رسوایی بزرگ رییس پزشکی قانونی رژیم صهیونیستی

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از المنار، آشکار شدن ابعاد اقدام ضد انسانی و تکان دهندۀ یهودا هیس رییس سابق پزشکی قانونی اسرائیل که از مشهورترین مقامات وزارت بهداشت این رژیم به شمار می آید، آن هم در واپسین روزهای خدمت وی، رسوایی بزرگی برای جامعۀ پزشکی رژیم اشغالگر به بار آورده و واکنش های شدیدی را در میان صهیونیست های ساکن در اراضی اشغالی ایجاد کرده است.

بنا بر این گزارش، هیس که به سبب این رسوایی از کار برکنار شده است، در مدت زمان تصدی ریاست سازمان پزشکی قانونی رژیم صهیونیستی، در بیش از هشت هزار مورد، نسبت به قطع عضو و ربودن اندام های اجساد ارجاع شده به پزشکی قانونی، بدون اطلاع خانواده های آنان اقدام کرده است.

ابعاد این رسوایی زمانی آشکار می شود که گزارش های متعدد مربوط به دست داشتن مقامات رژیم صهیونیستی در قاچاق اعضا و اندام های انسان مورد توجه قرار گیرد؛ امری که خانواده های قربانیان را به شدت بهت زده و خشمگین کرده است.

اعضای «ربوده شده» از اموات، اغلب شامل قلب و مغز و دیگر اعضای داخلی مانند کبد و کلیه بوده است و هیچ یک از این موارد به خانواده های قربانیانی که اجساد آنان مورد سوء استفاده قرار گرفته، اطلاع داده نشده و در ظاهرِ جسد قابل تشخیص نبوده است.

در بخشی از گزارش پخش شده از شبکه المنار، یعقوب لیتسمن معاون وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی با اذعان به این موضوع می گوید: از زمان تصدی منصبم، گزارش هایی در مورد اقدامات غیرقانونی پروفسور هیس به من رسیده بود که در نهایت منجر به برکناری وی شد.


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید

برچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/11/3 | | نویسنده : انسان |
تاريخ : 2012/11/3 | | نویسنده : انسان |

دیروزمان "هری پاتر" بود امروزمان "بن تن"

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاري دانشجو، احتمالاً کسی نباشد که «بن تن» را نشناسد؛ کودکی که با دست بندی فضایی می تواند به 10 شکل گوناگون تبدیل شده و مردم را از خطرات و حوادث عجیب حفظ کند.

هیچ اسباب بازی فروشی نبود که گونه ای از اسباب بازی های بن تن را نداشته باشد؛ همه فروشگاه ها پاک کن، جامدادی، خط کش و انواع لوازم التحریر بن تن را دارند؛ کافی است سری به لباس فروشی های سطح شهر بزنید تا انواع تی شرت های این شخصیت مشهور را بوفور ببینید.


شخصیتی ناسازگار و زیاده خواه که با اعمالی قهرمانانه، منجی بشریت شده و احتمالاً قدرتش از خدا هم بیشتر است؛ یعنی برخی بچه ها این گونه فکر می کنند.


می دانیم كه تخیل بچه ها، تصویری است و نمی توان مفهومی انتزاعی را بدون پشتوانه تصویری در ذهن کودکان وارد كرد، بنابراین طبیعی است کودکان بگویند: «هر چند خدا قوی است، اما نیروی بن تن بیشتر است.»


وقتي قهرمان های غربی بدون در نظر گرفتن شرایط فرهنگی وارد کشور می شوند، عواقبی بهتر از این را نمی توان انتظار داشت.


مصرف مصرف‌گرایی و اسراف در اسراف‌زدگی


نمی دانم «Hannah Montana» را می شناسید یا نه، اما اگر او را نمی شناسید، به اولین کودکان و نوجوانان اطراف خود رجوع کنید تا اطلاعات کاملی از نام و مشخصات او را در اختیار شما قرار دهند.


دختری 20 ساله که در 14 سالگی از شهرتی عجیب برخوردار شد؛ البته این نامی است که در جهان او را معروف ساخت؛ اسم اصلی او «مایلی ری سایرس» است که با بازی در نقش «هانا مونتانا»، بیشتر او را به همین نام می شناسند.


مونتانا بازیگر، خواننده پاپ و رقاصی است که ذهن نوجوانان بسیاری را مسحور خویش ساخته است؛ البته نظام عظیم رسانه ای غرب  در برجسته کردن نام او در جهان نقش اصلی را ایفا کرد.


چقدر سخت است کار والدینی که می خواهند کودکان خود را دین باور بار بیاورند! والديني كه کودکشان به فروشگاهی وارد می شود و بهانه محصولی با عکس های پر رنگ و لعاب این شخصیت مشهور را می گیرد، چه باید بکنند؟! مگر می توانند در مقابل بهانه گیری فرزندانشان مقاومت کنند؟ با عقده های دوران بعدی زندگی شان چه کنند؟ راضی شوند به الگو شدن این مونتانا یا عقده های حاصل از این ممانعت را بپذیرند؟


مصرف زدگی و مدگرایی اولین و حداقل تأثیر مونتانا روی کودکانمان است، حال تلویزیون مدام اثرهای سوء مصرف گرایی را گوشزد کند، چه فایده ای دارد؟ زمانی که الگوی فرزندان جامعه تغییر کرد، دیگر چه جای فرهنگ سازی برای خنثی كردن تهاجم نرم؟


گیریم والدین کودکی با دلسوزی و زیرکی، فرزندشان را از این گونه مسائل دور نگه دارند، با هدیه هایی که از افراد گوناگون می گیرند، چه کنند؟ چگونه جلوی صحبت های بچه گانه در مهد کودک و دبستان را بگیرند؟ آیا در جامعه امروز می توان کودک را در خلأ و در محیطی کاملاً استرلیزه پرورش داد؟


در حال حاضر بسياري از دختران، از مادران خود لوازم آرایشی طلب می کنند. چند تن از مادران در گفت و گو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» گفته اند: ما مدت ها تلاش کردیم تا کودکانمان را به خوبی تربیت کنیم، اما نمی توانیم از تمامی مهمانی ها منعشان کنیم. گاهی از مهمانی ها که می آييم، بچه هايمان با اصرار از ما لوازم آرایشی طلب می کنند.


این گونه مسائل محصول چیست؟ با وجود «مونتانا» و امثال او، والدین کودکان چه كاري می توانند انجام دهند؟ مادران با تکثرخواهی فرزندانشان در خصوص لباس چه برخوردی داشته باشند؟


خیال مسئولان راحت؛ «حاج خانم باربی» هم آمد

برای آن که خیال مسئولان فرهنگی مان راحت شود، می گوییم که باربی های محجبه و با مانتو و شال نیز آمد. حتی در جدیدترین نمونه، عروسک باربی با لباس سنتی ایرانی و روسری های سفیدی که مادربزرگ هایمان به سر می کردند نیز روانه بازار شده است.


فروشنده ای که به خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» عروسک های باربی را نشان می داد، گفت: «این هم حاج خانم باربی».


این را گفتیم که نگرانی! مسئولان از معضل چندین ساله باربی برطرف شود. دیگر نیازی نیست قیمت عروسک های «دارا و سارا» را پایین بیاورند. دیگر نیازی نیست مسئولان وزارت تجارت و بازرگانی انواع محصولات باربی از جمله عروسک ها و انواع لباس، لوازم التحریر و کیف های مزین به عکس های باربی را جمع آوری کنند.


هر چند هنوز هم در برخی بسته های این عروسک محبوب، لوازم آرایش وجود دارد، ولی جای نگرانی نیست؛ زیرا «باربی حاج خانم» هم وارد بازار شد.


کارخانه‌های تولید توهم
فکر کنم در میان تمام الگوهای فرزندانمان، باید قدر «Spider man» را بدانیم؛ چون حداقل آرایش نمی کند، چند شخصیتی نیست، نماد کامل و مظهر تام مصرف گرایی نیست و روابط دختر و پسر را عادی نمی کند؛ یعنی حداقل مثل «بن تن» این کار را نمی کند.


اما هر چه باشد قهرمانی فانتزی است، فرد بسیار ضعیفی است که با اتفاقی ناگهانی تبدیل به قهرمان و ناجی مردم می شود؛ این گونه قهرمان ها، ذهن کودکان را بشدت توهمی بار می آورد.


کافی است قدری با روان شناسان صحبت کنید تا بگویند چه بلایی بر سر کودکانمان آمده است. کودکان با وجود ضعف بسیار در عرصه درس، ورزش و انواع مهارت های فردی، در ضمیر خود منتظر حادثه ای غیبی هستند تا آنها را به قهرمانانی پولاد بدن، رزمی کاراني قوی بنیه و ناجیانی زیرک تبدیل کند.


فرزندانمان در انتظار عنکبوتی خارق العاده، دست بندی فضایی یا نیرویی ماورایی، شبانه روز خود را در توهم می گذرانند.


از جهت دیگر ناجی خود را قهرمانی غربی می انگارند و برای پایان رنج دنیا، منتظر موعودی آمریکایی هستند؛ غرب گرایی حداقل اتفاقی است که برای فرزندان ایران زمین، بخصوص برای پسرانمان می افتد.


دیوانگان؛ قهرمانان جدید کودکان


اما اعجوبه قهرمان های کودکان و نوجوانان، قهرمان های کشتی کج دنیا هستند. دیوانگانی که با وحشی گری تام، تنها در فکر خرد کردن استخوان های حریف هستند؛ نمادهای کامل خشونت افسارگسیخته که با بی عقلی روی رینگ می روند و یکدیگر را آنقدر می زنند تا دیگر نتوانند برخیزند.


احتمالاً در ویترین اسباب بازی فروشی ها، اولین چیزی که به چشمتان می آید عروسک های کوچک همین دیوانگان است. بر تن بسیاری از کودکان، تی شرت هایی می بینیم که عکس های قهرمان های کشتی کج بر روی آنها نقش بسته است.


مرگ خدا در منظومه فکری جادو

هری پاتر نیز از دیگر قهرمان هایی است که انواع محصولات را در اختیار خود گرفته است. از انواع بازی های رایانه ای گرفته تا لوازم التحریر؛ حتی این شخصیت در میان مردم کشورمان آنقدر محبوب شد که تبلیغاتی تلویزیونی متناسب با سبک آن ساخته می شود.


قهرمانی که در زندگی او خدا مرده است و با دوستانش دنیا را از لوث وجود شریرترین دشمن بشریت نجات می دهد.


نوجوان موهومی که با سحر، ذهن نوجوانانمان را جادو می کند. جادوگری که با رابطه نزدیک با «هرماینی»، رابطه نزدیک دختران و پسران را تسهیل می کند.


نمی توان در منظومه فکری داستان های هری پاتر قرار گرفت و خدا را در این منظومه جای داد؛ در مجموع قهرمان محبوبی است این هری پاتر.


خدمت جناب آقای غضنفری، وزیر محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت و جناب آقای حسینی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی عرض می کنیم که منتقدین از برشمردن قهرمانان داخلی خسته شده اند، نمی دانم تا کجا می خواهیم ادامه دهیم که نسبت به جمع آوری قهرمانان غربی و برجسته نمودن قهرمانان داخلی اهتمام ورزید، چند بار بگوییم تنها وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداختن به قسمت مرغ و تخم مرغ نیست و تنها وظیفه وزارت ارشاد نیز کاریکاتور روزنامه ها و خانه سینما نیست. انگار در این وزارتخانه ها، کودکانمان محلی از اعراب ندارند.


ذهن فرزندان سرزمینمان از توهم های هری پاتر، بن تن و مرد عنکبوتی پر شده است؛ مصرف زدگی، مدگرایی و قانع نشدن به فضای ساده خانه، با شخصیت آنها عجین شده است، آنها شخصیتی دوگانه پیدا کرده اند، نمي دانند در دنیای واقعی زندگی کنند یا در دنیای مجازی قهرمان هایشان، فضای ساده زندگی معمولی خویش را بربتابند یا فضای ملون جهان قهرمان هایشان را، ارزش های جامعه خویش را بپذیرند یا ارزش های جامعه قهرمان هایشان را؟ معلوم نیست ذهن تازه‌کار کودکان با این حد از دوگانگی ها چگونه باید کنار بیاید.


این شخصیت ها تنها نمونه هایی از قهرمانان کودکان هستند؛ بسیاری از قهرمانان را در این مطلب کوتاه نیاوردیم، در حالي كه هنوز «میکی موس» و «بت من» از شخصیت های محبوب کودکان محسوب می شوند.

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/20 | | نویسنده : انسان |

«silent hill»؛ دنیایی پر از خشونت، رنج، درد و نفرت

نوجوانی که این بازی را طی چند روز و حتی چند ماه تمام می کند، یا باید اعصابی از فولاد داشته باشد یا ذهنی کاملاً فروریخته که چنین فضایی را می تواند در مدت زمانی طولانی تحمل کند.دنیایی حاصل از رنج و درد دختری، جهانی موازی در ذهن کودکانمان خلق می کند. دنیایی که وحشت و درد، جزء لاینفک آن است و کودکانمان را به پوچی می کشاند . دنیایی که خدایش برساختۀ اذهانی دردکشیده و قلب هایی مالامال از نفرت است.دنیایی خشن و پر تألم که هر لحظه، سرگشتگی را به کودکانمان اهدا می کند. مذهب زجر و نفرت و خداوندی که از خشنود سازی مردم عاجز است. این جمله، مذهب سایلنت هیل را به تمامه به نمایش می گذارد.

 

 


مذهب سایلنت هیل (silent hill)
برای آنکه نقدی کامل در خصوص بازی سایلنت هیل داشته باشیم لازم است در ابتدا مذهب و فرقه ای که در این بازی استفاده شده است را در بیابیم. برای شناخت کامل از این فرقه، از مقالۀ تحلیلی «برای داستان بازی تپه خاموش» نوشتۀ «پیرامید» کمک می گیریم.به عقیدۀ این گروه، مردم زمانی بسیار زنج می کشیده اند و قلبشان مملو از نفرت و کینه بود. سالها مبارزه می کردند اما مرگی انتظارشان را نمی کشید.
عمری جاودانه داشته اند اما با وجود زجر و دردی دائمی، آرزوی مرگ می کردند. سپس از مردی که ماری به خورشید عرضه داشته و برای رستگاری دعا می کند و زنی که علفی به خوشید می دهد و برای شادی عبادت می کند، خدواند به دنیا می آید. خدا (یا موجودی که خدا می انگارند) تصمیم می گیرد قدم دنیا بگذارد تا درد و رنج مردم را کاهش دهد. به نوعی قدرت خویش را از خداوند تنفر و زجر مردم می گیرد. بدون این رنج ها، قدرت خداوند تمام می شود.
خدا زمان را ساخت و آنرا به شب و روز تقسیم کرد. همچنین راه رستگاری را به مردم نشان داد و امید وشادی را به آنان بخشید وفناناپذیری را از آنها گرفت. سپس موجوداتی را خلق نمود تا مردم را به پرستش و اطاعت خویش دعوت کنند. خدایان ثانویه و فرشتگان از آن جمله اند. خدایان ثانویه متشکل از دو خدا می باشند: خدای قرمز و خدای زرد. در آینده خدای قرمز در تحلیل بازی کاربرد خواهد داشت.
خداوند تصمیم می گیرد برای آنکه مردم به سعادت کامل دست یابند و خوشحالی دائم بیابند، بهشت را خلق کند. اما در نیمه عملیات عمرانی! به این دلیل که توان بسیاری از خدا گرفت نیروی خدواند پایان یافت. همچنین به این دلیل که مردم دیگر همچون گذشته غمگین و دردآلود نبودند، قدرت خداوند رو به نابودی نهاد تا آنکه در نهایت از دنیا رفت. اما در لحظات آخر عمر، وعده داد که بازخواهد گشت و بهشت موعود را تکمیل خواهد نمود.
مردم سرگشته به دنبال راهی برای بازگرداندن خداوند هستند تا بهشت را برپا کند. اما طی سالیان دراز به این فکر می افتند، در عین تلاش برای بازگرداندن خدا، خود بهشت را دست و پا کنند. به عقیدۀ اعضای این فرقه، روح قدرتی بسیار زیاد دارد که حتی توان خلق خداوند را نیز دارد.بنابراین بهشت را نیز می تواند خلق کند. تنها کافی است تمامی مردم به اسطوره ای واحد ایمان بیاورند و قدرت روح های گوناگون، با یکدیگر جمع شوند. اما عملاً چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.
زیرا خالق انسان ها هستند و انسان ها نیز هیچ گاه کامل نبوده اند تا مخلوقاتشان کامل از آب در آید. نمونۀ کامل آن خداوند است که کامل نبود و به مرور زمان از دنیا رفت. همین عوامل است که سایلنت هیل را دچار مصیبتی بزرگ می کند. عقایدی شیطان پرستانه و سادیسمی این فرقه را در خود هضم می کند تا جایی که دختر بچه ای معصوم را می سوزانند تا به وسیلۀ پاک نمودن شهر، خداوند را بازگردانند. ادامه ماجرا، داستان فیلم و بازی سایلنت هیل آغاز می شود.
داستان بازی
داستان توسط هری و دخترش چریل شروع می شود. این دو که برای تفریح به شهر سایلنت هیل می روند در میانۀ راه تصادف می کنند. هری که بیهوش شده بود، پس از بیداری متوجه می شود دختر نیست. بنابراین به دنبال او داخل شهر سایلنت هیل می شود. اما ناگهان با صدای آژیر، فضایی جهنمی شکل می گیرد. این فضای رعب انگیز هر شب با صدای آژیر آغاز می شود و نزدیک صبح با همان صدا پایان می یابد.در این شرایط بین این دو آژیر، خدای قرمزبا کلاهی مخروطی، آهنین و بزرگ در حالی که شمشیری بسیار بزرگ در دست دارد ظاهر می شود و به قتل عام هر که مقابلش ببیند، می پردازد. هیولا، موجودات عجیب و بسیار کریه در همین فضاست که مشاهده می شوند.
هری پس از عبور از چندین مرحلۀ پیچیده، متوجه می شود اعضای این شهر سالها قبل دختری کوچک و بی گناه به نام آلسا(Alessa) را به جرم فرزند گناه بودن می سوزانند. دلیل اصلی قربانی نمودن او، آزاد نمودن خدایی بود که گمان می کردند در وجود آلسا جای گرفته است. اما آلسا به طور کامل نسوخته و زنده می ماند. او که سالها رنج می کشد، در ذهنش دنیایی پرکینه را خلق می کند.
بنابراین حاصل کینه، رنج آلسا می شود دنیایی پر از درد که هر شب با صدای آژیر آغار می شود. یعنی رنج ذهنی دختری، دنیایی خلق می کند که همه را در خود غرق می کند. همچنین، به سبب طلسمی مادر آلسا، روح یا نفس او در هنگام سوختن دو پاره می شود و نفسی مهربان از وجود آلسا جدا شده در قالب نوزادی به پرورشگاه منتقل می شود. بعدها، هری و همسرش که صاحب فرزند نمی شدند، او را به فرزندی قبول می کنند و نام چریل را بر او می نهند. آلسا نشانه هایی را در شهر باقی نهاده تا خدا در خلقت جدید خود، عاجز کند اما در ادامه، با تلاش های هری، برنام های آلسا ناتمام مانده، با تلفیق دو قسمت روح وی، مقدمات تولد دگربارۀ خدا فراهم می شود.
از این پس و در قسمت های بعدی این بازی، داستان حول بازگشایی زوایای پنهان سایلنت هیل گردش می کند. در قسمت دوم، ساندرلند،به دنبال یافتن نشانه هایی از همسرش که سالها قبل مرده است به سایلنت هیل می رود.در قسمت سوم بازی، هیدر از دست پلیس ها گریخته به سایلنت هیل پای می گذارد. در این قسمت به نشانه هایی که هری برای او گذارده است روبرو می شود و در نهایت جنین خدا تولد می یابد.
در قسمت بعد، تونشِد، با سالیوان درگیر می شود. سالیوان در یکی از واخد های آپارتمان تونشد زندگی می کرده است. او که مادرش را از دست داده بود، گمان می کرد مادر واقعی اش در خانۀ تونشد است. از جهتی دیگر برای پاک نمودن کادرش قصد داشت تشریفاتی به نام 21 مرده را انجام دهد و تونشد بیست و یکمین نفر بود. در اصل در این قسمت از بازی، دنیای درد و وحشت برساختۀ ذهن سالیوان بود و او جای آلسا را پر کرده بود. سالیوان قبل از آن سه همسایۀ دیگر را نیز کشته بود. همچنین در ادامه متوجه می شویم صاحب این آپارتمان، پدر ساندرلند، نقش اول قسمت دوم بوده است.
گریدی نقش اصلی قسمت پنجم بازی است. او راننده ای است که پس از تصادف، به دنبال دختری می گردد که با قرار گرفتن مقابل کامیون، موجب تصادف می شود. در ادامه در می یابد که آن دختر همان آلسا است که دیگر باره قدرت گرفته است. او با کنار هم گذاردن قطعاتی مثلثی، وسیله ای می یابد که آلسا با استفاده از آن قدرت می گیرد. این وسیله، چیزی است که هری در قسمت اول بازی از آن استفاده می کرد.در قسمت ششم بازی، شِفِرد، در پی خوابی به شهر سایلنت هیل می رود. این امر او را درگیر ماجراهایی می کند که در نهایت به هویت خانوادگی خویش پی می برد.
قاعدۀ بی نظمی در ماوراء
این بازی در فضایی توهمی و برزخ مانند سیر می کند. ابتدای بازی، هری که وارد شهر سایلنت هیل می شود، دانه های سفیدی می بیند که گمان می کند برفی بی موقع در تابستان باریده است. اما در ادامه متوجه می شود این دانه ای سفید، خاکستر هستند. در طول تمام بازی، فضای مه و خاکستر، ترکیب رنگ مشکی، نارنجی و قهوه ای، استفادۀ مداوم از آتش در تمام ارکان شهر و ... فضایی توهمی و برزخ مانند را به ذهن متبادر می کند.در این بازی جواب «دو دو تا» چهار نمی شود. زیرا اصلاً قاعده، قانون و نظمی بر شهر حکم فرما نیست. این فضا را که ترنس مدرنیسم نامیده می شود در فضای ماوراء الطبیعی می گذرد. خدا مخلوق درد و شیطان زاییدۀ تلفیق روح دختر و اعمال مردمان شهر است. بنابراین این بازی، یک بازی دینی است.
دنیای رنج و ذهن های فرو ریخته
همان گونه که از داستان بازی مشخص است رنج و درد پایه و اساس بازی به شمار می رود. درد و رنج است که دنیای بازی را تعیین می کند. زجر و بیگانگی است که خدا و شیطان را خلق می کند.موجوداتی که هر یک به سبب رنجی که در دوران زندگی خویش دیده اند تغییر چهره می دهند، چه بر سر ذهن کودکانمان می آورد؟ موجوداتی که نشخص نیست چگونه به فکر سازندگان این بازی رسیده است. موجودات عجیبی که تنها عقلهای بیمار توان طراحی آن ها را دارند.
این عوامل را بگذارید کنار صدای ممتدزنگ یا «خش خش» رادیو و همچنین فضای تاریکی که بازیکن را مجبور به استفاده از چراغ قوه می کند. بازی سعی در رعب انگیز کردن فضا در بالاترین سطح ممکن دارد.از جهتی دیگر بازیکن عموماً مجبور است از میله، چوب، آچار و وسایلی شبیه به آن برای کشتن این موجودات فوق وحشتناک استفاده کند.نوجوانی که این بازی را طی چند روز و حتی چند ماه تمام می کند، یا باید اعصابی از فولاد داشته باشد یا ذهنی کاملاً فروریخته که چنین فضایی را می تواند در مدت زمانی طولانی تحمل کند. و البته که بعید است نوجوانانمان اعصابی چنین قوی داشته باشند.خدا لعنت کند طراحان و مروجین این بازی را.
جهان موازی و توهم های کودکانه
«درد ... زجرکشیدن ... نفرت ... این احساسات همیشه به همراه تاریخچه و خود شهر بوده اند ... زمان میگذشت ... از زمان قربانی کردنهای مردم بومی این منطقه تا بوجود آمدن جنگ داخلی بین مردم ... ذهن مردم این شهر در این سالیان سعی میکرد که در برابر این زورگویی ها و این سختی ها و دردها مقاومت کند و به همین دلیل بیشتر این مردم به درون دنیای دیگر(Otherworld) خودشان کشیده شدند ... ولی تمام خاطرات و احساسات این مردم توانست حتی بعد از مرگشان به زندگی در این شهر ادامه دهد و با ترکیب شدن با خاطرات و احساسات مردم دیگر توانست تبدیل به یک Otherworld جدید شود که ترکیبی از ترسها و دنیاهای مردم مختلف بود و در هر سری از بازی Silent Hill ما قدم به این دنیا ولی با دیدگاهی متفاوت میگذاریم.»( پیرامید؛ برای داستان بازی تپه خاموش)طبعاً کودکی که روزهای متمادی در فضای وهم آلود این بازی غرق می شود، دنیایی توهمی در ذهنش پرورانده شده و از خود بیگانه خواهد شد.
خاتمه
بحث هایی بسیار فراتر از این می توان در خصوص این بازی ارائه داد. نگرش جنسی و شهوانی در کل این بازی جاری است. درد و رنج نقطۀ حرکت بازیکن است. فضای وهم آلود، خدای خود ساخته، شیطان بسیار قوی، مذهب تاریکی، صداهای ممتد ناراحت کننده، هیولاهای عجیب، قتل های چندش آور و ...ذهن کودکانمان چه می شود؟در انتظار چه آینده ای برای نوجوانامان باشیم؟
منبع: خبرگزاری دانشجو

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/12 | | نویسنده : انسان |

تحلیل رحیم‌پور‌ از انتشار فیلم موهن؛جنون جنسی غرب و اهانت به پیامبر «عفت»+مقاله


به گزارش مشرق، استاد حسن رحيم‌پور ازغدي بيست و نهم شهريور ماه در مسجد صنعتگران مشهد مقدس با نگاهي به تاريخچه دشمني‌هاي غرب با اسلام، تحليلي از موج اهانت‌هاي اخير غرب به پيامبر اكرم(ص) ارائه داده‌ و در واكنش به حلقه‌ي جديد از زنجيره‌ي ياوه‌ها و اهانت‌هاي مذبوحانه‌ي جبهه كفر به ساحت مقدس رسول‌الله(ص) به کالبدشکافی و افشای ماهیت اهانت‌ها و تهمت‌های تفکر کینه‌توز و تنگ نظر صلیبی پرداخت.

در اين سخنراني استاد رحيم‌پور با نگاهي تاريخي به روند دشمني‌هاي غرب نسبت به اسلام و شخص پيامبر اعظم(ص) از زمان جنگ‌هاي صليبي تاكنون، ريشه‌ي اين توهين‌ها را در گسترش روزافزون اسلام‌گرايي در غرب مي‌داند و مي‌گويد: «یک سیر تاریخی کینه‌توزی از قرون وسطی تا امروز ادامه دارد. در قرن‬ ‫11، 21 و 31 ميلادي، غرب احساس کرد که یک مذهب الهی آمده و‬ ‫از اخلاق و معنویت و تقوای فردی سخن می‌گوید اما در باب خانواده،‬ ‫نظامهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و حقوقی هم بحث میکند و براي ‫تمدن‌سازی، حرف و ادعا دارد و اگر کمی پیشتر بیاید، همه مردم اروپا هم‬ ‫مسلمان میشوند. ترسیدند و واکنشهای نامعقول و غیراخلاقی آغاز‬ ‫شد. شما میدانید امروز طبق آمار رسمی و بی‌طرف بین‌المللی، تنها دینی‬ ‫که به سرعت فوق‌العاده گسترده می‌شود، اسلام است.

