه اسلام، از موضع غیر دینی و سکولار و با ادبیات به اصطلاح آکادمیک، روشنفکری و دانشگاهی نیز افزوده شده است. این تهاجم‌ها در غالب موارد تحت عنوان شرق‌شناسی، اسلام‌شناسی و پیامبرشناسی صورت گرفت، البته استثناء می‌کنم کسانی را که در این میان به قصد آشنایی با این فرهنگ آمدند و مرض نداشتند و یا اگر در ابتداء بر اساس مأموریتی پیش آمده‌بودند پس از مدتی تغییر دیدگاه دادند.

میان شرق‌شناسان و اسلام‌پژوهان، کسانی را داشتیم که گر چه وابسته به بنیادهای استعماری غرب (انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و بعدها آمریکا و صهیونیست‌ها) بودند و مغرضانه وارد شدند ولی پس از آن که کمی با اسلام و شخصیت پیامبر(ص) و تعالیم قرآنی آشنا شدند، خود تغییر کردند، برخی از آنان، حتی مسلمان شدند و یا گرایش و سمپاتی به اسلام و پیامبر (ص) یافتند که البته اقلیّتی بوده و بعضی نیز تحقیقات مستند و خوبی در تاریخ تمدّن اسلامی، فرهنگ اسلامی، عرفان و فلسفه و سایر خدمات مسلمین داشته‌اند. بنابراین نمی‌خواهیم با یک برچسب، کل کسانی را که تحت عنوان شرق‌شناس و اسلام‌شناس فعالیت کردند، مشکوک جلوه داده و زیر سؤال ببریم و با یک چوب برانیم.

اقلیّتی بوده‌اند که با هدف علمی و معرفتی وارد شدند و اگر در ابتداء با اهداف سیاسی، وارد شدند، تحت تأثیر قرار گرفتند و گرایشات اسلامی و عرفانی یافته و کتاب‌هایی هم در باب ستایش و تکریم از شخصیت پیامبر(ص) نوشتند که خود مسلمانان در مواردی به آن زیبایی، کمتر نوشته بودند. به استثناء این موارد غالباً تحت عنوان "باستان‌شناسی" و "تاریخ‌شناسی"، تاریخ و جغرافیای سرزمین‌های اسلامی را زیر و رو می‌کردند و "زبان‌شناسی" و "مردم‌شناسی"‌ها هم به هدف یافتن منابع زیرزمینی و روزمینی مسلمین و ظرفیت‌ها و آسیب‌پذیری‌های جهان اسلام بود، برای آن که بدانند چگونه با هزینه‌ی کمتر، نفوذ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی یافته و یا کشورهای اسلامی را اشغال کنند و یا بدون اشغال نظامی، چگونه مسلمانان را غارت کنند، چگونه از چه فرصت‌هایی در جهان اسلام، به نفع خود، بهره‌برداری کرده و فرصت مسلمین را تبدیل به تهدید و تهدید علیه خود را تبدیل به فرصت کنند.

در این بین خواسته یا ناخواسته گاهی کنجکاوی‌های آنان باعث شد در یکی دو قرن اخیر -که مسلمین به لحاظ علمی و تمدنی، خوابیده و فلج بوده و هنوز بیداری اسلامی آغاز نشده بود- آن چه مسلمانان کنونی، خود نمی‌دانستند یا کم می‌دانستند به لحاظ تاریخی، علمی، تمدنی، سرزمینی، منابع زیرزمینی و روزمینی و... از این‌ها غافل بودند آنان به قصد بهره‌برداری خود، این منابع را کشف کرده و گاه به خود ما شناساندند و یا اگر نخواستند که بشناسانند، در عمل و ناخواسته شناساندند؛ متوجه شدیم که چنین ذخیره‌هایی وجود دارد و چنین سابقه‌ای در تولید علم، تمدن‌سازی و تاریخ عظمت‌های مسلمین، واقعیت داشته اما مورد غفلت متفکران و مورخان مسلمان در یکی دو قرن اخیر بوده‌است.

2. مقصّر کیست؟!

آنان در یکی دو قرن اخیر، تمدن مسلط و برتر شدند و به لحاظ علمی، اقتصادی و نظامی، قوی‌تر بودند و از این برتری، سوء استفاده کردند. بر جهان و از جمله، جهان اسلام در صد سال گذشته به طور کامل مسلط شده و منافع خود را پیش بردند، تا این‌جا به ضعف مسلمین، مربوط می‌شود. نمی‌خواهیم همه تقصیر را بر ذمّه‌ی ستمگران مهاجم بدانیم و مدّعی شویم که منشاء هر فاجعه‌ای که بر سر مسلمین آمده، غرب بوده‌است. دشمن،‌ دشمن است و از ضعف شما سوء استفاده می‌کند ولی اگر غرب نباشد، کس دیگری و اگر امروز نباشد، روز دیگری این سوء استفاده‌ها صورت می‌گیرد.

ادامه مقاله را در (( ادامه مطلب )) بخوانید.


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

ادامه مطلب...
تاريخ : 2012/10/12 | نويسنده : انسان

نظر سنجی در مورد "حجاب را می پسندم چون..."

ان الله جمیل ویحب الجمال

در نظر سنجی شرکت کنید

بازدیدکنندگانی که الآن دارند این مطلب رو مشاهده می کنند
چه مرد(پسر) و چه زن(دختر) هر دو می توانند در این نظر سنجی شرکت کنند
منتظر نظر های زیباتون هستم
برای شرکت در نظر سنجی روی بنر بالا کلیک کنیدما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/5 | نويسنده : انسان

«جرس» را چه کسانی اداره می کنند + عکس

پس از شروع فتنه 88 جریان معاند و ضد انقلاب فتنه به این نتیجه رسید که برای جنگ روانی علیه نظام اسلامی اقدام به راه‌اندازی رسانه‌هایی در فضای مجازی کرد. در سلسله مطالبی قصد آن داریم تا رسانه‌های فتنه‌گر و دروغ‌گو را بهتر بشناسیم. در اولین شماره به سایت جرس ارگان ماسونی حلقه لندن می‌پردازیم.

پس از شروع فتنه در سال 88 این جریان به دلیل آن‌که نیاز به پشتیبانی خبری و مظلوم‌نمایی و ایجاد جنگ روانی علیه نظام را به شدت مورد احتیاج می‌دید، با هدایت دستگاه‌های جاسوسی دشمن اقدام به راه‌اندازی قارچ‌گونه رسانه‌های خبری کردند. این رسانه‌ها که پس از راه‌اندازی به سرعت توسط شبکه عنکبوتی دشمن مورد پشتیبانی قرار می‌گرفت تا به سرعت جایگاه خود را در بین مخاطبان در فضای مجازی باز کند.

یکی از همین رسانه‌ها که به شکل و با هدف فوق‌الذکر راه‌اندازی شد جرس بود. این سایت در 29 تیر ماه 1388 مصادف با مبعث حضرت رسول اعظم(ص) رونمایی شد. این سایت چندی پس از تعطیلی وب سایت موج سبز آزادی که توسط فرزندان سایبری نظام جمهوری اسلامی هک شده بود، شروع به فعالیت کرد.ابراهیم نبوی طنز نویس روزنامه‌های زنجیره‌ای و رسانه‌های ضدانقلاب و مزد بگیر سازمان جاسوسی هلند


بنابر اعترافات گردانندگان، این سایت از خارج از کشور و از لندن به روز می‌شود، جالب‌تر آن‌جا است که هدف فعالیت این سایت را همان اهداف فتنه معرفی می‌کند و در واقع از خارج از کشور برای فتنه‌گران داخل نسخه می‌پیچد.
این سایت که بنا بود تلویزیون اینترنتی و ماهواره‌ای نیز به عنوان فازهای دوم و سوم کار خود، راه بیاندازد ولی به دلیل عملکرد ضعیف این سایت و بحران اقتصادی که گریبان اروپاییان را گرفته است و سرویس‌ جاسوسی انگلیس پول اضافه‌ای ندارد که به این مواجب بگیران بدهد، راه‌اندازی تلویزیون برای همیشه از دستور کار این فتنه‌گران مزد بگیر خارج شد.رجبعلی مزروعی در نشست گروهک تروریستی چریک‌های فدایی خلق

گردانندگان اصلی این سایت که هرکدام در یک کشور اروپایی و آمریکایی زندگی می‌کنند عبارتند از: محسن کدیور (از روحانی‌نماهای فراری از کشور و ساکن آمریکا و از مواجب بگیران سرویس جاسوسی آمریکا سیا و برادر زن اول مهاجرانی)، عطاالله مهاجرانی (وزیر ارشاد دولت خاتمی و فتنه‌گر فراری از کشور و ساکن لندن و از مواجب بگیران سرویس جاسوسی انگلیس ام.آی.6 و از تحلیلگران بنگاه خبر پراکنی شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی)، ابراهیم نبوی (طنز نویس روزنامه‌های زنجیره‌ای و فتنه‌گر فراری از کشور، تئوریسین درازگوش تراوا، ساکن بروکسل، وی مواجب بگیر سرویس جاسوسی هلند می‌باشد) و رجبعلی مزروعی (نماینده افراطی دوره ششم مجلس شورای اسلامی، ساکن بروکسل و از امضا کنندگان نامه جام‌ زهر به مقام معظم رهبری و از بازیگران فیلم موهن شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی، وی از مواجب بگیران سرویس جاسوسی انگلیس ام.آی.6 می‌باشد.)عطاالله مهاجرانی به همراه همسر اولش جمیله کدیور

دبیر سرویس زنان این سایت آیدا قجر (مواجب بگیر سرویس جاسوسی فرانسه دی.اس.تی) می‌باشد. او در این سایت تلاش می‌کند تا به هر نحو ممکن این مطلب را به مخاطب القا کند که حقوق زنان در جمهوری اسلامی ضایع می‌شود.

محسن کدیور جاسوس سازمان سیا

دبیر سرویس جانباختگان فتنه 88 و زندانیان امنیتی نیز مژگان مدرس علوم می‌باشد. در وایل راه‌اندازی سایت جرس مسیح علی‌نژاد دبیری این بخش را بر عهده داشت، وی با نوشتن هر گزارش یا یک مصاحبه در سایت 100 دلار از گردانندگان دریافت می‌کرد و در انگلیس و آمریکا روزگار می‌گذراند. اما در همان موقع مدرس علوم بابت هریک شانتاژ علیه نظام 50 دلار دریافت می‌کرد، مسئولین سایت که بحران مالی را مشاهده کرده بودند، لاجرم علی‌نژاد را کنار گذاشته و مدرس علوم جایگزین وی شد. او در مصاحبه‌های خود تلاش می‌کند تا آن‌چه را سرویس جاسوسی از وی خواسته است در دهان مصاحبه شونده گذاشته و اهداف شوم خود را پیش ببرد.


مسیح علی‌نژاد در کنار اکبر گنجی در تجمع منافقین و سلطنت‌طلب‌ها در آمریکا

بخش سیاسی سایت نیز به صورت شورایی اداره می‌شود. احتمال دارد به این دلیل به صورت شورایی اداره می‌شود که بعضی از عناصر دستگاه جاسوسی انگلیس نیز باید در این شورا حضور داشته باشند.

این سایت پس از عملکرد بسیار ضعیف و افت مخاطب شدید و همچنین عدم کمک مالی از ناحیه نهاد جاسوسی انگلیس، گردانندگان سایت به دریوزگی افتاده و طی یک بیانیه‌ای که در سایت خود منتشر کردند از مردم درخواست کمک مالی کردند. این کار عاقبت تمامی عناصر اپوزوسیون در خارج از کشور است. سلطنت‌طلب‌ها و برخی گروهک‌های دیگر از ابتدای انقلاب و حدود سی و اندی سال است که شغلشان گدایی از مردم است و در طول سالیان متمادی نیز با بی‌توجهی مردم به عناصر اپوزوسیون اعم از سلطنت‌طلب و منافق و غیره مواجه شده‌اند.

اما این اشک‌ تمساح ریختن‌ها نیز باعث نشد تا مردم فریب این بازی پیش پا افتاده را بخورند و ارگان رسمی حلقه ماسونی لندن دوباره مورد تفقد سرویس جاسوسی انگلیس قرار گرفت.

اما این کاسه گدایی به دست گرفتن‌ گردانندگان سایت جرس مورد تمسخر عناصر ضد انقلاب نیز قرار گرفت، یکی از عناصر اپوزوسیون در مطلبی با طرح این مطلب که هزینه دریافت «هاست» از یک شرکت معتبر سالیانه 500 دلار و «دامین» هم سالیانه 12 دلار می‌باشد، وی این‌طور ادامه می‌دهد که پس اعضای شورای هماهنگی راه سبز امید اضافه خرج‌هایی دارند که ما از آن بی‌اطلاعیم. سایت خودنویس که توسط نیک‌آهنگ‌ کوثر (کاریکاتوریست ضد انقلاب) اداره می‌شود نیز در مطلبی از مسئولین سایت راجع به منابع مالی سایت جرس سئوال می‌کند و مهاجرانی را اینچنین به باد انتقاد می‌گیرد:« بعید می‌دانم پس انداز حقوق کارمندی حتی وزارت و وکالت بتواند هزینه زندگی‌ و تحصیل فرزندان ایشان در بلاد کفر را تامین کند.» وی در ادامه به مزروعی را با طرح این سئوال که آیا هنوز از پول حاصل از فروش باغ پسته کذائی در خارج از کشور امرار معاش می‌کنید؟ به باد انتقاد می‌گیرد و سایت جرس را رسما به عنوان مواجب بگیر انگلیس خبیث معرفی می‌کند.

  منبع: مشرق نیوز

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/5 | نويسنده : انسان


مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه!
یک کارشناس علوم رفتاری دانشگاه شهید بهشتی با مطالعه بر روی صدها جوان ایرانی به این نتیجه رسیده که مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه هستند.

مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نتایج این پژوهش نشان می دهد برخی از لوازم و مواد آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، کرمهای مرطوب کننده و ضد آفتاب، مام و اسپره های بدن میان زنان و مردان مشترک است. همچنین برخی از مردان از ژل مو، ادکلن، رنگ مو و کرمهای برنزه کننده پوست نیز استفاده می کنند.

وی افزود: متاسفانه آمارها نشان می دهد که مردان به ویژه جوانان گرایش زیادی به استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی زنانه برای زیبایی خود پیدا کرده اند به نحوی که از کرم پودرهای سفید کننده، خط چشم و حتی "اپیلیدی" هم استفاده می کنند.

این پژوهشگر آسیبهای اجتماعی به جوانان توصیه کرد به جای استفاده از لوازم آرایشی زنانه برای زیباتر شدن از عطرهای خوشبو کننده استفاده کنند تا بوی بد بدن که ناشی از تحمل گرما، فعالیت زیاد بدن در حین کار و پیاده روی در ترافیک شهری است موجب آزار دیگران نشود.

منبع: حجاب پوسترما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/5 | نويسنده : انسان
تاريخ : 2012/10/5 | نويسنده : انسان

جازدن عکس شهیدان ایران بجای قربانیان سوریه! +عکس

تروریست‌های سوری که به شدت از سوی دولت‌های غربی خط دهی رسانه‌ای می‌شوند، در اینترنت و به خصوص شبکه‌های اجتماعی حضور پررنگی دارند و از فیس بوک و توییتر به صورت قابل توجهی در جهت دروغ‌پردازی و انحراف افکار عمومی استفاده می‌کنند.

 
این افراد تقریباً از همه تصاویر مربوط به کشتار فلسطینیان در غزه توسط اسرائیل به عنوان تصاویر قربانیان سوریه استفاده کرده‌اند که این اقدام آنها با افشاگری‌های حامیان بشار اسد در اینترنت مواجه شده است. 
 
وابستگان به تروریست‌های سوری، در آخرین اقدام وقیحانه خود، با انتشار تصویر یک شهید ایرانی دفاع مقدس که خانواده وی دور او حلقه زده‌اند، این تصویر را با عنوان "فقط در سوریه!" به عنوان تصویر قربانیان سوری که توسط بشار اسد کشته شده‌اند، جا زدند!


 
قابل توجه اینکه افکار عمومی عرب نیز بدون بررسی صحت و سقم این اطلاعات، عموماً با تعداد بالایی، این تصاویر را مورد بازنشر قرار می‌دهند و همانگونه که در تصویر مشخص است، تصویر مذکور نیز تاکنون توسط 246 یوزر دیگر بازنشر شده است! 
 
این در حالی است که این تصویر که متعلق به شهید کازرونی از فرماندهان عملیات کربلای 4 است، چندی پیش از سوی رسانه‌های ایرانی منتشر شده بود و قدیمی بودن تصویر و چادر ایرانی همسر شهید، کاملاً از ماهیت تصویر حکایت دارد.
 
به علاوه، تصویر دیگری که از این واقعه منتشر شده، پرچم ایران را به وضوح در تصویر نشان می‌دهد.

تصویر به قدری توسط اپوزیسیون دروغپرداز سوری به عنوان تصویر سوریه منتشر شده که حتی جستجوی گوگل نیز در صفحه اول خود، آن را به عنوان تصویر سوریه معرفی می‌کند.
 
موارد مشابه دروغپردازی وابستگان تروریست‌های سوریه به قدری زیاد است که گروهی در فیس بوک صرفاً تصاویر ادعایی تروریست‌های سوری را جمع‌آوری و دروغ بودن ادعای تروریست‌ها در مورد هر تصویر را افشا می‌کند. 
 

 

Syria photoshop

تصویری از فلسطین که حتی روزنامه ترکی نیز آن را به عنوان تصویری از ترکیه جا زده است

Syria photoshop

 تصویری از رژه نیروهای ایرانی که به عنوان رژه گروه تروریستی ارتش آزاد سوریه معرفی شده است

Syria photoshop

تصویری از غزه که به عنوان تصویر سوریه جا زده شده

Syria photoshop

تصویر حامیان اسد که به عنوان معترضان به اسد جا زده شده است

Syria photoshop

تصویر یک گردهمایی در ترکیه که به عنوان راهپیمایی ترکها در حمایت از ارتش آزاد معرفی شده است

Syria photoshop

تصویر موشکهای کره شمالی که به عنوان موشکهای شلیک شده از سوی لبنان به سوریه جا زده شده است

Syria photoshop

تصویری از سانفرانسیسکو که به عنوان تصویری از سوریه معرفی شده و 362 نفر بدون بررسی صحت و سقم آن، تصویر را بازنشر کرده اند

Syria photoshop

تصویری از پرچم مصر که از سوی دروغپردازان به پرچم ارتش آزاد تغییر داده شده

Syria photoshop

هواپیمای عراقی که به هواپیمایی سوری منهدم شده توسط ارتش آزاد (البته در فوتوشاپ) تبدیل شده است

Syria photoshop

تروریستها حتی دختر فلسطینی را نیز به دختر حامی ارتش آزاد تبدیل کرده اند

Syria photoshop

هلیکوپتر آمریکایی به عنوان هلیکوپتر سوری جا زده شده است

Syria photoshop

دختران مرد مصری که توسط افعی آنها را کشته به کودکان سوری کشته شده توسط بشار اسد تبدیل شده اند!

Syria photoshop

 اپوزیسیون دروغپرداز سوری حتی تصاویر بسیار مشهور فلسطین را نیز به عنوان تصاویر سوریه جا می‌زنند و جالب اینکه 857 نفر نیز تصویر را مورد بازنشر قرار می‌دهند!

منبع: اوباماما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/9/27 | نويسنده : انسان

راز-فریب و توهین1+ دانلود

برنامه راز  فریب و توهین 1
برنامه راز با موضوع فریب و توهین(انتشار فیلم توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام)، راهبرد رسانه ای غرب ۱ با حضور میهمانان برنامه آقایان تیری میسان نویسنده و پژوهشگر فرانسوی و محمدرضا اسلاملو نویسنده و مستندساز که به موضوع سالگرد حمله ۱۱ سپتامبر و همچنین انتشار فیلم توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام می پردازد…..
دریافت فایل صوتی mp3
 حجم :۱۷،۳۴۹مگابایت


راز-فریب و توهین2+ دانلود

راز فریب و توهین2
برنامه راز با فریب و توهین( بررسی انتشار فیلم توهین آمیز به پیامبر گرامی اسلام (ص) )، راهبرد رسانه ای غرب ۲ ، با حضور میهمانان برنامه آقایان سید هادی سید افقهی کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه و فؤاد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی و رسانه…..
دریافت فایل صوتیmp3
حجم:۱۸،۶۶۰مگابایت

منبع: مدافع کلیپما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

همکاری خبیثانه گوگل در انتشار فیلم موهن ضد اسلامی + سند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران‌، در حالي كه مسلمانان سراسر جهان از انتشار فيلم موهن ساخت كشور آمريكا به خشم آمده و خواستار توقف پخش اين فيلم شده‌اند شرکت آمريكايي گوگل اين فيلم را در يكي از سايت‌هاي زير مجموعه خود به صورت گسترده منتشر كرده است.


 
این فیلم مشمئز کننده با همکاری کشیش افراطي "تری جونز" عامل صهیونیست‌ها و حامي اصلي پروژه قرآن سوزي ساخته شده است.  فیلم موهن كه به صورت آماتور و بی کیفیت تولید شده به وسیله تری جونز با همکاری ۲ مسیحی مصری و 59 هنر پیشه درباره زندگی حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام ساخته شده که عمق دشمنی " تری جونز" را با مسلمانان نشان می‌دهد.

نکته قابل تأمل آنکه شرکت یوتیوب بارها فیلم‌های ضد صهیونیستی از جمله فیلم‌های افشاگرانه منتشر شده توسط مسلمانان مبنی بر دخالت صهیونیستها در پروژه قرآن سوزی و توهین به کتاب دینی مسلمانان را حذف کرده اما در این خصوص نه تنها  تابحال عکس العملی نداشته است بلکه انگار نمی‌خواهد این فیلم را از روي سرور خود حذف كند!

گفتنی است مدیریت وب سایت یوتیوب یک مرد ۳۳ ساله  به نام "سالار کمانگر" است که تابعیت امریکایی دارد! وی  از کارمندان شرکت گوگل است و در این سمت جانشین "چاد هورلی" مدیر سابق یوتیوب شده است.

منبع: موعود

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/9/13 | نويسنده : انسان

مستند خون در موبایل(Blood in the mobile)+ دانلود


از موبایل هایمان خون می چکد!

درکنگو چه خبر است؟ کنگو همینجاست، کشوری بر روی کره زمین! درست وسط قاره سیاه. سیاهی که نه از رنگ رخسار است که نشان از

تیره بختی دارد. راستش دیگر برایمان عادی شده است اگر بشنویم که کشوری وجود دارد که به خاطر مواد معدنی اش ۵۰۰۰۰۰۰ انسان کشته

شده اند و به ۳۰۰۰۰۰ زن تجاوز شده است. مواد معدنی که غول های تکنولوژی مثل کمپانی صهیونیستی نوکیا، اپل و… به آن طمع دارند و به

خاطر آن اینچنین جنگ داخلی با این تعداد قربانی راه انداخته اند. و از آن جالب تر اینکه من و تو هم جزو عوامل این کشتار و جنایت هستیم اگر باور

ندارید این مستند را نگاه کنید.

دانلود تریلر: لینک مستقیم

دانلود مستند

اصلاح ،ترجمه و زیرنویس تماما توسط حیات تی وی

مدت زمان :۱ ساعت و ۲۱ دقیقه              فرمت:mp4

حجم:۵۰۰MB

قسمت ۱: لینک مستقیم لینک کمکی

قسمت ۲: لینک مستقیم

قسمت ۳: لینک مستقیم

قسمت ۴: لینک مستقیم لینک کمکی

قسمت ۵: لینک مستقیم لینک کمکی

منبع: شبکه بلوتوث ایران


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی


سلسله نشست­های غرب­شناسی عمومی‌– استراتژیک، در سال ۱۳۸۰ در کانون اندیشه­ ی جوان و سپس در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان (لانه­ ی جاسوسی آمریکا در تهران) برگزار شد. این حلقه­ های درس در سطح دانشجویان کارشناسی، که از رشته­ های گوناگون فنی، پزشکی و علوم انسانی در کلاس­ها حاضر می­شدند در چهار واحد درسی (در ۳۶ جلسه) برگزار گردید.

دانلود مجموعه کامل غرب شناسی استراتژیک

  دانلود به صورت کلی (۳۶ جلسه کامل) در یک فایل فشرده با لینک مستقیم
به همراه لیست تمامی‌سخنرانی‌های این مجموعه در ادامه مطلب …

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

ادامه مطلب...
تاريخ : 2012/8/23 | نويسنده : انسان

کلیپ پشت پرده المپیک 2012 لندن+دانلود

دانلود کلیپ بسیارزیبای پشت پرده المپیک 2012 لندن

دکتر رائفی پور

دانلود کنید

منبع: مرصاد 20ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/8/1 | نويسنده : انسان

رادران واچوفسکی در یک خانواده یهودی-لهستانی-آمریکایی در شیکاگو به دنیا آمدند. مادرشان پرستار و نقاش و پدرشان تاجر بود. آن‌ها دوران مدرسه را در شیکاگو به سر بردند و سپس اندی به دانشگاه امرسون بوستون و لری به دانشگاه بارد در نیویورک رفتند، اما هر دو قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه اخراج شدند. سپس آن‌ها در شیکاگو مشغول تجارت فرش و نوشتن کتاب‌های مصور شدند.

این دو برادر پس از آن به سینما روی آوردند و با کارگردانیسه گانه ماتریکس به شهرت رسیدند.برادران واچوفسکی و نسخه دی‌وی‌دی فیلم ماتریکس

فیلم ماتریکس

«لانا» که طی یک دهه اخیر به خاطر رفتارها و نوع پوشش یکی از پرحاشیه‌ترین فیلمسازان هالیوود به شمار می‌رفت، سرانجام به طور رسمی اعلام کرد که تحت یک عمل جراحی موفقیت آمیز توانسته جنسیت خود را به زن تغییر دهد.

لری واچوفسکی قبل و بعد از تغییر جنسیت

او متذکر شده که دیگر گروه آنها را به نام «برادران واچوفسکی» صدا نکنند و آنها اکنون خواهر و برادر هستند و نام او نیز دیگر لانا نیست و لری است.


برچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/7/1 | نويسنده : انسان

خبرگزاری فارس:پرونده هسته ای ایران یکی از چالش های اخیر جهان غرب با ایران است که هالیوود نسبت به آن نیز واکنش نشان داده است. فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» نمونه یکی از فیلم های ضدایرانی اخیر است که به طور مستقیم به مسئله هسته ای ایران می پردازد.

خبرگزاری فارس: ورود پرونده هسته ای ایران به هالیوود!

یکی از شاخصه های اساسی هالیوود، همبستگی تام آن با سیاست ها و راهبردهای دولت ایالات متحده است. کمتر موضوعی را می توان یافت که مسئله روز آمریکا باشد، اما در سینمای این کشور بازتاب نیابد. حتی گاهی این دستگاه رویاساز، برخی اتفاقات را پیش بینی می کند و آینده را نشان می دهد. به عنوان مثال در فیلم هایی چون «محاصره»، «هکرز» و ... توطئه علیه برج های دوقلوی نیویورک نمایش داده شده بود. پس از این حادثه نیز آثاری چون «یونایتد93»، «مرکز تجارت جهانی» و چند فیلم دیگر به واقعه 11 سپتامبر سال 2001 پرداختند.