همه ادیان دیگر ریزش دارند و اگر در موارد استثناء با تبلیغات و خرج و... گاهی این طرف و‬ ‫آن طرف، کسانی به آن ملحق شوند، سرعت گسترش آن نسبت به سرعت‬ ‫گسترش اسلام، بسیار بسیار اندک و در نقاطی، نزدیک به صفر است. ‫غالبا مسیحی، بودایی و بی‌دین و لامذهب و... هستند که مسلمان‬ ‫می‌شوند و عکس آن یعنی مسیحی و یهودی و بودایی شدن مسلمانان ‫تقریبا نیست و یا موارد استثناء و خاص بوده و آن هم از سنخ تجدید نظر‬ ‫معرفتی نیست بلکه انگیزه‌های دیگری چون اقتصادی، سیاسی یا حتی‬ ‫نظامی در کار است؛ فرهنگی نیست.‬ ‫در میان مسلمین هم حرکت از همه مذاهب اسلامی به سمت "تشيع " و ‫مکتب اهل بیت است. این حرکت عظیم و عجیبی است‬ ‫که آغاز شده و هرچه در ایران بتوانیم به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، علمی، ‫اخلاقی، سیاسی و اقتصادی قابل دفاع، رفتار کنیم و آبروریزی نکنیم و‬ ‫اسلام و شیعه، روسفید بیرون آید، ابعاد، وسعت و سرعت این اقبال در‬ ‫دنیا افزوده میشود.‬»

‫وي در ادامه شدت گرفتن موج اهانت‌ها را باعث افزايش كنجكاوي مردم دنيا نسبت به اسلام مي‌داند و مي‌گويد: «هرگاه ملاحظه می‌کنید که دشمنان شما به فحش و اهانت روآورده‌اند،‬ ‫بدانید که نگرانی دشمن و توجه افکار عمومی دنیا بیشتر شده‌است. همه‌ي ‫دنیا می‌پرسند چرا حاکمیت غرب این همه از اسلام می‌ترسد؟ چرا این‌‫همه فحش و اهانت و تهدید علیه اسلام؟ از قضاء افکار عمومی جهان‬ ‫بیشتر کنجکاو شده‌اند و به سراغ قرآن و اسلام آمده‌اند که چه خبر است؟‬ بخش عظیمی گرایش به اسلام یافته‌اند. پس از 11 سپتامبر که تهمت و‬ ‫جوسازی علیه اسلام و مسلمانان به اوج رسید، چرا قرآن شریف در آمریکا ‫به تیراژ بی‌سابقه رسید؟ قرآن می‌خرند، ببینند در این کتاب چیست که‬ ‫مسلمانان این قدر مهم و سرنوشت‌ساز شده‌اند و همه از ایشان حساب‬ ‫می‌برند؟ هر چه بیشتر توطئه می‌کنند، این حساسیتها بیشتر و شدیدتر ‫می‌شود.‬

رحيم‌پور همچنين در تحليل مورد اخير اقدام توهين‌آميز عليه پيامبر اسلام(ص) مي‌گويد: «اما جریان لج‌پراکنی، نه از سلمان رشدی، آغاز شده و نه به این فیلم‌ها و کارتون‌ها ختم می‌شود. گمان نکنید که مسئله، مسئله عده‌ای موجود عقب مانده است که نامشان برده می‌شود؛ چون چند قبطی مصری افراطی یا چند یهودی در آمریکا، بلکه خطوط ثابتی برای حمله به شخصیت پیامبر اکرم (ص) و تحریف این شخصیت بزرگ الاهی در کار است. اگر ایشان خاتم‌الانبیاء (ص) است برای این بوده که اشرف الانبیاء است. اگر اشرف‌الانبیاء نبود، خاتم‌الانبیاء نمی‌شد. وقتی شریفترین و بزرگترین پیامبر، که منطقاً آخرین پیامبر الاهی است، در هم کوبیده شد، همه انبیاء و هم دین خدا، هدف قرار گرفته است».

موسسه‌ي «طرحي براي فردا» اين سخنراني را در قالب کتابي 50 صفحه‌اي در اختيار آماده کرده است.

برای دانلود این کتاب اینجا کلیک کنید

متن کامل سخنرانی استاد رحیم پور

بسم الله الرحمن الرحیم. الحمدُلله ربّ‌الْعالَمين، الصَلاةُ و السَّلامُ عَلی نَبیِّنا نَبیِّ الرَّحْمَةِ أبِی‌القاسِمِ مُحَمَّدٍ و آلِه آلِ‌اللهِ.

1. لجن‌پرانی با پوشش "شرق‌شناسی" و "اسلام‌شناسی"

غرب، از قرن‌ها قبل، از موضع صلیبی و تعصّبات کلیسایی و در انتقام از رشد و عزّت اسلام، شخصیت رسول خدا (ص) را مورد تحریف و سپس اهانت و لجن‌پراکنی قرار می‌داده است. در سده‌ها و به ویژه دهه‌های اخیر، تهاجم‌های دنباله‌داری با اهداف سیاسی و اقتصادی برای غارت جامعه اسلام، از موضع غیر دینی و سکولار و با ادبیات به اصطلاح آکادمیک، روشنفکری و دانشگاهی نیز افزوده شده است. این تهاجم‌ها در غالب موارد تحت عنوان شرق‌شناسی، اسلام‌شناسی و پیامبرشناسی صورت گرفت، البته استثناء می‌کنم کسانی را که در این میان به قصد آشنایی با این فرهنگ آمدند و مرض نداشتند و یا اگر در ابتداء بر اساس مأموریتی پیش آمده‌بودند پس از مدتی تغییر دیدگاه دادند.

میان شرق‌شناسان و اسلام‌پژوهان، کسانی را داشتیم که گر چه وابسته به بنیادهای استعماری غرب (انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و بعدها آمریکا و صهیونیست‌ها) بودند و مغرضانه وارد شدند ولی پس از آن که کمی با اسلام و شخصیت پیامبر(ص) و تعالیم قرآنی آشنا شدند، خود تغییر کردند، برخی از آنان، حتی مسلمان شدند و یا گرایش و سمپاتی به اسلام و پیامبر (ص) یافتند که البته اقلیّتی بوده و بعضی نیز تحقیقات مستند و خوبی در تاریخ تمدّن اسلامی، فرهنگ اسلامی، عرفان و فلسفه و سایر خدمات مسلمین داشته‌اند. بنابراین نمی‌خواهیم با یک برچسب، کل کسانی را که تحت عنوان شرق‌شناس و اسلام‌شناس فعالیت کردند، مشکوک جلوه داده و زیر سؤال ببریم و با یک چوب برانیم.

اقلیّتی بوده‌اند که با هدف علمی و معرفتی وارد شدند و اگر در ابتداء با اهداف سیاسی، وارد شدند، تحت تأثیر قرار گرفتند و گرایشات اسلامی و عرفانی یافته و کتاب‌هایی هم در باب ستایش و تکریم از شخصیت پیامبر(ص) نوشتند که خود مسلمانان در مواردی به آن زیبایی، کمتر نوشته بودند. به استثناء این موارد غالباً تحت عنوان "باستان‌شناسی" و "تاریخ‌شناسی"، تاریخ و جغرافیای سرزمین‌های اسلامی را زیر و رو می‌کردند و "زبان‌شناسی" و "مردم‌شناسی"‌ها هم به هدف یافتن منابع زیرزمینی و روزمینی مسلمین و ظرفیت‌ها و آسیب‌پذیری‌های جهان اسلام بود، برای آن که بدانند چگونه با هزینه‌ی کمتر، نفوذ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی یافته و یا کشورهای اسلامی را اشغال کنند و یا بدون اشغال نظامی، چگونه مسلمانان را غارت کنند، چگونه از چه فرصت‌هایی در جهان اسلام، به نفع خود، بهره‌برداری کرده و فرصت مسلمین را تبدیل به تهدید و تهدید علیه خود را تبدیل به فرصت کنند.

در این بین خواسته یا ناخواسته گاهی کنجکاوی‌های آنان باعث شد در یکی دو قرن اخیر -که مسلمین به لحاظ علمی و تمدنی، خوابیده و فلج بوده و هنوز بیداری اسلامی آغاز نشده بود- آن چه مسلمانان کنونی، خود نمی‌دانستند یا کم می‌دانستند به لحاظ تاریخی، علمی، تمدنی، سرزمینی، منابع زیرزمینی و روزمینی و... از این‌ها غافل بودند آنان به قصد بهره‌برداری خود، این منابع را کشف کرده و گاه به خود ما شناساندند و یا اگر نخواستند که بشناسانند، در عمل و ناخواسته شناساندند؛ متوجه شدیم که چنین ذخیره‌هایی وجود دارد و چنین سابقه‌ای در تولید علم، تمدن‌سازی و تاریخ عظمت‌های مسلمین، واقعیت داشته اما مورد غفلت متفکران و مورخان مسلمان در یکی دو قرن اخیر بوده‌است.

2. مقصّر کیست؟!

آنان در یکی دو قرن اخیر، تمدن مسلط و برتر شدند و به لحاظ علمی، اقتصادی و نظامی، قوی‌تر بودند و از این برتری، سوء استفاده کردند. بر جهان و از جمله، جهان اسلام در صد سال گذشته به طور کامل مسلط شده و منافع خود را پیش بردند، تا این‌جا به ضعف مسلمین، مربوط می‌شود. نمی‌خواهیم همه تقصیر را بر ذمّه‌ی ستمگران مهاجم بدانیم و مدّعی شویم که منشاء هر فاجعه‌ای که بر سر مسلمین آمده، غرب بوده‌است. دشمن،‌ دشمن است و از ضعف شما سوء استفاده می‌کند ولی اگر غرب نباشد، کس دیگری و اگر امروز نباشد، روز دیگری این سوء استفاده‌ها صورت می‌گیرد.

ادامه مقاله را در (( ادامه مطلب )) بخوانید.


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

ادامه مطلب
تاريخ : 2012/10/12 | | نویسنده : انسان |

نظر سنجی در مورد "حجاب را می پسندم چون..."

ان الله جمیل ویحب الجمال

در نظر سنجی شرکت کنید

بازدیدکنندگانی که الآن دارند این مطلب رو مشاهده می کنند
چه مرد(پسر) و چه زن(دختر) هر دو می توانند در این نظر سنجی شرکت کنند
منتظر نظر های زیباتون هستم
برای شرکت در نظر سنجی روی بنر بالا کلیک کنیدما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/12 | | نویسنده : انسان |

«جرس» را چه کسانی اداره می کنند + عکس

پس از شروع فتنه 88 جریان معاند و ضد انقلاب فتنه به این نتیجه رسید که برای جنگ روانی علیه نظام اسلامی اقدام به راه‌اندازی رسانه‌هایی در فضای مجازی کرد. در سلسله مطالبی قصد آن داریم تا رسانه‌های فتنه‌گر و دروغ‌گو را بهتر بشناسیم. در اولین شماره به سایت جرس ارگان ماسونی حلقه لندن می‌پردازیم.

پس از شروع فتنه در سال 88 این جریان به دلیل آن‌که نیاز به پشتیبانی خبری و مظلوم‌نمایی و ایجاد جنگ روانی علیه نظام را به شدت مورد احتیاج می‌دید، با هدایت دستگاه‌های جاسوسی دشمن اقدام به راه‌اندازی قارچ‌گونه رسانه‌های خبری کردند. این رسانه‌ها که پس از راه‌اندازی به سرعت توسط شبکه عنکبوتی دشمن مورد پشتیبانی قرار می‌گرفت تا به سرعت جایگاه خود را در بین مخاطبان در فضای مجازی باز کند.

یکی از همین رسانه‌ها که به شکل و با هدف فوق‌الذکر راه‌اندازی شد جرس بود. این سایت در 29 تیر ماه 1388 مصادف با مبعث حضرت رسول اعظم(ص) رونمایی شد. این سایت چندی پس از تعطیلی وب سایت موج سبز آزادی که توسط فرزندان سایبری نظام جمهوری اسلامی هک شده بود، شروع به فعالیت کرد.ابراهیم نبوی طنز نویس روزنامه‌های زنجیره‌ای و رسانه‌های ضدانقلاب و مزد بگیر سازمان جاسوسی هلند


بنابر اعترافات گردانندگان، این سایت از خارج از کشور و از لندن به روز می‌شود، جالب‌تر آن‌جا است که هدف فعالیت این سایت را همان اهداف فتنه معرفی می‌کند و در واقع از خارج از کشور برای فتنه‌گران داخل نسخه می‌پیچد.
این سایت که بنا بود تلویزیون اینترنتی و ماهواره‌ای نیز به عنوان فازهای دوم و سوم کار خود، راه بیاندازد ولی به دلیل عملکرد ضعیف این سایت و بحران اقتصادی که گریبان اروپاییان را گرفته است و سرویس‌ جاسوسی انگلیس پول اضافه‌ای ندارد که به این مواجب بگیران بدهد، راه‌اندازی تلویزیون برای همیشه از دستور کار این فتنه‌گران مزد بگیر خارج شد.رجبعلی مزروعی در نشست گروهک تروریستی چریک‌های فدایی خلق

گردانندگان اصلی این سایت که هرکدام در یک کشور اروپایی و آمریکایی زندگی می‌کنند عبارتند از: محسن کدیور (از روحانی‌نماهای فراری از کشور و ساکن آمریکا و از مواجب بگیران سرویس جاسوسی آمریکا سیا و برادر زن اول مهاجرانی)، عطاالله مهاجرانی (وزیر ارشاد دولت خاتمی و فتنه‌گر فراری از کشور و ساکن لندن و از مواجب بگیران سرویس جاسوسی انگلیس ام.آی.6 و از تحلیلگران بنگاه خبر پراکنی شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی)، ابراهیم نبوی (طنز نویس روزنامه‌های زنجیره‌ای و فتنه‌گر فراری از کشور، تئوریسین درازگوش تراوا، ساکن بروکسل، وی مواجب بگیر سرویس جاسوسی هلند می‌باشد) و رجبعلی مزروعی (نماینده افراطی دوره ششم مجلس شورای اسلامی، ساکن بروکسل و از امضا کنندگان نامه جام‌ زهر به مقام معظم رهبری و از بازیگران فیلم موهن شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی، وی از مواجب بگیران سرویس جاسوسی انگلیس ام.آی.6 می‌باشد.)عطاالله مهاجرانی به همراه همسر اولش جمیله کدیور

دبیر سرویس زنان این سایت آیدا قجر (مواجب بگیر سرویس جاسوسی فرانسه دی.اس.تی) می‌باشد. او در این سایت تلاش می‌کند تا به هر نحو ممکن این مطلب را به مخاطب القا کند که حقوق زنان در جمهوری اسلامی ضایع می‌شود.

محسن کدیور جاسوس سازمان سیا

دبیر سرویس جانباختگان فتنه 88 و زندانیان امنیتی نیز مژگان مدرس علوم می‌باشد. در وایل راه‌اندازی سایت جرس مسیح علی‌نژاد دبیری این بخش را بر عهده داشت، وی با نوشتن هر گزارش یا یک مصاحبه در سایت 100 دلار از گردانندگان دریافت می‌کرد و در انگلیس و آمریکا روزگار می‌گذراند. اما در همان موقع مدرس علوم بابت هریک شانتاژ علیه نظام 50 دلار دریافت می‌کرد، مسئولین سایت که بحران مالی را مشاهده کرده بودند، لاجرم علی‌نژاد را کنار گذاشته و مدرس علوم جایگزین وی شد. او در مصاحبه‌های خود تلاش می‌کند تا آن‌چه را سرویس جاسوسی از وی خواسته است در دهان مصاحبه شونده گذاشته و اهداف شوم خود را پیش ببرد.


مسیح علی‌نژاد در کنار اکبر گنجی در تجمع منافقین و سلطنت‌طلب‌ها در آمریکا

بخش سیاسی سایت نیز به صورت شورایی اداره می‌شود. احتمال دارد به این دلیل به صورت شورایی اداره می‌شود که بعضی از عناصر دستگاه جاسوسی انگلیس نیز باید در این شورا حضور داشته باشند.

این سایت پس از عملکرد بسیار ضعیف و افت مخاطب شدید و همچنین عدم کمک مالی از ناحیه نهاد جاسوسی انگلیس، گردانندگان سایت به دریوزگی افتاده و طی یک بیانیه‌ای که در سایت خود منتشر کردند از مردم درخواست کمک مالی کردند. این کار عاقبت تمامی عناصر اپوزوسیون در خارج از کشور است. سلطنت‌طلب‌ها و برخی گروهک‌های دیگر از ابتدای انقلاب و حدود سی و اندی سال است که شغلشان گدایی از مردم است و در طول سالیان متمادی نیز با بی‌توجهی مردم به عناصر اپوزوسیون اعم از سلطنت‌طلب و منافق و غیره مواجه شده‌اند.

اما این اشک‌ تمساح ریختن‌ها نیز باعث نشد تا مردم فریب این بازی پیش پا افتاده را بخورند و ارگان رسمی حلقه ماسونی لندن دوباره مورد تفقد سرویس جاسوسی انگلیس قرار گرفت.

اما این کاسه گدایی به دست گرفتن‌ گردانندگان سایت جرس مورد تمسخر عناصر ضد انقلاب نیز قرار گرفت، یکی از عناصر اپوزوسیون در مطلبی با طرح این مطلب که هزینه دریافت «هاست» از یک شرکت معتبر سالیانه 500 دلار و «دامین» هم سالیانه 12 دلار می‌باشد، وی این‌طور ادامه می‌دهد که پس اعضای شورای هماهنگی راه سبز امید اضافه خرج‌هایی دارند که ما از آن بی‌اطلاعیم. سایت خودنویس که توسط نیک‌آهنگ‌ کوثر (کاریکاتوریست ضد انقلاب) اداره می‌شود نیز در مطلبی از مسئولین سایت راجع به منابع مالی سایت جرس سئوال می‌کند و مهاجرانی را اینچنین به باد انتقاد می‌گیرد:« بعید می‌دانم پس انداز حقوق کارمندی حتی وزارت و وکالت بتواند هزینه زندگی‌ و تحصیل فرزندان ایشان در بلاد کفر را تامین کند.» وی در ادامه به مزروعی را با طرح این سئوال که آیا هنوز از پول حاصل از فروش باغ پسته کذائی در خارج از کشور امرار معاش می‌کنید؟ به باد انتقاد می‌گیرد و سایت جرس را رسما به عنوان مواجب بگیر انگلیس خبیث معرفی می‌کند.

  منبع: مشرق نیوز

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/5 | | نویسنده : انسان |


مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه!
یک کارشناس علوم رفتاری دانشگاه شهید بهشتی با مطالعه بر روی صدها جوان ایرانی به این نتیجه رسیده که مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه هستند.

مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نتایج این پژوهش نشان می دهد برخی از لوازم و مواد آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، کرمهای مرطوب کننده و ضد آفتاب، مام و اسپره های بدن میان زنان و مردان مشترک است. همچنین برخی از مردان از ژل مو، ادکلن، رنگ مو و کرمهای برنزه کننده پوست نیز استفاده می کنند.

وی افزود: متاسفانه آمارها نشان می دهد که مردان به ویژه جوانان گرایش زیادی به استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی زنانه برای زیبایی خود پیدا کرده اند به نحوی که از کرم پودرهای سفید کننده، خط چشم و حتی "اپیلیدی" هم استفاده می کنند.

این پژوهشگر آسیبهای اجتماعی به جوانان توصیه کرد به جای استفاده از لوازم آرایشی زنانه برای زیباتر شدن از عطرهای خوشبو کننده استفاده کنند تا بوی بد بدن که ناشی از تحمل گرما، فعالیت زیاد بدن در حین کار و پیاده روی در ترافیک شهری است موجب آزار دیگران نشود.

منبع: حجاب پوسترما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/5 | | نویسنده : انسان |
تاريخ : 2012/10/5 | | نویسنده : انسان |

جازدن عکس شهیدان ایران بجای قربانیان سوریه! +عکس

تروریست‌های سوری که به شدت از سوی دولت‌های غربی خط دهی رسانه‌ای می‌شوند، در اینترنت و به خصوص شبکه‌های اجتماعی حضور پررنگی دارند و از فیس بوک و توییتر به صورت قابل توجهی در جهت دروغ‌پردازی و انحراف افکار عمومی استفاده می‌کنند.

 
این افراد تقریباً از همه تصاویر مربوط به کشتار فلسطینیان در غزه توسط اسرائیل به عنوان تصاویر قربانیان سوریه استفاده کرده‌اند که این اقدام آنها با افشاگری‌های حامیان بشار اسد در اینترنت مواجه شده است. 
 
وابستگان به تروریست‌های سوری، در آخرین اقدام وقیحانه خود، با انتشار تصویر یک شهید ایرانی دفاع مقدس که خانواده وی دور او حلقه زده‌اند، این تصویر را با عنوان "فقط در سوریه!" به عنوان تصویر قربانیان سوری که توسط بشار اسد کشته شده‌اند، جا زدند!


 
قابل توجه اینکه افکار عمومی عرب نیز بدون بررسی صحت و سقم این اطلاعات، عموماً با تعداد بالایی، این تصاویر را مورد بازنشر قرار می‌دهند و همانگونه که در تصویر مشخص است، تصویر مذکور نیز تاکنون توسط 246 یوزر دیگر بازنشر شده است! 
 
این در حالی است که این تصویر که متعلق به شهید کازرونی از فرماندهان عملیات کربلای 4 است، چندی پیش از سوی رسانه‌های ایرانی منتشر شده بود و قدیمی بودن تصویر و چادر ایرانی همسر شهید، کاملاً از ماهیت تصویر حکایت دارد.
 
به علاوه، تصویر دیگری که از این واقعه منتشر شده، پرچم ایران را به وضوح در تصویر نشان می‌دهد.

تصویر به قدری توسط اپوزیسیون دروغپرداز سوری به عنوان تصویر سوریه منتشر شده که حتی جستجوی گوگل نیز در صفحه اول خود، آن را به عنوان تصویر سوریه معرفی می‌کند.
 
موارد مشابه دروغپردازی وابستگان تروریست‌های سوریه به قدری زیاد است که گروهی در فیس بوک صرفاً تصاویر ادعایی تروریست‌های سوری را جمع‌آوری و دروغ بودن ادعای تروریست‌ها در مورد هر تصویر را افشا می‌کند. 
 

 

Syria photoshop

تصویری از فلسطین که حتی روزنامه ترکی نیز آن را به عنوان تصویری از ترکیه جا زده است

Syria photoshop

 تصویری از رژه نیروهای ایرانی که به عنوان رژه گروه تروریستی ارتش آزاد سوریه معرفی شده است

Syria photoshop

تصویری از غزه که به عنوان تصویر سوریه جا زده شده

Syria photoshop

تصویر حامیان اسد که به عنوان معترضان به اسد جا زده شده است

Syria photoshop

تصویر یک گردهمایی در ترکیه که به عنوان راهپیمایی ترکها در حمایت از ارتش آزاد معرفی شده است

Syria photoshop

تصویر موشکهای کره شمالی که به عنوان موشکهای شلیک شده از سوی لبنان به سوریه جا زده شده است

Syria photoshop

تصویری از سانفرانسیسکو که به عنوان تصویری از سوریه معرفی شده و 362 نفر بدون بررسی صحت و سقم آن، تصویر را بازنشر کرده اند

Syria photoshop

تصویری از پرچم مصر که از سوی دروغپردازان به پرچم ارتش آزاد تغییر داده شده

Syria photoshop

هواپیمای عراقی که به هواپیمایی سوری منهدم شده توسط ارتش آزاد (البته در فوتوشاپ) تبدیل شده است

Syria photoshop

تروریستها حتی دختر فلسطینی را نیز به دختر حامی ارتش آزاد تبدیل کرده اند

Syria photoshop

هلیکوپتر آمریکایی به عنوان هلیکوپتر سوری جا زده شده است

Syria photoshop

دختران مرد مصری که توسط افعی آنها را کشته به کودکان سوری کشته شده توسط بشار اسد تبدیل شده اند!

Syria photoshop

 اپوزیسیون دروغپرداز سوری حتی تصاویر بسیار مشهور فلسطین را نیز به عنوان تصاویر سوریه جا می‌زنند و جالب اینکه 857 نفر نیز تصویر را مورد بازنشر قرار می‌دهند!

منبع: اوباماما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/10/5 | | نویسنده : انسان |

راز-فریب و توهین1+ دانلود

برنامه راز  فریب و توهین 1
برنامه راز با موضوع فریب و توهین(انتشار فیلم توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام)، راهبرد رسانه ای غرب ۱ با حضور میهمانان برنامه آقایان تیری میسان نویسنده و پژوهشگر فرانسوی و محمدرضا اسلاملو نویسنده و مستندساز که به موضوع سالگرد حمله ۱۱ سپتامبر و همچنین انتشار فیلم توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام می پردازد…..
دریافت فایل صوتی mp3
 حجم :۱۷،۳۴۹مگابایت


راز-فریب و توهین2+ دانلود

راز فریب و توهین2
برنامه راز با فریب و توهین( بررسی انتشار فیلم توهین آمیز به پیامبر گرامی اسلام (ص) )، راهبرد رسانه ای غرب ۲ ، با حضور میهمانان برنامه آقایان سید هادی سید افقهی کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه و فؤاد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی و رسانه…..
دریافت فایل صوتیmp3
حجم:۱۸،۶۶۰مگابایت

منبع: مدافع کلیپما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/9/27 | | نویسنده : انسان |

همکاری خبیثانه گوگل در انتشار فیلم موهن ضد اسلامی + سند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران‌، در حالي كه مسلمانان سراسر جهان از انتشار فيلم موهن ساخت كشور آمريكا به خشم آمده و خواستار توقف پخش اين فيلم شده‌اند شرکت آمريكايي گوگل اين فيلم را در يكي از سايت‌هاي زير مجموعه خود به صورت گسترده منتشر كرده است.


 
این فیلم مشمئز کننده با همکاری کشیش افراطي "تری جونز" عامل صهیونیست‌ها و حامي اصلي پروژه قرآن سوزي ساخته شده است.  فیلم موهن كه به صورت آماتور و بی کیفیت تولید شده به وسیله تری جونز با همکاری ۲ مسیحی مصری و 59 هنر پیشه درباره زندگی حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام ساخته شده که عمق دشمنی " تری جونز" را با مسلمانان نشان می‌دهد.

نکته قابل تأمل آنکه شرکت یوتیوب بارها فیلم‌های ضد صهیونیستی از جمله فیلم‌های افشاگرانه منتشر شده توسط مسلمانان مبنی بر دخالت صهیونیستها در پروژه قرآن سوزی و توهین به کتاب دینی مسلمانان را حذف کرده اما در این خصوص نه تنها  تابحال عکس العملی نداشته است بلکه انگار نمی‌خواهد این فیلم را از روي سرور خود حذف كند!

گفتنی است مدیریت وب سایت یوتیوب یک مرد ۳۳ ساله  به نام "سالار کمانگر" است که تابعیت امریکایی دارد! وی  از کارمندان شرکت گوگل است و در این سمت جانشین "چاد هورلی" مدیر سابق یوتیوب شده است.

منبع: موعود

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/9/13 | | نویسنده : انسان |

مستند خون در موبایل(Blood in the mobile)+ دانلود


از موبایل هایمان خون می چکد!

درکنگو چه خبر است؟ کنگو همینجاست، کشوری بر روی کره زمین! درست وسط قاره سیاه. سیاهی که نه از رنگ رخسار است که نشان از

تیره بختی دارد. راستش دیگر برایمان عادی شده است اگر بشنویم که کشوری وجود دارد که به خاطر مواد معدنی اش ۵۰۰۰۰۰۰ انسان کشته

شده اند و به ۳۰۰۰۰۰ زن تجاوز شده است. مواد معدنی که غول های تکنولوژی مثل کمپانی صهیونیستی نوکیا، اپل و… به آن طمع دارند و به

خاطر آن اینچنین جنگ داخلی با این تعداد قربانی راه انداخته اند. و از آن جالب تر اینکه من و تو هم جزو عوامل این کشتار و جنایت هستیم اگر باور

ندارید این مستند را نگاه کنید.

دانلود تریلر: لینک مستقیم

دانلود مستند

اصلاح ،ترجمه و زیرنویس تماما توسط حیات تی وی

مدت زمان :۱ ساعت و ۲۱ دقیقه              فرمت:mp4

حجم:۵۰۰MB

قسمت ۱: لینک مستقیم لینک کمکی

قسمت ۲: لینک مستقیم

قسمت ۳: لینک مستقیم

قسمت ۴: لینک مستقیم لینک کمکی

قسمت ۵: لینک مستقیم لینک کمکی

منبع: شبکه بلوتوث ایران


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/9/13 | | نویسنده : انسان |

سلسله نشست­های غرب­شناسی عمومی‌– استراتژیک، در سال ۱۳۸۰ در کانون اندیشه­ ی جوان و سپس در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان (لانه­ ی جاسوسی آمریکا در تهران) برگزار شد. این حلقه­ های درس در سطح دانشجویان کارشناسی، که از رشته­ های گوناگون فنی، پزشکی و علوم انسانی در کلاس­ها حاضر می­شدند در چهار واحد درسی (در ۳۶ جلسه) برگزار گردید.

دانلود مجموعه کامل غرب شناسی استراتژیک

  دانلود به صورت کلی (۳۶ جلسه کامل) در یک فایل فشرده با لینک مستقیم
به همراه لیست تمامی‌سخنرانی‌های این مجموعه در ادامه مطلب …

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

ادامه مطلب
تاريخ : 2012/8/30 | | نویسنده : انسان |

کلیپ پشت پرده المپیک 2012 لندن+دانلود

دانلود کلیپ بسیارزیبای پشت پرده المپیک 2012 لندن

دکتر رائفی پور

دانلود کنید

منبع: مرصاد 20ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/8/23 | | نویسنده : انسان |

رادران واچوفسکی در یک خانواده یهودی-لهستانی-آمریکایی در شیکاگو به دنیا آمدند. مادرشان پرستار و نقاش و پدرشان تاجر بود. آن‌ها دوران مدرسه را در شیکاگو به سر بردند و سپس اندی به دانشگاه امرسون بوستون و لری به دانشگاه بارد در نیویورک رفتند، اما هر دو قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه اخراج شدند. سپس آن‌ها در شیکاگو مشغول تجارت فرش و نوشتن کتاب‌های مصور شدند.

این دو برادر پس از آن به سینما روی آوردند و با کارگردانیسه گانه ماتریکس به شهرت رسیدند.برادران واچوفسکی و نسخه دی‌وی‌دی فیلم ماتریکس

فیلم ماتریکس

«لانا» که طی یک دهه اخیر به خاطر رفتارها و نوع پوشش یکی از پرحاشیه‌ترین فیلمسازان هالیوود به شمار می‌رفت، سرانجام به طور رسمی اعلام کرد که تحت یک عمل جراحی موفقیت آمیز توانسته جنسیت خود را به زن تغییر دهد.

لری واچوفسکی قبل و بعد از تغییر جنسیت

او متذکر شده که دیگر گروه آنها را به نام «برادران واچوفسکی» صدا نکنند و آنها اکنون خواهر و برادر هستند و نام او نیز دیگر لانا نیست و لری است.


برچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/8/1 | | نویسنده : انسان |

خبرگزاری فارس:پرونده هسته ای ایران یکی از چالش های اخیر جهان غرب با ایران است که هالیوود نسبت به آن نیز واکنش نشان داده است. فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» نمونه یکی از فیلم های ضدایرانی اخیر است که به طور مستقیم به مسئله هسته ای ایران می پردازد.

خبرگزاری فارس: ورود پرونده هسته ای ایران به هالیوود!

یکی از شاخصه های اساسی هالیوود، همبستگی تام آن با سیاست ها و راهبردهای دولت ایالات متحده است. کمتر موضوعی را می توان یافت که مسئله روز آمریکا باشد، اما در سینمای این کشور بازتاب نیابد. حتی گاهی این دستگاه رویاساز، برخی اتفاقات را پیش بینی می کند و آینده را نشان می دهد. به عنوان مثال در فیلم هایی چون «محاصره»، «هکرز» و ... توطئه علیه برج های دوقلوی نیویورک نمایش داده شده بود. پس از این حادثه نیز آثاری چون «یونایتد93»، «مرکز تجارت جهانی» و چند فیلم دیگر به واقعه 11 سپتامبر سال 2001 پرداختند.

«ایران هراسی» نیز یکی از اهداف و استراتژی های کاخ سفید در 33 سال گذشته و به ویژه یک دهه اخیر است. به همین دلیل نیز درست از همان زمان که در گفتارهای دولتمردان آمریکایی، کشور ما به عنوان یکی از محورهای شرارت معرفی شد، ناگهان سینمای ضدایرانی، از تک فیلم هایی که هر از گاهی در هالیوود ساخته می شد، به یک جریان ثابت تبدیل گشت، به طوری که در سال های اخیر، شاهد سرمایه گذاری و تبلیغات سنگین و ساخت چند فیلم در هالیوود علیه ایران بوده ایم. هم اکنون نیز فیلمی به نام «آرگو» با موضوع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران در حال ساخت است و تا چند ماه دیگر در سینماهای جهان به نمایش درخواهد آمد.

پرونده هسته ای ایران نیز یکی از چالش های اخیر جهان غرب با ایران است که هالیوود نسبت به آن نیز واکنش نشان داده است. فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» نمونه یکی از فیلم های ضدایرانی اخیر است که به طور مستقیم به مسئله هسته ای ایران می پردازد. البته تولید فیلم پیرامون این موضوع در هالیوود مسبوق به سابقه است و پیش از این نیز آثاری با اشاره به این مسئله ساخته شده و به نمایش درآمدند.

ازجمله فیلم «غیرقابل تصور» به کارگردانی «گرگور جردن» محصول سال 2010. این فیلم درباره یک مرد آمریکایی است که پس از سفر به ایران به دین اسلام می گرود و با بازگشت به آمریکا رو به اعمال تروریستی می آورد و در یک عملیات که برای انفجار سه بمب در آمریکا ترتیب داده شده شرکت می کند. این فیلم از یک طرف، دین اسلام را مروج تروریسم معرفی می کند و از طرف دیگر، ایران را منشأ تروریست ها و محل پرورش تروریسم جلوه می دهد! سریالی به نام «جریکو» نیز چنین مضمونی را دستمایه قرار داده بود.

اما فیلم «اوشلیم؛ شمارش معکوس» به طور مستقیم، برنامه هسته ای ایران را هدف قرار داده است. این فیلم به کارگردانی «هارولد کرنک» داستان گروهی به نام «هفت شگفت انگیز» است که قصد دارند چند بمب را در خاک آمریکا منفجر کنند، اما نکته قابل توجه این است که اعضای این گروه، ایرانی هستند.

این اتفاق، همزمان است با برگزاری مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب و همچنین مذاکرات صلح در خاورمیانه (میان فلسطین و رژیم صهیونیستی) در این گیرودار است که مأموران سازمان سیا در می یابند ایران و روسیه با طرح توطئه ای مشترک، قصد نابود کردن آمریکا را دارند! هرچند که همه چیز ختم به خیر می شود و باز هم نظامیان و مأموران امنیتی آمریکا، شروران و تروریست ها را شکست می دهند و صلح را در جهان ابقا می کنند «!اورشلیم؛ شمارش معکوس» یک فیلم ضعیف، سطحی، شعارزده و آشفته است که انواع و اقسام موضوع های سیاسی را در کنار هم قرار می دهد تا تصویر هراس آلودی را از کشور ایران نمایش دهد.

از مذاکرات صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی و دست داشتن ایران در این مذاکرات برای کشتن حق اشغالگران(!) گرفته تا بستن تنگه هرمز و خطر موفقیت ایران در مذاکرات هسته ای با غرب که به زعم فیلم اگر این اتفاق بیفتد و 1+5 در برابر جمهوری اسلامی ایران کوتاه بیاید، نتیجه ای جز نابودی جهان ندارد! فیلم، آسمان و ریسمان های عجیبی را به هم می بافد، مثلاً در برخی تصاویر، استفاده از آرم گروه القاعده توسط ایرانی ها دیده می شود، یا اینکه درست در همسایگی خانه تیمی مرکزی گروه «هفت شگفت انگیز»، یک فعال حقوق بشر و طرفدار دموکراسی سکونت دارد و از قضا همان است که رازهای این گروه تروریستی را کشف می کند و دنیا را نجات می دهد!

فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» در عین حال یک فیلم آخرالزمانی نیز محسوب می شود؛ فیلمی است که نسبت به خطر روی دادن جنگ نهایی و نابود شدن دنیا هشدار می دهد. در اغلب فیلم های آخرالزمانی، معمولاً عامل اصلی نابودی جهان در هاله ای از ابهام است، اما این بار یک مسئول مشخص برای این فرجام تعیین می شود؛ ایران!

نکته مهم این است که فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس» بر اساس کتابی به همین نام نوشته اوانجلیست مشهور آمریکا «جان هگی» است. اوانجلیسم، یکی از مکاتب ایدئولوژیک موجود در دنیای غرب است که از آن به عنوان مسیحیت صهیونیستی یاد می شود. اوانجلیست ها دارای اعتقادات خاصی هستند که به آرماگدون معروف است.آنها معتقدند که در محلی به نام هارمجدون (آرماگدون) جنگ سختی میان جبهه غرب (مسیحیان و یهودیان) با سپاه دجال که از سمت شرق حمله می کند درمی گیرد و نتیجه اش کشته شدن بخش اعظم مردم جهان است و در نهایت نیز به ظهور حضرت مسیح منجر می شود.

آنها ایرانیان، مسلمانان و در مرتبه بعدی، روس ها را اصلی ترین نیروهای جبهه شر یا همان دجال می دانند. به اعتقاد کارشناسان، بسیاری از تجاوزهای نظامی غرب در خاورمیانه از جمله حمله به عراق و افغانستان و رخ دادن جنگ های 33 روزه و 22 روزه در لبنان و فلسطین، در راستای اعتقادات آرماگدونی اوانجلیست ها بوده است. آنها قدرتمندترین جریان در دنیای سیاست امروز غرب و به خصوص در آمریکا هستند. اغلب کمپانی های ساخت فیلم نیز در سیطره همین جریان پول پرست و جنگ طلب است.

نوعی شیفتگی خاص به رژیم صهیونیستی در فیلم حاکم است. رگه های تبلیغاتی پر رنگی درباره تاریخ جعلی رژیم صهیونیستی و توجیه اشغالگری آن در فیلم دیده می شود. به خصوص در صحنه ای که نماینده این رژیم اشغالگر از طریق رسانه های جمعی با مردم آمریکا سخن می گوید و گویی در حال مدح و ستایش اسرائیل غاصب است. تا آنجا که در یکی از دیالوگ های فیلم، حرف کفرآمیزی هم بیان می شود با این مضمون که خدا رژیم صهیونیستی را تشکیل داده است! همچنین به مخاطب این گونه القا می شود که اگر نتایج مذاکرات هسته ای به سود ایران تمام شود، رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

هرچند هدف این فیلم، سوق دادن افکار عمومی غرب علیه برنامه هسته ای ایران و در راستای اتهام به کشورمان در تلاش برای تولید سلاح اتمی است، اما از یک واقعیت نیز نمی توان گذشت؛ تجربه نشان می دهد که طی 33 سال اخیر هربار در عرصه جهانی قدرت ایران افزایش یافته، موجب افزایش تزلزل و ضعف در رژیم صهیونیستی شده است. یک مصداق بارز، نفوذ بیش از پیش گفتمان جمهوری اسلامی در جهان اسلام در چند سال اخیر است که به جریان بیداری اسلامی در جهان انجامیده و در اثر رخ دادن انقلاب ها و خیزش هایی در ملل عرب، حیات غصبی اسرائیل رو به افول نهاده است.

ساخته شدن چنین فیلمی در هالیوود نیز گویای اهمیت برنامه هسته ای ایران و مذاکراتی است که هر چند وقت یک بار میان دو طرف بر سر این پرونده برگزار می شود و رسانه ها و محافل سیاسی جهان را تحت الشعاع خود قرار می دهد. جمهوری اسلامی ایران درحالی تا چند روز آینده بار دیگر پای میز مذاکرات هسته ای با نمایندگان دولت های به اصطلاح ابرقدرت خواهد نشست که همه چیز حاکی از دست برتر کشورمان در این مذاکرات است.

ناکامی در انواع بحران سازی ها برای ایران، وقوع انقلاب های منطقه، گسترش بیداری اسلامی در خاورمیانه، بحران های سنگین اقتصادی در غرب، فروپاشی عقبه های استراتژیک آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی در خاورمیانه و شمال آفریقا، جنبش ضد سرمایه داری، ناکامی در حمله نظامی به عراق و افغانستان، شکست رژیم صهیونیستی به عنوان پایگاه نظامی آمریکا در جنگ 33 روزه و 22 روزه و ... همه، غرب را در یک محاصره قرار داده که دستش را برای اعمال فشار بیشتر بر کشورمان بسته است.

به همین دلیل، این ایران نیست که به مذاکره نیاز دارد، بلکه غربی ها هستند که از این طریق، فضاسازی های رسانه ای و تبلیغاتی را دنبال می کنند تا به نوعی، بحران های امروز خود را پوشش دهند. از این رو به نظر می رسد که آنها در مذاکرات آینده نیز حرف جدیدتری نسبت به مذاکرات بغداد نخواهند داشت. در نتیجه، رقم زننده اصلی نتیجه نشست مسکو، ایران خواهد بود. ساخته شدن این گونه فیلم ها هم در راستای دیکته دروغ های غرب درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران به افکار عمومی جهان است.

به همین دلیل نیز، فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس » بدون شک آخرین فیلم ضدایرانی نخواهد بود و همچنان که آمد، سینماگران آمریکایی هم اکنون درحال تولید فیلمی با موضوع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران هستند. همچنین نباید تردید کرد که در هالیوود باز هم درباره پرونده هسته ای ایران فیلم ساخته خواهد شد، اما نکته ظریف این است که چرا درحالی که سینمای آمریکا در کوران مباحث و کشمکش های هسته ای غرب و ایران درباره این موضوع فیلم می سازد، سینمای ایران در این باره سکوت کرده است؟

آرش فهی

منبع: فارس


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/7/1 | | نویسنده : انسان |

اين كاريكاتورها كه به زبان انگليسي منتشر گرديده است پاسخي به اسلام هراسي غرب است و طراح اين كاريكاتورها در آخرين تصوير از كاربران تقاضا مي كند كه با انتشار اين تصاوير در محيط مجازي از اسلام هراسي جلوگيري نمايند.

متهم است .. زنده یامرده, احتیاط کنیدبسیارخطرناک است


یک راهبه می تواند سرتاپای خود را بپوشاند تا زندگیش را وقف عبادت کند , درست است ؟
اما چرا وقتی یک زن مسلمان این کار را انجام دهد , مورد ملامت قرارمیگیرد ؟


وقتی زنی در غرب خانه داری کند وبه تربیت کودکانش بپردازد مورد ستایش وتقدیر جامعه قرار گرفته فداکارشمرده میشود اما اگر همین کار را زن مسلمان انجام
دهد مورد ملامت قرار می گیرد


حقوق وآزادی هر دختری ایجاب می کند که به دانشگاه برود وهرچه را دلش میخواهد می تواند بپوشد اما دختر با حجاب مسلمان از ورود به دانشگاه منع می شود


اگر کودکی به موضوعی علاقمند باشد باید آن را رشد ونمو داد اما اگر علاقمند به اسلام باشد باشد فایده ای ندارد


اگر شخصی جان خود را بخاطر نجات دیگران به خطر اندازد شجاع ودلیر خوانده می
شود وهمه جامعه او را محترم می شمارند اما اگر فلسطینی باشد وسعی کند فرزندش یابرادرش را نجات دهد تا مبادا دستش بشکند یا ازمادرش دفاع کند تاکه مورد تجاوزقرار نگیرد یا از منزلش دفاع کندتاکه ویران نشود به او تروریست می گویند


اگر یک یهودی شخصی را بکشد هیچ ربطی به دین یهودیت ندارد
اما اگر مسلمانی به جرمی متهم شود اسلام را متهم اصلی می دانیم


هر مشکلی که پیش اید ما انواع راه حل ها را می پذیریم اما اگر اسلام راه حل نشان دهد حتی حاضر نیستیم به آن نگاه کنیم


وقتی کسی ماشین خوبی را به شیوه نادرستی براند کسی ماشین را مقصرنمی داند اما اگر مسلمانی خطا کند یا درست برخورد نکند مردم ما می گویند اسلام مقصر است !!


بدون نیم نگاهی به قوانین وشرع اسلام, مردم ما هرآنچه که رسانه ها می گویند باور دارند , اما سؤال اینجاست که قرآن چه می گوید!

چرا, چون او مسلمان است !


من مسلمانم مرا بکش وآن را هزینه های تحمیلی(اضافی) نام ده و دارائیم را

غارت کن, به وطنم تجاوز کن , راهبرم را تو تعیین کن ونام آن را دمکراسی

بگذار.منبع: موعود


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/28 | | نویسنده : انسان |

يكي از رسواترين داستانهاي مربوط به هولوكاست اين است كه آلمانها با استفاده از اجساد قربانيان خود صابون توليد مي كردند.

هر چند دروغ بودن ادعاي مشابهي در جريان جنگ جهاني اول به نام صابون انسانی بلافاصله به اثبات رسيد ولی همان ادعا طي جنگ جهاني دوم از سوی یهودیان و صهیونیست ها احيا و مورد قبول قرار گرفت.


صابونی که ادعا می شود نازیها از چربی یهودیان سوزانده شده ساخته اند
یک یهودی در حال فروختن صابون

آیا این یهودیان سوزانده شده و به صابون تبدیل شدند؟

نكته مهمتر اين است كه اين اتهام طي محاكمه اصلي نورمبرگ در سالهاي 1945-1946 تأييد شد و از آن تاريخ به بعد توسط مورخان متعددي مورد قبول قرار گرفت.

با اين حال، طي سالهاي اخير به عنوان بخشي از عقب نشيني از جنبه هاي غيرقابل دفاع داستان هولوكاست، مورخان رسمی با اكراه پذيرفته اند كه داستان صابون انساني تنها يك دروغ تبليغاتي زمان جنگ بوده است.

ولي طي اين عقب نشيني، آنها سعي كرده اند اين داستان را به عنوان شايعه زمان جنگ رد كنند و مدعي شوند كه اين امر تنها شايعه اي بوده است كه در زمان جنگ شهرت يافته است و از اين نكته غفلت كرده اند كه سازمانهاي بين المللي يهود و سپس دولتهاي متحدين اين دروغ افترا آميز را تأييد كرده بودند و بر اساس آن برخي از افراد را محاكمه و ادعاها و شهادتهاي دروغيني در اين زمينه را پذيرفته بوده اند و حتي در دادگاههاي متفقين پس از جنگ مورد قبول واقع شده بوده است.

نمونه صابون ارائه شده در دادگاه نورمبرگ

 در جهت اثبات هولوکاست و نسل کشی یهودیان از سوی نازیها


پیدایش افسانه از طریق «شایعه»

شايعات زمان جنگ در اين زمينه كه آلمانها از اجساد يهوديان قتل عام شده صابون مي ساختند، تا حدودي مبتني بر اين حقيقت بود كه صابونهاي توزيع شده توسط آلمانها در محلات يهودي نشين داراي نشان RIF بودند كه از نظر آنها مخفف عبارت آلماني Rein jüdisches Fett يا "چربي خالص يهود" است.

اين شايعات به قدري در سال 1941 و سپس 1942 گسترش يافت كه تا اواخر سال 1942، مقامات آلماني در لهستان و اسلواكي رسماً نگراني خود را از تأثير آنها اعلام كردند.


صابونهاي توزيع شده توسط آلمانها در محلات يهودي نشين داراي نشان RIF بود

به عنوان مثال، طي نقل قولي كه از يك منبع لهستاني در يكي از گزارشهاي اطلاعات نظامي ارتش آمريكا ذكر شده است، آلمانها در سال 1941 يك كارخانه صابون انساني در منطقه تورك لهستان داشتند.

اين گزارش از قول وي مي افزايد:‌ «آلمانها هزاران معلم، كشيش، و يهودي را به آنجا آورده بودند و بعد از گرفتن نمونه سرم از خون اين افراد، آنها را در ديگهاي بزرگي انداخته و چربي بدن آنها را به منظور صابون سازي استخراج كردند.»

پس از آن جوكهاي وحشتناك در مورد «صابون يهودي»‌ در محلات و اردوگاههاي يهوديان رواج يافت و بسياري از غير يهوديان در خارج از اردوگاهها نيز اين داستان را باور كردند. هنگامي كه قطارهاي پر از يهوديان رانده شده در ايستگاههاي قطار توقف مي كردند، لهستانيها با خوشحالي فرياد مي زند: «يهوديها صابون مي شوند!»

حتي اسراي جنگي انگليسي كه طي سال 1944 به اردوگاه آشويتس منتقل شدند، بعدها در مورد شايعات زمان جنگ در رابطه با كشتن قربانيان با گاز و تبديل اجساد آنها به صابون شهادت دادند.


صابون یهودی؛ نماد تبلیغات جنگ

عليرغم غيرقابل باور بودن ذاتي اين داستان، داستان صابون به صورت نمادي مهم از تبليغات زمان جنگ يهوديها و متحدين در آمد.

خاخام استفان اس وايز، رييس وقت كنگره جهاني يهود و كنگره آمريكايي يهود، علناً در سال 1942 ادعا كرد كه اجساد يهوديها توسط آلمانيها تبديل به كالاهاي اساسي زمان جنگ مانند صابون، روغن و كود شده است. او همچنين اعلام كرد كه آلمانها حتي اجساد مردگان را براي استفاده از آنها نبش قبر كرده اند و براي هر جسد 50 مارك پرداخته اند!

خاخام استفن اس. وایز؛ رييس وقت كنگره جهاني يهود واز مروجین افسانه هولوکاست:
آلمانها حتي اجساد مردگان را براي استفاده از آنها نبش قبر كرده اند و براي هر جسد 50 مارك پرداخته اند!

در اواخر سال 1942، هفته نامه كنگره، كه توسط كنگره آمريكايي يهود منتشر مي شد، طي مقاله اي ادعا كرد كه آلمانها اجساد يهوديها را با استفاده از روشهاي علمي به كود، صابون و چسب تبديل مي كردند. يك مقاله در همان شماره گزارش كرد كه يهوديهاي رانده شده از فرانسه و هلند در حداقل دو كارخانه آلماني به صابون، چسب و روغن قطار تبديل شده اند.

مانند بسیاری از نشريات آمريكايي ديگر، نشريه نيو ريپابليك در اوايل سال 1943 گزارش كرد كه آلمانيها از اجساد قربانيهاي يهودي خود براي ساخت صابون و كود در كارخانه اي واقع در سيدلكه استفاده مي كردند.

طي ماههاي ژوئن و ژوييه سال 1943، دو نماينده برجسته كميته يهودي ضد فاشيست كه مقر آن در مسكو قرار داشت، از ايالات متحده بازديد و طي ملاقاتهاي عمومي موفق به جمع آوري دو ميليون دلار براي كمك به شوروي در جنگ شدند. در هر يك از آن جلسات، سالومون ميكوئل، رهبر يهوديهاي شوروي، يك قالب صابون به جمعيت نشان داد كه به گفته او از اجساد يهوديها ساخته شده بود.


سالومون ميكوئل (نفر سمت چپ)، رهبر يهوديان شوروي
 يك قالب صابون به جمعيت نشان داد كه به گفته او از اجساد يهوديها ساخته شده بود.


افسانه صابون؛ پس از جنگ

بعد از جنگ، داستان صابون مشروعيت فراواني طي محاكمه اصلي نورمبرگ كسب كرد. اسميرنوف، وكيل ارشد شوروي به دادگاه گفت:

«...همان ذهنهاي فني اس اس كه اتاقهاي گاز را خلق كرده بودند به شيوه هايي براي از بين بردن كامل اجساد انسانها دست يافتند كه از طريق آنها، مي توانستند هر گونه رد جنايت خود را پاك كنند و هم از آن اجساد براي توليد محصولات ديگر استفاده نمايند. [بر اساس اطلاعات ما] در مؤسسه كالبدشناسي دانزيگ، آزمايشهايي در سطح نيمه صنعتي در زمينه توليد صابون از بدن انسان و نيز دباغي پوست انسان براي استفاده هاي صنعتي به عمل آمده است.»

اسمیرنوف استناد فراواني به شهادت زيگموند مازور، يكي از كاركنان مؤسسه كرد كه گفته هاي او به عنوان سند USSR-197 نورمبرگ ثبت شده بود. به ادعاي وي، دكتر رودلف اسپانر، رييس مؤسسه دانزيگ، دستور توليد صابون از اجساد را در سال 1943 صادر كرده است. بر اساس شهادت مازور، عمليات دكتر اسپانر مورد علاقه مقامات آلماني قرار گرفت و وزير آموزش و پرورش، برنارد راست و دكتر لئوناردو كونتي، از رهبران دستگاه بهداشت آلمان و نيز استادان ساير مؤسسات پزشكي به كمك اسپانر آمدند. مازور همچنين ادعا كرد كه او از «صابون انساني»‌ براي شستن تن و لباسهاي خود استفاده كرده است!

حتي طرز ساخت صابون انساني كه به ادعاي آنها توسط دكتر اسپانر تهيه شده بود (سند USSR-196) به دادگاه ارائه شد. نهايتاً، نمونه اي از آنچه آنها قطعه اي از صابون انساني ناميدند به عنوان سند به دادگاه نورمبرگ ارائه شد (سند USSR-393).

سند USSR-196
که طرز ساخت صابون انساني را شرح می دهد
این سند در دادگاه نورمبرگ به صورت رسمی ارائه شد

دادستان اصلي انگليس، سر هارتلي شاوكراس، در سخنان اختتاميه خود خطاب به دادگاه ضمن تكرار گفته هاي همتاي شوروي خود گفت:‌ «برخي اوقات، حتي از اجساد قربانيها به منظور رفع كمبود صابون در زمان جنگ استفاده مي كردند.» قضات دادگاه نيز در قضاوت نهايي خود اظهار داشتند كه تلاشهايي براي استفاده از چربي اجساد قربانيان به منظور توليد تجاري صابون به عمل آمده بود.


دادستان اصلي انگليس، سر هارتلي شاوكراس در دادگاه نورمبرگ
استفاده از چربی انسانی در تولید صابون از سوی نازیها را تایید کرد.

بايد تأكيد كرد كه شواهد ارائه شده در دادگاه نورمبرگ در جهت تأييد داستان دروغين صابون چيزي از شواهد ارائه شده در رابطه با ادعاهاي كشتار جمعي در اتاقهاي گاز كم نداشت. دست كم در اين مورد يك قطعه صابون كه ادعا مي شد از اجساد قربانيها توليد شده است، ارائه شد.

بعد از جنگ، قربانيان فرضي هولوكاست طي مراسمي به شكل قالبهاي صابون در گورستانهاي يهودي دفن شدند. در سال 1948، چهار عدد از اين قالب صابونها كه در پارچه مخصوص تشيع جنازه پيچيده شده بود بر اساس مراسم مذهبي يهود در قبرستان حيفاي اسراييل دفن شد.

یهودیان بر همکیشان خود که به صابون تبدیل شده اند، می گریند !

چندين قالب صابون يهودي ديگر نيز به عنوان بقاياي دهشتناك هولوكاست در مؤسسه تاريخي ورشو، موزه اشتوتهوف در نزديكي گدانسك (دانزيگ)، مؤسسه ايوو (Yivo) شهر نيويورك، موزه هولوكاست شهر فيلادلفيا، مركز يهودي هولوكاست در ملبورن استراليا، و نقاط مختلف اسراييل نگهداري مي شوند.

صابون ها طی مراسم رسمی در چنین گورهایی دفن شدند !


يهوديهاي فراواني كه طي جنگ در محلات يهوديهاي آلمان و اردوگاهها زندگي مي كردند به زنده ماندن داستان صابونها بعد از ساليان متمادي كمك كردند. به عنوان مثال، بن ادلبوم، طي خاطرات خود به نام «بزرگ شدن در هولوكاست» در سال 1980 نوشت:

«همراه با جيره اي كه در ارودگاه به ما مي دادند يك قالب صابون با نشان R.J.F. نيز به ما داده مي شد كه بعدها به نام صابون RIF معروف شد. تنها در پايان جنگ بود كه متوجه اين حقيقت وحشتناك در مورد آن صابونها شديم. اگر ما در داخل محله يهوديها متوجه اين موضوع مي شديم هر قالب از صابونها را با مراسم تشيع جنازه خاص يهود در گورستان ماريسين دفن مي كرديم. ما بدون اين كه بدانيم، از استخوان و گوشت عزيزان كشته شده خود براي شستن بدن استفاده مي كرديم.»