«ایران هراسی» نیز یکی از اهداف و استراتژی های کاخ سفید در 33 سال گذشته و به ویژه یک دهه اخیر است. به همین دلیل نیز درست از همان زمان که در گفتارهای دولتمردان آمریکایی، کشور ما به عنوان یکی از محورهای شرارت معرفی شد، ناگهان سینمای ضدایرانی، از تک فیلم هایی که هر از گاهی در هالیوود ساخته می شد، به یک جریان ثابت تبدیل گشت، به طوری که در سال های اخیر، شاهد سرمایه گذاری و تبلیغات سنگین و ساخت چند فیلم در هالیوود علیه ایران بوده ایم. هم اکنون نیز فیلمی به نام «آرگو» با موضوع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران در حال ساخت است و تا چند ماه دیگر در سینماهای جهان به نمایش درخواهد آمد.

پرونده هسته ای ایران نیز یکی از چالش های اخیر جهان غرب با ایران است که هالیوود نسبت به آن نیز واکنش نشان داده است. فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» نمونه یکی از فیلم های ضدایرانی اخیر است که به طور مستقیم به مسئله هسته ای ایران می پردازد. البته تولید فیلم پیرامون این موضوع در هالیوود مسبوق به سابقه است و پیش از این نیز آثاری با اشاره به این مسئله ساخته شده و به نمایش درآمدند.

ازجمله فیلم «غیرقابل تصور» به کارگردانی «گرگور جردن» محصول سال 2010. این فیلم درباره یک مرد آمریکایی است که پس از سفر به ایران به دین اسلام می گرود و با بازگشت به آمریکا رو به اعمال تروریستی می آورد و در یک عملیات که برای انفجار سه بمب در آمریکا ترتیب داده شده شرکت می کند. این فیلم از یک طرف، دین اسلام را مروج تروریسم معرفی می کند و از طرف دیگر، ایران را منشأ تروریست ها و محل پرورش تروریسم جلوه می دهد! سریالی به نام «جریکو» نیز چنین مضمونی را دستمایه قرار داده بود.

اما فیلم «اوشلیم؛ شمارش معکوس» به طور مستقیم، برنامه هسته ای ایران را هدف قرار داده است. این فیلم به کارگردانی «هارولد کرنک» داستان گروهی به نام «هفت شگفت انگیز» است که قصد دارند چند بمب را در خاک آمریکا منفجر کنند، اما نکته قابل توجه این است که اعضای این گروه، ایرانی هستند.

این اتفاق، همزمان است با برگزاری مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب و همچنین مذاکرات صلح در خاورمیانه (میان فلسطین و رژیم صهیونیستی) در این گیرودار است که مأموران سازمان سیا در می یابند ایران و روسیه با طرح توطئه ای مشترک، قصد نابود کردن آمریکا را دارند! هرچند که همه چیز ختم به خیر می شود و باز هم نظامیان و مأموران امنیتی آمریکا، شروران و تروریست ها را شکست می دهند و صلح را در جهان ابقا می کنند «!اورشلیم؛ شمارش معکوس» یک فیلم ضعیف، سطحی، شعارزده و آشفته است که انواع و اقسام موضوع های سیاسی را در کنار هم قرار می دهد تا تصویر هراس آلودی را از کشور ایران نمایش دهد.

از مذاکرات صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی و دست داشتن ایران در این مذاکرات برای کشتن حق اشغالگران(!) گرفته تا بستن تنگه هرمز و خطر موفقیت ایران در مذاکرات هسته ای با غرب که به زعم فیلم اگر این اتفاق بیفتد و 1+5 در برابر جمهوری اسلامی ایران کوتاه بیاید، نتیجه ای جز نابودی جهان ندارد! فیلم، آسمان و ریسمان های عجیبی را به هم می بافد، مثلاً در برخی تصاویر، استفاده از آرم گروه القاعده توسط ایرانی ها دیده می شود، یا اینکه درست در همسایگی خانه تیمی مرکزی گروه «هفت شگفت انگیز»، یک فعال حقوق بشر و طرفدار دموکراسی سکونت دارد و از قضا همان است که رازهای این گروه تروریستی را کشف می کند و دنیا را نجات می دهد!

فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» در عین حال یک فیلم آخرالزمانی نیز محسوب می شود؛ فیلمی است که نسبت به خطر روی دادن جنگ نهایی و نابود شدن دنیا هشدار می دهد. در اغلب فیلم های آخرالزمانی، معمولاً عامل اصلی نابودی جهان در هاله ای از ابهام است، اما این بار یک مسئول مشخص برای این فرجام تعیین می شود؛ ایران!

نکته مهم این است که فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» بر اساس کتابی به همین نام نوشته اوانجلیست مشهور آمریکا «جان هگی» است. اوانجلیسم، یکی از مکاتب ایدئولوژیک موجود در دنیای غرب است که از آن به عنوان مسیحیت صهیونیستی یاد می شود. اوانجلیست ها دارای اعتقادات خاصی هستند که به آرماگدون معروف است.آنها معتقدند که در محلی به نام هارمجدون (آرماگدون) جنگ سختی میان جبهه غرب (مسیحیان و یهودیان) با سپاه دجال که از سمت شرق حمله می کند درمی گیرد و نتیجه اش کشته شدن بخش اعظم مردم جهان است و در نهایت نیز به ظهور حضرت مسیح منجر می شود.

آنها ایرانیان، مسلمانان و در مرتبه بعدی، روس ها را اصلی ترین نیروهای جبهه شر یا همان دجال می دانند. به اعتقاد کارشناسان، بسیاری از تجاوزهای نظامی غرب در خاورمیانه از جمله حمله به عراق و افغانستان و رخ دادن جنگ های 33 روزه و 22 روزه در لبنان و فلسطین، در راستای اعتقادات آرماگدونی اوانجلیست ها بوده است. آنها قدرتمندترین جریان در دنیای سیاست امروز غرب و به خصوص در آمریکا هستند. اغلب کمپانی های ساخت فیلم نیز در سیطره همین جریان پول پرست و جنگ طلب است.

نوعی شیفتگی خاص به رژیم صهیونیستی در فیلم حاکم است. رگه های تبلیغاتی پر رنگی درباره تاریخ جعلی رژیم صهیونیستی و توجیه اشغالگری آن در فیلم دیده می شود. به خصوص در صحنه ای که نماینده این رژیم اشغالگر از طریق رسانه های جمعی با مردم آمریکا سخن می گوید و گویی در حال مدح و ستایش اسرائیل غاصب است. تا آنجا که در یکی از دیالوگ های فیلم، حرف کفرآمیزی هم بیان می شود با این مضمون که خدا رژیم صهیونیستی را تشکیل داده است! همچنین به مخاطب این گونه القا می شود که اگر نتایج مذاکرات هسته ای به سود ایران تمام شود، رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

هرچند هدف این فیلم، سوق دادن افکار عمومی غرب علیه برنامه هسته ای ایران و در راستای اتهام به کشورمان در تلاش برای تولید سلاح اتمی است، اما از یک واقعیت نیز نمی توان گذشت؛ تجربه نشان می دهد که طی 33 سال اخیر هربار در عرصه جهانی قدرت ایران افزایش یافته، موجب افزایش تزلزل و ضعف در رژیم صهیونیستی شده است. یک مصداق بارز، نفوذ بیش از پیش گفتمان جمهوری اسلامی در جهان اسلام در چند سال اخیر است که به جریان بیداری اسلامی در جهان انجامیده و در اثر رخ دادن انقلاب ها و خیزش هایی در ملل عرب، حیات غصبی اسرائیل رو به افول نهاده است.

ساخته شدن چنین فیلمی در هالیوود نیز گویای اهمیت برنامه هسته ای ایران و مذاکراتی است که هر چند وقت یک بار میان دو طرف بر سر این پرونده برگزار می شود و رسانه ها و محافل سیاسی جهان را تحت الشعاع خود قرار می دهد. جمهوری اسلامی ایران درحالی تا چند روز آینده بار دیگر پای میز مذاکرات هسته ای با نمایندگان دولت های به اصطلاح ابرقدرت خواهد نشست که همه چیز حاکی از دست برتر کشورمان در این مذاکرات است.

ناکامی در انواع بحران سازی ها برای ایران، وقوع انقلاب های منطقه، گسترش بیداری اسلامی در خاورمیانه، بحران های سنگین اقتصادی در غرب، فروپاشی عقبه های استراتژیک آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی در خاورمیانه و شمال آفریقا، جنبش ضد سرمایه داری، ناکامی در حمله نظامی به عراق و افغانستان، شکست رژیم صهیونیستی به عنوان پایگاه نظامی آمریکا در جنگ 33 روزه و 22 روزه و ... همه، غرب را در یک محاصره قرار داده که دستش را برای اعمال فشار بیشتر بر کشورمان بسته است.

به همین دلیل، این ایران نیست که به مذاکره نیاز دارد، بلکه غربی ها هستند که از این طریق، فضاسازی های رسانه ای و تبلیغاتی را دنبال می کنند تا به نوعی، بحران های امروز خود را پوشش دهند. از این رو به نظر می رسد که آنها در مذاکرات آینده نیز حرف جدیدتری نسبت به مذاکرات بغداد نخواهند داشت. در نتیجه، رقم زننده اصلی نتیجه نشست مسکو، ایران خواهد بود. ساخته شدن این گونه فیلم ها هم در راستای دیکته دروغ های غرب درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران به افکار عمومی جهان است.

به همین دلیل نیز، فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس » بدون شک آخرین فیلم ضدایرانی نخواهد بود و همچنان که آمد، سینماگران آمریکایی هم اکنون درحال تولید فیلمی با موضوع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران هستند. همچنین نباید تردید کرد که در هالیوود باز هم درباره پرونده هسته ای ایران فیلم ساخته خواهد شد، اما نکته ظریف این است که چرا درحالی که سینمای آمریکا در کوران مباحث و کشمکش های هسته ای غرب و ایران درباره این موضوع فیلم می سازد، سینمای ایران در این باره سکوت کرده است؟

آرش فهی

منبع: فارس


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی


اين كاريكاتورها كه به زبان انگليسي منتشر گرديده است پاسخي به اسلام هراسي غرب است و طراح اين كاريكاتورها در آخرين تصوير از كاربران تقاضا مي كند كه با انتشار اين تصاوير در محيط مجازي از اسلام هراسي جلوگيري نمايند.

متهم است .. زنده یامرده, احتیاط کنیدبسیارخطرناک است


یک راهبه می تواند سرتاپای خود را بپوشاند تا زندگیش را وقف عبادت کند , درست است ؟
اما چرا وقتی یک زن مسلمان این کار را انجام دهد , مورد ملامت قرارمیگیرد ؟


وقتی زنی در غرب خانه داری کند وبه تربیت کودکانش بپردازد مورد ستایش وتقدیر جامعه قرار گرفته فداکارشمرده میشود اما اگر همین کار را زن مسلمان انجام
دهد مورد ملامت قرار می گیرد


حقوق وآزادی هر دختری ایجاب می کند که به دانشگاه برود وهرچه را دلش میخواهد می تواند بپوشد اما دختر با حجاب مسلمان از ورود به دانشگاه منع می شود


اگر کودکی به موضوعی علاقمند باشد باید آن را رشد ونمو داد اما اگر علاقمند به اسلام باشد باشد فایده ای ندارد


اگر شخصی جان خود را بخاطر نجات دیگران به خطر اندازد شجاع ودلیر خوانده می
شود وهمه جامعه او را محترم می شمارند اما اگر فلسطینی باشد وسعی کند فرزندش یابرادرش را نجات دهد تا مبادا دستش بشکند یا ازمادرش دفاع کند تاکه مورد تجاوزقرار نگیرد یا از منزلش دفاع کندتاکه ویران نشود به او تروریست می گویند


اگر یک یهودی شخصی را بکشد هیچ ربطی به دین یهودیت ندارد
اما اگر مسلمانی به جرمی متهم شود اسلام را متهم اصلی می دانیم


هر مشکلی که پیش اید ما انواع راه حل ها را می پذیریم اما اگر اسلام راه حل نشان دهد حتی حاضر نیستیم به آن نگاه کنیم


وقتی کسی ماشین خوبی را به شیوه نادرستی براند کسی ماشین را مقصرنمی داند اما اگر مسلمانی خطا کند یا درست برخورد نکند مردم ما می گویند اسلام مقصر است !!


بدون نیم نگاهی به قوانین وشرع اسلام, مردم ما هرآنچه که رسانه ها می گویند باور دارند , اما سؤال اینجاست که قرآن چه می گوید!

چرا, چون او مسلمان است !


من مسلمانم مرا بکش وآن را هزینه های تحمیلی(اضافی) نام ده و دارائیم را

غارت کن, به وطنم تجاوز کن , راهبرم را تو تعیین کن ونام آن را دمکراسی

بگذار.منبع: موعود


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی


يكي از رسواترين داستانهاي مربوط به هولوكاست اين است كه آلمانها با استفاده از اجساد قربانيان خود صابون توليد مي كردند.

هر چند دروغ بودن ادعاي مشابهي در جريان جنگ جهاني اول به نام صابون انسانی بلافاصله به اثبات رسيد ولی همان ادعا طي جنگ جهاني دوم از سوی یهودیان و صهیونیست ها احيا و مورد قبول قرار گرفت.


صابونی که ادعا می شود نازیها از چربی یهودیان سوزانده شده ساخته اند
یک یهودی در حال فروختن صابون

آیا این یهودیان سوزانده شده و به صابون تبدیل شدند؟

نكته مهمتر اين است كه اين اتهام طي محاكمه اصلي نورمبرگ در سالهاي 1945-1946 تأييد شد و از آن تاريخ به بعد توسط مورخان متعددي مورد قبول قرار گرفت.

با اين حال، طي سالهاي اخير به عنوان بخشي از عقب نشيني از جنبه هاي غيرقابل دفاع داستان هولوكاست، مورخان رسمی با اكراه پذيرفته اند كه داستان صابون انساني تنها يك دروغ تبليغاتي زمان جنگ بوده است.