نسه گودين در بهار سال 1944 از محله يهوديان ليتواني به اردوگاه اشتوتهوف منتقل شد. در سال 1983، او طي مصاحبه اي اين چنين گفت:

«آن روز آنها به ما اجازه استحمام و يك قالب صابون دادند. بعد از جنگ فهميديم كه آن صابون از چربي خالص بدن يهوديها ساخته شده بود و حروف اول اين عبارت بر روي صابونها حك شده بود. تا آنجا كه مي مي دانم، شايد بخشي از چربي بدن پدرم در صابوني كه بدن خود را با آن شستم بوده باشد. مي توانيد حدس بزنيد اين فكر چه احساسي به من مي دهد؟»

مل مرملستاين،‌ يكي از زندانيان سابق آشويتز، كه در فيلم تلويزيوني «هرگز فراموش نكن» در سال 1991 بازي كرد، در سال 1981 تحت سوگند شهادت داد كه او و ساير زندانيهاي ارودگاه از صابونهايي استفاده مي كردند كه از چربي انسان ساخته شده بود. او اصرار داشت كه هيچ ترديدي در اين مورد وجود نداشت كه صابوني كه خود را با آن شسته است از اجساد يهوديها ساخته شده است.


مراسم بزرگداشت یهودیان تبدیل شده به صابون در یک کنیسه با حضور بازماندگان ! هولوکاست

(لینک دانلود فیلم)

ویزنتال و صابون

سيمون ويزنتال، «شكارچي معروف نازي»، داستان صابون را در مجموعه اي از مقالات منتشر شده در سال 1946 در روزنامه جامعه يهوديان اتريشي به نام Der Neue Weg تكرار كرد. او در اولين مقاله نوشت:

«طي آخرين هفته هاي ماه مارس، مطبوعات روماني خبر عجيبي را گزارش كردند: ‌در شهر كوچك رومانيايي فولتيسني، بيست جعبه صابون در گورستان يهوديان با احترام و مراسم مذهبي كامل دفن شدند. اين صابون اخيراً در يك انبار نظامي سابق آلمانها كشف شده است. روي جعبه ها حروف RIF به معني «چربي خالص يهود» حك شده بود. قرار بود اين جعبه ها به دست وافن اس اس برسد. كاغذي كه به دور آن پيچيده شده بود نشان مي دهد كه صابونها از اجساد يهوديها ساخته شده اند. با كمال تعجب، آلمانيهاي دقيق فراموش كردند توضيح دهند آيا صابونها از بدن كودكان، دخترها، مردها يا افراد كهنسال ساخته شده است.»

سیمون ویزنتال یهودی:
آلمانی های منضبط، فراموش كردند توضيح دهند آيا صابونها از بدن كودكان، دخترها، مردها يا افراد كهنسال ساخته شده است [!]

ويزنتال ادامه داد:

«بعد از سال 1942، مردم لهستان به خوبي مي دانستند كه آن صابونها از چه ساخته مي شوند. براي دنياي متمدن قابل تصور نيست كه نازيها و زنان آنها در لهستان چگونه در مورد اين صابونها فكر مي كردند. آنها هر قالب صابون را به شكل يهودي مي ديدند كه نتوانسته است به يك فرويد، ارليش يا انیشتين ديگر تبديل شود.»

ویزنتال:
 یهودیان هر قالب صابون را به شكل یک يهودي مي ديدند كه نتوانسته است به يك فرويد، ارليش يا انیشتين ديگر تبديل شود.

تبلیغات فراوان در مورد صابون یهودی

پس از چندين سال، برخي مورخان مشهور از داستان صابون سازي دفاع كرده اند. مورخ روزنامه نگار، ويليام شايرر، در پرفروشترين كتاب خود به نام، ظهور و سقوط رايش سوم، مكرراً به اين موضوع اشاره مي كند.

متخصص برجسته تبليغات جنگي شوروي، به نام ايليا اهرنبرگ، طي خاطرات بعد از جنگ خود مي نويسد: «من در دست خود يك قالب صابون كه عبارت چربي خالص يهودي بر روي آن حك شده است دارم كه از اجساد مردمي كه كشته شده اند ساخته شده است. ولي لازم نيست در مورد اين قبيل چيزها صحبت كرد چون هزاران كتاب در مورد آنها نوشته شده است.»

اهرنبرگ، یهودی دروغ پرداز و متخصص ارشد جنگ روانی شوروی در جنگ جهانی دوم:
من در دست خود يك قالب صابون دارم كه عبارت چربي خالص يهودي بر روي آن حك شده است

در يك كتاب درسي استاندارد مطالعات تاريخي كه در دبيرستانهاي كانادا تدريس مي شود و نام آن «كانادا: قرن بيستم» است، نوشته شده است كه آلمانها اجساد قربانيان يهودي خود را براي توليد صابون مي جوشاندند. جزوه كالبد شناسي نازيسم، كه توسط «ائتلاف ضد رسوايي»‌ صهيونيستي بناي بريث (B'nai B'rith) نوشته شده است، مي گويد:‌ «بي رحمي نازيها به كشتار انسانها ختم نشد. مقادير فراواني صابون از اجساد كساني كه كشته شده بودند ساخته شده بود.»

كتاب «اردوگاههاي مرگ هيتلر»‌ كه در سال 1981 نوشته شد شرح مفصلي از داستان صابون ارائه مي دهد. مؤلف كتاب، كانيلين فيگ، در عين اذعان به اين كه «برخي از مورخان ادعا مي كنند كه توليد صابون توسط نازيها از چربي انساني تنها يك شايعه است» با اين حال اين داستان را قبول مي كند چون «بيشتر كارشناسان اردوگاه در اروپاي شرقي داستانهاي مربوط به صابون را تأييد كرده اند و انواع قالبهاي صابون ساخته شده از اجساد انسانها در اروپاي شرقي به نمايش گذاشته شده است و من طي ساليان متمادي نمونه هاي فراواني از آنها را ديده ام.»

آرتور اشنايرر، خاخام ساكن نيويورك، اين داستان را در جلسه افتتاحيه بزرگترين گردهمايي هولوكاست در تاريخ تكرار كرد. در مراسم دعايي كه طي «گردهمايي بازماندگان يهودي هولوكاست در آمريكا»‌ در شهر واشنگتن در ماه آوريل سال 1983 برگزار شد، خاخام اعلام كرد:‌ «ما قالبهاي صابوني را كه حروف مخفف RJF (به معني چربي خالص يهود) روي آنها حك شده بود به خاطر داريم كه از اجساد عزيزان ما تهيه شده بود.»


برملاشدن ماهیت دروغ افسانه

عليرغم تمامي شواهد به ظاهر تكان دهنده، اتهام توليد صابون توسط آلمانها از اجساد انسانها دروغ است و مورخان هولوكاست اكنون به اين موضوع اذعان دارند. حروف مخفف RIF كه تصور مي شود مخفف عبارت «چربي خالص يهود»‌ باشد، در واقع مخفف عبارت «مركز رايش براي تهيه چربي صنعتي»‌ بود. اين مركز يك سازمان آلماني مسئول توليد و توزيع صابون و محصولات شوينده در زمان جنگ بود. صابون RIF كيفيتي پايين داشت و فاقد هر گونه چربي انساني و غيرانساني بود.

كمي بعد از جنگ، دفتر دادستان شهر فلنزبورگ آلمان، دست به اقدامات قانوني بر عليه دكتر رودلف اسپانر به دليل نقش او در تهيه صابون انساني در مؤسسه دانزيگ زد. ولي بعد از يك سلسله تحقيقات، وي بدون سر و صدا از اين اتهام تبرئه شد. در نامه اي كه در ماه ژانويه 1968 نوشته شد، دفتر دادستان اعتراف كرد كه بر اساس تحقيقات آن دفتر هيچ صابوني طي مدت جنگ در مؤسسه دانزيگ توليد نشده است.

والتر لاکوئر، تاریخ دان حامی هولوکاست:
 داستان صابون انساني از اساس نادرست است.

اخيراً والتر لاكور، مورخ آلماني آنچه را كه در سال 1980 در كتاب خود، راز دهشتناك، به عنوان «تاريخ غير قابل انكار»‌ آورده بود تكذيب كرد و گفت كه داستان صابون انساني از اساس نادرست است. گيتا سرني، يك مورخ يهودي ديگر در كتاب خود به نام «سفر به تاريكي»‌ مي نويسد: «اين داستان پذيرفته شده كه اجساد قربانيان به صابون و كود تبديل مي شده است توسط اداره مركزي تحقيق در مورد جنايات نازيهاي لودويگزبورگ تكذيب شده است.‌»

دبورا ليپشتات، استاد تاريخ مدرن يهود نيز به همين ترتيب ضمن تاريخ نويسي مجدد در سال 1981 اظهار داشت: «حقيقت اين است كه نازيها هرگز از اجساد يهوديان يا هر كس ديگر براي توليد صابون استفاده نكردند.»

دبورا لیپشتات، از مهمترین حامیان افسانه هولوکاست:
«حقيقت اين است كه نازيها هرگز از اجساد يهوديان يا هر فرد ديگر براي توليد صابون استفاده نكردند.»

در آوريل سال 1990، پروفسور يهودا بائر از دانشگاه عبري اسراييل، كه از مورخان برجسته حامي هولوكاست است، و نيز شموئيل كراكوسكي، مدير بخش آرشيو مركزي هولوكاست ياد واشم در اسراييل تأييد كردند كه داستان صابون انساني حقيقت ندارد. به گفته باوئر زندانيهايي كه در اردوگاهها نگهداري مي شدند آماده پذيرش هر گونه داستان وحشتناك در مورد آلمانها بودند. با اين حال وي نازيها را مسئول انتشار اين داستان دانست.

در حقيقت، كساني كه در زمينه داستان صابون بايد مورد سرزنش قرار بگيرند افرادي مانند سيمون ويزنتال و استفان وايز و نيز سازمانهايي مانند كنگره جهاني يهود و نيز قدرتهاي فاتح متفقين هستند كه هيچ يك از آنها تا كنون بابت اشاعه اين دروغ عذرخواهي نكرده اند.


عقب نشینی ظاهری مدافعان هولوکاست از افسانه صابون

چرا باوئر و كراوسكي به اين نتيجه رسيدند كه اكنون زمان مناسبي براي رد رسمي داستان صابون است؟ خود كراوسكي به اين نكته اشاره مي كند كه بخش بزرگي از دليل اين عقب نشيني تاكتيكي به منظور نجات باقيمانده داستان هولوكاست با خلاص شدن از دست سست ترين و دروغ ترين بخشهاي آن است.

در مواجهه با چالش تجديد نظر طلبي، داستانهايي مانند داستان صابون كه اثبات دروغ بودن آنها بسيار ساده است مي توانند دردسر ساز باشند چون آنها باعث ايجاد ترديد در مورد كل افسانه هولوكاست مي شوند. به گفته كراوسكي: «مورخان به اين نتيجه رسيده اند كه هيچ صابوني از چربي انساني ساخته نشده است. زماني كه اين همه آدم اصل هولوكاست را انكار مي كنند، چرا بهانه اي براي نفي اين حقيقت در اختيار آنها قرار دهيم؟»

بي صداقتي افرادي كه دست به چنين سازش دير هنگامي با حقيقت مي زند از آنجا مشخص مي شود كه آنها متوجه نيستند افسانه صابون رسماً در دادگاه نورمبرگ «تأييد»‌ شده بود و همچنين اين كه آنها اكراه دارند در مورد تأثير آن «تأييد» بر اعتبار دادگاه نورمبرگ و ساير جنبه هاي داستان هولوكاست صحبت كنند.

تفاوتي چشمگيري كه بين تكذيب فوري داستان صابون توسط دولت انگليس پس از جنگ جهاني اول و تأييد رسمي داستان بي پايه مشابه آن در جنگ جهاني دوم توسط نيروهاي متفقين وجود دارد نه تنها نشان دهنده عدم صداقت بسياري از مورخان غربي است، بلكه نشان دهنده انحطاط كلي هنجارهاي اخلاقي غرب طي اين قرن است.


نقش مخرب شایعات زمان جنگ

داستان صابون انساني يك بار ديگر نشان دهنده تأثير عظيمي است كه يك شايعه زمان جنگ مي تواند به محض پذيرفته شدن داشته باشد به خصوص هنگامي كه به صورت يك دروغ تبليغاتي توسط افراد متنفذ و سازمانهاي قدرتمند اشاعه يابد. اين كه اين همه افراد باهوش و متفكر اصولاً پذيرفته باشند كه آلمانها اقدام به توزيع صابونهايي كرده باشند كه روي آن حروف اختصاري نوشته شده باشد كه نشان دهد آنها از چربي انساني درست شده اند بيانگر اين موضوع است كه حتي چرندترين جنبه هاي داستان هولوكاست چه اندازه سهل و ساده به عنوان حقيقت، مورد پذيرش قرار مي گيرند.چرندترين جنبه هاي افسانه هولوكاست، چه اندازه سهل و ساده به عنوان حقيقت، مورد پذيرش قرار مي گيرد

منابع و ماخذ

 1.  Phillip Knightley, The First Casualty (New York: 1975), pp. 105-106.
 2. Raul Hilberg, The Destruction of the European Jews (New York: 1985), pp. 966-967; Walter Laqueur, The Terrible Secret (Boston: 1980), pp. 54, 82, 145, 219; U.S. State Department document 740.001 16 (from 1943), facsimile in Encyclopaedia Judaica (New York and Jerusalem: 1971), vol. 13, pp. 759-760; Bernard Wasserstein, Britain and the Jews of Europe (London: 1979), p. 169; A September 1941 German Einsatzgruppen Security Police report from the Ukraine mentioned equally baseless rumors, reportedly spread by Jews, of a supposed Soviet biological warfare plague bacteria bomb. Even some German soldiers believed the stories. (Ereignismeldung UdSSR, No. 80, Sept. 11, 1941, p. 9)
 3. Secret U.S. Army military intelligence report No. 50, April 27, 1945. National Archives, National Records Center (Suitland, Maryland), RG 153 (JAG Army), Box 497, Files 19-22, Books I and II, Entry 143.
 4. Nachman Blumental, "RIF," Yiddish Culture, Vol. 21, June-July 1959. (Monthly of the Yiddish Culture Association). Apparently published in Israel in Hebrew. A German translation of the original essay was obtained by Ditlieb Felderer through the Encyclopaedia Judaica, Jerusalem. I am grateful to him for a copy.
 5. Douglas T. Frost affidavit, July 16, 1947. Nuremberg document NI-11692. Trials of the War Criminals Before the Nuernberg Military Tribunals (NMT "green series"; Washington, DC: 1949-1953), Vol. 8, p. 624; As noted below in footnote 10, this rumor was authoritatively "confirmed" at the Nuremberg Tribunal.
 6. "Wise Says Hitler Had Ordered 4,000,000 Jews Slain in 1942," New York Herald-Tribune (Associated Press), Nov. 25, 1942. pp. 1, 5; "2 Million Jews Slain by Nazis, Dr. Wise Avers," Chicago Daily Tribune, Nov. 25, 1942; The New York Times, Nov. 26, 1942, p. 16; See also: Raul Hilberg, The Destruction of the European Jews (1985), p. 1118.
 7. "The Spirit Will Triumph" (editorial), and "Corpses for Hitler," p. 11, Congress Weekly (New York: American Jewish Congress), Dec. 4, 1942.
 8. The New Republic, Jan. 18, 1943, p. 65. See also the Communist New Masses editorial of Dec. 8, 1942. p. 21. Both quoted in: James J. Martin, The Man Who Invented 'Genocide' (IHR, 1984), pp. 64, 45; One of the few sober voices among all the hysteria was The Christian Century, which cautioned in a Dec. 9, 1942, editorial: "Dr. Wise's allegation that Hitler is paying $20 each for Jewish corpses to be 'processed into soap, fats and fertilizer' is unpleasantly reminiscent of the 'cadaver factory' lie which was one of the propaganda triumphs of the First World War." Quoted in: Robert W. Ross, So It Was True (Minneapolis: 1980), p. 157.
 9. Gerard Israel, The Jews in Russia (New York: St. Martin's, 1975), p. 180.
 10. Smirnov statement, Feb. 19, 1946. International Military Tribunal, Trial of the Major War Criminals Before the International Military Tribunal (IMT "blue series"; Nuremberg: 1947-1949), vol. 7, pp. 597-600. Note also Soviet allegation that soap was manufactured from the bodies of people gassed at Auschwitz: IMT ("blue series"), vol. 7, p. 175; Translation of USSR-197 and other Nuremberg Tribunal (IMT) references to the human soap story in: Carlos Porter, Made in Russia: The Holocaust (1988), pp. 73, 85-86, 121-124, 126, 128, 159, 368-377; Note also Nuremberg Tribunal "human soap" documents USSR-196, USSR-264, and USSR-272; We are grateful to Mr. Carlos Porter for his diligent research of the Nuremberg Tribunal's treatment of the "human soap" story.
 11. IMT ("blue series"), vol. 19, p. 506; Nazi Conspiracy and Aggression (NC&A "red series"; Washington, DC: 1946-1948), Suppl. vol. A, p. 134. See also: "Nazis' Soap Factory Used Humans, American Reports" (AP), The Sunday Star (Washington, DC), Dec. 9, 1945, p. B-11.
 12. IMT ("blue series"), vol. 1, p. 252. Facsimile reprint in: Carlos Porter, Made in Russia (1988), p. 159.
 13. Pierre Joffroy, "Anne Frank Martyre," Paris Match, No. 394, Oct. 27, 1956, p. 93.
 14. R. Hilberg, Destruction of the European Jews (1985), p. 967 (n.27); N. Blumental, "RIF," Yiddish Culture, June-July 1959 (cited above); Rabbi Yaakov (Jacob) Riz runs the Holocaust Museum at 1453 Levick St., Philadelphia. See his letter in the Jewish Press (Brooklyn), July 10, 1981, p. 42; Udo Walendy, Adolf Eichmann, Historische Tatsachen No. 18 (Vlotho: 1983), p. 24; Gary Tippet, "Real-life chamber of horrors," The Sun (Melbourne), Feb. 7, 1984.
 15. B. Edelbaum, Growing up in the Holocaust (Kansas City, Mo.: 1980), pp. 217-218.
 16. Jane S. Podesta, "Nesse Godin's memories...", The Washington Times, April 11, 1983, pp. 12B, 13B.
 17. M. Mermelstein deposition, Los Angeles, May 27, 1981, official transcript, p. 40. (Case No. C 356 542)
 18. S. Wiesenthal, "RIF," Der Neue Weg (Vienna), Nr. 17/18, 1946, pp. 4-5.; See also: S. Wiesenthal, "Seifenfabrik Belsetz," Der Neue Weg, Nr. 19/20, 1946, pp. 14-15, and: S. Wiesenthal, "Nochmals RIF," Der Neue Weg, Nr. 21/22, 1946. p. 2; These articles are also cited in: M. Weber, "Simon Wiesenthal: Bogus 'Nazi Hunter'," The Journal of Historical Review, Winter 1989-90, pp. 444-445 [and in: M. Weber, "Simon Wiesenthal: Fraudulent 'Nazi Hunter'," The Journal of Historical Review, July-August 1995 (Vol. 15, No. 4), pp. 10-11, 15.]
 19. S. Wiesenthal, "Nochmals RIF," Der Neue Weg (Vienna), Nr. 21/22, 1946, p. 2.
 20.  "Poland," Encyclopaedia Judaica (1971), Vol. 13, pp. 761-762 (Photo caption: "A German soap factory near Danzig"); 
 21. William L. Shirer, The Rise and Fall of the Third Reich (New York: 1960), p. 971 (note) [or page 1264 of the 1962 softcover edition].
 22. Ilya Ehrenburg, The War: 1941-1945 (Cleveland: World, 1965), p. 30.
 23. Fred McFadden, et al., Canada: The Twentieth Century (Toronto: 1982), section entitled "The Holocaust."
 24. Earl Raab, The Anatomy of Nazism (New York: ADL, 1979), p. 20.
 25. Konnilyn G. Feig, Hitler's Death Camps (New York: 1981), pp. 200-202, 479 (n. 19)
 26. This writer was present at the opening ceremony held at the Landover, Md., Capital Center, on Monday evening, April 11, 1983. Schneier was Rabbi at Park East Synagogue, New York City. The crowd of some 15,000 was later addressed by President Reagan.
 27. N. Blumental "RIF" Yiddish Culture, June-July 1959 (cited above). See also: R. Faurisson, "Le savon juif," Annales d'Histoire Revisionniste (Paris), No. 1, Printemps 1987, pp. 153-159, and, D. Felderer, "Human Soap," The Journal of Historical Review, Summer 1980, pp. 131-139; Dachauer Hefte: "Die Befreiung" (Dachau), Heft 1, Dec. 1985, p. 111 (n. 7).
 28. Erich Kern (Kernmayer), Meineid Gegen Deutschland (1971), pp. 152-163. See also: Deutsche Wochen-Zeitung (Munich), March 29, 1991, pp. 3, 9.
 29. Walter Laqueur, The Terrible Secret (Boston: 1980), pp. 82, 219.
 30. Gitta Sereny, Into That Darkness (London: A. Deutsch, 1974), p. 141 ).
 31. "Nazi Soap Rumor During World War II," Los Angeles Times, May 16, 1981, p. II/2.
 32. Bill Hutman, "Nazis never made human-fat soap," The Jerusalem Post - International Edition, week ending May 5, 1990; "Holocaust Expert Rejects Charge That Nazis Made Soap From Jews," Northern California Jewish Bulletin, April 27, 1990. (JTA dispatch from Tel Aviv.) Facsimile in: Christian News, May 21, 1990, p. 19; "A Holocaust Belief Cleared Up," Chicago Tribune, April 25, 1990. Facsimile in: Ganpac Brief, June 1990, p. 8.
 33. "A Holocaust Belief Cleared Up," Chicago Tribune, April 25, 1990.


منبع:مشرق

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/19 | | نویسنده : انسان |

مشرق: مطمئناً فیلم‌های جیمز باند را تماشا کرده‌اید. جیمز باند مأمور مخفی دستگاه جاسوسی انگلیس بود که در فیلم‌های 007 ایفای نقش می‌کرد. دلیل اقبال این فیلم ابزارهای جاسوسی پیشرفته‌ای بود که باند برای انجام مأموریت‌های خود از آنها استفاده می‌کرد.

اما با پیشرفت فناوری و ابداع تجهیزات نوین و پیشرفته دیگر کسی به فیلم‌های جیمزباند علاقه ندارد چرا که این ابزارهای جاسوسی به راحتی قابل تهیه هستند و هر روز انواع پیشرفته‌تری از آن در اختیار مردم قرار می‌گیرد گویی هر فرد یک جیمز باند شده است. این ابزار چنان در تار و پود زندگی مردم عصر دیجیتال تنیده‌اند که تبدیل به تیغ دو لبه شده‌اند. به طوری که از یک سو برای تسهیل ارتباطات بین فردی تولید و از سوی دیگر به عنوان ابزاری برای جاسوسی و شنود به کار گرفته می‌شوند. اگرچه این ابزار نظیر دوربین‌های جاسوسی، دوربین‌های مداربسته، دستگاه‌های ضبط صدا ردیاب موبایل، جی. پی. اس و شنود صوتی در دسترس عموم مردم قرار دارد اما همین ابزار تله و طعمه‌ای برای جاسوسی و شنود توسط گردانندگان شبکه‌های جهانی ارتباطی نظیر مخابرات و اینترنت و غیره می‌شوند. شاید با شنیدن کلمه جاسوسی و اینکه هر وسیله‌ای در اطراف ما توان تبدیل شدن به یک ابزار جاسوسی را دارد، منتقدان بسیاری این تفکر را "توهم توطئه" بنامند. اما باید به این نکته توجه داشت که منظور از جاسوسی، همواره انجام عملیاتی پیچیده مانند آنچه که در رسانه‌ها به عنوان جاسوسی مطرح می‌شود و یا از خبر از دستگیری جاسوس منتشر می‌شود، نیست. همین که موقعیت مکانی شما، و یا شماره‌های تلفن همراه شما، توسط شرکت سازنده موبایل قابل دسترسی است، خود یکی از جنبه‌های جاسوسی از شهروندان است که در رده جاسوسی غیرفعال (passive) جای می‌گیرد که تنها به گردآوری و ذخیره داده‌ها بدون هدف عملیاتی اختصاص دارد.

ابزارهای جاسوسی کنونی یادآور فیلم های جیمز باند هستند


به اعتقاد بسیاری از کارشناسان سایبر، اينترنت به بزرگ‌ترين «ماشين جاسوسی و پایش اطلاعات» جهان تبديل شده است و این در حالی رخ می‌دهد که به طور روز افزون شاهد اين هستيم كه اطلاعات شخصي بيشتر افراد نسبت به هر زمان ديگري در اينترنت قرار دارد و آن را به مثابه گنجینه با ارزشی از اطلاعات تبدیل کرده است.

دهه 60 میلادی را می‌توان دهه پیدایش اینترنت نامید. آمریکا با هدف نظارت مجازی بر جهان و پس از ارائه اینترنت در دهه 90 میلادی با گسترش شبکه های اینترنتی در سراسر جهان، میلیاردها نفر را در دام تارهای عنکبوتی سیستم اطلاعاتی خود گرفتار کرد. طبق گزارشی که در سال 2011 منتشر شده در حال حاضر حدود 2 میلیارد و 200 میلیون نفر در جهان از اینترنت استفاده می‌کنند یعنی چیزی حدود یک سوم جمعیت کل جهان.


ميزان كاربران اينترنت به تفكيك منطقه - 2011


با استفاده روز افزون اینترنت در زندگی روزمره و پیوند خوردن دنیای حقیقی و دنیای مجازی و نفوذ اینترنت و فناوری‌های نوین در زندگی مردم دنیا، حاکمان اینترنت اگرچه بر حفظ حریم خصوصی تاکید می‌کنند به راحتی به تمامی ابعاد و زوایای زندگی افراد دسترسی پیدا کرده‌اند. این امکانات فرصت طلایی را برای جاسوسی از تمامی مردم دنیا برای آمریکا به وجود آورد. اما چرا اینترنت؟


ورود اینترنت به تمام زوایای زندگی روزمره با هدف کنترل بیشتر

اینترنت را می‌توان دریچه نفوذ به افکار و قلب‌ها دانست چرا که بسیاری از افراد افکار، اطلاعات شخصی، اطلاعات مهم، ارتباطات، احساسات، خواسته‌ها و بسیاری موارد دیگر را به راحتی در آن منتشر و آن را دو دستی تقدیم سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی می‌کنند. آمریکا نیز با برنامه‌ای مدون و چند مرحله‌ای اقدام به بسترسازی استفاده از اینترنت در تمامی ابعاد زندگی واقعی و سایبری مردم جهان به وسیله لوازم و ابزار ارتباطاتی و الکترونیکی، بدون آنکه توجه و واکنش منفی افراد را برانگیزد کرد و توانست به خصوصی‌ترین زوایای زندگی آنها دسترسی و تسلط پیدا کند. در واقع هر وسیله‌ای که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد از آن می‌توان به عنوان یک ابزار جاسوسی و شنود و پایش استفاده کرد.


میزان محبوبیت شبکه‌های اجتماعی مختلف در کشورهای جهان


بر اساس قوانینی که دولت آمریکا وضع نموده، مدیریت شبکه های اینترنتی باید تمامی اطلاعاتی را که در شبکه جهانی رد و بدل می‌شود کنترل کرده و از آن‌ها استفاده لازم را به عمل آورد. بنابراین دیگر جای تعجب نیست، دولت آمریکا که خود را حافظ امنیت جهانی می‌داند، برای حفظ امنیت دو دنیای مجازی و حقیقی، اطلاعات مورد نیازش را با این توجیه از شبکه های اینترنتی بدست آورد.

دولت ایالات متحده آمریکا عملا حاکم مطلق دنیای مجازی است. حاکم تمامیت خواهی که با در اختیار داشتن مدیریت منابع اینترنتی، مدیریت خدمات اینترنتی نظیر دامنه و فضای میزبانی به خوبی این فرصت را دارد، از تمام وقایعی که در شبکه جهانی رخ می‌دهد، مطلع گردد.