ولي طي اين عقب نشيني، آنها سعي كرده اند اين داستان را به عنوان شايعه زمان جنگ رد كنند و مدعي شوند كه اين امر تنها شايعه اي بوده است كه در زمان جنگ شهرت يافته است و از اين نكته غفلت كرده اند كه سازمانهاي بين المللي يهود و سپس دولتهاي متحدين اين دروغ افترا آميز را تأييد كرده بودند و بر اساس آن برخي از افراد را محاكمه و ادعاها و شهادتهاي دروغيني در اين زمينه را پذيرفته بوده اند و حتي در دادگاههاي متفقين پس از جنگ مورد قبول واقع شده بوده است.

نمونه صابون ارائه شده در دادگاه نورمبرگ

 در جهت اثبات هولوکاست و نسل کشی یهودیان از سوی نازیها


پیدایش افسانه از طریق «شایعه»

شايعات زمان جنگ در اين زمينه كه آلمانها از اجساد يهوديان قتل عام شده صابون مي ساختند، تا حدودي مبتني بر اين حقيقت بود كه صابونهاي توزيع شده توسط آلمانها در محلات يهودي نشين داراي نشان RIF بودند كه از نظر آنها مخفف عبارت آلماني Rein jüdisches Fett يا "چربي خالص يهود" است.

اين شايعات به قدري در سال 1941 و سپس 1942 گسترش يافت كه تا اواخر سال 1942، مقامات آلماني در لهستان و اسلواكي رسماً نگراني خود را از تأثير آنها اعلام كردند.


صابونهاي توزيع شده توسط آلمانها در محلات يهودي نشين داراي نشان RIF بود

به عنوان مثال، طي نقل قولي كه از يك منبع لهستاني در يكي از گزارشهاي اطلاعات نظامي ارتش آمريكا ذكر شده است، آلمانها در سال 1941 يك كارخانه صابون انساني در منطقه تورك لهستان داشتند.

اين گزارش از قول وي مي افزايد:‌ «آلمانها هزاران معلم، كشيش، و يهودي را به آنجا آورده بودند و بعد از گرفتن نمونه سرم از خون اين افراد، آنها را در ديگهاي بزرگي انداخته و چربي بدن آنها را به منظور صابون سازي استخراج كردند.»

پس از آن جوكهاي وحشتناك در مورد «صابون يهودي»‌ در محلات و اردوگاههاي يهوديان رواج يافت و بسياري از غير يهوديان در خارج از اردوگاهها نيز اين داستان را باور كردند. هنگامي كه قطارهاي پر از يهوديان رانده شده در ايستگاههاي قطار توقف مي كردند، لهستانيها با خوشحالي فرياد مي زند: «يهوديها صابون مي شوند!»

حتي اسراي جنگي انگليسي كه طي سال 1944 به اردوگاه آشويتس منتقل شدند، بعدها در مورد شايعات زمان جنگ در رابطه با كشتن قربانيان با گاز و تبديل اجساد آنها به صابون شهادت دادند.


صابون یهودی؛ نماد تبلیغات جنگ

عليرغم غيرقابل باور بودن ذاتي اين داستان، داستان صابون به صورت نمادي مهم از تبليغات زمان جنگ يهوديها و متحدين در آمد.

خاخام استفان اس وايز، رييس وقت كنگره جهاني يهود و كنگره آمريكايي يهود، علناً در سال 1942 ادعا كرد كه اجساد يهوديها توسط آلمانيها تبديل به كالاهاي اساسي زمان جنگ مانند صابون، روغن و كود شده است. او همچنين اعلام كرد كه آلمانها حتي اجساد مردگان را براي استفاده از آنها نبش قبر كرده اند و براي هر جسد 50 مارك پرداخته اند!

خاخام استفن اس. وایز؛ رييس وقت كنگره جهاني يهود واز مروجین افسانه هولوکاست:
آلمانها حتي اجساد مردگان را براي استفاده از آنها نبش قبر كرده اند و براي هر جسد 50 مارك پرداخته اند!

در اواخر سال 1942، هفته نامه كنگره، كه توسط كنگره آمريكايي يهود منتشر مي شد، طي مقاله اي ادعا كرد كه آلمانها اجساد يهوديها را با استفاده از روشهاي علمي به كود، صابون و چسب تبديل مي كردند. يك مقاله در همان شماره گزارش كرد كه يهوديهاي رانده شده از فرانسه و هلند در حداقل دو كارخانه آلماني به صابون، چسب و روغن قطار تبديل شده اند.

مانند بسیاری از نشريات آمريكايي ديگر، نشريه نيو ريپابليك در اوايل سال 1943 گزارش كرد كه آلمانيها از اجساد قربانيهاي يهودي خود براي ساخت صابون و كود در كارخانه اي واقع در سيدلكه استفاده مي كردند.

طي ماههاي ژوئن و ژوييه سال 1943، دو نماينده برجسته كميته يهودي ضد فاشيست كه مقر آن در مسكو قرار داشت، از ايالات متحده بازديد و طي ملاقاتهاي عمومي موفق به جمع آوري دو ميليون دلار براي كمك به شوروي در جنگ شدند. در هر يك از آن جلسات، سالومون ميكوئل، رهبر يهوديهاي شوروي، يك قالب صابون به جمعيت نشان داد كه به گفته او از اجساد يهوديها ساخته شده بود.


سالومون ميكوئل (نفر سمت چپ)، رهبر يهوديان شوروي
 يك قالب صابون به جمعيت نشان داد كه به گفته او از اجساد يهوديها ساخته شده بود.


افسانه صابون؛ پس از جنگ

بعد از جنگ، داستان صابون مشروعيت فراواني طي محاكمه اصلي نورمبرگ كسب كرد. اسميرنوف، وكيل ارشد شوروي به دادگاه گفت:

«...همان ذهنهاي فني اس اس كه اتاقهاي گاز را خلق كرده بودند به شيوه هايي براي از بين بردن كامل اجساد انسانها دست يافتند كه از طريق آنها، مي توانستند هر گونه رد جنايت خود را پاك كنند و هم از آن اجساد براي توليد محصولات ديگر استفاده نمايند. [بر اساس اطلاعات ما] در مؤسسه كالبدشناسي دانزيگ، آزمايشهايي در سطح نيمه صنعتي در زمينه توليد صابون از بدن انسان و نيز دباغي پوست انسان براي استفاده هاي صنعتي به عمل آمده است.»

اسمیرنوف استناد فراواني به شهادت زيگموند مازور، يكي از كاركنان مؤسسه كرد كه گفته هاي او به عنوان سند USSR-197 نورمبرگ ثبت شده بود. به ادعاي وي، دكتر رودلف اسپانر، رييس مؤسسه دانزيگ، دستور توليد صابون از اجساد را در سال 1943 صادر كرده است. بر اساس شهادت مازور، عمليات دكتر اسپانر مورد علاقه مقامات آلماني قرار گرفت و وزير آموزش و پرورش، برنارد راست و دكتر لئوناردو كونتي، از رهبران دستگاه بهداشت آلمان و نيز استادان ساير مؤسسات پزشكي به كمك اسپانر آمدند. مازور همچنين ادعا كرد كه او از «صابون انساني»‌ براي شستن تن و لباسهاي خود استفاده كرده است!

حتي طرز ساخت صابون انساني كه به ادعاي آنها توسط دكتر اسپانر تهيه شده بود (سند USSR-196) به دادگاه ارائه شد. نهايتاً، نمونه اي از آنچه آنها قطعه اي از صابون انساني ناميدند به عنوان سند به دادگاه نورمبرگ ارائه شد (سند USSR-393).

سند USSR-196
که طرز ساخت صابون انساني را شرح می دهد
این سند در دادگاه نورمبرگ به صورت رسمی ارائه شد

دادستان اصلي انگليس، سر هارتلي شاوكراس، در سخنان اختتاميه خود خطاب به دادگاه ضمن تكرار گفته هاي همتاي شوروي خود گفت:‌ «برخي اوقات، حتي از اجساد قربانيها به منظور رفع كمبود صابون در زمان جنگ استفاده مي كردند.» قضات دادگاه نيز در قضاوت نهايي خود اظهار داشتند كه تلاشهايي براي استفاده از چربي اجساد قربانيان به منظور توليد تجاري صابون به عمل آمده بود.


دادستان اصلي انگليس، سر هارتلي شاوكراس در دادگاه نورمبرگ
استفاده از چربی انسانی در تولید صابون از سوی نازیها را تایید کرد.

بايد تأكيد كرد كه شواهد ارائه شده در دادگاه نورمبرگ در جهت تأييد داستان دروغين صابون چيزي از شواهد ارائه شده در رابطه با ادعاهاي كشتار جمعي در اتاقهاي گاز كم نداشت. دست كم در اين مورد يك قطعه صابون كه ادعا مي شد از اجساد قربانيها توليد شده است، ارائه شد.

بعد از جنگ، قربانيان فرضي هولوكاست طي مراسمي به شكل قالبهاي صابون در گورستانهاي يهودي دفن شدند. در سال 1948، چهار عدد از اين قالب صابونها كه در پارچه مخصوص تشيع جنازه پيچيده شده بود بر اساس مراسم مذهبي يهود در قبرستان حيفاي اسراييل دفن شد.

یهودیان بر همکیشان خود که به صابون تبدیل شده اند، می گریند !

چندين قالب صابون يهودي ديگر نيز به عنوان بقاياي دهشتناك هولوكاست در مؤسسه تاريخي ورشو، موزه اشتوتهوف در نزديكي گدانسك (دانزيگ)، مؤسسه ايوو (Yivo) شهر نيويورك، موزه هولوكاست شهر فيلادلفيا، مركز يهودي هولوكاست در ملبورن استراليا، و نقاط مختلف اسراييل نگهداري مي شوند.

صابون ها طی مراسم رسمی در چنین گورهایی دفن شدند !


يهوديهاي فراواني كه طي جنگ در محلات يهوديهاي آلمان و اردوگاهها زندگي مي كردند به زنده ماندن داستان صابونها بعد از ساليان متمادي كمك كردند. به عنوان مثال، بن ادلبوم، طي خاطرات خود به نام «بزرگ شدن در هولوكاست» در سال 1980 نوشت:

«همراه با جيره اي كه در ارودگاه به ما مي دادند يك قالب صابون با نشان R.J.F. نيز به ما داده مي شد كه بعدها به نام صابون RIF معروف شد. تنها در پايان جنگ بود كه متوجه اين حقيقت وحشتناك در مورد آن صابونها شديم. اگر ما در داخل محله يهوديها متوجه اين موضوع مي شديم هر قالب از صابونها را با مراسم تشيع جنازه خاص يهود در گورستان ماريسين دفن مي كرديم. ما بدون اين كه بدانيم، از استخوان و گوشت عزيزان كشته شده خود براي شستن بدن استفاده مي كرديم.»

نسه گودين در بهار سال 1944 از محله يهوديان ليتواني به اردوگاه اشتوتهوف منتقل شد. در سال 1983، او طي مصاحبه اي اين چنين گفت:

«آن روز آنها به ما اجازه استحمام و يك قالب صابون دادند. بعد از جنگ فهميديم كه آن صابون از چربي خالص بدن يهوديها ساخته شده بود و حروف اول اين عبارت بر روي صابونها حك شده بود. تا آنجا كه مي مي دانم، شايد بخشي از چربي بدن پدرم در صابوني كه بدن خود را با آن شستم بوده باشد. مي توانيد حدس بزنيد اين فكر چه احساسي به من مي دهد؟»

مل مرملستاين،‌ يكي از زندانيان سابق آشويتز، كه در فيلم تلويزيوني «هرگز فراموش نكن» در سال 1991 بازي كرد، در سال 1981 تحت سوگند شهادت داد كه او و ساير زندانيهاي ارودگاه از صابونهايي استفاده مي كردند كه از چربي انسان ساخته شده بود. او اصرار داشت كه هيچ ترديدي در اين مورد وجود نداشت كه صابوني كه خود را با آن شسته است از اجساد يهوديها ساخته شده است.


مراسم بزرگداشت یهودیان تبدیل شده به صابون در یک کنیسه با حضور بازماندگان ! هولوکاست

(لینک دانلود فیلم)

ویزنتال و صابون

سيمون ويزنتال، «شكارچي معروف نازي»، داستان صابون را در مجموعه اي از مقالات منتشر شده در سال 1946 در روزنامه جامعه يهوديان اتريشي به نام Der Neue Weg تكرار كرد. او در اولين مقاله نوشت:

«طي آخرين هفته هاي ماه مارس، مطبوعات روماني خبر عجيبي را گزارش كردند: ‌در شهر كوچك رومانيايي فولتيسني، بيست جعبه صابون در گورستان يهوديان با احترام و مراسم مذهبي كامل دفن شدند. اين صابون اخيراً در يك انبار نظامي سابق آلمانها كشف شده است. روي جعبه ها حروف RIF به معني «چربي خالص يهود» حك شده بود. قرار بود اين جعبه ها به دست وافن اس اس برسد. كاغذي كه به دور آن پيچيده شده بود نشان مي دهد كه صابونها از اجساد يهوديها ساخته شده اند. با كمال تعجب، آلمانيهاي دقيق فراموش كردند توضيح دهند آيا صابونها از بدن كودكان، دخترها، مردها يا افراد كهنسال ساخته شده است.»

سیمون ویزنتال یهودی:
آلمانی های منضبط، فراموش كردند توضيح دهند آيا صابونها از بدن كودكان، دخترها، مردها يا افراد كهنسال ساخته شده است [!]

ويزنتال ادامه داد:

«بعد از سال 1942، مردم لهستان به خوبي مي دانستند كه آن صابونها از چه ساخته مي شوند. براي دنياي متمدن قابل تصور نيست كه نازيها و زنان آنها در لهستان چگونه در مورد اين صابونها فكر مي كردند. آنها هر قالب صابون را به شكل يهودي مي ديدند كه نتوانسته است به يك فرويد، ارليش يا انیشتين ديگر تبديل شود.»