شبکه های اجتماعی؛ تکمیل فرمهای جاسوسی به دست خود کاربران

با ظهور رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و یکپارچگی سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل و فضاهای مجازی و چت روم‌ها، جاسوسی آمریکا وارد فاز پیشرفته تر و مراحل پایانی خود شد. با توسعه لوازم الکترونیکی هوشمند نظیر تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و لوازم خانگی هوشمند همچون تلویزیون، کنسول‌های بازی و غیره که همگی امکان ارتباط با اینترنت را دارند، مرحله جدیدی در جاسوسی سایبری آغاز شد و آن تلفیق و یکپارچگی انواع رسانه‌های اجتماعی و سرویس‌های ایمیل در چنین دستگاه‌هاست که چرخه جاسوسی را به طور چشمگیری کامل می‌کند.برای مثال تلفن‌های همراه هوشمند بهترین ابزار برای جاسوسی سایبری شده‌اند. چرا که شما تنها با یک تلفن هوشمند که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد، می‌توانید وارد شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌های خود شوید و به فعالیت بپردازید. این مساله شنود و پایش را بسیار راحت می‌کند.

چرا که:

1- به راحتی مکالمات و ارتباط تلفنی شنود می‌شوند.

2- از طریق جی. پی. اس موقعیت مکانی و جغرافیایی شناسایی می‌شود و

3- از طریق فعالیت‌های اینترنتی متوجه افکار و احساسات و برنامه‌ها و کارهایی که انجام می‌دهید می‌شوند.

استفاده از اینترنت روز به روز در حال گسترش است، توسعه تلفن‌های همراه هوشمندی که قابلیت ارتباط با فضای مجازی و سایبری را دارند از این جهت رو به گسترش است که علاوه بر اینکه هویت فرد وارد شده به فضای مجازی مشخص می‌شود بلکه با استفاده از سیستم موقعیت‌یاب جهانی، GPS ، موقعیت مکانی فرد نیز مشخص می‌شود.

در ادامه این گزارش به بررسی ابزارهای نوین جاسوسی و پایشی که با ترکیبی از لوازم الکترونیکی هوشمند و اینترنت و نرم افزارهای اینترنتی در زندگی روزمره از آنها استفاده می‌شود پرداخته خواهد شد.


- تلفن‌های همراه هوشمند


تلفن همراه هوشمند در دسترس ترین ابزار جاسوسی هستند


تلفن‌های همراه هوشمند در چند سال اخیر جهش چشمگیری از نظر فناوری و امکانات داشته‌اند و همین امر آنها را به یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین ابزار جاسوسی و پایشی تبدیل کرده است. ابزاری جاسوسی چند کاره که همه نیازهای جاسوسی و پایشی را فراهم می‌آورد. یک تلفن همراه هوشمند معمولا دارای دوربین پیشرفته، مکان‌یاب جغرافیایی، ضبط کننده صدا، سیستم عاملی با قابلیت نصب انواع نرم افزارهای آفلاین و آنلاین و اتصال به اینترنت به روش‌های مختلف است. این امکانات به راحتی امکان پایش مکانی و ارتباطی و مکالمات را به راحتی در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی می‌گذارد.


مکان‌یاب یا جی. پی. اس


افشای ثبت موقعیت مکانی کاربران آیفون در شرکت اپل نگرانی‌های بسیاری را در مورد نقض حریم شخصی کاربران برانگیخت


یکی از این موارد ریزتراشه‌ای است که شرکت برادکام کورپریشن (Broadcom Corp. ) برای گوشی‌های هوشمند تولید کرده که با تعبیه آن در تلفن‌های همراه هوشمند می‌توان دقیق‌ترین موقعیت مکانی افراد را با اختلاف چند سانتیمتر تعیین کرد. (1)

اگرچه این فناوری برای مکان‌یابی در هنگام رانندگی یا ... امکانات بسیار با ارزشی را به افراد می‌دهد اما در واقع این تکنولوژی بیشتر برای سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا کاربرد خواهد داشت تا اطلاعات دقیق‌تری از آمریکایی‌ها داشته باشند. نمونه‌ای از این پایش‌ها افشای ثبت پنهانی موقعیت مکانی تمامی کاربران آیفون در گوشی و پایگاه‌های داده‌ای شرکت اپل بود که با رسوایی آن نگرانی‌های عمیقی را در سراسر جهان و کارشناسان به همراه داشت.


نرم افزارهای جاسوسی و پایشی:
با فراگیر شدن رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توئیتر، نرم افزارهای این سرویس‌ها نیز به تلفن‌های هوشمند سرازیر شده‌اند. افراد با درج اطلاعات، افکار و عقاید و برنامه‌های روزانه خود از طریق شبکه‌های اجتماعی، به دستگاه جاسوسی آمریکا امکان پایش آنی تمامی جنبه‌های زندگی شخصی افراد را می‌دهند. از موقعیت مکانی گرفته تا مکالمات و ارتباطات و افکار و عقاید و فعالیت‌هایی که قرار است در آن لحظه انجام دهند. از این رو تلفن‌های هوشمند به بزرگ‌ترین دام شبکه جاسوسی آمریکا تبدیل شده‌اند که به سادگی همگان را به کام خود فرو می‌کشند.


آمریکا چگونه جاسوسی سایبری انجام می‌دهد؟


مطالعه جدید «شورای مطالعات اطلاعاتی مدیترانه» در سال 2012 نشان می‌دهد که استفاده از رسانه های اجتماعی به مثابه ابزاری پیشرو و جدید در جمع آوری اطلاعات تاکتیکی از منابع آشکار است .

یکی از محققان این تحقیق به نام جوزف فیتساناکیس ابراز می‌دارد : در این مطالعه ما نشان می‌دهیم که فیسبوک، توییتر، یوتیوب، و دیگر شبکه های اجتماعی از دید سازمان‌های اطلاعاتی به عنوان کانال‌های شدیدا باارزشی برای کسب اطلاعات به حساب می‌آیند. ما یافته های خود را بر اساس سه مطالعه موردی اخیر بنا می‌کنیم که به عقیده ما عملکرد اطلاعاتی شبکه های اجتماعی را نشان می‌دهند.

البته آنچه در این مطالعه بدان اشاره نمی‌شود، استفاده سازمان‌های جاسوسی از شبکه های اجتماعی برای اهداف دیگر است. این مطالعه مخاطب را به باور این تفکر سوق می‌دهد که شبکه اجتماعی تنها یک ابزار جمع آوری اطلاعات هستند.

فیسبوک؛ بانک اطلاعاتی ارزشمندی در دستان سرویس های اطلاعاتی است.

جولیان آسانژ فیس بوک را گسترده‌ترین ابزار جاسوسی ساخت دست بشر نام گذاری کرده است. حتی اگر سازمان‌های جاسوسی آمریکا در ایجاد فیس بوک نقشی نداشته باشند، اما اکنون از این شبکه برای جمع آوری اطلاعات شخصی چند صد میلیون انسان با اندک هزینه ای اقدام می‌کند. البته جاسوسی از شهروندان فقط با اراده مدیران سایت‌های اینترنتی نیست بلکه این روند حتی ناخواسته و با وجود اعتراضات این سایت‌ها اد امه دارد و هر روز نظارت بر فضای مجازی در آمریکا بیشتر می‌شود.


جولیان آسانژ فسبوک را تنفرآمیزترین ابزار جاسوسی ساخت بشر می‌داند

موسس وب سایت ویکی لیکس می‌گوید :

«فیسبوک تنفر آمیز ترین ابزار جاسوسی است که تاکنون ایجاد شده‌است. هر کس که نام و مشخصات دوستان خود را به شبکه اجتماعی فیسبوک اضافه می‌کند باید بداند که به شکل رایگان در خدمت دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکاست و این گنجینه اطلاعاتی را برای آنها تکمیل می‌کند . » [ ۹ ]

به گفته وی فیسبوک یک گنجینه اطلاعاتی بسیار بزرگ از نام و پیشینه افراد است که کاربران آن را به شکل داوطلبانه در اختیار این شبکه اجتماعی قرار می‌دهند ولی این ابزار توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. دسترسی این دستگاه‌های اطلاعاتی به اطلاعات ذخیره شده در فیسبوک آن را به یک ابزار خطرناک بدل کرده‌است .[ ۹ ]

البته باید گفت این نخستین بار نیست که دولت آمریکا در زمانی معاصر مقادیر عظیمی اطلاعات را جمع آوری و در پروژه های گوناگون به بررسی دقیق آنها می‌پردازد.

 


آگاهی جامع اطلاعاتی، بررسی روند ارتباطات شهروندان

 

در طول مأموریت دولت «بوش»، «آژانس امنیت ملی» استخراج داده های مربوط به میلیون‌ها شهروند آمریکایی (مکالمات تلفنی، نامه های الکترونیک، فکس و دیگر منابع) را با هدف به اصطلاح کشف اعضای احتمالی شبکه های تروریستی و نظارت بر آنها، در قالب برنامه ای سری بدون مجوز قضایی آغاز کرد. دولت مزبور همچنین کوشید پروژه عظیم دیگری را با نام «آگاهی جامع اطلاعاتی» و به منظور ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی دیگر با هدف جست وجوی الگوهای رفتاری و یا گرایش‌های موجود در نامه های الکترونیک، مکالمات تلفنی، معاملات مالی، اطلاعات مربوط به روادیدها و غیره، و در نتیجه شناسایی و به اصطلاح «دشمنان»، به اجرا درآورد. این برنامه پس از مشاهده واکنش بسیار منفی مردم، از سوی کنگره متوقف گردید

.

 

پروژه "آگاهی جامع اطلاعاتی" به منظور پایش اطلاعات ارتباطات شهروندان سراسر جهان راه‌اندازی شده است


حال، در شمار پروژه های جاسوسی رنگارنگ آمریکا که هدفی جز کنترل کامل شهروندان خود و جهان را دنبال نمی‌کنند، می‌توان به عملیات این کشور در جهت کنترل شبکه های اجتماعی اینترنت اشاره کرد.

 

شایان ذکر است که این گونه پروژه‌ها شهروندان را چه در آمریکای لاتین و چه در آمریکای شمالی و یا دیگر کشورهای جهان به شدت نگران و مضطرب ساخته است، چرا که نقطه آغازین نظارت گسترده بر مردم را تجاوز به حریم خصوصی و اجتماعی آنان و نقض آزادی فردی و حقوق شخصی تشکیل می‌دهد.

 

این اندیشه که سازمان‌های اطلاعاتی و نظامی بر زندگی شهروندان نظارت کامل داشته، آنها را مظنونانی بالقوه قلمداد کنند و بدین شکل از اقدامات خشونت آمیز آینده جلوگیری به عمل آورند، بسیار مستبدانه است و دکترین امنیت ملی را به خاطر می‌آورد. چنین به نظر می‌رسد که دستگاه امنیت ملی آمریکا با اجرای پروژه های بیش از پیش مداخله گرانه و ضددموکراتیک خود روز به روز گسترش بیشتری می‌یابد، تا بدانجا که دیگر از کنترل خارج گردیده است. حال که شهروندان بسیاری کشورها بیش از هر زمان نسبت به نظام‌های خود خشمگین اند، به اقدامات اعتراض آمیز روی می‌آورند و خواستار تغییرات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی‌اند، لازم است تمامی این پروژه‌ها شناسایی و به چالش کشانده شود.

در واقع هر کاربر شبکه اینترنت، به محض اتصال به این شبکه و با هر کلیک نا خواسته انبوهی از اطلاعات شخصی و غیر شخصی را به گردانندگان آن می‌دهد یا در واقع از وی این اطلاعات را می‌ربایند. کارشناسان کامپیوتر اظهار می‌دارند حتی نصب محیط‌هایی مانند ویندوز، با اتصال به اینترنت کلیه اطلاعات کاربر و عملیات اینترنتی وی را به شرکت عامل یعنی مایکروسافت منتقل می‌سازد و تنها در بعضی از مواقع است که هشداری مبنی بر دزدی اطلاعات دریافت می‌شود.

شیوع سایت‌های شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های اشتراک تصاویر ویدئویی دولت آمریکا را تشویق کرده است که تأثیر بیشتری بر ساختارسیاسی کشورهای‌دیگر بگذارد، ضمن اینکه بخش قابل‌توجهی از جمع‌آوری اطلاعات و نشان کردن کیس‌های جاسوسی و به کارگیری آن‌ها در شبکه‌هاي اجتماعی از جمله فیسبوک اتفاق می‌افتد

.

 


در زمان انتخابات ایران، کاربران ایرانی بالای 90 درصد مخاطبان توئیتر را تشکیل می‌دادند. پس از انتخابات ایران،400 میلیون توئیت در کتابخانه ملی آمریکا، برای بررسی و تحلیل محتوا ثبت شد. این نشان‌دهنده جمع‌آوری پیشرفته و آنالیز دقیق اطلاعات است.


 

«رابرت گیتس» وزیر دفاع آمریکا در ژوئن 2009 اعلام کرد، تکنولوژی‌های رسانه‌های اجتماعی همچون توئيتر که نقشی حیاتی در مستندسازی و هماهنگی اعتراضات در ایران به ویژه تهران داشتند، یک دارایی استراتژیک عظیم برای آمریکا محسوب می‌شوند.

 

آژانس امنیت ملی (National Security Agency) مشهور به NSA یک آژانس دولتی در آمریکا است که زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اداره می‌شود.

وظیفه اصلی این آژانس نظارت بر مخابرات و فعالیت‌های ماهواره‌ای و کشف رمز است. طبق قانون، فعالیت‌های جاسوسی این آژانس محدود به روابط خارجی و تنها جاسوسی ارتباطات است و جاسوسی انسان را شامل نمی‌شود.

شنود دائم ارتباطات از راه دور، در سراسر جهان (موبایل، فکس، ایمیل و ارتباطات انفورماتیک) و همچنین دریافت و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای، در حوزه وظایف سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) است. این آژانس، صدهزار نفر نیرو در استخدام خود دارد که این افراد در مراکز مختلف در آمریکا و ایستگاه‌های شنود مستقر در خارج، به کار مشغول‌اند.


وظیفه اصلی آژانس امنیت ملی آمریکا نظارت بر فعالیت‌های مخابراتی است

 

NSA با مشارکت آژانس‌های مشابه در انگلستان، کانادا، استرالیا و زلاندنو تحت عنوان گروهی با نام «یوکوزا» (UKUSA) به‌صورت گسترده‌ای بر روی سیستم‌هایی به نام «اشلون» (ECHELON) کار می‌کنند که توانایی مانیتور کردن بخش عظیمی از ارتباطات تلفنی، فکسی و داده‌ای جهان را دارد.

در این زمینه، مدیر این آژانس، به هنگام یکی از معدود مصاحبه‌هایش با مطبوعات، اعلام کرده بود که او باید هر سه ساعت، اطلاعاتی معادل کل کتابخانه کنگره آمریکا را تحت اداره‌اش داشته باشد.


- لوازم الکترونیکی هوشمند جاسوسانی پنهان در خانه‌ها

با پیشرفت ابزارهای برقی هوشمند و استفاده هرچه بیشتر آنها به عنوان بخشی از ابزارآلات ساختمان، امکان جاسوسی خانه‌هابسیار آسان‌تر گشته است. رییس سازمان سیا، دیوید پترائوس با تایید این مطلب اظهار داشت که آمریکاییان با استفاده از این وسایل این امکان را به سازمان‌های جاسوسی می‌دهند تا زندگی شخصی و خصوصی آنها را راحت‌تر تحت کنترل و نظارت قرار دهند.

دیوید پترائوس طی سخنان خود در نشست «این‌کیوتل» (IN QTel) که پیرامون عملیات‌های سرمایه‌گذاری سیا در بخش فناوری بود، بیان داشت که این وسایل جدید همچون یخچال، اجاق گاز، و سامانه برق خانه که به اینترنت متصل می‌شوند می‌توانند «مفهوم رازداری و پنهان‌کاری ما را تغییر دهد.»

وی افزود: «چنین ابزارهایی را می‌توان به وسیله فناوری‌هایی چون شناسایی فرکانس رادیویی، شبکه‌های حسی، و سرورهای جاسازی‌شده کوچک که همگی با استفاده از محاسبات فراوان، کم‌هزینه، و پرقدرت به نسل بعدی اینترنت متصل می‌شوند مکان‌یابی، شناسایی، رصد، و از راه دور کنترل کرد.»

گفتنی است که در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده ریزپردازنده به نام ARM پردازنده‌های جدیدی را ساخته است که می‌توانند تقریباً درون تمامی وسایل خانگی جاسازی شده و به اینترنت وصل شوند تا از این طریق بتوان آنها را به همراه دیگر وسایل از راه دور تحت کنترل گرفت. این شرکت نام این محصول را «اینترنت اشیاء» گذاشته است.

سؤالی که مطرح است این است که این اطلاعات برای تحلیل و بررسی به کجا فرستاده خواهند شد. در حال حاضر سازمان امنیت ملی آمریکا NSA دست به ساخت یک تأسیسات به شدت یکپارچه و مستحکم 2 میلیارد دلاری در اعماق صحرای یوتای آمریکا زده است که دورتادور آن را کوه فرا گرفته است. قرار است این تأسیسات در ماه سپتامبر 2013 به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

 

مرکز فرماندهی سازمان امنیت ملی آمریکا با بیش از 18 هزار کارمند در بالتیمور


وبگاه خبری گیزمو که در مورد وسایل برقی و فناوری‌های جدید فعالیت می‌کند در مورد این مرکز گفته است: «مرکز داده‌های یوتا کانون شبکه جهانی اطلاعات (GIG) به حساب می‌آید. این مرکز یک پروژه نظامی است که با چندین یوتابایت داده سروکار دارد؛ میزان این داده‌های به حدی زیاد است که در حال حاضر واحد شمارش دیگری برای آن وجود ندارد.»

این وبگاه می‌افزاید: «این مرکز با وجود هر یک از پست‌های شنود، ماهواره‌های جاسوسی، و مرکز داده NSA که به آن متصل می‌شوند سبب می‌شود تا NSA تبدیل به بزرگ‌ترین سازمان جاسوسی جهان شود.»


- بزرگ‌ترین مرکز جاسوسی اینترنتی جهان درآمریکا راه اندازی می‌شود

دو لت آمریکا قصد دارد با هزینه دو میلیارد دلاری، جاسوسی اینترنتی از همه کاربران اینترنت را در سراسر جهان تشدید کند. قرار است، آژانس امنیت ملی آمریکا به بهانه جلوگیری از حملات سایبری، مرکزی را به وسعت یک میلیون مترمربع در ایالت یوتا راه اندازی کند تا بتواند همه اطلاعات انتقال یافته از طریق اینترنت را در آمریکا و خارج از آن کنترل کند.

 

عکس هوایی از مرکز جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا در ایالت یوتا

فعالیت این تاسیسات دو میلیارد دلاری «رهگیری، کشف، تجزیه و تحلیل و ذخیره سازی حجم بالایی از ارتباطات جهانی از جمله محتوای مکالمات تلفنی، ایمیل‌های شخصی، پیام‌های متنی تلفن‌های همراه و جستجوهای اینترنتی» را در بر می‌گیرد.

 

یکی از معدود تصاویر منتشر شده از ساختمان در حال ساخت بزرگترین مرکز جاسوسی جهان


همچنین این مرکز جاسوسی سیگنال‌های ارتباطی را از زمان خروج از ماهواره‌ها تا هنگام حرکت در کابل‌های موجود در زیر زمین و زیر دریاها و شبکه‌های بین‌المللی، خارجی و داخلی رهگیری می‌کند.
آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از کامپیوتری که احتمالاً پر سرعت‌ترین ابر کامپیوتر جهان به شمار می‌رود، قادر است از طریق لوازم خانگی نظیر یخچال فریزرها، اجاق‌ها و سیستم‌های روشنایی متصل به اینترنت، به جمع آوری داده‌ها بپردازد.


- تلویزیون هوشمند جاسوسی در مقابل دیدگان شما

تلویزیون‌های پیشرفته پلاسما و LED مدل ۲۰۱۲ سامسونگ، ویژگی‌هایی دارند که پیش از این هیچگاه شاهد نبودیم، آنها مجهز به دوربین HD، دو میکروفن و نرم‌افزارهایی برای دنبال کردن و تشخیص چهره و تشخیص صدا هستند.

با کمک این ویژگی‌ها، خریدار این تلویزیون‌ها می‌تواند با شیوه‌ای نوین بر تلویزیون وضوح بالای خود کنترل داشته باشد، این تلویزیون‌ها دیگر بیشتر شبیه یک رایانه شخصی شده‌اند و درست به همین دلیل، ممکن است هدف بعدی هکرها قرار بگیرند، هکرهایی که می‌خواهند شما و خانواده‌تان را دید بزنند و صدایتان را بشوند و اطلاعات شخصی شما را جمع‌آوری کنند.

 

تلویزیون های هوشمند قابلیت اتصال به شبکه های اجتماعی و وب سایت های اشتراک گذاری فیلم و عکس را بطور پیش فرض دارا هستند.


دوربین و اتصال به اینترنت چیزهای تازه‌ای در تلویزیون‌های پیشرفته نیستند، اما از آنجا که می‌توان اپلیکیشن‌های ثالث را روی این تلویزیون‌ها نصب کرد، پیشبینی اینکه بشود به کمک یک اپلیکیشن مخرب و دوربین و میکروفن تلویزیون، امنیت حریم خصوصی خریدار را به مخاطره انداخت، پیش بینی بعیدی به نظر نمی‌رسد.

دوربین و میکروفن‌ها، در بالای صفحه سری ۸۰۰۰ پلاسمای سامسونگ و LED های مدل‌های ۷۵۰۰ و ۸۰۰۰ES متصل هستند، وقتی تلویزیون به اینترنت متصل شود، کاربر امکان می‌یابد از طریق سرویس ابری سامسونگ از اپلیکیشن‌های موجود استفاده کند.

این تلویزیون‌ها، با استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره، کاربرانشان را شناسایی می‌کنند، به این معنی که تشخیص می‌دهند کدام عضو خانواده جلوی تلویزیون است و تلویزیون را برای هر فرد شخصی‌سازی می‌کنند. این تلویزیون‌ها می‌توانند به فرمان‌های صوتی هم گوش بدهند.


 

 

فیلم نحوه عملکرد صوتی تلویزیون‌های هوشمند

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

مساله نگران‌کننده امکان سوء استفاده از دوربین و میکروفن تلویزیون است، گرچه می‌توان دوربین و میکروفن را به شیوه نرم‌افزاری غیرفعال کرد، اما راه اطمینان‌بخشی برای غیرفعال کردن سخت‌افزاری آنها وجود ندارد. در تلویزیون‌ها دیگر میکروفن و دوربین به صورت وسایل جانبی با یک کابل USB به تلویزیون متصل می‌شوند و به این ترتیب اگر مایل به استفاده از آنها نباشید و می‌خواهید کاملا از امنیت و حریم شخصی خود مطمئن باشید، آنها را متصل نکنید.

به تازگی سامسونگ گفته است، در حال کار روی اپلیکیشنی است که تلویزیون‌های هوشمند را تبدیل به یک سیستم امنیتی می‌کند، به عبارتی به کاربران اجازه می‌دهد از راه دور با گوشی یا تبلت خود، محیط منزلشان را ببینند. سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا افرد بداندیشی پیدا نمی‌شوند که بتوانند به نوعی با برنامه‌های مخرب، همین کار را بکنند؟ آیا اطلاعاتی که از طریق این نرم افزار کاربردی (app) خاص به گوشی کاربران می‌رسد، رمزگذاری شده خواهد بود؟


- پروژه عینک گوگل؛ جاسوسی لحظه به لحظه و آن‌لاین

 تجهیزاتی که سال‌های قبل تنها در فیلم‌های تخیلی دیده می‌شد اکنون هریک تبدیل به محصولی واقعی شده‌اند


ماه ها است که در مورد عینک گوگل خبرهایی به گوش می رسد. حالا این شرکت رسما اطلاعاتی در مورد پروژه اش منتشر کرده است و می توانید با Google Glass آشنا شوید. و این، اولین تصاویر منتشر شده از طرف گوگل هستند که نشان می دهند عینک این شرکت چه شکلی خواهد داشت.

گجتی که در فیلم های تخیلی سال ها آن را می دیدیم، حالا در حال تبدیل شدن به یک محصول واقعی است. گوگل یک صفحه در گوگل پلاس برای این عینک ایجاد کرده و می گوید تعدادی از کارمندانش مشغول تست این کامپیوتر پوشیدنی هستند.


یکی از نکاتی که در تک تک سرویس های جدید کمپانی گوگل لمس می شود میل به تغییر شیوه زندگی به حالت مدرن است. هم اکنون این کمپانی پرده از پروژه شگفت انگیز و جدید خود یعنی عینک هوشمند بر می‌دارد. عینک های آنلاینی که می توانند بهترین گجت برای همراهی و کمک به شما و يا سازمان‌هاي جاسوسي باشند.


 

در فیلم های تخیلی حتماً تا کنون ابزارهای هوشمند بسیاری را مانند عینک ، ساعت مچی و دیده اید که به نقش اول فیلم در رسیدن به هدف خود کمک می کنند. عینک هوشمند گوگل نیز قرار است به شما در انجام کارهای روزانه کمک کند با این تفاوت که منبع اصلی این عینک برای جمع آوری اطلاعات سرویس های دیگر گوگل و شاید اطلاعات موجود دیگر در اینترنت است. این عینک در حقیقت شامل یک نمایشگر برای نمایش محتوا به شما و یک سیستم تشخیص صدا و حرکت چشم است تا بتواند خواسته های شما را انجام دهد. تنها کافی است برای استفاده از اینترنت و کمک گرفتن از این دستگاه در کارهای روزانه خود در اینترنت صحبت کنید تا همه چیز برای شما انجام شود

.

عینک گوگل محیط اطراف شما را تحلیل کرده و در کارهای روزانه همه‌چیز تنها با یک نگاه انجام می‌شود

هنوز از طرف کمپانی گوگل اطلاعات زیادی درباره این عینک های هوشمند که یکی از محصولات فیزیکی گوگل هستند انتشار نیافته است اما با دیدن ویدئو انتشار یافته در سایت رسمی گوگل می توان حدس هایی از چگونگی کار این عینک و امکاناتی که قرار است در اختیار استفاده کنندگان خود بگذارد بزنیم. گوگل هم اکنون پروژه تولید این عینک ها را Project Glass نام گذاری کرده است و از کاربران خود می خواهد تا می توانند پیشنهاد های جدیدی برای افزایش کارایی این عینک های هوشمند بدهند.

 

این عینک ها از دیگر سرویس های ارائه شده توسط کمپانی گوگل مانند شبکه مجازی گوگل پلاس ، نقشه گوگل ، سرویس تشخیص گفتار ، گوگل موزیک ، تقویم گوگل و استفاده می کند و برای پردازش اطلاعات بعید نیست تصمیم گرفته شود از سیستم عامل اندروید استفاده شود. گوگل با توسعه سرویس های مختلف هم اکنون قدرت انجام پروژه های زیادی را دارد که هر کدام از آن ها می توانند به تحولات بزرگی در تکنولوژی تبدیل شوند.


عینک گوگل؛ یک گام به تبدیل شدن به ترمیناتور نزدیک تر می شویم

 

 

فیلم نحوه کارکرد عینک گوگل

برای دانلود اینجا را کلیک کنید


در واقع هر آنچه كه شما مي‌گوييد، مي‌بينيد، ميشنويد و انجام مي‌دهيد تماما قابل پايش و جاسوسي مي‌شوند. اين عينك تداعي کننده فيلم ترميناتور است كه بازيگر نقش اول آن آرنولد شوارتزينگر با عينكي شبيه عينك گوگل به پردازش و شناسايي محيط اطراف خود می‌پرداخت.

گرچه می توان بروز و ظهور فناوری های نوین را در راستای تحول زندگی بشر و آسان کردن شرایط زندگی نیز تفسیر کرد، اما این مسئله نباید منجر به نادیده انگاشتن یا ساده نگریستن به تهدیدات همراه با این فناوری ها شود.

آگاهی از وجود تهدیداتی که همراه با ابزارهای نوین زندگی می تواند حریم خصوصی ما را نقض کند، موجب هوشیاری بیشتر ما در استفاده از این فناوری ها خواهد شد.

حتی با حذف احتمال دسترسی سازمان های اطلاعاتی و نفوذ آن ها به سیستم های هوشمندی که بطور روزمره استفاده می کنیم از قبیل تلفن همراه، مانیتور، لپ تاپ و تلویزیون های هوشمند -، این احتمال قوی تر همواره پابرجاست که شرکت سازنده این ابزارها به راحتی قادر به کنترل، پایش و ذخیره اطلاعات پیرامون این دستگاه ها هستند و هیچ تضمینی هم برای حفظ حریم مصرف کنندگان وجود نداشته و نخواهد داشت.

همانند تهدیدات سایبری و لزوم چاره اندیشی برای به حداقل رساندن خطرات آن با طراحی های بومی و مستقل از شبکه جهانی، باید راه کاری هم برای مقابله با تهدیدات نوین و ورود ابزارهای جاسوسی به زوایای زندگی مردم یافت تا آنچه امروز به عنوان نقض حریم خصوصی دامنگیر بسیاری از شهروندان اروپایی و آمریکایی شده است، گریبان مصرف کنندگان آن در کشور را نگیرد.

 

منابع و مأخذ:


http://articles.latimes.com/2011/oct/01/business/la-fi-no-privacy-20111002

---

http://news.cnet.com/The-digital-surveillance-invasion/2010-11392_3-5942032.html

---

http://www.wired.com/threatlevel/2012/03/ff_nsadatacenter/all/1

---
http://arstechnica.com/tech-policy/2009/07/nsa-program-too-secret/

---

wikileaks.org/the-spyfiles.html

---

http://www.wired.com/threatlevel/2011/10/teufelsberg/?pid=158&viewall=true

---

http://www.thebureauinvestigates.com/2011/12/01/surveillance-debunked-a-guide-to-the-jargon/

 

منیع: مشرق

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/15 | | نویسنده : انسان |

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،شرکت «یوبی‌سافت» (Ubisoft) سومین شرکت بزرگ تولید کننده بازی‌های ویدئویی در جهان، سری جدید از مجموعه بازی‌های ویدئویی «اسپلینترسل» (Splinter Cell) با نام «لیست سیاه» (Blacklist) را در جریان کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه   2012 بازی‌های ویدئویی E3 معرفی کرد.

 

معرفی بازی لیست سیاه

موضوع داستان این بازی که در مرز ایران و عراق اتفاق می‌افتد از این قرار است که کشورهای منطقه (ایران و عراق) که از سال‌ها جنگ و اشغال آمریکا در منطقه به ستوه آمده‌اند ،تمام منابع خود را برای دادن اولتیماتوم به آمریکا جمع می‌کنند و به آمریکا می‌گویند یا نیروهای خود را خارج کند یا با عواقبش روبرو خواهد شد و ما جنگ را به شما می‌دهیم.

دولت آمریکا که منافع خود در منطقه را در معرض خطر می‌بیند جاسوس و مأمور ویژه خود ،به نام فیشر را به مرزهای ایران و عراق و کردستان اعزام می‌کند تا سرکرده تروریست‌ها را شناسایی و از بین ببرد.

نکته قابل توجه در این بازی صحبت کردن برخی از شخصیت‌های بازی و حتی خود فیشر به زبان فارسی است و فیشر با نیروهای ایرانی نیز درگیر می‌شود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،چندی پیش هم بازی میدان نبرد ۳ روانه بازار شد که در آن نیروهای آمریکایی به تهران حمله می‌کنند. به نظر می‌رسد جنگ روانی و رسانه‌ای علیه ایران با تولید بازی‌های‌ویدئویی و فیلم‌های هالیوودی ضدایرانی وارد فاز جدیدی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/12 | | نویسنده : انسان |

پیرامون مجامع مخفی را مجموعه‌ای از افسانه‌ها، نشانه‌ها و نمادها فرا گرفته است كه گاه عمرشان به قرن‌ها می‌رسد. با ماجراهایی كه به ساحری، جادوگری و شیطان پرستی گره‌ خورده است.
پیوستگی نظری و عملی جوامع مرموز كه نخبگان و محارم ساكن در این جوامع را شامل می‌شود، با توطئه و حیله باعث بوده تا جملگی شیوه‌های مذموم و شیطانی تجربه شده در میان هزاره‌های گذشته در كارنامه حیات دراز آنها ثبت شود.


در حالی كه ساكنان شرق از غربیان تصویر جامعه‌ای صددرصد علمی و پیراسته از هر گونه افسانه‌پردازی و خرافه‌پرستی در ذهن دارند و حسب همین گمان و در هوای رسیدن به تمدّن غربیان از همه آموزه‌ها و سنّت‌های دینی و راز آلود مقدّس خود دست كشیده‌اند، غرب و سران غربی سنّت آلوده به آموزه‌ها و سنّت‌های كهن، امّا شیطانی و نامقدّسند.
دكتر جی. دامنگوئز1، متخصّص امور مرموز و سرّی می‌گوید:
در آمریكا ده هزار نفر طالع‌بین وجود دارد. چهل میلیون نفر برای یافتن جواب سؤالات و ابهامات خود به طالع‌بینان مراجعه می‌كنند. كلیسای شیطان‌پرستی در «كالیفرنیا» هشت هزار عضو دارد. در «میامی» و «نیویورك» بیست هزار كشیش سانترو وجود دارد و در «انگلستان» نُه هزار جادوگر شناسایی شده‌ است؟2
اگرچه روزگاری نام شرق، فرهنگ شرقی و ساكنان شرق یادآور افسانه‌ها، موجودات ماورایی آسمانی،‌ مثل جنّ و پری، تجربه علوم غریبه و جادویی و از همه مهم‌تر آموزه‌ها و تجربه‌های قدسی بود و نام مردان سالك طریق الی ‌الله و توانایی‌های خارق‌العادّه‌اشان در صدر تذكره‌ها می‌نشست و اذكار و نسخه‌هایشان در طرفـ[ العینی هر امر ناشدنی را به اذن الله ممكن می‌ساخت، امروزه چنان از آن همه دور افتاده‌اند كه حتّی گفت‌وگو در این باره را هم نوعی خرافه‌پرستی می‌شناسند، امروزه ردّ و نشان همه منابع كهن شرقی را باید در موزه‌های غربی جست‌وجو كرد.
در مقابل، مجامع مخفی برای سلطه و حفظ سلطه، به هر ترفندی متوسّل شدند، به هر علم مذموم و غریبی نزدیك شدند و برای بهره‌گیری از توانایی‌های ویژه‌ شیطانی و جنودش، به هر آیین جادویی دست زدند و خود را به هر گناه كبیره‌ای آلوده ساختند تا شاید از این رهگذر، توجّه جنود شیطانی را به خود جذب كنند.
پس می‌توان گفت كه شرق اسلامی تنها با سلاح مدرن اتمی و بالستیكی مورد تهدید واقع نمی‌شود، نیروها و جنود ابلیسی را كه حیاتشان با حیات مذبوحانه سران مجامع مخفی گره خورده، در زمره تهدید‌ها باید شناخت.
«مصر» باستان، مجموعه‌ای بزرگ از آموزه‌ها، علوم و شیوه‌های جادویی و شیطانی را در خود داشت؛ چنان كه رویارویی اوّلیه حضرت موسی(ع) با جادوگران حلقه زده گرد فرعون و فرعونیان بود. این آموزه‌ها و شیوه‌های عملی‌اش را اشرار بنی‌اسرائیل با خود به سرزمین مقدّس آوردند و پس از اعتزال و دور شدن از آیین مقدّس موسی كلیم‌الله(ع)، آن همه را برای رخنه در كار دین و دین‌داران و غلبه بر مؤمنان به ادیان آسمانی به كار گرفتند.
اشرار این میراث شوم را در عصر پیامبر آخرالزّمان، علیه بنی‌اسرائیل به كار گرفتند و مخفیانه به رواج آن در میان یاران خویش مشغول شدند. پس از آن نیز، مجامع مخفی اروپایی كه خود را وارث بنی‌اسرائیل و شایسته تأسیس حكومت جهانی می‌شناختند، برای بسط سلطه از این فنون و علوم بهره جستند.
بی‌گمان، یكی از حكمت‌های بهره‌گیری امام زمان(ع) از میراث همه انبیا(ع) و از جمله خاتم حضرت سلیمان(ع)
و عصای حضرت موسی(ع) برای مقابله با اشرار مزاحم و مانع در عصر ظهور، به همین امر بر می‌گردد كه، مجامع مخفی و مسلّط بر جهان، در عصر غیبت كبرا، برای كنترل رفتار مردم، سلطه اقتصادی، كنترل سیاسی و نظامی و اجرای برنامه‌ها از همه علوم و فنون مذموم بهره می‌گیرند.
آقای دیوید بی3 از مؤسّسه «كاتینگ اج»4 درباره این مجامع می‌گوید: این مجامع مشخّصات یكسانی دارند و برای آنان مشخّصاتی عمومی می‌توان ذكر كرد:
1. غرور: اعضا حس می‌كنند بالاتر و برتر از دیگران و گروه ممتاز هستند و به خاطر دانش درونی و نابشان از حقیقت، منتخب هستند؛ در حالی كه سایر مردم جهان غلامانی بیش نیستند؛ حقیقت پنهانی كه فكر می‌كنند متعلّق به آنهاست، نباید برای هیچ عضوی فاش شود؛
2. شخصيّت‌های دوگانه: افراد درون مجامع مخفی با هم گروه‌هایشان به نوعی رفتار می‌كنند و هنگامی كه در میان عوام قرار دارند، رفتار دیگری را از خود بروز می‌دهند. كلّاً جوامع خدا را نمی‌پرستند، چون خود را عالی‌ترین تركیبات حیات و برتر از انسان عادّی می‌انگارند؛
3. آموزش: اعضای انجمن‌ها، آموزش به اعضای تازه را ارزشمند قلمداد می‌كنند؛ امّا تنها در صورتی كه اطّلاعات اندك اندك داده شود تا اینكه عضو تازه حائز شرایط لازم سازمان شود. در گذشته آموزش شفاهی مقدّس بود، چون تنها از طریق بیان شفاهی می‌شد رازها را در میان اعضا گذارد و نوشتن آنها موجب ترویجشان می‌شد؛
4. ذات خوب: برخلاف كتاب مقدّس كه می‌گوید، انسان ذاتاً بد سرشت است، (گناه خوردن میوه در بهشت عدن) مجامع مخفی ادّعا می‌كنند كه انسان ذات خوبی دارد و باید رازها [راز سلطه‌جویی، مقصد غایی و شیوه‌ها] از طریق عضويّت به او گفته شود، البتّه مشروط به اینكه شرایط لازم را برای اینكه عضو انجمن باشد، كسب كند؛
5. آمدن منجی: در تعالیم اغلب مذاهب گفته شده منجی می‌آید كه كلّ جهان را در دست گیرد. مسیحیان او را با نام مسیح می‌شناسند؛ در حالی كه شیطان‌پرستان و اعضای مجامع او را ضدّ مسیح می‌دانند و اینكه سرانجام بعد از نبردی سخت، یكی از آن دو به قدرت می‌رسد.
این مجامع، باشگاهی برای نوجوانان نیستند؛ بلكه سازمان‌های جدّی و ترسناكی هستند كه قصد‌شان ریشه‌كنی تمام حكومت‌ها و محو ریشه‌های مذاهب است.5 وودرا ویلسون گفته است:
قدرتی چنان سازمان یافته، دقیق، كامل و فراگیر حاكم است كه هنگام گفت‌وگو علیه آنها بهتر است، ساكت بود.
ارائه فهرست كاملی از این مجامع سخت است،‌ همچنین ارائه اطّلاعاتی كامل درباره اعضا و عملكردشان؛ با این حال به مدد برخی پژوهشگران سخت‌كوش، امروزه فهرستی از مهم‌ترین و با نفوذ‌ترین آنها را می‌توان ارائه كرد. قبل از معرفی مشروح برخی از این مجامع، فهرستی از مهم‌ترین و با نفوذترین آنها را ارائه می‌كنیم:
1. بنیادها؛
2. شورای روابط خارجی Council on Foreign Relations CFR؛
3. بیلدربرگرها Bilderbergers؛
4. كمیسیون سه جانبه (Trilateral Commission (TLC؛
5. ایلومیناتی ILLuminati؛
6. جمجمه و استخوان Skull and Bones؛
7. فراماسونری؛
8. فدرال رزرو Federal Reserve؛
9. بوهمین Bohemian؛
10. نجبای سیاه The Black Nobility؛
11. واتیكان؛
12. ویكا Wicca؛
13. میزگرد The Round table
دكتر وینسنتت هیز، پس از برشمردن سایر مجامع مخفی كه از شهرت كمتری برخوردارند، می‌نویسد:
اینك جنگ جهانی سوم در حال انجام است. این جنگ با جنگ‌افزارهای اطّلاعاتی و با استفاده از انواع تكنیك‌های كنترل ذهن، پروپاگاندا، اطّلاعات غلط، ارعاب و ... انجام می‌شود تا نظم كهن را پیش از «نظم جدید» نابود كند. وظیفه ماست كه از تك‌تك مجامع مخفی آگاهی یابیم.
فهرست انتهایی او عبارتند از:
انجمن رم (The club of Rome)، كمیته 300 (300 Commitee of ) كه امور پولی، بیمه تجارت موادّ مخدّر، سیاست، صنعت، مذهب و غیره را كنترل می‌كند، فلاسفه آتش.
(Fire Philosophelset)، گروه هشت (Group Of Eitht) Of Eight)، برنامه رودس اسكالر شیپ (Rhodes Scholar)، لژ سیاه (Black Lodge)، مؤسّسه آسپن (Institute Aspen)، شوالیه‌های مالتا (Knights of Malta)، محفل تازه عضوها (Circle of Initiates)، نه مرد ناشناس (Nine Unknown Men)، لوسیس تراست (Lucis Trust)، مؤسّسه تاویستاك (Tavistock Insitute)، بریتیش كویتر كروناتی (British Quator Coronati)، گروه ماما (Mumma Group)، شاهزادگان ناسی (Princes Nasi)، گروه میلنر (Milner Group)، انجمن اقتصاد جهان (World Economic Forum)، اپوس دی (Opus Dei)، انجمن هرمسی طلوع طلایی (Hermetic Order of the Golden Dawn)، رز و صلیبیان (Rosicruciams)، شوالیه‌های گارتر (the Garter kights of)، خانقاه صهیون (Priory of Zion) كه اعتقاد دارند از شجره عیسی(ع) هستند، پرنس چارلز و نجبای سیاه اروپا، انجمن ثول (Thule Society)، انجمن تئوسوفی (Theosophical Society)، اتّحادیه جادوگران برای آگاهی عمومی (The Witches League for Public Awareness)، محافظان (Guardians)، انجمن برادری كلید (Fraternity Key)، انجمن برادری مار (Brotherhood of the Snake) و چندین انجمن مخفی دیگر كه جهت اختصار از ذكر نام آنها صرف‌نظر شد.
December 28, 2005
NewsWithViews.com
نباید از نظر دور داشت كه این مجامع، به ‌رغم تكثّر و تنوّع مجامع مخفی منتشر در «اروپا» و «آمریكا»، جملگی آنها در نظر و عمل به سرفصل‌هایی ثابت می‌رسند. این سرفصل‌ها نوعی اتّحاد و اتّفاق عملی و نظری را میان اعضای مجامع مخفی باعث بوده است. این اتّفاق شیطانی، مجامع مخفی را به هیئت آشكارترین دشمنان خدا، ادیان الهی و انسان معرفی می‌نماید.
شناسایی ماهیت این مجامع كه خود مصداق تمام عیار استكبارورزی در عرصه زمینند، مؤمنان را در مصون ماندن از حیله‌ها و توطئه‌های آنان و پیراستن جامعه خود از نفوذ اشرار یاری می‌دهد.
عموم لطمات و ضربات وارد شده بر جهان اسلام و مؤمنان آل محمّد(ص) ناشی از عدم شناسایی دشمنان آل محمّد(ص) است. همان كه مؤمنان وظیفه داشتند با شناسایی كامل در عمل و نظر از آنان تبرّی حاصل كنند و با این تبرّی به نوعی تقرّب الی ‌الله دسترسی پیدا كنند. به همان سان كه معرفت دین خدا و اسوه‌ها از میان انبیا و اوصیای الهی و توسّل و تمسّك به ساحت مقدّس آنها، موجب تقرّب به خداوند و مصون ماندن از شرّ اشرار می‌شود.
دكتر جان كولمن، پژوهشگر و محقّق درباره مجامع مخفی و نویسنده كتاب «كمیته 300»، جمله اهداف گروه‌های مخفی را در عناوین زیر خلاصه می‌كند:
1. ‌ایجاد یك حكومت جهانی (جهان تك حكومتی با نظام دینی و پولی یكسان)؛
2. تخریب نهایی هويّت و عرق ملّی همه كشورها؛
3. تخریب دین و به ویژه مسیحيّت به استثنای كلیسایی كه خود ساخته‌اند؛
4. تسلّط بر آحاد مردم جهان از راه به كارگیری وسایل كنترل ذهن (به قول برژینسكی فن‌سالاری الكترونیك)؛
5. قانونی كردن موادّ مخدّر و تصاویر و فیلم‌های جنسی؛
6. پایان بخشیدن به روند صنعتی شدن و تولید مولّدهای برق هسته‌ای كه امكان رشد برابر صفر دوران فراصنعتی فراهم آید؛
7. تخلیه شهرهای بزرگ بر اساس برنامه (آزمایشی)، كه رژیم پل‌پت در «كامبوج» به مرحله اجرا درآورد.گفتنی است كه برنامه‌های انجام شده پل پت، همگی در ایالات متّحده و به وسیله یكی از مؤسّسات تحقیقاتی «باشگاه رم» تهیه و تنظیم گردید؛
8. سانسور و نابود كردن تمام برنامه‌های آفرینش‌های علمی، به جز آنها كه در راستای منافع كمیته 300 قرار دارند؛
9. كشتار و نابودی حدود سه میلیارد انسان كه اصطلاحاً مصرف‌كنندگان بی مصرف نامیده می‌شوند، از طریق ایجاد جنگ‌های محدود موضعی در كشورهای پیشرفته و ایجاد گرسنگی و بیماری در كشورهای جهان سوم؛
10. تضعیف بافت اخلاقی ملّت‌ها از طریق افزایش بیكاری، رواج موادّ مخدّر، موسیقی راك. تبدیل كارگران و جوانان به طبقه بدون اخلاق، ناامید و مبتلا به الكل و موادّ مخدّر و عصیان‌كننده علیه سنّت‌های موجود؛
11. به راه انداختن بحران‌های پی‌درپی و راهبری آنها تا مردم همه نقاط جهان از به دست گرفتن سرنوشت خود بازداشته شوند و در سرخوردگی و بی‌تفاوتی به بی‌اعتنایی اخلاقی كشیده شوند؛
12. به وجود آوردن و معرفی فرقه‌های تازه و فعّال نمودن فرقه‌هایی كه در حال حاضر موجود هستند؛ از آن جمله می‌توان از گروه‌های طرفدار (موزیك) راك و دزدان مسلّح و گروه‌های ناهنجار، مانند «رولینگ استونز» به رهبری مایك جكر (Mick Jageer)؛
13. اهتمام در گسترش فرقه‌های دینی، مانند سیك‌ها و آدم‌كش‌هایی نظیر جیم جونز Jim Jones و پسر سام (Son of sam)؛
14. صدور اندیشه‌ آزادی دینی به اطراف جهان برای بی‌اعتبار كردن ادیان موجود، به ویژه دین مسیحيّت؛
15. كشاندن نظام‌های اقتصادی جهان به سوی فروپاشی كامل و سوق دادن كشورها به جانب بحران‌های سیاسی؛
16. تسلّط بر تمامی سیاست‌های خارجی و داخلی ایالات متّحده آمریكا؛
17. نفوذ و سلطه بر دولت‌ها و تخریب اعتبار حاكميّت آنان در درون و بی‌اعتبار ساختن هر چه بیشتر مللی كه آنها سمت نمایندگی‌شان را عهده‌دار می‌باشند؛
18. سازمان‌دهی یك ماشین ترور بین‌المللی و سازش با تروریست‌ها؛
19. كوشش برای تسلّط بر نظام آموزش و پرورش آمریكا با هدف تحریف كامل آن؛
20. تلاش برای كاهش نفوذ مؤسّسات محلّی و حمایت از مؤسّسات بین‌المللی، مانند سازمان ملل، صندوق بین‌المللی پول، دادگاه لاهه و ... برای سلطه سازمان ملل جانشین آنها.
كولمن اضافه می‌كند، بیشتر این هدف‌ها را كه نخستین بار در سال 1969 م. طبقه‌بندی نمودم یا به موفّقیت رسیده یا در حال رسیدن به پیروزی هستند.6
استاد اسماعیل شفیعی سروستانی
پی‌نوشت‌ها:
1. Dr. J. Dominguez.
2. بررسی مجامع مخفی، By Gianni Devincent، ترجمه باران خردمند Hayes, ph.D.
3. David Bay.
4. Gutting Edge.
5. Gianni Devincent Hayes, ph. D, News With views, com Dec 28,2005.
6. كمیته 300، صص 26 ـ 29 (تلخیص شده توسط نگارنده).


منبع: موعود


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/8 | | نویسنده : انسان |

مجموعه برنامه نقد فرقه ضاله وهابیت کاری از موسسه فرهنگی موعود عصر در جهت ترویج فرهنگ مهدوی که در این برنامه ها از بیانات  استاد بزرگ عرصه وهابیت حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسینی قزوینی از  اساتید نامی حوزه علمیه استفاده می‌شود که در این برنامه ها به طور کامل این فرقه معرفی می‌شود و اندیشه ها و تفکرات آن ها نقد می‌شود و هر آنچه در مورد این فرقه ضاله شیطانی موجود است در این برنامه ها کاملا ابطال بودنشان اثبات می‌شود

 

دانلود:

برنامه اول (وهابیت و اهمیت بحث در مورد آن)

برنامه دوم (هجمه وهابیت علیه شیعه)

برنامه سوم (وحدت)

برنامه چهارم (شناخت وهابیت)

برنامه پنجم(شیعه از دیدگاه وهابیت)

برنامه ششم (جنایات وهابیت)

برنامه هفتم (توسل)

برنامه هشتم (افکار ابن تمییه)

برنامه نهم (نقد عقاید وهابیت)


منبع: موعود


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/8 | | نویسنده : انسان |

سريال «الغالبون» از شبكه سه سيما پخش مي شود.

«الغالبون» كه نخستين سريال توليد حزب الله لبنان و از خبرسازترين سريال هاي عربي در سال هاي اخير بوده است، پس از دوبله دوباره از شبكه سه به نمايش درمي آيد.
بنابراين گزارش، پيش از اين سريال «الغالبون» با مديريت دوبلاژ سعيد شيخ زاده براي پخش از «آي فيلم» دوبله شده بود و در حال حاضر اين سريال دوباره به مديريت دوبلاژ حميدرضا آشتياني پور دوبله شده است. اين سريال لبناني در 30 قسمت ساخته شده و شبكه سه تصميم دارد اين سريال را دوباره پخش كند.
سريال «الغالبون» نخستين سريال شبكه تلويزيوني المنار لبنان است كه با سرمايه وسيعي توسط اين شبكه كه متعلق به حزب الله لبنان است، ساخته شده است. سريال «الغالبون» كيفيت تشكيل مقاومت حزب الله لبنان را از سال 1982، هنگام حمله اسرائيل به لبنان تا سال 1985 زمان عقب نشيني اسرائيل از شهر «صور» را به نمايش درآورده است.
اين سريال كه به كارگرداني «باسل الخطيب» كار شده است، نوشته «فتح الله عمر» است و در آن از بازيگران معروف لبناني چون «احمدالزين»، «دارين حمزه »، «عبدالمجيد مجذوب» و «پي ير داغر» استفاده شده است و تصويربرداري آن اكثرا در شهرهاي جنوب اين كشور و همچنين بعلبك و بيروت انجام شده است.
در اين سريال بيش از 100 بازيگر از لبنان و سوريه بازي كرده اند و در آن «عمار شلق» بازيگر لبناني نقش «شهيد شيخ راغب حرب» را بازي مي كند. اين سريال كه در رمضان سال گذشته در شبكه المنار به نمايش درآمد، پس از موفقيت در جذب مخاطب در لبنان مورد هجمه مخالفان حزب الله قرار گرفت.

منبع: موعود
ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: نقد فیلم, شهدا, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/5 | | نویسنده : انسان |
شرکت جنرال الکتریک (GE ) یک شرکت چند ملیتی و آمریکایی است که در چهار حوزه انرژی، فن‌آوری‌های کلیدی و زیر‌ساخت، سرمایه‌گذاری و وسایل الکتریکی مصرفی و صنعتی فعالیت می‌کند.[1] دفتر مرکزی این شرکت در فیرفیلد (Fairfield ) ایالت کنتیکات آمریکا واقع شده است.[2] این شرکت با داشتن 287 هزار کارمند در سراسر دنیا و داشتن سهامی به ارزش 42 هزار و 808 میلیون دلار به عنوان پنجمین نام تجاری برتر در دنیا شناخته می‌شود.

دفتر مرکزی جنرال الکتریک در ایالت کنتیکات آمریکا


تاریخچه شکل‌گیری این شرکت به سال 1892 و از ادغام شرکت جنرال الکتریک ادیسون در کنتیکات، نیویورک و شرکت توماس هوستون الکتریک لین (Thomas Houston Electric Company of Lynn ) شکل گرفت.[3]

در 1896 شرکت جنرال الکتریک در 12 شرکت برتر معرفی شده در شاخص داو جونز (Dow Jones ) جای گرفت و اکنون پس از 115 سال همچنان در این فهرست جای دارد. این شرکت در سال 1935 به عنوان یکی از 20 شرکت برتر در بازار بورس لندن معرفی شد.[4]

لوگوی جنرال الکتریک

ورود این شرکت به عرصه رسانه به سال 1919 باز می‌گردد که در آن سال به تاسیس شرکت رادیویی آمریکا (RCA ) اقدام کرد. جنرال الکتریک از این شرکت به عنوان یک بازوی تبلیغاتی برای معرفی و فروش بیشتر محصولات خود بهره برد.[5] این شرکت درصد بالایی از سهام شبکه تلوزیونی NBC و Colombia Pictures را نیز بر عهده دارد.

این شرکت همچنین سابقه زیادی در حوزه تولید برق و کار با توربین‌ها دارد و در زمان شروع جنگ جهانی اول اولین سوپر شارژرها توسط این شرکت تولید شد و پس از جنگ نیز تولید آنها ادامه داشت. تجربه این شرکت در این خصوص موجب شد که در سالهای بعد به عرصه صنایع هوایی ورود کند. شهرت این شرکت در تولید موتور هواپیما موجب شد که به عنوان اولین انتخاب برای تولید موتور جت Whittle W. 1 در سال 1941 معرفی شود. سرمایه گذاریهای تحقیقاتی این شرکت سرانجام جواب داد، تا جایی که تا سال 1956 موفق به تولید 30 هزار موتورJ-47 برای هواپیماهای نظامی شد. در حال حاضر صنایع هوایی جنرال الکتریک (GE Aviation ) به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان موتور هواپیما در جهان شناخته می‌شود.جنرال الکتریک، یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده موتور هواپیمااین شرکت در دهه 60 در کنار شرکت IBM به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده کامپیوتر آمریکا شناخته می‌شد. گفته می‌شود دلیل اصلی ورود این شرکت به این حوزه این بود که خود این شرکت در دهه 50 بزرگترین مصرف کننده سیستم‌های کامپیوتری در خارج از آمریکا به شمار می‌رفت. با این وجود بخش کامپیوتری شرکت جنرال الکتریک به شرکت هانی‌ول فروخته شد.

در حال حاضر ریاست این شرکت بر عهده جفری ایملت (Jeffery Immelt) است. وی در سال 2000 پس از بازنشستگی جک ولچ جایگزین وی شد. دوران ریاست وی با مشکلات بسیاری همراه بوده است. آغاز به کار وی در 7 سپتامبر 2001 [6] یعنی 4 روز قبل از حملات تروریستی به امریکا بود که در جریان آن دو نفر از کارمندان شرکت کشته شدند و بخش بیمه جنرال الکتریک مجبور به پرداخت 600 میلیون دلار شد. حملات تروریستی به آمریکا تاثیر مستقیمی نیز بر بخش تولید موتورهای هواپیما شرکت داشت. وی همچنین به عنوان یکی از مشاوران مالی اوباما برای طرح نجات از بحران اقتصادی انتخاب شد.