ویزنتال:
 یهودیان هر قالب صابون را به شكل یک يهودي مي ديدند كه نتوانسته است به يك فرويد، ارليش يا انیشتين ديگر تبديل شود.

تبلیغات فراوان در مورد صابون یهودی

پس از چندين سال، برخي مورخان مشهور از داستان صابون سازي دفاع كرده اند. مورخ روزنامه نگار، ويليام شايرر، در پرفروشترين كتاب خود به نام، ظهور و سقوط رايش سوم، مكرراً به اين موضوع اشاره مي كند.

متخصص برجسته تبليغات جنگي شوروي، به نام ايليا اهرنبرگ، طي خاطرات بعد از جنگ خود مي نويسد: «من در دست خود يك قالب صابون كه عبارت چربي خالص يهودي بر روي آن حك شده است دارم كه از اجساد مردمي كه كشته شده اند ساخته شده است. ولي لازم نيست در مورد اين قبيل چيزها صحبت كرد چون هزاران كتاب در مورد آنها نوشته شده است.»

اهرنبرگ، یهودی دروغ پرداز و متخصص ارشد جنگ روانی شوروی در جنگ جهانی دوم:
من در دست خود يك قالب صابون دارم كه عبارت چربي خالص يهودي بر روي آن حك شده است

در يك كتاب درسي استاندارد مطالعات تاريخي كه در دبيرستانهاي كانادا تدريس مي شود و نام آن «كانادا: قرن بيستم» است، نوشته شده است كه آلمانها اجساد قربانيان يهودي خود را براي توليد صابون مي جوشاندند. جزوه كالبد شناسي نازيسم، كه توسط «ائتلاف ضد رسوايي»‌ صهيونيستي بناي بريث (B'nai B'rith) نوشته شده است، مي گويد:‌ «بي رحمي نازيها به كشتار انسانها ختم نشد. مقادير فراواني صابون از اجساد كساني كه كشته شده بودند ساخته شده بود.»

كتاب «اردوگاههاي مرگ هيتلر»‌ كه در سال 1981 نوشته شد شرح مفصلي از داستان صابون ارائه مي دهد. مؤلف كتاب، كانيلين فيگ، در عين اذعان به اين كه «برخي از مورخان ادعا مي كنند كه توليد صابون توسط نازيها از چربي انساني تنها يك شايعه است» با اين حال اين داستان را قبول مي كند چون «بيشتر كارشناسان اردوگاه در اروپاي شرقي داستانهاي مربوط به صابون را تأييد كرده اند و انواع قالبهاي صابون ساخته شده از اجساد انسانها در اروپاي شرقي به نمايش گذاشته شده است و من طي ساليان متمادي نمونه هاي فراواني از آنها را ديده ام.»

آرتور اشنايرر، خاخام ساكن نيويورك، اين داستان را در جلسه افتتاحيه بزرگترين گردهمايي هولوكاست در تاريخ تكرار كرد. در مراسم دعايي كه طي «گردهمايي بازماندگان يهودي هولوكاست در آمريكا»‌ در شهر واشنگتن در ماه آوريل سال 1983 برگزار شد، خاخام اعلام كرد:‌ «ما قالبهاي صابوني را كه حروف مخفف RJF (به معني چربي خالص يهود) روي آنها حك شده بود به خاطر داريم كه از اجساد عزيزان ما تهيه شده بود.»


برملاشدن ماهیت دروغ افسانه

عليرغم تمامي شواهد به ظاهر تكان دهنده، اتهام توليد صابون توسط آلمانها از اجساد انسانها دروغ است و مورخان هولوكاست اكنون به اين موضوع اذعان دارند. حروف مخفف RIF كه تصور مي شود مخفف عبارت «چربي خالص يهود»‌ باشد، در واقع مخفف عبارت «مركز رايش براي تهيه چربي صنعتي»‌ بود. اين مركز يك سازمان آلماني مسئول توليد و توزيع صابون و محصولات شوينده در زمان جنگ بود. صابون RIF كيفيتي پايين داشت و فاقد هر گونه چربي انساني و غيرانساني بود.

كمي بعد از جنگ، دفتر دادستان شهر فلنزبورگ آلمان، دست به اقدامات قانوني بر عليه دكتر رودلف اسپانر به دليل نقش او در تهيه صابون انساني در مؤسسه دانزيگ زد. ولي بعد از يك سلسله تحقيقات، وي بدون سر و صدا از اين اتهام تبرئه شد. در نامه اي كه در ماه ژانويه 1968 نوشته شد، دفتر دادستان اعتراف كرد كه بر اساس تحقيقات آن دفتر هيچ صابوني طي مدت جنگ در مؤسسه دانزيگ توليد نشده است.

والتر لاکوئر، تاریخ دان حامی هولوکاست:
 داستان صابون انساني از اساس نادرست است.

اخيراً والتر لاكور، مورخ آلماني آنچه را كه در سال 1980 در كتاب خود، راز دهشتناك، به عنوان «تاريخ غير قابل انكار»‌ آورده بود تكذيب كرد و گفت كه داستان صابون انساني از اساس نادرست است. گيتا سرني، يك مورخ يهودي ديگر در كتاب خود به نام «سفر به تاريكي»‌ مي نويسد: «اين داستان پذيرفته شده كه اجساد قربانيان به صابون و كود تبديل مي شده است توسط اداره مركزي تحقيق در مورد جنايات نازيهاي لودويگزبورگ تكذيب شده است.‌»

دبورا ليپشتات، استاد تاريخ مدرن يهود نيز به همين ترتيب ضمن تاريخ نويسي مجدد در سال 1981 اظهار داشت: «حقيقت اين است كه نازيها هرگز از اجساد يهوديان يا هر كس ديگر براي توليد صابون استفاده نكردند.»

دبورا لیپشتات، از مهمترین حامیان افسانه هولوکاست:
«حقيقت اين است كه نازيها هرگز از اجساد يهوديان يا هر فرد ديگر براي توليد صابون استفاده نكردند.»

در آوريل سال 1990، پروفسور يهودا بائر از دانشگاه عبري اسراييل، كه از مورخان برجسته حامي هولوكاست است، و نيز شموئيل كراكوسكي، مدير بخش آرشيو مركزي هولوكاست ياد واشم در اسراييل تأييد كردند كه داستان صابون انساني حقيقت ندارد. به گفته باوئر زندانيهايي كه در اردوگاهها نگهداري مي شدند آماده پذيرش هر گونه داستان وحشتناك در مورد آلمانها بودند. با اين حال وي نازيها را مسئول انتشار اين داستان دانست.

در حقيقت، كساني كه در زمينه داستان صابون بايد مورد سرزنش قرار بگيرند افرادي مانند سيمون ويزنتال و استفان وايز و نيز سازمانهايي مانند كنگره جهاني يهود و نيز قدرتهاي فاتح متفقين هستند كه هيچ يك از آنها تا كنون بابت اشاعه اين دروغ عذرخواهي نكرده اند.


عقب نشینی ظاهری مدافعان هولوکاست از افسانه صابون

چرا باوئر و كراوسكي به اين نتيجه رسيدند كه اكنون زمان مناسبي براي رد رسمي داستان صابون است؟ خود كراوسكي به اين نكته اشاره مي كند كه بخش بزرگي از دليل اين عقب نشيني تاكتيكي به منظور نجات باقيمانده داستان هولوكاست با خلاص شدن از دست سست ترين و دروغ ترين بخشهاي آن است.

در مواجهه با چالش تجديد نظر طلبي، داستانهايي مانند داستان صابون كه اثبات دروغ بودن آنها بسيار ساده است مي توانند دردسر ساز باشند چون آنها باعث ايجاد ترديد در مورد كل افسانه هولوكاست مي شوند. به گفته كراوسكي: «مورخان به اين نتيجه رسيده اند كه هيچ صابوني از چربي انساني ساخته نشده است. زماني كه اين همه آدم اصل هولوكاست را انكار مي كنند، چرا بهانه اي براي نفي اين حقيقت در اختيار آنها قرار دهيم؟»

بي صداقتي افرادي كه دست به چنين سازش دير هنگامي با حقيقت مي زند از آنجا مشخص مي شود كه آنها متوجه نيستند افسانه صابون رسماً در دادگاه نورمبرگ «تأييد»‌ شده بود و همچنين اين كه آنها اكراه دارند در مورد تأثير آن «تأييد» بر اعتبار دادگاه نورمبرگ و ساير جنبه هاي داستان هولوكاست صحبت كنند.

تفاوتي چشمگيري كه بين تكذيب فوري داستان صابون توسط دولت انگليس پس از جنگ جهاني اول و تأييد رسمي داستان بي پايه مشابه آن در جنگ جهاني دوم توسط نيروهاي متفقين وجود دارد نه تنها نشان دهنده عدم صداقت بسياري از مورخان غربي است، بلكه نشان دهنده انحطاط كلي هنجارهاي اخلاقي غرب طي اين قرن است.


نقش مخرب شایعات زمان جنگ

داستان صابون انساني يك بار ديگر نشان دهنده تأثير عظيمي است كه يك شايعه زمان جنگ مي تواند به محض پذيرفته شدن داشته باشد به خصوص هنگامي كه به صورت يك دروغ تبليغاتي توسط افراد متنفذ و سازمانهاي قدرتمند اشاعه يابد. اين كه اين همه افراد باهوش و متفكر اصولاً پذيرفته باشند كه آلمانها اقدام به توزيع صابونهايي كرده باشند كه روي آن حروف اختصاري نوشته شده باشد كه نشان دهد آنها از چربي انساني درست شده اند بيانگر اين موضوع است كه حتي چرندترين جنبه هاي داستان هولوكاست چه اندازه سهل و ساده به عنوان حقيقت، مورد پذيرش قرار مي گيرند.چرندترين جنبه هاي افسانه هولوكاست، چه اندازه سهل و ساده به عنوان حقيقت، مورد پذيرش قرار مي گيرد