جفری ایملت رئیس کنونی جنرال الکتریک در کنار اوباما


 

 

جنرال الکتریک و تولید سلاح‌های هسته‌ای

شعاری که شرکت جنرال الکتریک در تبلیغات خود برای جذب مشتریان بیشتر مورد استفاده قرار می‌دهد ( ما چیزهای خوبی را برای زندگی به ارمغان می‌آوریم ) با زندگی واقعی کارکنان و افرادی که تحت تاثیر فعالیتهای این شرکت در ساخت و آزمایش سلاح‌های هسته‌ای قرار گرفته اند در تضاد است. این شرکت بیش از 50 سال به عنوان یکی از تولید کنندگان بزرگ تسلیحات هسته‌ای شناخته می‌شد. کارکنان این شرکت نیز تحت تاثیر فعالیتهای این شرکت در این حوزه قرار گرفتند. یکی از این موارد مربوط به لابراتوار انرژی هسته‌ای نالس(Knolls Atomic Power Laboratory) بود که کارکنان شرکت جنرال الکتریک تحت تاثیر تشعشعات هسته‌ای قرار گرفتند. در پایگاه اتمی واشنگتن نیز 27 خانواده از سرطان‌های مهلک و یا تولد نوزادان ناقص رنج می‌بردند. شرکت جنرال الکتریک که مدیریت این پایگاه را بر عهده داشت به عمد آب و هوای این پایگاه را به میزان زیادی تحت تاثیر تشعشعات قرار داد. کارکنانی که در این‌خصوص صحبت و یا اعتراضی کردند ناگهان شغل خود را از دست دادند.

 

نمایی از لابراتوار انرژی هسته‌ای نالس


 

بسیاری از فعالان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای به تحریم محصولات جنرال الکتریک پرداختند. اعمال این تحریمها از سوی بسیاری از خریداران محصولات جنرال الکتریک موجب شد که این شرکت ده‌ها میلیون دلار از فروش خود را از دست بدهد. اعمال تحریم از یک سو و از سوی دیگر ساخت فیلم مستند فریب مرگبار (Deadly Deception) که در سال 1991 جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه مستند را نیز از آن خود کرد و از این طریق توجه بسیاری را به فعالیتهای این شرکت جلب کرد، مدیران شرکت را مجبور ساخت که قید کسب سود از بازار تسلیحات اتمی را بزنند و از این بازار خارج شوند.[7]

پس از فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما در سال 2011 بسیاری از مردم متوجه شدند که طراحی 6 راکتور هسته‌ای این پایگاه به عهده جنرال الکتریک بوده است و این موضوع انتقادات بسیاری را به همراه داشت.[8]

 

 


شبکه NBC سخنگوی جنرال الکتریک

شرکتهای بزرگ با نفوذ در دنیای رسانه سهم زیادی از فروش محصولات خود را تضمین می‌کنند. شرکت جنرال الکتریک نیز از این قاعده مستثنی نیست و با نفوذ زیادی که بر شبکه NBC دارد از تریبون این شبکه به نفع خود استفاده می‌کند. ارتباط میان این دو را می‌توان از عدم تمایل خبرنگاران شبکه NBC در پوشش خبرهای مربوط به تحریم محصولات جنرال الکتریک حدس زد. پوشش خبری این شبکه از اتهام وارده به این شرکت از سوی وزارت دفاع آمریکا بسیار اندک بود، در صورتی که این موضوع برای شبکه‌های دیگر خبری یک سوژه داغ به شمار می‌رفت.

لاورنس گراسمن، مدیر اسبق NBC اظهار داشت که طی صحبتی که وی با جک ولش، یکی از مدیران ارشد جنرال الکتریک داشته است ، این مساله به وی تاکید شده است که این شبکه برای جنرال الکتریک کار می‌کند و در برنامه‌های آن نباید از عباراتی مانند دوشنبه سیاه (Black Monday) برای نشان دادن سقوط بازار سهام در 1987 استفاده شود، زیرا این مساله موجب کاهش ارزش سهام شرکت جنرال الکتریک می‌شد.[9]

لارنس گراسمن مدیر اسبق NBC


لغو حضور یکی از مجریان شبکه NBC به نام هلن کالدیکات در سال 91 به دلیل تالیف کتابی مبنی بر نقش جنرال الکتریک در افزایش میزان الودگی کره زمین نیز بیانگر نفوذ این شرکت بر این شبکه تلوزیونی است.

در سال 1987 برنامه‌ای مستند در شبکه NBC پخش شد که در آن از فرانسه به عنوان الگویی در استفاده از انرژی هسته‌ای یاد شد. در این برنامه همچنین به استقبال مردم شهرهایی که این نیروگاه‌ها در آنها ساخته شده‌اند اشاره شد. از آنجا که خود شرکت جنرال الکتریک در آن زمان در حوزه ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای فعال بود این برنامه نوعی تبلیغ برای شرکت به شمار می‌رفت. اما قسمت جالب این داستان انجا بود که پس از وقوع چندین حادثه در نیروگاه‌های فرانسه و اعتراض گسترده مردم، شبکه NBC با وجود درج این خبر در روزنامه‌ها به انعکاس آن نپرداخت.

 

جنرال الکتریک، تهدیدی برای محیط زیست

شرکت جنرال الکتریک در آلوده سازی هوا و آب سابقه‌ای طولانی مدت دارد. بر اساس اطلاعات سال 2000 محققان موسسه تحقیقات اقتصاد سیاسی این شرکت را با تولید بیش از 2 هزار تن مواد شیمیایی سمی منتشر شده در هوا به عنوان چهارمین شرکت بزرگ آلاینده در آمریکا معرفی کردند. 

 

تلاش جنرال الکتریک برای معرفی خود به عنوان حامی محیط زیست


 

در سال 1983 برای پاکسازی 100 هزار تن ماده شیمیایی تولید شده توسط یکی از کارخانجات جنرال الکتریک در نیویورک پرونده‌ای تشکیل و به دادگاه ارجاع شد و این شرکت نهایتا در سال 1999 به پرداخت 250 میلیون دلار به عنوان غرامت برای آلودگی‌های ایجاد شده موافقت کرد.[10] در سال 2003 نیز به دلیل آنچه نگرانی‌های از عدم توجه این شرکت به سلامت عمومی و محیط زیست اعلام شد، سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا، جنرال الکتریک را به پاکسازی کارخانجات خود در رم و گرجستان محکوم کرد.[11]

 

نمایی از رودخانه هودسون که توسط جنرال الکتریک آلوده شد


 

در سال 1995 دو سازمان حمایت از محیط زیست ( Ozone Action و the Environmental Law Foundation) به دلیل تبلیغات دروغ این شرکت در تولید یخچال‌هایی بی‌خطر برای لایه ازن و در عوض استفاده از گازهای شیمیایی Hydrochloroflurocarbon و خطرناک برای لایه ازن از این شرکت شکایت کردند.

وجود مواد سمی و رادیو اکتیو در سیستم فاضلاب یکی از کارخانجات این شرکت در واشینگتن که به تولید بمب‌های هیدروژنی می‌پرداخت یکی دیگر از این موارد است.

در سال 1992 مقامات دولتی ایالات متحده یکی از کارخانه‌های شرکت جنرال الکتریک در کالیفرنیا را که به فراوری ماده شیمیایی polychlorinated biphenyls می‌پرداخت به دلیل خطرناک بودن برای انسان و محیط زیست بستند. جنرال الکتریک در این پرونده حتی به پرداخت 353 هزار دلار جریمه محکوم شد. یکی از کارکنان این کارخانه نیز به دلیل دروغگویی مدیران این شرکت و مجبور بودن وی به کار با این مواد شیمیایی (با بیان اینکه این مواد بی‌خطر هستند) از این شرکت شکایت کرد.[12]

در مقاله‌ای از مجله Fortune در سال 1993 نیز به عدم تمایل جنرال الکتریک در قبول اصول ائتلاف اقتصادهای مسئول در قبال محیط زیست ( CERES ) اشاره شد. این شرکت همچنین از سوی شورای اولویتهای اقتصاد به عنوان یکی از از هشت شرکت اول سمی و آلوده کننده آمریکا معرفی شد.

 

نقش جنرال الکتریک در آلودگی تایوان

در دهه 1960 و با آغاز سرمایه‌گذتری شرکتهای آمریکایی در تایوان، شرکت رادیویی آمریکا (RCA) اقدام به تاسیس کارخانجاتی در این کشور کرد. سالها بعد مشخص شد که این شرکت ضایعات خود را که عمدتا سمی و خطرناک بودند به صورت غیر فانونی دفع کرده و باعث آلودگی منابع آب ، زمینهای اطراف و مرگ هزاران تن از کارکنان خود شده است.

کشاورزان چینی از روی ناچاری به فروش برنج های آلوده شده توسط شرکت جنرال الکتریک اقدام می‌کنند

 


در سال 2002 جمعی از کارکنان سابق شرکت با تهیه نامه‌ای و توضیح فعالیتهای RCA (که وابسته به جنرال الکتریک بود) خواستار کمک از سوی مراجع مختلف شدند. آنها همچنین با سفر به 5 شهر مختلف ایالات متحده خواستار توجه مدیران جنرال الکتریک و قبول مسئولیت این شرکت در به مخاطره انداختن جان هزاران تن از کارکنانش بودند.[13]

 


نقض حقوق کارکنان

سازمان مدیریت سلامت و امنیت شغلی آمریکا بین سالهای 1990 تا 2001 شرکت جنرال الکتریک را به نقض 858 مورد از حقوق کارکنانش محکوم کرد. در یک نظرسنجی اینترنتی که در سال 2002 از سوی گروه حقوق و عدالت (Jobs with Justice) به انجام رسید شرکت جنرال الکتریک به دلیل حذف هزینه‌های سلامت کارکنانش با اختصاص 37 درصد آرا به عنوان بدترین شرکت سال معرفی شد.

در ژانویه 2003 نیز حدود 20000 نفر از کارکنان جنرال الکتریک در اعتراض به کاهش کمک هزینه‌های سلامت خود به مدت 2 روز دست به اعتصاب زدند.

به گزارش سایت Corpwatch در 15 می 2002 در حالی که شرکت جنرال الکتریک به نام "اشتغال زایی" موفق به گرفتن 2.5 میلیارد دلار وام از بانک واردات/صادرات (Import Export Bank) شد، اما در عمل نیروی کار خود را از 667 هزار نفر در سال 1975 به 398 هزار نفر در سال 1995 کاهش داد.

تبعیض نژادی و نقض حقوق سیاه‌پوستان در این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای آمریکایی حرف تازه‌ای نیست. به دنبال شکایت دو تن از کارگران سیاه‌پوست این شرکت در یکی از کارخانه‌های آلاباما مبنی بر تهدید به وسیله علائم کوکلوس‌کلان در محیط کارخانه، این شرکت مجبور به جلب رضایت این دو نفر شد.[14]

 


رسوایی های مالی شرکت

رسوایی های مالی جنرال الکتریک همواره سوؤه مناسبی برای رسانه‌ها به شمار رفته است. درگیری شرکت در پرونده‌ها و جرایم مالی در دهه 1990 به حدی بود که آژانس مدیریت قراردهای دفاعی پنتاگون یک کمیته بررسی مستقل را مامور رسیدگی به پرونده‌های این شرکت کرد. طی این بررسی شرکت در 22 مورد به کلاهبرداری مبلغی حدود 7/221 میلیون دلار متهم شد.[15]

یکی دیگر از بخشهای شرکت که درگیر فساد است بخش مالی جنرال الکتریک است. این شرکت به دلیل تلاش برای ارتباط با طلبکاران و راضی نمودن آنها به عدم ارجاع شرکت به دادگاه‌های ورشکستگی 100 میلیون دلار جریمه شد.[16]

با وجود رسوایی‌های بیشمار شرکت، جنرال الکتریک همواره به عنوان در میان 20 پیمانکار برتر دولتی، به ویژه در بخش نظامی بود. به گزارش مرکز اتحاد ملی (Center for Public Integrity) بین سالهای 1990-2002 پیمانکاران برتر دولتی در 400 مورد متهم به کلاه‌برداری شده و در مقابل محکوم به پرداخت جمعا 4/3 میلیارد دلار جریمه شدند. در این دوره سهم جنرال الکتریک 9/982 میلیون دلار جریمه در خصوص 63 مورد پرونده بود.

فرار مالیاتی این شرکت در سال 2010 نیز جدیدترین خوراک خبری رسانه های دنیا و جدیدترین رسوایی مالی این شرکت به شمار می‌رود. بر اساس گزارش نیویورک تایمز این شرکت در سال 2010 درآمدی معادل 2/14 میلیارد دلار داشت که بر اساس قانون موظف به پرداخت 2/3 میلیارد دلار مالیات بود، مبلغی که جنرال الکتریک در صدد فرار از آن بود. البته پس از اطلاع بازرسان خزانه‌داری آمریکا از این موضوع شرکت مجبور به پرداخت مالیات خود شد.[17]

 


اعمال نفوذ جنرال الکتریک در انتخابات سیاسی

این شرکت در سال 2001 و 2002 بیش از 31 میلیون دلار صرف اعمال نفوذ بر قانون‌گذاران آمریکایی کرد. جک ولش، مدیر سابق جنرال الکتریک یکی از حامیان اصلی جمهوری‌خواهان، به ویژه جورج بوش بود. بر اساس گزارشات بوش ولش را برای کابینه‌اش در نظر گرفته بود. سم نان (Sam Nunn) یکی از مدیران شرکت، 27 سال به عنوان سناتور ایالت جورجیا فعالیت می‌کرد. بنجامین هینمن (Benjamin.J Heineman) نائب رئیس ارشد شرکت نیز زمانی در سازمان آموزش،بهداشت و رفاه آمریکا مشغول به فعالیت بود. بخش دفاعی شرکت جنرال الکتریک در جریان رقابتهای انتخاباتی سال 2004 بیش از 221 میلیون دلار هزینه کرد.[18]

جک ولش رئیس اسبق جنرال الکتریک و از حامیان اصلی بوش


 

این شرکت برای حمایت از منافع خود هزینه‌های بسیاری می‌کند. در سال 2001 و 2002 این شرکت برای حفظ منافع خود در حوزه‌هایی مانند بودجه‌های دفاعی، انرژی، علوم هوایی و علم و فن‌آوری بیش از 31 میلیون دلار صرف اعمال نفوذ بر کنگره، آژانس‌های فدرال و دفتر ریاست‌جمهوری کرد.

حاصل این هزینه‌ها به‌دست آوردن قراردادهای پرسود داخلی و خارجی است. حضور این شرکت در کشورهایی مانند عراق و افغانستان و انعقاد قراردادهای سنگین تجاری در این کشورها نتیجه نفوذ عمیق این شرکت در بدنه دولت آمریکا است. یکی از نکات جالب منعکس نشدن اسناد پروژه‌های این شرکت در جریان فعالیتهای مربوط به بازسازسی عراق در گزارش وزارت دفاع ایالات متحده است.[19]

 


پیشرفت اسرائیل، مدیون جنرال الکتریک

حضور جنرال الکتریک در اسرائیل به سال 1950 باز‌میگردد. از همان زمان این شرکت به عنوان یکی از اولین شرکتهای آمریکایی فعالیت خود در اسرائیل را آغاز نمود و طی شش دهه گذشته سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در حوزه صنایع فن‌آوری برتر اسرائیل داشته است.[20] با توجه به فعالیت جنرال الکتریک در بخش فن‌آوری نظامی و همکاری نزدیک این شرکت با اسرائیل میتوان به فروش موتور های جت اف - 16 (که البته خبر غیر قانونی بودن این قرارداد به رسوایی بزرگی برای جنرال الکتریک تیدیل شد) اشاره کرد.[21] از دیگر سرمایه‌گذاری‌های این شرکت می‌توان به تلاش برای ایجاد یک مرکز تحقیق و توسعه در شهر حیفا اشاره کرد.[22]

 


جنرال الکتریک در ساخت نیروگاه‌های مهم اسرائیل نقش دارد
منابع و مآخذ:

[2] a b "GE Fact Sheet: Businesses, Locations, Awards, Leadership". GE company website. Retrieved May 25, 2011.

[3] ^ "Thomas Edison & GE". GE company web site. Retrieved December 22, 2009.

[5] Mahon, Morgan E. A Flick of the Switch 1930–1950 (Antiques Electronics Supply, 1990), p.86.

[6] Jeff Immelt, CEO". Company Biography. General Electric. Retrieved December 25, 2009.

[7] http://groundspark.org/our-films-and-campaigns/deadlydecep

[9] http://www.herinst.org/envcrisis/media/ownership/nbc.html

[10] GE agrees to $250million Settlement to Clean Up PCBs in Housatonic River, Department of Justice news release, October 7, 1999

[12] http://www.herinst.org/envcrisis/media/ownership/nbc.html

[13] knowmore.org/wiki/index.php?title=General_Electric_Company

[14] http://www.corpwatch.org/article.php?list=type&type=16

[15] http://www.corpwatch.org/article.php?list=type&type=16

[16] http://www.corpwatch.org/article.php?list=type&type=16

[17] http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/2011/04/13/135376205/ap-kills-story-based-on-fake-ge-press-release-about-companys-taxes

[18] http://knowmore.org/wiki/index.php?title=General_Electric_Company#Animal_Welfare

[19] http://knowmore.org/wiki/index.php?title=General_Electric_Company#Animal_Welfare

[20] http://www.ge.com/il/

[21] http://www.nytimes.com/1992/07/23/business/company-news-ge-guilty-plea-in-us-aid-to-israel.html?pagewanted=all&src=pm

[22] http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/144948#.Tzjk17QgnLs


منبع: مشرق
ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/5 | | نویسنده : انسان |

محمد اصفهانی در مراسم سوگواره سلسله موی دوست دو کار موسیقایی زنده اجرا کرد که اجرای اول او با عنوان ' زخم پنهان' بود.

این خواننده، ضمن تقدیم این کار به  امام دهم شیعه، علی النقی(ع) گفت: «چون این بی احترامی به امام بزرگوار از طریق ابزار موسیقی شده است، من برای جبران این اسائه ادب، از طریق همین ابزارهنری به روح امام هادی (ع) ادای احترام خواهم کرد.»منبع: موعودما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, شهدا, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/5 | | نویسنده : انسان |
سایت رسمی نشست بیلدربرگ برای اولین بار اسامی شرکت‌کنندگان در نشست سالانه این گروه در سال ۲۰۱۲ را منتشر کرد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، پایگاه تحلیلی «اینفووارز» در گزارشی خبر داد سایت رسمی همایش مخوف بیلدربرگ، برای اولین بار فهرست اسامی شرکت‌کنندگان اجلاس امسال این گروه را منتشر کرد.

به گزارش این پایگاه خبری، این اولین باری است که این اجلاس، فهرستی از شرکت‌کنندگان اجلاس به شدت محرمانه خود منتشر می‌کند، زیرا در سالهای گذشته تنها افراد نفوذی شرکت‌کننده در بیلدربرگ، این فهرست مخفیانه را در اختیار روزنامه‌نگاران قرار می‌دادند.

نکته جالب این است که بر اساس قوانین رسمی کشور آمریکا، چنانکه «اینفووارز» مطرح می‌کند، بسیاری از افراد شرکت‌کننده در این همایش، مصداق «تبهکار» محسوب می‌شوند.

بر اساس یک قانون فدرال آمریکا، موسوم به «قانون لوگان»، مصوب سال 1799، شهروندان «غیرمجاز آمریکا» حق ندارند با دولتهای خارجی یا عوامل آنان وارد مذاکراتی شوند که ممکن است بر جریان روابط آمریکا با سایر دولتها یا حتی روابط سایر دولتها بر یکدیگر اثرگذار باشد.

نص صریح این قانون چنین است: «در صورتی که هر شهروند آمریکایی، هر کس و در هر کجا که باشد، بدون اجازه آمریکا به طور مستقیم یا غیرمستقیم آغازکننده یا ادامه‌دهنده هر نوع مبادله یا گفتگویی با یک دولت خارجی یا عوامل آن باشد که هدف آن اثرگذاری بر نحوه عمل یا رفتار هر دولت خارجی یا عوامل آن است... باید به موجب این ماده جریمه شده و یا حداکثر برای سه سال زندانی شود و یا هر دو مورد فوق‌الذکر برای او به اجرا گذاشته شود.»

بر اساس این گزارش، نگاهی به فهرست اسامی شرکت‌کنندگان بیلدربرگ در سایت رسمی این همایش نشان می‌دهد بسیاری از آنها به موجب مفاد این قانون مصداق تبهکار هستند.

اینفووارز به عنوان نمونه‌ای از این شهروندان غیرمجاز که حضور بدون مجوز رسمی آنها در این نشست، بر مسیر روابط دولتهای تأثیر خواهد گذشت، از سناتور ایالت ماساچوست آمریکا، «جان کری» (که بر حسب اتفاق رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا هم هست!)، فرماندار ایالت «ایندیانا»، («دانیل میشل»)، یکی از مشاوران امنیت ملی آمریکا (الکساندر کیث، فرماندهی سایبری آمریکا) و تعداد زیادی از بانکداران بزرگ، مدیران اجرایی موسسات عیرانتفاعی و بسیاری دیگر از افراد پرنفوذ نام می‌برد.

اینفووارز تصریح می‌کند تمامی این افراد به موجب قانون لوگان خاطی هستند و باید با آنها طبق قانون رفتار شود.

بیلدربرگ نام کنفرانسی غیررسمی است که هر ساله به صورت کاملاً سری و محرمانه در یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا برگزار می‌شود. اعضای گروه بیلدربرگ تماماً انتصابی هستند و تعدادشان به 120 تا 140 نفر می‌رسد.

تمامی اعضا از قدرتمندترین و با نفوذترین افراد در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای جهان هستند. بسیاری از پادشاهان و اعضای خاندان‌های سلطنتی کشورهای غربی از اعضای دائم گروه بیلدربرگ هستند.

علت انتخاب نام بیلدربرگ برای این انجمن سری، برگزاری اولین گردهمایی و نشست در سال 1954 در هتلی به این نام در کشور هلند بود. رسانه‌ها و نشریات این انجمن را به خاطر نام مکانی که اولین بار گرد هم آمده‌اند گروه بیلدربرگ نامیده‌اند اما شاید نام واقعی آن با آنچه که رسانه‌ها بیلدربرگ می‌گویند فرق داشته باشد.

کارشناسان می‌گویند یکی از موضوعات مهم احتمالی که در نشست امسال این گروه مورد بحث قرار می‌گیرد، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حمایت این گروه از «میت‌رامنی» یا باراک اوباما در انتخابات آینده این کشور است.

ناظرانی که رویدادهای سالانه این همایش را رصد کرده‌اند می‌گویند یکی از کارکردهای مهم این نشست سالانه، «سلطان‌سازی» بوده است.

منبع: موعود


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/6/5 | | نویسنده : انسان |
بازخوانی تاریخ

جنگ ویتنام، که با نام‌های مختلفی همچون "جنگ آمریکا در ویتنام"، "نبرد ویتنام"، "دومین جنگ هندوچین"، "جنگ علیه آمریکایی‌ها برای نجات ملت" شناخته می‌شود، نبردی طولانی میان نیروهای ملی‌گرای ویتنام جنوبی و ایالات متحده بود که در ویتنام، لائوس و کامبوج رخ داد.

این جنگ در تاریخ 1 نوامبر 1955 آغاز شد و در تاریخ 30 آوریل 1975 با سقوط سایگون پایان یافت. نیروهای ملی‌گرا می‌کوشیدند کشور ویتنام را تحت یک دولت کمونیست متحد کنند و آمریکا (با کمک ویتنام جنوبی) می‌کوشید از گسترش کمونیسم جلوگیری کند.

ویت کنگ‌ها (مخفف ویتنام کنگ سان به معنای کمونیست های ویتنام، همچنین معروف به جبهه آزادی‌سازی ملی یا NLF)، نیرویی چریکی بود که با حمایت ویتنام شمالی در برابر ویتنام جنوبی و آمریکا به مبارزه پرداخت. ویت کنگ‌ها در دهه شصت به سرعت شروع به رشد کردند تا این که تا سال 1964 تعدادشان به بیش از 30 هزار سرباز رسید.


خوشامدگویی آیزنهاور رئیس جمهور آمریکا به نگو دین دیم رئیس جمهور ویتنام جنوبی در واشنگتن. نگو دین دیم پس از کودتای 1963 به ضرب گلوله کشته شد.


برای دولت آمریکا دخالت در این جنگ راهی برای جلوگیری از گسترش کمونیسم به ویتنام جنوبی بود. برای دولت ویتنام شمالی و ویت کنگ ها اما این نبرد به مثابه یک جنگ مستعمراتی بود و نخست دربرابر فرانسه که تحت حمایت آمریکا بود به مبارزه پرداختند و بعد در برابر ویتنام جنوبی٬ که آن را دولت دست‌نشانده آمریکا می‌دانستند.


لحظه کشتن یک ویت کنگ توسط رئیس پلیس سایگون

خروج فرانسه و ورود آمریکا به جنگ

در سال 1954، فرانسه پس از یک شکست سرنوشت‌ساز در دین بین فو درصدد برآمد تا از ویتنام خارج شود. در کنفرانس ژنو 1954، تعدادی از کشورها گرد هم جمع شدند تا راهی برای خروج صلح‌آمیز فرانسه از ویتنام بیابند. در نتیجه این کنفرانس قرار بر این شد که آتش بسی برای خروج نیروهای فرانسه و جدایی موقت ویتنام به واسطه مدار 17 درجه (که ویتنام را به بخش کمونیستی ویتنام شمالی و غیرکمونیستی ویتنام جنوبی تقسیم می‌کرد) اعلام شود. از آن گذشته، تصمیم گرفته شد که یک انتخابات دموکراتیک سراسری در 1956 برای اتحاد این دو برگزار شود. ایالات متحده از ترس پیروزی کمونیست‌ها با برگزاری این انتخابات موافقت نکرد.

ویتنام جنوبی با پشتیبانی آمریکا انتخاباتی تنها در ویتنام جنوبی به جای کل کشور برگزار کرد. "نگو دین دیم" با کنار زدن بیش‌تر رقیبانش در این انتخابات به ریاست جمهوری برگزیده شد، انتخاباتی که به باور بسیاری در آن تقلب صورت گرفته بود. اما به دلیل سیاست‌های سرکوبگرانه‌اش و افزایش مخالفان داخلی، به تدریج حمایت آمریکا را از دست داد٬ تا آنجا که طی کودتایی با حمایت آمریکا به قتل رسید. در همین زمان بود که هواداران کمونیسم در ویتنام شمالی، جبهه آزادی‌سازی ملی معروف به ویت کنگ را علیه ویتنام جنوبی تأسیس کردند.

خودسوزی یک راهب بودایی در اعتراض به سیاست‌های سرکوبگرانه دین دیم علیه بودیست‌ها


اعزام نخستین گروه از نظامیان آمریکایی به ویتنام

با ادامه یافتن جنگ میان ویت کنگ‌ها و ویتنام جنوبی، آمریکا مستشاران بیش‌تری به ویتنام جنوبی اعزام کرد. زمانی که ویتنام شمالی در تاریخ 2 و4 آگوست 1964 دو کشتی آمریکایی در آب‌های بین‌المللی (معروف به خلیج تنکین) را بمباران کردند، کنگره با قطعنامه خلیج تنکین پاسخ این اقدام را داد. این قطعنامه به رئیس جمهور آمریکا این اختیار را می‌داد که دخالت ایالات متحده را در ویتنام افزایش دهد. رئیس جمهور لیندون جانسون نیز از این اختیار خود برای اعزام نخستین گروه از نظامیان آمریکایی به ویتنام در مارس 1965 استفاده کرد.اسکای ریدرهای نیروی هوایی ویتنام در اختیار خلبانان نیروی هوایی آمریکا که بر روی هدف‌های ویت کنگ بمب ناپالم می‌اندازند

برنامه جانسون برای پیروزی در جنگ

هدف رئیس جمهور جانسون از دخالت در ویتنام پیروری آمریکا در جنگ نبود. بلکه هدف وی پشتیبانی سربازان آمریکایی از نیروهای دفاعی ویتنام جنوبی بود تا آن زمان که ویتنام جنوبی بتواند قدرت کشور را در دست گیرد. جانسون با ورود به جنگ ویتنام بدون هدف پیروزی٬ شرایط را برای ناامیدی مردم و سربازان در آینده فراهم کرد، چرا که آمریکایی‌ها خود را در بن‌بستی با ویتنام شمالی و ویت کنگ یافتند.