منابع و ماخذ

 1.  Phillip Knightley, The First Casualty (New York: 1975), pp. 105-106.
 2. Raul Hilberg, The Destruction of the European Jews (New York: 1985), pp. 966-967; Walter Laqueur, The Terrible Secret (Boston: 1980), pp. 54, 82, 145, 219; U.S. State Department document 740.001 16 (from 1943), facsimile in Encyclopaedia Judaica (New York and Jerusalem: 1971), vol. 13, pp. 759-760; Bernard Wasserstein, Britain and the Jews of Europe (London: 1979), p. 169; A September 1941 German Einsatzgruppen Security Police report from the Ukraine mentioned equally baseless rumors, reportedly spread by Jews, of a supposed Soviet biological warfare plague bacteria bomb. Even some German soldiers believed the stories. (Ereignismeldung UdSSR, No. 80, Sept. 11, 1941, p. 9)
 3. Secret U.S. Army military intelligence report No. 50, April 27, 1945. National Archives, National Records Center (Suitland, Maryland), RG 153 (JAG Army), Box 497, Files 19-22, Books I and II, Entry 143.
 4. Nachman Blumental, "RIF," Yiddish Culture, Vol. 21, June-July 1959. (Monthly of the Yiddish Culture Association). Apparently published in Israel in Hebrew. A German translation of the original essay was obtained by Ditlieb Felderer through the Encyclopaedia Judaica, Jerusalem. I am grateful to him for a copy.
 5. Douglas T. Frost affidavit, July 16, 1947. Nuremberg document NI-11692. Trials of the War Criminals Before the Nuernberg Military Tribunals (NMT "green series"; Washington, DC: 1949-1953), Vol. 8, p. 624; As noted below in footnote 10, this rumor was authoritatively "confirmed" at the Nuremberg Tribunal.
 6. "Wise Says Hitler Had Ordered 4,000,000 Jews Slain in 1942," New York Herald-Tribune (Associated Press), Nov. 25, 1942. pp. 1, 5; "2 Million Jews Slain by Nazis, Dr. Wise Avers," Chicago Daily Tribune, Nov. 25, 1942; The New York Times, Nov. 26, 1942, p. 16; See also: Raul Hilberg, The Destruction of the European Jews (1985), p. 1118.
 7. "The Spirit Will Triumph" (editorial), and "Corpses for Hitler," p. 11, Congress Weekly (New York: American Jewish Congress), Dec. 4, 1942.
 8. The New Republic, Jan. 18, 1943, p. 65. See also the Communist New Masses editorial of Dec. 8, 1942. p. 21. Both quoted in: James J. Martin, The Man Who Invented 'Genocide' (IHR, 1984), pp. 64, 45; One of the few sober voices among all the hysteria was The Christian Century, which cautioned in a Dec. 9, 1942, editorial: "Dr. Wise's allegation that Hitler is paying $20 each for Jewish corpses to be 'processed into soap, fats and fertilizer' is unpleasantly reminiscent of the 'cadaver factory' lie which was one of the propaganda triumphs of the First World War." Quoted in: Robert W. Ross, So It Was True (Minneapolis: 1980), p. 157.
 9. Gerard Israel, The Jews in Russia (New York: St. Martin's, 1975), p. 180.
 10. Smirnov statement, Feb. 19, 1946. International Military Tribunal, Trial of the Major War Criminals Before the International Military Tribunal (IMT "blue series"; Nuremberg: 1947-1949), vol. 7, pp. 597-600. Note also Soviet allegation that soap was manufactured from the bodies of people gassed at Auschwitz: IMT ("blue series"), vol. 7, p. 175; Translation of USSR-197 and other Nuremberg Tribunal (IMT) references to the human soap story in: Carlos Porter, Made in Russia: The Holocaust (1988), pp. 73, 85-86, 121-124, 126, 128, 159, 368-377; Note also Nuremberg Tribunal "human soap" documents USSR-196, USSR-264, and USSR-272; We are grateful to Mr. Carlos Porter for his diligent research of the Nuremberg Tribunal's treatment of the "human soap" story.
 11. IMT ("blue series"), vol. 19, p. 506; Nazi Conspiracy and Aggression (NC&A "red series"; Washington, DC: 1946-1948), Suppl. vol. A, p. 134. See also: "Nazis' Soap Factory Used Humans, American Reports" (AP), The Sunday Star (Washington, DC), Dec. 9, 1945, p. B-11.
 12. IMT ("blue series"), vol. 1, p. 252. Facsimile reprint in: Carlos Porter, Made in Russia (1988), p. 159.
 13. Pierre Joffroy, "Anne Frank Martyre," Paris Match, No. 394, Oct. 27, 1956, p. 93.
 14. R. Hilberg, Destruction of the European Jews (1985), p. 967 (n.27); N. Blumental, "RIF," Yiddish Culture, June-July 1959 (cited above); Rabbi Yaakov (Jacob) Riz runs the Holocaust Museum at 1453 Levick St., Philadelphia. See his letter in the Jewish Press (Brooklyn), July 10, 1981, p. 42; Udo Walendy, Adolf Eichmann, Historische Tatsachen No. 18 (Vlotho: 1983), p. 24; Gary Tippet, "Real-life chamber of horrors," The Sun (Melbourne), Feb. 7, 1984.
 15. B. Edelbaum, Growing up in the Holocaust (Kansas City, Mo.: 1980), pp. 217-218.
 16. Jane S. Podesta, "Nesse Godin's memories...", The Washington Times, April 11, 1983, pp. 12B, 13B.
 17. M. Mermelstein deposition, Los Angeles, May 27, 1981, official transcript, p. 40. (Case No. C 356 542)
 18. S. Wiesenthal, "RIF," Der Neue Weg (Vienna), Nr. 17/18, 1946, pp. 4-5.; See also: S. Wiesenthal, "Seifenfabrik Belsetz," Der Neue Weg, Nr. 19/20, 1946, pp. 14-15, and: S. Wiesenthal, "Nochmals RIF," Der Neue Weg, Nr. 21/22, 1946. p. 2; These articles are also cited in: M. Weber, "Simon Wiesenthal: Bogus 'Nazi Hunter'," The Journal of Historical Review, Winter 1989-90, pp. 444-445 [and in: M. Weber, "Simon Wiesenthal: Fraudulent 'Nazi Hunter'," The Journal of Historical Review, July-August 1995 (Vol. 15, No. 4), pp. 10-11, 15.]
 19. S. Wiesenthal, "Nochmals RIF," Der Neue Weg (Vienna), Nr. 21/22, 1946, p. 2.
 20.  "Poland," Encyclopaedia Judaica (1971), Vol. 13, pp. 761-762 (Photo caption: "A German soap factory near Danzig"); 
 21. William L. Shirer, The Rise and Fall of the Third Reich (New York: 1960), p. 971 (note) [or page 1264 of the 1962 softcover edition].
 22. Ilya Ehrenburg, The War: 1941-1945 (Cleveland: World, 1965), p. 30.
 23. Fred McFadden, et al., Canada: The Twentieth Century (Toronto: 1982), section entitled "The Holocaust."
 24. Earl Raab, The Anatomy of Nazism (New York: ADL, 1979), p. 20.
 25. Konnilyn G. Feig, Hitler's Death Camps (New York: 1981), pp. 200-202, 479 (n. 19)
 26. This writer was present at the opening ceremony held at the Landover, Md., Capital Center, on Monday evening, April 11, 1983. Schneier was Rabbi at Park East Synagogue, New York City. The crowd of some 15,000 was later addressed by President Reagan.
 27. N. Blumental "RIF" Yiddish Culture, June-July 1959 (cited above). See also: R. Faurisson, "Le savon juif," Annales d'Histoire Revisionniste (Paris), No. 1, Printemps 1987, pp. 153-159, and, D. Felderer, "Human Soap," The Journal of Historical Review, Summer 1980, pp. 131-139; Dachauer Hefte: "Die Befreiung" (Dachau), Heft 1, Dec. 1985, p. 111 (n. 7).
 28. Erich Kern (Kernmayer), Meineid Gegen Deutschland (1971), pp. 152-163. See also: Deutsche Wochen-Zeitung (Munich), March 29, 1991, pp. 3, 9.
 29. Walter Laqueur, The Terrible Secret (Boston: 1980), pp. 82, 219.
 30. Gitta Sereny, Into That Darkness (London: A. Deutsch, 1974), p. 141 ).
 31. "Nazi Soap Rumor During World War II," Los Angeles Times, May 16, 1981, p. II/2.
 32. Bill Hutman, "Nazis never made human-fat soap," The Jerusalem Post - International Edition, week ending May 5, 1990; "Holocaust Expert Rejects Charge That Nazis Made Soap From Jews," Northern California Jewish Bulletin, April 27, 1990. (JTA dispatch from Tel Aviv.) Facsimile in: Christian News, May 21, 1990, p. 19; "A Holocaust Belief Cleared Up," Chicago Tribune, April 25, 1990. Facsimile in: Ganpac Brief, June 1990, p. 8.
 33. "A Holocaust Belief Cleared Up," Chicago Tribune, April 25, 1990.


منبع:مشرق

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/15 | نويسنده : انسان

مشرق: مطمئناً فیلم‌های جیمز باند را تماشا کرده‌اید. جیمز باند مأمور مخفی دستگاه جاسوسی انگلیس بود که در فیلم‌های 007 ایفای نقش می‌کرد. دلیل اقبال این فیلم ابزارهای جاسوسی پیشرفته‌ای بود که باند برای انجام مأموریت‌های خود از آنها استفاده می‌کرد.

اما با پیشرفت فناوری و ابداع تجهیزات نوین و پیشرفته دیگر کسی به فیلم‌های جیمزباند علاقه ندارد چرا که این ابزارهای جاسوسی به راحتی قابل تهیه هستند و هر روز انواع پیشرفته‌تری از آن در اختیار مردم قرار می‌گیرد گویی هر فرد یک جیمز باند شده است. این ابزار چنان در تار و پود زندگی مردم عصر دیجیتال تنیده‌اند که تبدیل به تیغ دو لبه شده‌اند. به طوری که از یک سو برای تسهیل ارتباطات بین فردی تولید و از سوی دیگر به عنوان ابزاری برای جاسوسی و شنود به کار گرفته می‌شوند. اگرچه این ابزار نظیر دوربین‌های جاسوسی، دوربین‌های مداربسته، دستگاه‌های ضبط صدا ردیاب موبایل، جی. پی. اس و شنود صوتی در دسترس عموم مردم قرار دارد اما همین ابزار تله و طعمه‌ای برای جاسوسی و شنود توسط گردانندگان شبکه‌های جهانی ارتباطی نظیر مخابرات و اینترنت و غیره می‌شوند. شاید با شنیدن کلمه جاسوسی و اینکه هر وسیله‌ای در اطراف ما توان تبدیل شدن به یک ابزار جاسوسی را دارد، منتقدان بسیاری این تفکر را "توهم توطئه" بنامند. اما باید به این نکته توجه داشت که منظور از جاسوسی، همواره انجام عملیاتی پیچیده مانند آنچه که در رسانه‌ها به عنوان جاسوسی مطرح می‌شود و یا از خبر از دستگیری جاسوس منتشر می‌شود، نیست. همین که موقعیت مکانی شما، و یا شماره‌های تلفن همراه شما، توسط شرکت سازنده موبایل قابل دسترسی است، خود یکی از جنبه‌های جاسوسی از شهروندان است که در رده جاسوسی غیرفعال (passive) جای می‌گیرد که تنها به گردآوری و ذخیره داده‌ها بدون هدف عملیاتی اختصاص دارد.

ابزارهای جاسوسی کنونی یادآور فیلم های جیمز باند هستند


به اعتقاد بسیاری از کارشناسان سایبر، اينترنت به بزرگ‌ترين «ماشين جاسوسی و پایش اطلاعات» جهان تبديل شده است و این در حالی رخ می‌دهد که به طور روز افزون شاهد اين هستيم كه اطلاعات شخصي بيشتر افراد نسبت به هر زمان ديگري در اينترنت قرار دارد و آن را به مثابه گنجینه با ارزشی از اطلاعات تبدیل کرده است.

دهه 60 میلادی را می‌توان دهه پیدایش اینترنت نامید. آمریکا با هدف نظارت مجازی بر جهان و پس از ارائه اینترنت در دهه 90 میلادی با گسترش شبکه های اینترنتی در سراسر جهان، میلیاردها نفر را در دام تارهای عنکبوتی سیستم اطلاعاتی خود گرفتار کرد. طبق گزارشی که در سال 2011 منتشر شده در حال حاضر حدود 2 میلیارد و 200 میلیون نفر در جهان از اینترنت استفاده می‌کنند یعنی چیزی حدود یک سوم جمعیت کل جهان.


ميزان كاربران اينترنت به تفكيك منطقه - 2011


با استفاده روز افزون اینترنت در زندگی روزمره و پیوند خوردن دنیای حقیقی و دنیای مجازی و نفوذ اینترنت و فناوری‌های نوین در زندگی مردم دنیا، حاکمان اینترنت اگرچه بر حفظ حریم خصوصی تاکید می‌کنند به راحتی به تمامی ابعاد و زوایای زندگی افراد دسترسی پیدا کرده‌اند. این امکانات فرصت طلایی را برای جاسوسی از تمامی مردم دنیا برای آمریکا به وجود آورد. اما چرا اینترنت؟


ورود اینترنت به تمام زوایای زندگی روزمره با هدف کنترل بیشتر

اینترنت را می‌توان دریچه نفوذ به افکار و قلب‌ها دانست چرا که بسیاری از افراد افکار، اطلاعات شخصی، اطلاعات مهم، ارتباطات، احساسات، خواسته‌ها و بسیاری موارد دیگر را به راحتی در آن منتشر و آن را دو دستی تقدیم سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی می‌کنند. آمریکا نیز با برنامه‌ای مدون و چند مرحله‌ای اقدام به بسترسازی استفاده از اینترنت در تمامی ابعاد زندگی واقعی و سایبری مردم جهان به وسیله لوازم و ابزار ارتباطاتی و الکترونیکی، بدون آنکه توجه و واکنش منفی افراد را برانگیزد کرد و توانست به خصوصی‌ترین زوایای زندگی آنها دسترسی و تسلط پیدا کند. در واقع هر وسیله‌ای که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد از آن می‌توان به عنوان یک ابزار جاسوسی و شنود و پایش استفاده کرد.


میزان محبوبیت شبکه‌های اجتماعی مختلف در کشورهای جهان


بر اساس قوانینی که دولت آمریکا وضع نموده، مدیریت شبکه های اینترنتی باید تمامی اطلاعاتی را که در شبکه جهانی رد و بدل می‌شود کنترل کرده و از آن‌ها استفاده لازم را به عمل آورد. بنابراین دیگر جای تعجب نیست، دولت آمریکا که خود را حافظ امنیت جهانی می‌داند، برای حفظ امنیت دو دنیای مجازی و حقیقی، اطلاعات مورد نیازش را با این توجیه از شبکه های اینترنتی بدست آورد.

دولت ایالات متحده آمریکا عملا حاکم مطلق دنیای مجازی است. حاکم تمامیت خواهی که با در اختیار داشتن مدیریت منابع اینترنتی، مدیریت خدمات اینترنتی نظیر دامنه و فضای میزبانی به خوبی این فرصت را دارد، از تمام وقایعی که در شبکه جهانی رخ می‌دهد، مطلع گردد.


شبکه های اجتماعی؛ تکمیل فرمهای جاسوسی به دست خود کاربران

با ظهور رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و یکپارچگی سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل و فضاهای مجازی و چت روم‌ها، جاسوسی آمریکا وارد فاز پیشرفته تر و مراحل پایانی خود شد. با توسعه لوازم الکترونیکی هوشمند نظیر تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و لوازم خانگی هوشمند همچون تلویزیون، کنسول‌های بازی و غیره که همگی امکان ارتباط با اینترنت را دارند، مرحله جدیدی در جاسوسی سایبری آغاز شد و آن تلفیق و یکپارچگی انواع رسانه‌های اجتماعی و سرویس‌های ایمیل در چنین دستگاه‌هاست که چرخه جاسوسی را به طور چشمگیری کامل می‌کند.برای مثال تلفن‌های همراه هوشمند بهترین ابزار برای جاسوسی سایبری شده‌اند. چرا که شما تنها با یک تلفن هوشمند که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد، می‌توانید وارد شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌های خود شوید و به فعالیت بپردازید. این مساله شنود و پایش را بسیار راحت می‌کند.

چرا که:

1- به راحتی مکالمات و ارتباط تلفنی شنود می‌شوند.

2- از طریق جی. پی. اس موقعیت مکانی و جغرافیایی شناسایی می‌شود و

3- از طریق فعالیت‌های اینترنتی متوجه افکار و احساسات و برنامه‌ها و کارهایی که انجام می‌دهید می‌شوند.

استفاده از اینترنت روز به روز در حال گسترش است، توسعه تلفن‌های همراه هوشمندی که قابلیت ارتباط با فضای مجازی و سایبری را دارند از این جهت رو به گسترش است که علاوه بر اینکه هویت فرد وارد شده به فضای مجازی مشخص می‌شود بلکه با استفاده از سیستم موقعیت‌یاب جهانی، GPS ، موقعیت مکانی فرد نیز مشخص می‌شود.

در ادامه این گزارش به بررسی ابزارهای نوین جاسوسی و پایشی که با ترکیبی از لوازم الکترونیکی هوشمند و اینترنت و نرم افزارهای اینترنتی در زندگی روزمره از آنها استفاده می‌شود پرداخته خواهد شد.