از سال 1965 تا 1969 آمریکا وارد جنگ محدودی با ویتنام شد. با این که نیروهای آمریکایی اقدام به بمباران‌های هوایی ویتنام شمالی کردند، رئیس جمهور جانسون همچنان خواهان این بود که مبارزه به ویتنام جنوبی محدود شود.


یک هواپیمای B66 و چهار هواپیمای F105 در حال بمباران ویتنام شمالی

زندگی در جنگل

در حقیقت نیروهای آمریکایی وارد یک جنگ جنگلی علیه ویت کنگ‌های مجهز شده بودند. ویت کنگ‌ها به شیوه‌های مختلفی سربازان آمریکایی را غافلگیر می‌کردند، چه با پنهان شدن در کمین‌گاه‌هایشان و حمله‌های ناگهانی و چه با کار گذاشتن تله‌های انفجاری یا فرار از راه یک شبکه پیچیده از تونل‌های زیرزمینی. حال نیروهای آمریکایی خود را شرایطی یافتند که حتی یافتن دشمنشان هم برایشان به معضلی تبدیل شده بود. از این رو برای یافتن سربازان ویت کنگ که میان بوته‌های متراکم پنهان می‌شدند نیروهای آمریکایی به سراغ عامل نارنجی یا ناپالم (بمب‌های آتش‌زا) رفتند. عامل نارنجی با ریختن برگ‌ها یا سوزاندن آن‌ها نواحی جنگلی را پاکسازی می‌کردند.بازجویی نیروهای آمریکایی از یک ویت کنگسربازان آمریکایی تفنگ‌های خود را به سوی روستاییان ویتنامی نشانه گرفته‌اند


دو سرباز آمریکایی یکی از سربازان زخمی ویتنام شمالی را از پناهگاهش بیرون کشیده‌اند و با خود می‌برند


یک مظنون ویت کنگ جوان که پس از شنیدن صدای تیراندازی گریه می‌کند. اسیرکنندگان چینی او، مردان قبیله نونگ که در خدمت نیروهای ویژه آمریکا هستند، با وانمود به کشتن پدر او سعی در گرفتن اطلاعات درمورد چریک‌های کمونیست از او دارند


قتل عام روستای مای لای

سربازان آمریکایی قادر به تشخیص دشمنشان در روستاها نبودند چرا که حتی زنان و کودکان نیز قادر به کار گذاشتن تله‌های انفجاری و یا تغذیه ویت کنگ‌ها بودند. سربازان آمریکایی درمانده شده بودند و بسیاری از آن‌ها روحیه‌شان را از دست داده و به مصرف مواد روی آورده بودند. فشار ناشی از مبارزه با دشمنی پنهان سربازان آمریکایی را به ستوه آورده بود تا جایی که آن‌ها با حمله به روستاها خشم و ناامیدی خود را بر سر روستاییانی خالی می‌کردند، بی آن که بدانند آن روستاییان به ویت کنگ کمک می‌رسانند یا خیر. مشهورترین این حمله‌ها "قتل عام مای لای" نام دارد. بنا بر منابع گوناگون، در این قتل عام بین 347 و 504 غیرنظامی کشته شدند. بعدها اجسادی مثله شده نیز یافت شد.

زنان و کودکان ویتنامی در روستای مای لای چند ثانیه پیش از تیرباران


جسد یک مرد و یک کودک پس از قتل عام مای لای

حمله غافلگیرکننده

در تاریخ 30 ژانویه 1968، ویتنام شمالی نیروهای آمریکایی و ویتنام جنوبی را با طرح‌ریزی یک حمله سازمان‌یافته غافلگیر کردند. ویت کنگ‌ها به تقریباً صد شهر و روستا در ویتنام جنوبی یورش بردند. با این که نیروهای آمریکا و ارتش ویتنام جنوبی قادر به دفع این حمله معروف به حمله عید تت بودند٬ این حمله به آمریکایی‌ها ثابت کرد دشمن به مراتب قوی‌تر و سازمان‌یافته‌تر از آن است که گمان می‌کردند. حمله عید تت نقطه عطفی در این جنگ بود چرا که رئیس جمهور جانسون، که اکنون با مردم ناراضی آمریکا و اخبار بد از سوی رهبران نظامی خود در ویتنام رو‌به‌رو بود، تصمیم گرفت دیگر به این جنگ دامن نزند.

برنامه نیکسون برای "صلح افتخارآمیز"

در سال 1969، ریچارد نیکسون به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شد. او دارای برنامه‌های تازه‌ای برای پایان دادن به دخالت آمریکا در ویتنام بود. نیکسون برنامه‌هایی به نام "ویتنامی‌سازی" برای خروج نیروهای آمریکا از ویتنام و تحویل جنگ به ویتنام جنوبی طرح‌ریزی کرد. کناره‌گیری سربازان آمریکایی در ژوئیه 1969 آغاز شد. نیکسون جنگ را به کشورهای دیگر مانند لائوس و کامبوج نیز گسترانید، حرکتی که به اعتراض‌های داخلی بسیاری انجامید، به خصوص در دانشگاه‌ها. در طول یکی از همین اعتراض‌های دانشجویی در دانشگاه ایالتی کنت بود که سربازان گارد ملی اوهایو برای خاتمه دادن به تجمع اعتراضی به دانشجویان تیراندازی کردند و واقعه‌ای را رقم زدند که امروز به "قتل عام دانشگاه کنت" معروف است. در تاریخ 25 ژانویه 1969 مذاکرات صلح جدیدی در پاریس آغاز شد.


جسد یکی از دانشجویان دانشگاه ایالتی کنت که در اثر تیراندازی نیروهای گارد ملی اوهایو به جمع دانشجویان معترض به جنگ ویتنام کشته شد. در این حمله بیش از 60 تیر شلیک شد که در اثر آن 4 دانشجو کشته و 9 دانشجو زخمی شدند. یکی از دانشجویان زخمی در اثر اصابت تیر دچار فلج دائمی شده است.


زمانی که آمریکا بیش‌تر سربازان خود را از ویتنام خارج کرده بود، در تاریخ 30 مارس 1972، ویتنام شمالی حمله گسترده دیگری را، معروف به حمله عید پاک، آغاز کرد. سربازان ویتنام شمالی از مدار 17 درجه و از ناحیه‌ای که از نیروهای نظامی خالی شده بود عبور و به ویتنام جنوبی حمله کردند. سربازان آمریکایی باقیمانده و ارتش ویتنام جنوبی نیز حمله کردند.

پس از آن که آمریکا تمام سربازان خود را از ویتنام خارج کرد جنگ همچنان در ویتنام ادامه داشت. در اوایل سال 1975 ویتنام شمالی با حمله دیگری دولت ویتنام جنوبی را سرنگون کرد. ویتنام جنوبی نیز در تاریخ 30 آوریل 1975، رسماً دربرابر ویتنام کمونیستی شمالی تسلیم شد. تا این که در تاریخ 2 ژوئیه 1976 ویتنام شمالی و جنوبی دوباره به صورت یک کشور کمونیستی با هم متحد شدند و جمهوری سوسیالیستی ویتنام شکل گرفت.تصاویری از بمباران ویتنام و استفاده از ناپالم برای نابودی جنگل‌ها

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

شکل‌گیری جنبش‌ ضدجنگ ویتنام در آمریکا

جنبش ضدجنگ با جذب اعضایی از دانشگاه‌ها، حومه‌نشین‌ها از طبقه متوسط جامعه، اتحادیه‌های کارگری و نهادهای دولتی در سال 1965 اهمیتی ملی یافت و در سال 1968 به اوج خود رسید و قدرت خود را در طول جنگ ویتنام حفظ کرد. این جنبش که حوزه‌های سیاسی، نژادی و فرهنگی را دربرمی‌گرفت منجر به شکاف عمیقی در دهه 60 در داخل جامعه آمریکا شد.

زمانی که ارتش آمریکا در فوریه 1965 شروع به بمباران ویتنام شمالی کرد نخستین جرقه‌های شکل‌گیری این جنش زده شد. سرعت مخالفت‌ها فوراً شدت یافت. در ماه مارس "دانشجویان موافق یک جامعه دموکرات" یا SDS سطح مخالفت‌ها را بالا بردند و به سطح ملی رساندند و برای تظاهراتی در اعتراض به بمباران‌ها در واشنگتن فراخوان دادند. در آویل 1965 حدود 25000 نفر در پایتخت گرد آمدند.


بیش از 25000 معترض در بزرگ‌ترین تظاهرات ضدجنگ ویتنام در واشنگتن گرد هم آمدند


یکی از معترضان به جنگ ویتنام در حال قرار دادن گل در لوله تفنگ سربازان


پوستر معروف به "رژ لب و خون" اثر خوزه گومز هنرمند کوبایی در اعتراض به جنگ ویتنام


فعالیت این جنبش باعث شد آمریکا حمایت مردمی خود را از این جنگ از دست بدهد و همین از دست دادن حمایت مردمی به یکی عوامل مهم در شکست آمریکا در این جنگ تبدیل شد.


مواد شیمیابی بکارگرفته‌شده توسط آمریکا و اثراتشان تا به امروز

همان گونه که در بالا اشاره شد، سربازان آمریکایی برای این که مانع از مخفی شدن سربازان ویت کنگ در زیر شاخ و برگ درختان و بوته‌ها شوند، از مواد دیفولیانت (گردی که برای ریزش برگ گیاهان بکار می‌رود) استفاده کردند. یکی از مشهورترین این مواد "عامل نارنجی" نام دارد. در سال 1969 به تنهایی 1.034.000 هکتار از جنگل‌ها با استفاده از این عامل نابود شد. "عامل آبی" نیز یکی دیگر از مواد شیمیایی بود که برای نابود کردن محصولات کشاوری و از بین بردن ذخایز غذایی ویتنام شمالی بر روی محصولات کشاوری اسپری می‌شد. بین سال‌های 1962 و 1969، این عامل بر روی 688.000 هکتار از زمین‌های کشاورزی، و به خصوص شالیزارها، پاشیده شد.

چهار هواپیمای C-123 آمریکا در حال اسپری عامل نارنجی بر مناطقی که احتمال می‌رود مخفیگاه ویت کنگ‌ها باشد. این چهار هواپیما در هر حرکت، یک نوار 1000 فوتی از جنگل‌های متراکم را پوشش می‌دادند


آثار منفی استفاده از عامل نارنجی

انسان‌ها

عامل نارنجی و دیوکسین به خصوص برای سلامتی انسان مضرند. آزمایش‌های اخیر بر روی نمونه‌های بافت انسانی (خون، چربی و شیر سینه) از افراد ساکن در بخش‌هایی از ویتنام که این مواد بر آن اسپری شده است نشان‌ می‌دهد میزان دیوکسین موجود در بدن این افراد نسبت به دیوکسین موجود در بدن افرادی که در دیگر مناطق ویتنام و نیز کشورهای صنعتی زندگی می‌کنند بالاتر است

از آن گذشته، به دلیل میزان بالای دیوکسین موجود در شیر مادرانی که در معرض این مواد قرار گرفته‌اند این ماده سمی به نسل بعدی نیز منتقل می‌شود. برخی از بیماری‌هایی که در اثر این ماده در این افراد مشاهده شده از این قرار است: تومور بدخیم بافت نرم، لنفوم غیر هوجگین، بیماری هوجگین، کلرآکنه، سرطان‌های دستگاه تنفسی، سرطان پروستات، تومور بدخیم سلول‌های مغز استخوان، نوروپاتی محیطی، اسپینا بیفیدا، پورفیریا کوتانئا تاردا، زایمان زودهنگام، زایمان جنین مرده، نقص‌های مادرزادی و غیره.

میلیون‌ها ویتنامی در طول جنگ در معرض عامل نارنجی قرار گرفته‌اند. بر اساس تعدادی بررسی مقدماتی، برآورد می‌شود که امروزه حدوداً یک میلیون ویتنامی در اثر این ماده دچار معلولیت یا دیگر مشکلات سلامتی هستند. بنا بر این مطالعات حدوداً 100 هزار از این یک میلیون ویتنامی کودکانی با معلولیت‌ها و نقص‌های مادرزادی هستند.

بخش‌هایی از ویتنام که عامل نارنجی توسط نیروهای آمریکایی بر روی آن‌ها اسپری شده است


جنین‌های مرده و دارای نقص مادرزادی متولدشده از مادرانی که در معرض عامل نارنجی قرار گرفته‌اند

این انسان‌های آسیب‌دیده تنها با ناتوانی‌ها و مشکلات سلامتی فیزیکی دست و پنجه نرم نمی‌کنند، بلکه ناراحتی‌های روانی نیز گریبانگیرشان است. بسیاری از این کودکان قادر به مدرسه رفتن و پدر و مادرانشان قادر به کار کردن نیستند.

آثار زیست‌محیطی

آثار ویرانگر استفاده از این مواد شیمیایی سمی بر روی محیط زیست همچنان ادامه دارد. میلیون‌ها لیتر عامل نارنجی بکاررفته در این جنگ منجر به از بین رفتن توازن بوم‌شناختی، نابودی چوب‌ها، حیوانات وحشی و محصولات جنگلی گردیده است. از بین رفتن پوشش جنگلی که به حفظ آب کمک می‌کند منجر به سیل در فصل بارانی و خشکسالی در فصلی خشک شده و تولیدات کشاورزی را تحت تأثیر قرار داده است. بدون پوشش گیاهی خاک سطحی به سادگی شسته می‌شود و همین موضوع مانع از بازسازی پوشش گیاهی ازدست‌رفته می‌گردد. زمین‌های مرتفع همچنان فرسوده می‌شوند و زمین‌های پست مملوء از رسوب می‌شود که همین امر خطر وقوع سیل را افزایش می‌دهد.گزاش شبکه فرانس 24 از تاثیر عامل نارنجی بر نسل جدید کودکان ویتنامی - بخش اول


برای دانلود فیلم اینجا را کلیک کنید


تعدادی از فعالان سیاسی در فرانسه با نام "محکمه بین‌المللی وجدان در حمایت از قربانیان ویتنامی عامل نارنجی" ادعا کرده‌اند که استفاده از عامل نارنجی در عملیات کارگر مزرعه در ویتنام از سوی آمریکا تعدی از قانون مربوط به استفاده از سلاح‌های شیمیایی محسوب میشود. در سال 2005 شکایتی که علیه ایالات متحده و شرکت‌های بسیاری که تولیدکننده عامل نارنجی طرح شده بود از سوی دادگاه فدرال ایالات متحده در بروکلین رد شد.گزاش شبکه فرانس 24 از تاثیر عامل نارنجی بر نسل جدید کودکان ویتنامی - بخش دوم

برای دانلود فیلم اینجا را کلیک کنید

نقش مک نامارا در گسترش جنگ

رابرت مك نامارا وزیر دفاع پیشین آمریکا در دوران ریاست جمهوری جان اف کندی و لیندون بی جانسون از سال 1961 تا 1968 که در سن 93 سالگي از دنيا رفت را پایه‌گذار مهمترین مناقشات قرن بیستم، از جنگ‌جهانی دوم، بمباران 67 شهر ژاپن، جنگ ویتنام، بحران موشکی کوبا تا خلیج خوکها دانست.

مک نامارا از نظریه‌پردازان اصلی جنگ ویتنام محسوب می‌شود و به وی لقب معمار جنگ ویتنام را داده‌اند.

پس از شکست و خروج آمریکا از ویتنام، وی به منفورترین چهره در میان مردم آمریکا بدل شد. جنگی که لقب طولانی‌ترین جنگ قرن بیستم را به خود اختصاص داد. جنگی که سالانه 500 هزار تن بمب، سه میلیون کشته، نابودی جنگل‌ها و محصولات کشاورزی و اثرات مخرب مواد شیمیایی تا به امروز برای ویتنامی‌ها به ارمغان آورد.

خود آمریکا نیز پس از 10 هزار روز جنگ، با برجای گذاشتن 45 هزار کشته، 300 هزار زخمی و 150 میلیارد دلار هزینه، بدون هیچ دستاوردی خاک ویتنام را ترک کرد.

مک نامارا پس از شدت گرفتن انتقادات و حملات، به نوشتن کتاب خاطرات جنگ و دفاع از خود پرداخت.

وی در مستند ارول موریس در جواب این سوال که چقدر خود را مسئول جنگ ویتنام می‌داند، تنها سکوت کرد و اشک ریخت.

وی در کتاب خود می‌نویسد: سخت‌ترین بخش جنگ، بیرون رفتن از کشوری است که به آن حمله کرده‌اید؛ آن هم وقتی که به دروغ هدف از حمله را نجات آن کشور عنوان کرده باشید...

در جایی دیگر نیز وی اعتراف می کند که عقل و منطق سیاست‌مداران مانع جنگ‌افروزی‌های آن‌ها نمی‌شود.

مک نامارا همچنین در توجیه جنگ ویتنام می‌گوید: گاهی برای رسیدن به خیر ناگزیر از انجام عملی شرورانه هستی.

.

مک نامارا در کتاب خود، نگاه به گذشته، می‌نویسد: "ما افراد دولت‌های کندی و جانسون که در تصمیم‌گیری‌های جنگ ویتنام مشارکت داشتیم بر اساس آنچه گمان می‌کردیم اصول و سنت‌های این ملت است عمل کردیم. ما تصمیم‌های خود را با توجه به آن ارزش‌ها گرفتیم. اما در اشتباه بودیم، سخت در اشتباه."

نوام چامسکی در نقد شدید اما منصفانه خود از خاطرات مک نامارا می‌نویسد: "تنها جنبه جالب این کتاب این است که درک او از شرایط آن زمان و اکنون تا چه اندازه محدود است. او حتی قادر به درک شرایطی که در آن قرار داشت هم نیست. به باور من او در این کتاب صادقانه سخن گفته است. در این کتاب صداقت ملموس است. تصویری که این کتاب از او ارائه می‌دهد یک فن‌سالار به شدت تنگ‌نظر است، یک مهندس ناچیز که وظیفه مشخصی به او محول شده و او فقط سعی کرده آن وظیفه را به درستی انجام دهند و هیچ درکی از شرایط، از جمله کاری که خودش انجام می‌داده، نداشته است."

مک نامارا در ادامه می‌نویسد: " ما موظفیم این را برای نسل‌های آینده توضیح دهیم. من عمیقاً باور دارم که اشتباه ما نه در ارزش‌ها و نیاتمان، بلکه در قضاوت‌ها و توانمندی‌هایمان بود."

نوام چامسکی در پاسخ به این بخش از کتاب می‌گوید: "واقعیت این است او درمورد ارزش‌ها درست می‌گوید. اگر کسی بخواهد از ما نافرمانی کند، ارزش‌های ما این است که آن‌ها را سرکوب و قتل عام کنیم. خب این‌ها ارزش‌های ما هستند. این ارزش‌ها به صدها سال قبل بازمی‌گردد، و این‌ها دقیقاً همان ارزش‌هایی هستند که آن‌ها بر اساس آن دست به عمل زده‌اند."


مک نامارا وزیر دفاع آمریکا و از طراحان اصلی جنگ ویتنام در ویتنام جنوبی در سال 1965

دلایل شکست آمریکا در جنگ ویتنام

1. آمریکایی‌ها سرسختی، سازمان‌یافتگی، قدرت و سیستم‌های جنگی، مانند تونل‌های زیرزمینی پیچیده، ویت کنگ را دست کم گرفته بودند.

2. با این که حجم بمباران‌های ویتنام بیش‌تر از بمباران‌های کل جنگ جهانی دوم بود، آمریکایی‌ها قادر نبودند مانع از حرکت سربازان یا ذخایر به سمت جنوب شوند.

3. ویتنام شمالی به نوعی یک "جنگ مردمی" را هدایت می‌کرد که در آن تک تک مردم نقشی را ایفا می‌کردند.

4. ابتدا، بیش‌تر آمریکایی‌ها از این جنگ پشتیبانی می‌کرد. اما تا سال 1970، جنبش صلح حمایت تمام‌ اقشار جامعه را به خود جلب کرده بود و دولت آمریکا حمایت مردمی خود را از دست داد. می‌توان گفت این عامل مهم‌ترین عامل در شکست آمریکاست.

5. پس از 1969، تردیدهایی متوجه کارآیی سربازان آمریکایی شد. ارتش آمریکا با مشکلات جدی شیوع استفاده از مواد مخدر میان سربازان و آمار بالای ترک خدمت و روحیه پایین روبه‌رو شده بود.

6. آمریکا هرگز قادر به درک فرهنگ مردم ویتنام نشد و برخلاف تصورش، هرگز نتوانست با کوکا کولا، آدامس و بستنی‌های آمریکایی باورهای کهن مردم این سرزمین را بخرد.

7. آمریکا خود را برای این همه تلفات آن هم در قبال چنین پیشرفت کمی آماده نکرده بود. سربازان آمریکایی برای یک جنگ جنگلی دشوار تعلیم ندیده بودند.

8. شکل‌گیری جنبش ضد جنگ در داخل آمریکا که به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های جنگ بدل شده بود. آمریکا در دو جبهه درگیر جنگ بود؛ جبهه داخل ویتنام و جبهه داخل آمریکا و مخالفان جنگ


جنگ 20 ساله ویتنام و دنبال کردن روند آن - جدا از تلفات انسانی ناشی از بمباران‌های شیمیایی آمریکا - نمونه روشنی از شکل‌گیری جنبشی مردمی در برابر اشغالگری و ادامه مبارزه تا پیروزی است. ویت‌کنگ‌ها -در ابتدای شکل‌گیری - چریک‌هایی سازمان نیافته بودند که جنگی نامتقارن را علیه ارتش مجهز آمریکا بدون داشتن تجهیزات پیشرفته نظامی طراحی و اجرا کردند. در طول جنگ، ویت کنگ‌ها به کابوسی برای نظامیان آمریکایی تبدیل شدند تا جایی که نظامیان آمریکا سردرگم و ناتوان از یافتن و مقابله با تاکتیک‌های آن‌ها، به قتل عام مردم روستاها روی آوردند. اما در نهایت این مقاومت ویت‌کنگ‌ها بود که آمریکا را مجبور به خروج خفت‌بار از باتلاقی که 20 سال در آن به دام افتاده بود، کرد.


منابع و مآخذ:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:US-troops-spray-Agent-Orange-from-riverboat-Vietnam.ogv

http://history1900s.about.com/od/vietnamwar/a/vietnamwar.htm

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/628305/Viet-Cong-VC

http://www.vietnampix.com/popvc.htm

http://www.wehonorveterans.org/i4a/pages/index.cfm?pageid=3315

http://www.learnhistory.org.uk/vietnam/usdefeat.htm

http://www.opednews.com/articles/McNamara-Was-Wrong-Terri-by-John-Nichols-090707-929.html

http://www.english.illinois.edu/maps/vietnam/antiwar.html


منبع:مشرق


ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, شهدا, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/5/29 | | نویسنده : انسان |

در ایام شهادت امام علی النقی علیه السلام و در واکنش به تقدس زدایی و هتک حرمت امام دهم شیعیان، حضرت علی نقی ، امام هادی علیه السلام توسط شاهین نجفی ملعون، و اثبات ارتداد وی بر اساس حکم مراجع تقلید، بازی فلش « شلیک به مرتد » توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی تولید شده و به صورت رایگان در اختیار عاشقان امام نقی (ع) قرار می گیرد.

در این بازی فلش ، تمام محبین اهل بیت علیهم السلام که بر اساس دغدغه و غیرت دینی ، پس از اطلاع از تولید اثر موسیقیایی شیطانی شاهین نجفی و اهانت وی به امام علی النقی (ع) در متن و تصویر تبلیغ آن ،در قلب خود آرزوی اجرای حکم قتل وی را - به واسطه ارتداد - دارند، می توانند با شلیک به این نماینده شیطان ، برای کشتن او تمرین کنند.

به گزارش سایت هنر ناب اسلامی ،  پس از انتشار اثر سخیف و کثیف این خواننده ضد دین و نظام - که نمادهای شیطان پرستی به وفور در آثار پیشینش مشاهده می شود - مؤسسه هنر ناب اسلامی تصمیم به تولید یک بازی فلش در واکنش به این هتک حرمت آشکار گرفت و به لطف الهی و با عنایت حضرت امام هادی (ع) این توفیق حاصل شد که در مدت زمانی کمتر از ده روز، این اثر ناقابل را تهیه و در روز شهادت غریب سامرا، حضرت امام نقی علیه السلام ، آن را به شیعیان آن حضرت پیشکش نماییم.

هدف اصلی این بازی، نمایش انزجار عمومی شیعیان از چنین رفتارهای حرمت شکنانه و اعلام آمادگی همه جانبه برای اجرای حکم قتل برای این مرتد ملعون است. بدیهی است شاهین نجفی و هر عنصر خودفروخته دیگری که به پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت ارجمندش (ع) توهین کند، ‌باید هر لحظه در انتظار به درک واصل شدن خویش توسط مسلمانان غیور بوده و مانند سلمان رشدی کثیف ، تا آن لحظه زندگی مخفی و حقارت باری را متحمل شود.

در این بازی ، استودیوی بنگاه دروغ پراکنی روباه مکار ، یعنی بی بی سی ، به عنوان فضای بازی در نظر گرفته شده و اسامی برخی حامیان جریان تقدس زدایی و توهین به اهل بیت (ع) از جمله BBC ، بالاترین ، فیس بوک (facebook) ، شبکه من و تو (manoto) ، صدای آمریکا (VOA) ، گوگل پلاس و توییتر (Twwitter) به همراه نماد رژیم غاصب صهیونیستی در این فضا ملاحظه می شود. همچنین چهره ای از شاهین نجفی که میکروفونی در دست دارد به عنوان مترسک این دست های پشت پرده به عنوان شخصیت هدف شلیک طراحی شده است.

بازی فلش « شلیک به مرتد » علاوه بر انتشار رایگان در فضای مجازی ، ان شاء الله در نرم افزار چند رسانه ای « پیشوای هدایت » ویژه امام هادی (ع) که به زودی توسط مؤسسه هنر ناب اسلامی عرضه خواهد شد،‌ ارائه می گردد.

در ادامه تصاویری از لحظات مختلف این بازی نمادین به نمایش درآمده است.

 

خواهشمند است به منظور اعتراض به رفتارهای اهانت آمیز در فضای مجازی نسبت به بازنشر گسترده این بازی ، اقدام فرموده و با درج لینک این صفحه ، ما را برای تولید بازی های فلش ترغیب نمایید.

جهت اجرای این بازی بر روی این لینک کلیک نمایید. (آنلاین بازی کنید!)

جهت دریافت ( دانلود ) این بازی بر روی این لینک کلیک نمایید. (حجم فایل: 2.87 مگابایت)

منبع: هنر ناب

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنیدبرچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, شهدا, نرم افزار, تروریسم

تاريخ : 2012/5/29 | | نویسنده : انسان |

چارلز رابرت داروین یک زیست‌شناس بریتانیایی و از اعضای انجمن سلطنتی بریتانیا که جهان را با چالشی اساسی روبه‌رو کرده است. او در طول زمان حیات خود نظریه‌ای بر اصل تکامل ارائه داد که هرگز هم نتوانست آن را اثبات کند. ولی دنیای بی‌دین غرب به دنبال این نظریه رفته و قدرت خدا در خلقت و آفرینش را منکر شده و همه چیز را بر پایه تصادفات قرار دادند. علاوه بر مخالفت جهان اسلام امروز از دل غرب نیز اندیشمندانی به این نظریه اعتراض کرده و در سبب باطل دانستن آن برآمده‌اند.

 

این مستند را هم ساخته دست همین اندیشمندان غیر مسلمان غربی است که از دل غرب به وجودی دروغی بزرگ پی برده‌اند.منبع: موعود

ما را از نظرات سازنده خود محروم نکنید
برچسب‌ها: دانلود, نقد فیلم, مقاله, تروریسم, صهیونیسم, فراماسونری, سخنرانی

تاريخ : 2012/5/24 | | نویسنده : انسان |