- تلفن‌های همراه هوشمند


تلفن همراه هوشمند در دسترس ترین ابزار جاسوسی هستند


تلفن‌های همراه هوشمند در چند سال اخیر جهش چشمگیری از نظر فناوری و امکانات داشته‌اند و همین امر آنها را به یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین ابزار جاسوسی و پایشی تبدیل کرده است. ابزاری جاسوسی چند کاره که همه نیازهای جاسوسی و پایشی را فراهم می‌آورد. یک تلفن همراه هوشمند معمولا دارای دوربین پیشرفته، مکان‌یاب جغرافیایی، ضبط کننده صدا، سیستم عاملی با قابلیت نصب انواع نرم افزارهای آفلاین و آنلاین و اتصال به اینترنت به روش‌های مختلف است. این امکانات به راحتی امکان پایش مکانی و ارتباطی و مکالمات را به راحتی در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی می‌گذارد.


مکان‌یاب یا جی. پی. اس


افشای ثبت موقعیت مکانی کاربران آیفون در شرکت اپل نگرانی‌های بسیاری را در مورد نقض حریم شخصی کاربران برانگیخت


یکی از این موارد ریزتراشه‌ای است که شرکت برادکام کورپریشن (Broadcom Corp. ) برای گوشی‌های هوشمند تولید کرده که با تعبیه آن در تلفن‌های همراه هوشمند می‌توان دقیق‌ترین موقعیت مکانی افراد را با اختلاف چند سانتیمتر تعیین کرد. (1)

اگرچه این فناوری برای مکان‌یابی در هنگام رانندگی یا ... امکانات بسیار با ارزشی را به افراد می‌دهد اما در واقع این تکنولوژی بیشتر برای سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا کاربرد خواهد داشت تا اطلاعات دقیق‌تری از آمریکایی‌ها داشته باشند. نمونه‌ای از این پایش‌ها افشای ثبت پنهانی موقعیت مکانی تمامی کاربران آیفون در گوشی و پایگاه‌های داده‌ای شرکت اپل بود که با رسوایی آن نگرانی‌های عمیقی را در سراسر جهان و کارشناسان به همراه داشت.


نرم افزارهای جاسوسی و پایشی:
با فراگیر شدن رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توئیتر، نرم افزارهای این سرویس‌ها نیز به تلفن‌های هوشمند سرازیر شده‌اند. افراد با درج اطلاعات، افکار و عقاید و برنامه‌های روزانه خود از طریق شبکه‌های اجتماعی، به دستگاه جاسوسی آمریکا امکان پایش آنی تمامی جنبه‌های زندگی شخصی افراد را می‌دهند. از موقعیت مکانی گرفته تا مکالمات و ارتباطات و افکار و عقاید و فعالیت‌هایی که قرار است در آن لحظه انجام دهند. از این رو تلفن‌های هوشمند به بزرگ‌ترین دام شبکه جاسوسی آمریکا تبدیل شده‌اند که به سادگی همگان را به کام خود فرو می‌کشند.


آمریکا چگونه جاسوسی سایبری انجام می‌دهد؟


مطالعه جدید «شورای مطالعات اطلاعاتی مدیترانه» در سال 2012 نشان می‌دهد که استفاده از رسانه های اجتماعی به مثابه ابزاری پیشرو و جدید در جمع آوری اطلاعات تاکتیکی از منابع آشکار است .

یکی از محققان این تحقیق به نام جوزف فیتساناکیس ابراز می‌دارد : در این مطالعه ما نشان می‌دهیم که فیسبوک، توییتر، یوتیوب، و دیگر شبکه های اجتماعی از دید سازمان‌های اطلاعاتی به عنوان کانال‌های شدیدا باارزشی برای کسب اطلاعات به حساب می‌آیند. ما یافته های خود را بر اساس سه مطالعه موردی اخیر بنا می‌کنیم که به عقیده ما عملکرد اطلاعاتی شبکه های اجتماعی را نشان می‌دهند.

البته آنچه در این مطالعه بدان اشاره نمی‌شود، استفاده سازمان‌های جاسوسی از شبکه های اجتماعی برای اهداف دیگر است. این مطالعه مخاطب را به باور این تفکر سوق می‌دهد که شبکه اجتماعی تنها یک ابزار جمع آوری اطلاعات هستند.

فیسبوک؛ بانک اطلاعاتی ارزشمندی در دستان سرویس های اطلاعاتی است.

جولیان آسانژ فیس بوک را گسترده‌ترین ابزار جاسوسی ساخت دست بشر نام گذاری کرده است. حتی اگر سازمان‌های جاسوسی آمریکا در ایجاد فیس بوک نقشی نداشته باشند، اما اکنون از این شبکه برای جمع آوری اطلاعات شخصی چند صد میلیون انسان با اندک هزینه ای اقدام می‌کند. البته جاسوسی از شهروندان فقط با اراده مدیران سایت‌های اینترنتی نیست بلکه این روند حتی ناخواسته و با وجود اعتراضات این سایت‌ها اد امه دارد و هر روز نظارت بر فضای مجازی در آمریکا بیشتر می‌شود.


جولیان آسانژ فسبوک را تنفرآمیزترین ابزار جاسوسی ساخت بشر می‌داند

موسس وب سایت ویکی لیکس می‌گوید :

«فیسبوک تنفر آمیز ترین ابزار جاسوسی است که تاکنون ایجاد شده‌است. هر کس که نام و مشخصات دوستان خود را به شبکه اجتماعی فیسبوک اضافه می‌کند باید بداند که به شکل رایگان در خدمت دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکاست و این گنجینه اطلاعاتی را برای آنها تکمیل می‌کند . » [ ۹ ]

به گفته وی فیسبوک یک گنجینه اطلاعاتی بسیار بزرگ از نام و پیشینه افراد است که کاربران آن را به شکل داوطلبانه در اختیار این شبکه اجتماعی قرار می‌دهند ولی این ابزار توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. دسترسی این دستگاه‌های اطلاعاتی به اطلاعات ذخیره شده در فیسبوک آن را به یک ابزار خطرناک بدل کرده‌است .[ ۹ ]

البته باید گفت این نخستین بار نیست که دولت آمریکا در زمانی معاصر مقادیر عظیمی اطلاعات را جمع آوری و در پروژه های گوناگون به بررسی دقیق آنها می‌پردازد.

 


آگاهی جامع اطلاعاتی، بررسی روند ارتباطات شهروندان

 

در طول مأموریت دولت «بوش»، «آژانس امنیت ملی» استخراج داده های مربوط به میلیون‌ها شهروند آمریکایی (مکالمات تلفنی، نامه های الکترونیک، فکس و دیگر منابع) را با هدف به اصطلاح کشف اعضای احتمالی شبکه های تروریستی و نظارت بر آنها، در قالب برنامه ای سری بدون مجوز قضایی آغاز کرد. دولت مزبور همچنین کوشید پروژه عظیم دیگری را با نام «آگاهی جامع اطلاعاتی» و به منظور ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی دیگر با هدف جست وجوی الگوهای رفتاری و یا گرایش‌های موجود در نامه های الکترونیک، مکالمات تلفنی، معاملات مالی، اطلاعات مربوط به روادیدها و غیره، و در نتیجه شناسایی و به اصطلاح «دشمنان»، به اجرا درآورد. این برنامه پس از مشاهده واکنش بسیار منفی مردم، از سوی کنگره متوقف گردید

.

 

پروژه "آگاهی جامع اطلاعاتی" به منظور پایش اطلاعات ارتباطات شهروندان سراسر جهان راه‌اندازی شده است


حال، در شمار پروژه های جاسوسی رنگارنگ آمریکا که هدفی جز کنترل کامل شهروندان خود و جهان را دنبال نمی‌کنند، می‌توان به عملیات این کشور در جهت کنترل شبکه های اجتماعی اینترنت اشاره کرد.

 

شایان ذکر است که این گونه پروژه‌ها شهروندان را چه در آمریکای لاتین و چه در آمریکای شمالی و یا دیگر کشورهای جهان به شدت نگران و مضطرب ساخته است، چرا که نقطه آغازین نظارت گسترده بر مردم را تجاوز به حریم خصوصی و اجتماعی آنان و نقض آزادی فردی و حقوق شخصی تشکیل می‌دهد.

 

این اندیشه که سازمان‌های اطلاعاتی و نظامی بر زندگی شهروندان نظارت کامل داشته، آنها را مظنونانی بالقوه قلمداد کنند و بدین شکل از اقدامات خشونت آمیز آینده جلوگیری به عمل آورند، بسیار مستبدانه است و دکترین امنیت ملی را به خاطر می‌آورد. چنین به نظر می‌رسد که دستگاه امنیت ملی آمریکا با اجرای پروژه های بیش از پیش مداخله گرانه و ضددموکراتیک خود روز به روز گسترش بیشتری می‌یابد، تا بدانجا که دیگر از کنترل خارج گردیده است. حال که شهروندان بسیاری کشورها بیش از هر زمان نسبت به نظام‌های خود خشمگین اند، به اقدامات اعتراض آمیز روی می‌آورند و خواستار تغییرات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی‌اند، لازم است تمامی این پروژه‌ها شناسایی و به چالش کشانده شود.

در واقع هر کاربر شبکه اینترنت، به محض اتصال به این شبکه و با هر کلیک نا خواسته انبوهی از اطلاعات شخصی و غیر شخصی را به گردانندگان آن می‌دهد یا در واقع از وی این اطلاعات را می‌ربایند. کارشناسان کامپیوتر اظهار می‌دارند حتی نصب محیط‌هایی مانند ویندوز، با اتصال به اینترنت کلیه اطلاعات کاربر و عملیات اینترنتی وی را به شرکت عامل یعنی مایکروسافت منتقل می‌سازد و تنها در بعضی از مواقع است که هشداری مبنی بر دزدی اطلاعات دریافت می‌شود.

شیوع سایت‌های شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های اشتراک تصاویر ویدئویی دولت آمریکا را تشویق کرده است که تأثیر بیشتری بر ساختارسیاسی کشورهای‌دیگر بگذارد، ضمن اینکه بخش قابل‌توجهی از جمع‌آوری اطلاعات و نشان کردن کیس‌های جاسوسی و به کارگیری آن‌ها در شبکه‌هاي اجتماعی از جمله فیسبوک اتفاق می‌افتد

.

 


در زمان انتخابات ایران، کاربران ایرانی بالای 90 درصد مخاطبان توئیتر را تشکیل می‌دادند. پس از انتخابات ایران،400 میلیون توئیت در کتابخانه ملی آمریکا، برای بررسی و تحلیل محتوا ثبت شد. این نشان‌دهنده جمع‌آوری پیشرفته و آنالیز دقیق اطلاعات است.


 

«رابرت گیتس» وزیر دفاع آمریکا در ژوئن 2009 اعلام کرد، تکنولوژی‌های رسانه‌های اجتماعی همچون توئيتر که نقشی حیاتی در مستندسازی و هماهنگی اعتراضات در ایران به ویژه تهران داشتند، یک دارایی استراتژیک عظیم برای آمریکا محسوب می‌شوند.

 

آژانس امنیت ملی (National Security Agency) مشهور به NSA یک آژانس دولتی در آمریکا است که زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اداره می‌شود.

وظیفه اصلی این آژانس نظارت بر مخابرات و فعالیت‌های ماهواره‌ای و کشف رمز است. طبق قانون، فعالیت‌های جاسوسی این آژانس محدود به روابط خارجی و تنها جاسوسی ارتباطات است و جاسوسی انسان را شامل نمی‌شود.

شنود دائم ارتباطات از راه دور، در سراسر جهان (موبایل، فکس، ایمیل و ارتباطات انفورماتیک) و همچنین دریافت و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای، در حوزه وظایف سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) است. این آژانس، صدهزار نفر نیرو در استخدام خود دارد که این افراد در مراکز مختلف در آمریکا و ایستگاه‌های شنود مستقر در خارج، به کار مشغول‌اند.


وظیفه اصلی آژانس امنیت ملی آمریکا نظارت بر فعالیت‌های مخابراتی است

 

NSA با مشارکت آژانس‌های مشابه در انگلستان، کانادا، استرالیا و زلاندنو تحت عنوان گروهی با نام «یوکوزا» (UKUSA) به‌صورت گسترده‌ای بر روی سیستم‌هایی به نام «اشلون» (ECHELON) کار می‌کنند که توانایی مانیتور کردن بخش عظیمی از ارتباطات تلفنی، فکسی و داده‌ای جهان را دارد.

در این زمینه، مدیر این آژانس، به هنگام یکی از معدود مصاحبه‌هایش با مطبوعات، اعلام کرده بود که او باید هر سه ساعت، اطلاعاتی معادل کل کتابخانه کنگره آمریکا را تحت اداره‌اش داشته باشد.


- لوازم الکترونیکی هوشمند جاسوسانی پنهان در خانه‌ها

با پیشرفت ابزارهای برقی هوشمند و استفاده هرچه بیشتر آنها به عنوان بخشی از ابزارآلات ساختمان، امکان جاسوسی خانه‌هابسیار آسان‌تر گشته است. رییس سازمان سیا، دیوید پترائوس با تایید این مطلب اظهار داشت که آمریکاییان با استفاده از این وسایل این امکان را به سازمان‌های جاسوسی می‌دهند تا زندگی شخصی و خصوصی آنها را راحت‌تر تحت کنترل و نظارت قرار دهند.

دیوید پترائوس طی سخنان خود در نشست «این‌کیوتل» (IN QTel) که پیرامون عملیات‌های سرمایه‌گذاری سیا در بخش فناوری بود، بیان داشت که این وسایل جدید همچون یخچال، اجاق گاز، و سامانه برق خانه که به اینترنت متصل می‌شوند می‌توانند «مفهوم رازداری و پنهان‌کاری ما را تغییر دهد.»

وی افزود: «چنین ابزارهایی را می‌توان به وسیله فناوری‌هایی چون شناسایی فرکانس رادیویی، شبکه‌های حسی، و سرورهای جاسازی‌شده کوچک که همگی با استفاده از محاسبات فراوان، کم‌هزینه، و پرقدرت به نسل بعدی اینترنت متصل می‌شوند مکان‌یابی، شناسایی، رصد، و از راه دور کنترل کرد.»

گفتنی است که در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده ریزپردازنده به نام ARM پردازنده‌های جدیدی را ساخته است که می‌توانند تقریباً درون تمامی وسایل خانگی جاسازی شده و به اینترنت وصل شوند تا از این طریق بتوان آنها را به همراه دیگر وسایل از راه دور تحت کنترل گرفت. این شرکت نام این محصول را «اینترنت اشیاء» گذاشته است.

سؤالی که مطرح است این است که این اطلاعات برای تحلیل و بررسی به کجا فرستاده خواهند شد. در حال حاضر سازمان امنیت ملی آمریکا NSA دست به ساخت یک تأسیسات به شدت یکپارچه و مستحکم 2 میلیارد دلاری در اعماق صحرای یوتای آمریکا زده است که دورتادور آن را کوه فرا گرفته است. قرار است این تأسیسات در ماه سپتامبر 2013 به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

 

مرکز فرماندهی سازمان امنیت ملی آمریکا با بیش از 18 هزار کارمند در بالتیمور


وبگاه خبری گیزمو که در مورد وسایل برقی و فناوری‌های جدید فعالیت می‌کند در مورد این مرکز گفته است: «مرکز داده‌های یوتا کانون شبکه جهانی اطلاعات (GIG) به حساب می‌آید. این مرکز یک پروژه نظامی است که با چندین یوتابایت داده سروکار دارد؛ میزان این داده‌های به حدی زیاد است که در حال حاضر واحد شمارش دیگری برای آن وجود ندارد.»

این وبگاه می‌افزاید: «این مرکز با وجود هر یک از پست‌های شنود، ماهواره‌های جاسوسی، و مرکز داده NSA که به آن متصل می‌شوند سبب می‌شود تا NSA تبدیل به بزرگ‌ترین سازمان جاسوسی جهان شود.»


- بزرگ‌ترین مرکز جاسوسی اینترنتی جهان درآمریکا راه اندازی می‌شود

دو لت آمریکا قصد دارد با هزینه دو میلیارد دلاری، جاسوسی اینترنتی از همه کاربران اینترنت را در سراسر جهان تشدید کند. قرار است، آژانس امنیت ملی آمریکا به بهانه جلوگیری از حملات سایبری، مرکزی را به وسعت یک میلیون مترمربع در ایالت یوتا راه اندازی کند تا بتواند همه اطلاعات انتقال یافته از طریق اینترنت را در آمریکا و خارج از آن کنترل کند.

 

عکس هوایی از مرکز جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا در ایالت یوتا

فعالیت این تاسیسات دو میلیارد دلاری «رهگیری، کشف، تجزیه و تحلیل و ذخیره سازی حجم بالایی از ارتباطات جهانی از جمله محتوای مکالمات تلفنی، ایمیل‌های شخصی، پیام‌های متنی تلفن‌های همراه و جستجوهای اینترنتی» را در بر می‌گیرد.

 

یکی از معدود تصاویر منتشر شده از ساختمان در حال ساخت بزرگترین مرکز جاسوسی جهان


همچنین این مرکز جاسوسی سیگنال‌های ارتباطی را از زمان خروج از ماهواره‌ها تا هنگام حرکت در کابل‌های موجود در زیر زمین و زیر دریاها و شبکه‌های بین‌المللی، خارجی و داخلی رهگیری می‌کند.
آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از کامپیوتری که احتمالاً پر سرعت‌ترین ابر کامپیوتر جهان به شمار می‌رود، قادر است از طریق لوازم خانگی نظیر یخچال فریزرها، اجاق‌ها و سیستم‌های روشنایی متصل به اینترنت، به جمع آوری داده‌ها بپردازد.


- تلویزیون هوشمند جاسوسی در مقابل دیدگان شما

تلویزیون‌های پیشرفته پلاسما و LED مدل ۲۰۱۲ سامسونگ، ویژگی‌هایی دارند که پیش از این هیچگاه شاهد نبودیم، آنها مجهز به دوربین HD، دو میکروفن و نرم‌افزارهایی برای دنبال کردن و تشخیص چهره و تشخیص صدا هستند.

با کمک این ویژگی‌ها، خریدار این تلویزیون‌ها می‌تواند با شیوه‌ای نوین بر تلویزیون وضوح بالای خود کنترل داشته باشد، این تلویزیون‌ها دیگر بیشتر شبیه یک رایانه شخصی شده‌اند و درست به همین دلیل، ممکن است هدف بعدی هکرها قرار بگیرند، هکرهایی که می‌خواهند شما و خانواده‌تان را دید بزنند و صدایتان را بشوند و اطلاعات شخصی شما را جمع‌آوری کنند.

 

تلویزیون های هوشمند قابلیت اتصال به شبکه های اجتماعی و وب سایت های اشتراک گذاری فیلم و عکس را بطور پیش فرض دارا هستند.


دوربین و اتصال به اینترنت چیزهای تازه‌ای در تلویزیون‌های پیشرفته نیستند، اما از آنجا که می‌توان اپلیکیشن‌های ثالث را روی این تلویزیون‌ها نصب کرد، پیشبینی اینکه بشود به کمک یک اپلیکیشن مخرب و دوربین و میکروفن تلویزیون، امنیت حریم خصوصی خریدار را به مخاطره انداخت، پیش بینی بعیدی به نظر نمی‌رسد.

دوربین و میکروفن‌ها، در بالای صفحه سری ۸۰۰۰ پلاسمای سامسونگ و LED های مدل‌های ۷۵۰۰ و ۸۰۰۰ES متصل هستند، وقتی تلویزیون به اینترنت متصل شود، کاربر امکان می‌یابد از طریق سرویس ابری سامسونگ از اپلیکیشن‌های موجود استفاده کند.

این تلویزیون‌ها، با استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره، کاربرانشان را شناسایی می‌کنند، به این معنی که تشخیص می‌دهند کدام عضو خانواده جلوی تلویزیون است و تلویزیون را برای هر فرد شخصی‌سازی می‌کنند. این تلویزیون‌ها می‌توانند به فرمان‌های صوتی هم گوش بدهند.


 

 

فیلم نحوه عملکرد صوتی تلویزیون‌های هوشمند

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

مساله نگران‌کننده امکان سوء استفاده از دوربین و میکروفن تلویزیون است، گرچه می‌توان دوربین و میکروفن را به شیوه نرم‌افزاری غیرفعال کرد، اما راه اطمینان‌بخشی برای غیرفعال کردن سخت‌افزاری آنها وجود ندارد. در تلویزیون‌ها دیگر میکروفن و دوربین به صورت وسایل جانبی با یک کابل USB به تلویزیون متصل می‌شوند و به این ترتیب اگر مایل به استفاده از آنها نباشید و می‌خواهید کاملا از امنیت و حریم شخصی خود مطمئن باشید، آنها را متصل نکنید.

به تازگی سامسونگ گفته است، در حال کار روی اپلیکیشنی است که تلویزیون‌های هوشمند را تبدیل به یک سیستم امنیتی می‌کند، به عبارتی به کاربران اجازه می‌دهد از راه دور با گوشی یا تبلت خود، محیط منزلشان را ببینند. سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا افرد بداندیشی پیدا نمی‌شوند که بتوانند به نوعی با برنامه‌های مخرب، همین کار را بکنند؟ آیا اطلاعاتی که از طریق این نرم افزار کاربردی (app) خاص به گوشی کاربران می‌رسد، رمزگذاری شده خواهد بود؟


- پروژه عینک گوگل؛ جاسوسی لحظه به لحظه و آن‌لاین

 تجهیزاتی که سال‌های قبل تنها در فیلم‌های تخیلی دیده می‌شد اکنون هریک تبدیل به محصولی واقعی شده‌اند


ماه ها است که در مورد عینک گوگل خبرهایی به گوش می رسد. حالا این شرکت رسما اطلاعاتی در مورد پروژه اش منتشر کرده است و می توانید با Google Glass آشنا شوید. و این، اولین تصاویر منتشر شده از طرف گوگل هستند که نشان می دهند عینک این شرکت چه شکلی خواهد داشت.

گجتی که در فیلم های تخیلی سال ها آن را می دیدیم، حالا در حال تبدیل شدن به یک محصول واقعی است. گوگل یک صفحه در گوگل پلاس برای این عینک ایجاد کرده و می گوید تعدادی از کارمندانش مشغول تست این کامپیوتر پوشیدنی هستند.


یکی از نکاتی که در تک تک سرویس های جدید کمپانی گوگل لمس می شود میل به تغییر شیوه زندگی به حالت مدرن است. هم اکنون این کمپانی پرده از پروژه شگفت انگیز و جدید خود یعنی عینک هوشمند بر می‌دارد. عینک های آنلاینی که می توانند بهترین گجت برای همراهی و کمک به شما و يا سازمان‌هاي جاسوسي باشند.


 

در فیلم های تخیلی حتماً تا کنون ابزارهای هوشمند بسیاری را مانند عینک ، ساعت مچی و دیده اید که به نقش اول فیلم در رسیدن به هدف خود کمک می کنند. عینک هوشمند گوگل نیز قرار است به شما در انجام کارهای روزانه کمک کند با این تفاوت که منبع اصلی این عینک برای جمع آوری اطلاعات سرویس های دیگر گوگل و شاید اطلاعات موجود دیگر در اینترنت است. این عینک در حقیقت شامل یک نمایشگر برای نمایش محتوا به شما و یک سیستم تشخیص صدا و حرکت چشم است تا بتواند خواسته های شما را انجام دهد. تنها کافی است برای استفاده از اینترنت و کمک گرفتن از این دستگاه در کارهای روزانه خود در اینترنت صحبت کنید تا همه چیز برای شما انجام شود

.

عینک گوگل محیط اطراف شما را تحلیل کرده و در کارهای روزانه همه‌چیز تنها با یک نگاه انجام می‌شود

هنوز از طرف کمپانی گوگل اطلاعات زیادی درباره این عینک های هوشمند که یکی از محصولات فیزیکی گوگل هستند انتشار نیافته است اما با دیدن ویدئو انتشار یافته در سایت رسمی گوگل می توان حدس هایی از چگونگی کار این عینک و امکاناتی که قرار است در اختیار استفاده کنندگان خود بگذارد بزنیم. گوگل هم اکنون پروژه تولید این عینک ها را Project Glass نام گذاری کرده است و از کاربران خود می خواهد تا می توانند پیشنهاد های جدیدی برای افزایش کارایی این عینک های هوشمند بدهند.

 

این عینک ها از دیگر سرویس های ارائه شده توسط کمپانی گوگل مانند شبکه مجازی گوگل پلاس ، نقشه گوگل ، سرویس تشخیص گفتار ، گوگل موزیک ، تقویم گوگل و استفاده می کند و برای پردازش اطلاعات بعید نیست تصمیم گرفته شود از سیستم عامل اندروید استفاده شود. گوگل با توسعه سرویس های مختلف هم اکنون قدرت انجام پروژه های زیادی را دارد که هر کدام از آن ها می توانند به تحولات بزرگی در تکنولوژی تبدیل شوند.


عینک گوگل؛ یک گام به تبدیل شدن به ترمیناتور نزدیک تر می شویم

 

 

فیلم نحوه کارکرد عینک گوگل

برای دانلود اینجا را کلیک کنید


در واقع هر آنچه كه شما مي‌گوييد، مي‌بينيد، ميشنويد و انجام مي‌دهيد تماما قابل پايش و جاسوسي مي‌شوند. اين عينك تداعي کننده فيلم ترميناتور است كه بازيگر نقش اول آن آرنولد شوارتزينگر با عينكي شبيه عينك گوگل به پردازش و شناسايي محيط اطراف خود می‌پرداخت.

گرچه می توان بروز و ظهور فناوری های نوین را در راستای تحول زندگی بشر و آسان کردن شرایط زندگی نیز تفسیر کرد، اما این مسئله نباید منجر به نادیده انگاشتن یا ساده نگریستن به تهدیدات همراه با این فناوری ها شود.

آگاهی از وجود تهدیداتی که همراه با ابزارهای نوین زندگی می تواند حریم خصوصی ما را نقض کند، موجب هوشیاری بیشتر ما در استفاده از این فناوری ها خواهد شد.

حتی با حذف احتمال دسترسی سازمان های اطلاعاتی و نفوذ آن ها به سیستم های هوشمندی که بطور روزمره استفاده می کنیم از قبیل تلفن همراه، مانیتور، لپ تاپ و تلویزیون های هوشمند -، این احتمال قوی تر همواره پابرجاست که شرکت سازنده این ابزارها به راحتی قادر به کنترل، پایش و ذخیره اطلاعات پیرامون این دستگاه ها هستند و هیچ تضمینی هم برای حفظ حریم مصرف کنندگان وجود نداشته و نخواهد داشت.

همانند تهدیدات سایبری و لزوم چاره اندیشی برای به حداقل رساندن خطرات آن با طراحی های بومی و مستقل از شبکه جهانی، باید راه کاری هم برای مقابله با تهدیدات نوین و ورود ابزارهای جاسوسی به زوایای زندگی مردم یافت تا آنچه امروز به عنوان نقض حریم خصوصی دامنگیر بسیاری از شهروندان اروپایی و آمریکایی شده است، گریبان مصرف کنندگان آن در کشور را نگیرد.

 

منابع و مأخذ:


http://articles.latimes.com/2011/oct/01/business/la-fi-no-privacy-20111002

---

http://news.cnet.com/The-digital-surveillance-invasion/2010-11392_3-5942032.html

---

http://www.wired.com/threatlevel/2012/03/ff_nsadatacenter/all/1

---
http://arstechnica.com/tech-policy/2009/07/nsa-program-too-secret/

---

wikileaks.org/the-spyfiles.html

---

http://www.wired.com/threatlevel/2011/10/teufelsberg/?pid=158&viewall=true

---

http://www.thebureauinvestigates.com/2011/12/01/surveillance-debunked-a-guide-to-the-jargon/

 

منیع: مشرق

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی